Новини високих технологій
» » Як дізнатися движок сайту? Який движок для сайту краще

Як дізнатися движок сайту? Який движок для сайту краще

21-02-2017, 13:57
992
Вибрати движок для майбутнього веб-проекту досить складно, так як не з першого погляду можна зрозуміти суттєві відмінності різних варіантів. Непрофесіоналові важко відразу визначити той функціонал, який неможливо реалізувати за допомогою того чи іншого CMS. Покладатися на думку когось зі сторони теж не варто, так як в цьому випадку найчастіше грають роль особисті переваги. Так, одні працюють виключно з Joomla або Drupal, інші вважають їх «дитячим садом». У будь-якому випадку, якщо необхідно визначити движок сайту, то краще залишити цей вибір за спеціалістом, який буде її розробляти.


Ні в якому разі не погоджуватися на «самописний» движок, тільки якщо його написанням не займатися самостійно, володіючи достатньою кваліфікацією. Веб-проект без CMS також не найкраща ідея. Якщо потрібно виконати таку роботу особисто, то тут потрібно уважність і обачність. Прикро прогадати з цим моментом на початку проекту, а в майбутньому впертися в неможливість реалізації певної функції. Інформація, як дізнатися движок сайту, напевно стане корисною початківцям розробникам електронних ресурсів.

Ціна питання

Для розробників важливе питання, на якому движку сайт – платному чи ні. Висновок можна зробити наступний - на безкоштовній основі можна створити електронний ресурс хорошого рівня. Витрачати гроші на CMS потрібно лише тоді, коли опцій безкоштовних версій не вистачає для реалізації проекту. Але багато початківці инфобизнесмени або веб-майстри піддаються вмовляння продавців, які виглядають дуже переконливими. До способів відносяться заманювання такі пропозиції:


Розширений функціональний ряд. Це єдина причина, по якій варто погоджуватися на таку пропозицію. Інше - це лише спроба гри на людській довірі. Пошукові системи більше розташовані до сайтів з платних CMS. Інших вони відносять до розряду підозрілих і видають у пошуку в останню чергу. Насправді це міф. Всі солідні компанії працюють тільки з платними продуктами. Закритий код платних движків і відсутність належного забезпечення безпеки у інших. Щоб визначити движок сайту, не потрібно орієнтуватися виключно на підсумкову вартість проекту. Головним критерієм повинна бути можливість реалізації задумів.

WordPress

Щоб визначитися, на якому движку сайт буде працювати, варто розуміти особливість кожного з варіантів. Першим у списку бажаних CMS є WordPress, так як це найбільш простий продукт. Система управління контентом широко поширена з-за легкості у використанні. Завантаження і робота з ним абсолютно безкоштовно. Цей движок користується популярністю як у розробників, так і користувачів електронних ресурсів. До переваг WordPress можна віднести хорошу керованість, оптимізацію і велика різноманітність варіантів плагінів.
Для того щоб вчитися створювати сайти, WordPress як раз підійде. Особливих знань для роботи з системою не потрібно. За допомогою даної CMS розробляють прості інформаційні портали, блоги та навіть інтернет-магазини.
Досвідчені фахівці дають наступний порада – перед тим як займатися розробкою якогось функціоналу, варто пошукати його у готовому вигляді, що значно полегшить роботу. З боку пошукової оптимізації WordPress – це найбільш вдалий вибір.

Drupal

Дана CMS, так само як і попередня, працює на безкоштовній основі. Система включає в себе величезну кількість програмних модулів. Завдяки їй можна навчитися самостійно створювати сторінки, які будуть володіти різними параметрами. Движок має велику кількість опцій, налаштування включають в себе докладні функції. Drupal дещо складніше, ніж WordPress, але не обов'язково бути програмістом, щоб працювати з цією CMS. За параметрами SEO-оптимізації Drupal знаходиться на хорошому рівні.
На цьому движку працюють багато корпоративні електронні ресурси. Розробка движка сайту інтернет-магазину з даної CMS буде досить простий, і навіть цікавою. Система також підійде для демонстрації широкого асортименту з великою кількістю позицій.

Joomla

Якщо запитати розробників різних проектів, який движок для сайту краще, то багато вкажуть саме на Joomla, на базі якого створено eBay, Orange і IKEA. Так як система володіє широким рядом доповнень, з її допомогою можна реалізувати практично будь-який проект – від візиток до інформаційних порталів. Причому зробити це можна просто та за короткий термін.
Але даний движок не є гнучким, складно вийти за рамки наданих плагінів. Фахівці з оптимізації лають цю CMS за надмірні дублі і інформаційний зміст. Але при правильному підході сайт з таким движком може добре сприйматися пошуковими системами.

Bitrix

Движок Bitrix лежить в основі багатьох комерційних проектів. Його перевагою є добра взаємозв'язок з конфігурацією 1С. Крім того, система включає в себе кілька готових розробок для різних типів електронних ресурсів. Реалізація будь-якого проекту з допомогою Bitrix обійдеться дорожче, ніж з попередніми варіантами. Ліцензія на саму доступну версію цього движка коштує близько двадцяти п'яти тисяч рублів. Всі архітектурні рішення з допомогою даної бази мають високу вартість. Будь-який фахівець за роботу на даній CMS зажадає більший гонорар у порівнянні з іншими системами.
Движок має потребу у величезній кількості ресурсів, він дуже повільний, безпека також залишає бажати кращого. Допускаються дублювання сторінок та інформації. Зате всі моменти SEO-просування включені в опції системи управління контентом, яка може самостійно аналізувати пошукові запити, щільність ключів, точки входу і входу, заголовки відповідей сервера. Хоч движок і є досить вигідним і прибутковим, висока ціна, ресурсомісткість і складність робіт відлякують розробників.

Виробничий шпигунство

Як дізнатися движок сайту улюбленого інтернет-ресурсу? Трапляються такі ситуації, коли за основу береться чия-небудь розробка, а не власні ідеї. Можливо, випадково побачивши який-небудь портал, магазин або блог, людина розуміє, що знайшов гідну розробку. Зрозуміти, як дізнатися движок сайту, можна з допомогою наступних методів: Перегляд HTML-коду необхідної сторінки в браузері. Після слова content зазначено найменування платформи. Перегляд адреси входу в адміністративну панель. Аналіз структури файлу robots.txt. Це можуть бути папки, файли та адреси файлів. Використання онлайн-сервісів. Встановлення спеціального доповнення до браузеру. Якщо застосовувати будь-який з даних способів, питання, як дізнатися движок сайту, не викличе утруднень.

Зміна CMS

Намагаються перенести сайт на інший движок