Новини високих технологій
» » Кращі CMS для інтернет-магазину: рейтинг, поради з вибору движка

Кращі CMS для інтернет-магазину: рейтинг, поради з вибору движка

2-04-2019, 10:46
17 599
Якщо ви вирішили розпочати свій бізнес в Мережі, то вам знадобиться торгова веб-майданчик або просто інтернет-магазин. Створити останній можна як з нуля, так і за допомогою спеціальних движків – CMS (Content Management System /Система керування вмістом). Останній варіант в добрій половині випадків буде краще повноцінної верстці. CMS – це швидко, просто і, як правило, недорого. Подібне – це набір інструментів, що дозволяють управляти контентом: створювати, редагувати, а також змінювати зовнішній вигляд сайту. На просторах Мережі можна зустріти і універсальні движки, і спеціалізовані. Одні заточені під портали і блоги, а інші призначені для верстки корпоративних сайтів і торгових майданчиків. Нас же цікавить вибір CMS для інтернет-магазину. Досвідчені користувачі вже давно визначили для себе ідеальний движок (або навіть декілька) і щільно працюють з ним. Але новачки в цій справі мучаться сумнівами і задаються цілком закономірними питаннями: «А яку CMS для інтернет-магазину вибрати в тому чи іншому випадку і на що звернути увагу в першу чергу?». І якщо років десять тому нормальні движки можна було перерахувати по пальцях, то сьогодні кількість пропозицій перевалило за сотню. Отже, спробуємо розібратися, яка CMS краще для інтернет-магазину, ніж вони взагалі відрізняються і як не помилитися з вибором системи. Розглядати ми будемо найпопулярніші рішення, які отримали чимало схвальних відгуків як від власників торгових майданчиків, так і від обслуговуючих движок фахівців.

Яку вибрати CMS для інтернет-магазину?

Першому справа визначимося з критичними якостями движка. Взявши до уваги важливі для вашої торгової площадки характеристики, можна вибрати ідеальний інструмент, який буде рухати ваш бізнес вперед. Відповідати на запитання «Яку вибрати CMS для інтернет-магазину?» ми будемо з оглядкою на російські реалії.

Вартість движка

CMS бувають з платної ліцензією поширення і безкоштовною. Але крім вартості движка, також потрібно враховувати ціни на послуги програміста. Наприклад, якщо вибрати для інтернет-магазину CMS «Вордпресс», то знайти більш або менш толкового спеціаліста можна на кожному розі. Причому попросить останній за свою роботу зовсім скромний гонорар зважаючи на велику конкуренцію. Якщо ж вибрати для створення інтернет-магазину CMS «Бітрікс», то ви побачите, що програмістів, що пропонують послуги з обслуговування цієї оболонки, помітно менше і вони просять набагато більше, тому як даний движок помітно складніше «Вордпресс».

Простота управління

Тут здебільшого мається на увазі додавання контенту на сайт за допомогою CMS. Можна зустріти складні механізми, з якими під силу розібратися тільки знає фахівця, а є більш полегшені варіанти – з інтуїтивно зрозумілим редактором і нескладної адміністративною панеллю. Перед тим як вирішити для себе, на який CMS робити інтернет-магазин, обов'язково зверніть увагу на такі важливі параметри, як масове зміна цін і простота редагування карток. Зустрічаються як автоматизовані рішення, так і з однією лише ручної набиванням. Природно, що при значному асортименті товарів краще зупинитися на першому варіанті.

Функціонал

Щоб відповісти на питання «Яка CMS краще для інтернет-магазину?», необхідно вирішити, який саме функціонал ви хочете бачити на своєму сайті. Можна вибрати досить прості варіанти або наворочені рішення з великою кількістю всього і вся. Тут в першу чергу потрібно дивитися на потреби вашого бізнесу, а не на власні «хотілки». Якщо для ефективних продажів досить пари фото і опису, то переплачувати за наворочений функціонал просто немає необхідності. Мало того що ви втратите гроші, так ще й навантажите свою майданчик незатребуваними скриптами.

Інтеграція зі сторонніми програмами і сервісами

Обов'язково зверніть увагу на легкість імпорту і експорту прайс-листів постачальників. При широкому асортименті товарів набивати вручну тисячі позицій дуже складно. У першу чергу варто дізнатися, чи може движок працювати з файлами «Екселю», оскільки саме в цій програмі формується більшість списків і прайс-листів у тому числі. Те ж саме можна сказати і про інтеграцію зі сторонніми сервісами. Буде дуже до речі, якщо CMS в змозі прочитати дані експорту або імпорту, наприклад, з програми 1С. Це значною мірою спростить облік товарів і роботу з веб-магазином в цілому. Також варто звернути увагу на інтеграцію з сервісами «Яндекс.Метрика» і Google Analytics. У обох є спеціальний розділ для підприємців – «Електронна комерція». Там можна відстежити масу корисних моментів не тільки про стан продажів, але і про поведінку покупців на вашому сайті.

Простота редагування шаблонів

Якщо для того, щоб прибрати або додати якийсь блок в тілі вашого магазину, потрібно фахівець, то на обслуговуванні движка можна легко розоритися, особливо якщо мова йде про торговому майданчику зі скромними фінансовими оборотами. Так що вибираючи з чергового топа CMS для інтернет-магазину, обов'язково уточніть, чи є можливість безпроблемної зміни порядку блоків, налаштування пагинации та інших дій з шаблоном. У багатьох, в тому числі і безкоштовних, движках подібний функціонал реалізований вкрай розумно.

Оплата та доставка

Не зайвим буде уточнити, чи вміє движок розраховувати вартість продукції, чи є у нього власні модулі для організації прийому платежів і формування даних по доставці. Якщо подивитися на огляди CMS для інтернет-магазинів, то ми побачимо, що подібним функціоналом володіє лише мала частина систем. Причому за впровадження подібних блоків доведеться віддавати додаткові гроші, а у підприємця кожна копійка на рахунку. Далі розглянемо конкретні пропозиції, які можна зустріти на просторах Мережі. Кращі CMS для інтернет-магазину на 2019 рік: «1С-Бітрікс». OpenCart. CS-Cart. PrestaShop. NetCat. UMI.CMS. Joomla. WordPress. MODX. Розглянемо примітні якості кожного движка.

«1С:Бітрікс»

На першому місці нашого рейтингу CMS для інтернет-магазину розташувалося універсальне і платне рішення від компанії 1С. Тут же ми маємо одне з головних переваг движка – це безпроблемна інтеграція з продуктами 1С.
В CMS відмінно реалізована можливість управління замовленнями користувачів і є власна CRM. «1С Бітрікс» опинився на першому місці нашого рейтингу CMS для інтернет-магазинів також за рахунок наявності досить толково організованого процесу доставки. Движок сам надсилає запит на доставку товару та самостійно відстежує стан посилки, сповіщаючи покупця про всі пересування. Одна з найпопулярніших CMS для інтернет-магазинів пропонує широкий функціонал і велика кількість пресетів практично на всі випадки життя. Єдиний мінус, на який скаржаться починаючі користувачі, – це високий поріг входження. Впоратися з самостійної налаштуванням движка новачкові дуже і дуже складно. Так, на офіційному сайті розробника є багато навчальних матеріалів, як у текстовому, так і у відеоформаті, але навіть на первинне знайомство з особливостями CMS піде маса часу. Так що для підтримки сайту знадобиться фахівець.

OpenCart

На другому місці нашого рейтингу CMS для інтернет-магазинів знаходиться движок, розповсюджується за безкоштовною ліцензією. Продукт йде з відкритим вихідним кодом і розроблявся спеціально для створення торгових веб-майданчиків.

Одна з кращих безкоштовних CMS для інтернет-магазинів дозволяє налаштувати автоматичне збереження всієї наявної на движку інформації, що обереже підприємця від випадкового видалення важливих даних. В базової версії доступний розрахунок вартості замовлення і доставки з урахуванням зазначених даних (податки, регіон тощо). Безкоштовна CMS для інтернет-магазину OpenCart приваблює в першу чергу своєю гнучкістю. За допомогою додаткових модулів можна перетворити движок на справжнього монстра, нітрохи не поступається по функціоналу тієї ж «Бітрікс». На офіційному ресурсі розробника і на спеціалізованих форумах до ваших послуг безліч модулів – майже 10 тисяч найрізноманітніших рішень для бізнесу будь-якого напрямку і формату. Але варто уточнити, що за особливо просунуті доповнення доведеться заплатити чималі гроші. Що стосується порогу входження в безкоштовну CMS для інтернет-магазину OpenCart, то низьким його ніяк не назвеш. З інтерфейсом движка потрібно буде розбиратися і звикати до нього, а з функціоналом краще ознайомитися допомогою відеоінструкцій. Останні у великій кількості представлені на офіційному ресурсі розробника, так і на всюдисущу сервісі «Ютуб». Тим не менше з OpenCart легше розібратися і засвоїти його, ніж ту ж «Бітрікс».

CS-Cart

Це професійне рішення для серйозних торгових майданчиків. Поширюється движок з платної ліцензії і має кілька модифікацій. Судячи з відгуків користувачів, інтерфейс даній CMS простий і інтуїтивно зрозумілий. Багатьом навіть не доводиться заглядати в довідкову систему. А остання, до речі, організована як треба і ретельно розжовує всі деталі двигуна.
Система легко синхронізується зі сторонніми рішеннями та продуктами від 1С в тому числі. Є можливість повноцінного експорту та імпорту прайсів і настройка прав доступу. Додавання блоків відбувається в пару кліків і для кастомізації зовсім не обов'язково запрошувати фахівця. Базова модифікація володіє всіма необхідними інструментами для організації платежів і доставки. Також варто згадати про можливості «прикрутити» до окремих товарів або цілої групи акції і якісь бонуси. Що стосується безпеки, то з цим у движка повний порядок. Захист організована на найвищому рівні. Численні відгуки користувачів підтверджують, що система володіє високою стійкістю до зломів, і до серйозних навантажень. Так що движку цілком можна довіряти серйозні проекти. З мінусів користувачі відзначають не саму стабільну роботу техпідтримки. Відповісти на питання вона може як через кілька хвилин, так і через пару днів. Але цей мінус нівелюється великим ком'юніті. На форумах, присвячених движку, місцеві фахівці відповідають дуже швидко і практично всі проблеми вирішують вкрай оперативно.

PrestaShop

На четвертому місці нашого рейтингу CMS для інтернет-магазинів розташувалося також дуже гнучке рішення, що отримало широку популярність у вітчизняних веб-підприємців. У базовій версії движка є все необхідне для початку роботи.
Якщо цього виявиться замало, то на сайті розробника і тематичних форумах можна знайти додаткові модулі. Останніх помітно менше, ніж у OpenCart, але все ж вибрати є з чого. Движок займає лідируючі позиції в самих різних «Топ-10 CMS для інтернет-магазину». Справа в тому, що дане рішення розвивається силами ентузіастів зі всього світу і практично будь-які проблеми вирішуються за лічені хвилини за допомогою місцевого ком'юніті. Движок також отримав масу позитивних відгуків за реалізацію функції товарообігу. Тут дійсно дуже зручне управління найменуваннями. Можна створювати каталоги, групи, масово відключати товари і проводити інші маніпуляції, які значною мірою полегшують рутину товарознавця. Є імпорт продуктів з CSV, різні види бланків, а також є розумна інтеграція з CRM-системами та супутньої аналітикою. Крім того, одна з кращих в топі CMS для інтернет-магазинів пропонує широкі налаштування в області доставки і оплати. Судячи з відгуків користувачів, движок відрізняється стабільністю, добре захищений і прекрасно працює на всіх популярних платформах. Також варто зауважити, що базова версія CMS розповсюджується за безкоштовною ліцензією, що важливо для підприємців-початківців.

NetCat

Це дітище вітчизняних розробників з широким функціоналом і гнучкої адміністративною панеллю. Движок з'явився не так давно, але завдяки зусиллям власників продовжує впевнено розвиватися, обростаючи новими і цікавими можливостями.
Рішення платне, так що підтримка та обслуговування здійснюються на належному і цілком пристойному рівні. Движок з легкістю можна підключити до різних систем CRM та аналітичних баз. Конкретно для торговельних майданчиків є спеціальне розширення, яке так і називається – «Інтернет-магазин». Один з головних плюсів даної CMS – це розумна інтеграція з продуктами 1С і «Мій склад», що помітно полегшує експорт та імпорт товарів. Також є функціонал по роботі з доставкою та валютними рахунками. Останній момент опрацьовано від і до, так що з допомогою NetCat можна легко робити експорт товарів для «Яндекс.Маркету». Не підкачала і захист. Безпека проектів організована на професійному рівні. Якісь серйозні випадки злому або крадіжки даних на тематичних форумах не обговорюють. Движок добре показав себе в роботі з невеликими проектами, так і з більш великими. Єдиний критичний мінус, на який часто користувачі скаржаться – це заплутаний інтерфейс. До нього доводиться звикати, особливо якщо ви перейшли, наприклад, OpenCart або PrestaShop. Творці движка трохи перемудрили з гілками меню, але знову-таки до розташуванню інструментарію можна звикнути. До того ж розробник обіцяв найближчим часом привести зовнішній вигляд CMS до більш або менш класичного стилю, розкидавши категорії та пункти за інтуїтивно зрозумілих місцях.

UMI.CMS

Це безкоштовний движок, на якому можна спокійно організувати торговельну веб-майданчик середньої руки. Одна з головних особливостей даної CMS – це простота управління. Движок отримав інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, з яким розбереться будь новачок у цій справі.
Такий підхід дозволяє заощадити левову частку коштів на послуги програмістів. У випадку з «Юмі» для вирішення навіть серйозних завдань зовсім не обов'язково звертатися до фахівців. До того ж система має досить масштабне ком'юніті, яке викладає навчальні ролики на «Ютубі», в тому числі і по організації торгових майданчиків. Також варто зауважити, що CMS відрізняється солідним набором функцій для кастомізації. Можна налаштувати практично всі елементи движка на свій смак і колір. Навіть в базову версію розробник включив величезна кількість шаблонів і пресетів, тому в більшості випадків, встановлювати або купувати доповнення немає необхідності. Крім того, движок «Юмі» пропонує унікальну для даного сегмента можливість редагування контенту безпосередньо на самому сайті. Це помітно полегшує рутину, бо тут немає потреби постійно перемикатися між адміністративною панеллю і веб-ресурсом. Користувачів також порадували і інші плюси «Юмі», де серед інших виділяється безпроблемна інтеграція з продуктами від 1С і «Мій склад», а також наявність мобільного додатку. Останнім розповсюджується безкоштовно і дозволяє покупцям працювати із замовленнями прямо із смартфона. З мінусів користувачі відзначають не найкращу організацію захисту движка. На тематичних форумах часто скаржилися на витік конфіденційних даних і клієнтів, і підприємця. Проблема вирішується установкою просунутих додатків, значно підвищують рівень захисту двигуна, але всі розумні розширення поширюються тільки платно.

Joomla

Це універсальний движок, на якому можна організувати веб-сайту будь-якої спрямованості, у тому числі і торгову площадку. Для цього розроблено спеціальну і багатофункціональний додаток VirtueMart. Останнє помітно розширює можливості движка в плані організації продажів і трансформує «Джумла» в повноцінний інтернет-магазин.
Крім того, до движка можна прикрутити тисячі розширень і плагінів. Останні змінюють як функціонал сайту, так і його зовнішній вигляд. Більшість доповнень поширюється безкоштовно, як і сама «Джумла». Але є і більш просунуті платні рішення, які підтримуються розробниками та розраховані на комерційне застосування. Інтерфейс движка комусь може здатися складним, але після пари годин вивчення починаєш швидко в ньому орієнтуватися. У будь-якому випадку, на офіційному сайті розробника і на тому ж «Ютубі» є маса навчальних матеріалів. Також варто відзначити численне і дружелюбне ком'юніті, яке дуже швидко розбирає питання, що виникли. Даний движок чудово підійде для невеликих і середніх проектів. Якщо ви плануєте верстати великий і серйозний інтернет-магазин, то краще віддати переваги варіантів описаним вище. І справа тут не стільки в функціоналі, а в захисті даних. Движок йде з відкритим вихідним кодом і на тематичних форумах частенько скаржаться на проблеми з безпекою.

WordPress

«Вордпресс» – це безкоштовний движок, заточений під блоги, форуми і сайти новин. Але так само, як і у випадку з «Джумлой», на нього можна встановити велике додаток WooCommerce. Останнє помітно розширює функціонал движка і перетворює CMS Wordpress в інтернет-магазин.
Тутешній інтерфейс відрізняється зручністю і простотою. Якщо в «Джумла» доводилося витрачати годину на розбір основного функціоналу, то у випадку з «Вордпресс» як такого порогу входження немає. Але простота зіграла свою роль. Даний движок поступається «Джумла» кастомізації. Крім того, базова версія доповнення WooCommerce має убогий спеціалізований функціонал. Так, простенький магазин на ньому можна побудувати, але для більш серйозних проектів доводиться завантажувати масу супутніх плагінів і розширень. Радує, що на тематичних форумах останніх величезна кількість для всього і вся. «Вордпресс» також не відрізняється гарним показникам захисту. Можна знайти пристраиваемые модулі, що відповідають за безпеку, але розумні варіанти обійдуться в кругленьку суму. Більш того, якщо навішати багато розширень і плагінів, то інтернет-магазин пригальмовувати буде. Так що для серйозних проектів цей варіант також не годиться.

MODX

Даний движок розповсюджується за безкоштовною ліцензією, а на його базі можна створити практично все що завгодно, в тому числі організувати торговельну веб-майданчик середньої руки. Модифікація за замовчуванням має всі необхідні для цього інструменти, а також підтримує відомі платіжні системи.
Движок пропонує користувачеві широкий функціонал і гнучкі налаштування для кастомізації. Інтерфейс CMS ніяк не можна назвати складним, незважаючи на велику кількість гілок меню. Кожен пункт знаходиться на інтуїтивно зрозумілому місці і щось шукати по категоріям не доводиться. Крім того, движок досить гнучкий в плані документообігу. Тут є весь необхідний перелік для купівлі-продажу та супроводу угоди. Причому пакет документів періодично оновлюється з оглядкою на регіон користувача. В якості ложки дьогтю виступає дизайн шаблонів. Вибрати зовнішній вигляд сайту можна з скромного набору пресетів. Серйозна візуальна кастомізація останніх не передбачена, так що доводиться задовольнятися тим що є. В якості альтернативи можна знайти рішення від сторонніх верстальників, але вони вже платні. За окремі гроші можна найняти програміста, який «допилит» адміністративну панель конкретно під ваші потреби. Благо вихідний код в движка відкритий і з цим проблем ніяких немає. Якщо ж ви плануєте організувати скромну торгову площадку, то можна обмежитися і базовими пресетами.

На закінчення

Даний сегмент пропонує величезний вибір CMS для організації торгових веб-майданчиків. У кожного движка є свої як переваги, так і недоліки. При виборі системи варто враховувати, що добра половина безкоштовних продуктів може похвалитися чималим функціоналом і широкими можливостями до кастомізації, але от з безпекою у них не все так гладко. Тому довіряти їм серйозні проекти не варто. У той час як платні системи надійно захищені і пропонують найвищий рівень безпеки. Більш того, розробники несуть відповідальність за свій продукт і організують якісне (в більшості випадків) ведення ваших проектів. Так що платні движки – це місце для великих торговельних майданчиків, яким необхідні солідні потужності та цілодобова технічна підтримка.
Цікаво по темі
Движки для форумів: огляд, рейтинг і фото
Движки для форумів: огляд, рейтинг і фото
За останній десяток років соціальні мережі набрали колосальну популярність у всіх категорій користувачів. Вони дозволяють спілкуватися з однодумцями
Що таке движок гри. Визначення та огляд популярних платформ для створення додатків
Що таке движок гри. Визначення та огляд популярних платформ для створення додатків
Практичний кожен геймер чув про різні ігрові движки. Проте не кожна людина розуміє, що це таке. Навіть розробники не можуть дати конкретного
3D-моделювання: огляд кращих програм
3D-моделювання: огляд кращих програм
Для створення комп'ютерної графіки та 3D-моделей використовується велика кількість різноманітних редакторів і цілих комплексів. Добра половина
Кращі CMS для створення сайту: огляд, порівняння та відгуки
Кращі CMS для створення сайту: огляд, порівняння та відгуки
Який двигун необхідно вибрати для онлайн-магазину? Таким питанням задається більшість підприємців-початківців. Платформ так багато, що розібратися
Потужний ігровий движок Unity: опис
Потужний ігровий движок Unity: опис
Розвиток комп'ютерних технологій спричинило за собою створення різних програм допоміжного і розважального ...
Як дізнатися движок сайту? Який движок для сайту краще
Як дізнатися движок сайту? Який движок для сайту краще
Вибрати движок для майбутнього веб-проекту досить складно, так як не з першого погляду можна зрозуміти суттєві відмінності різних варіантів.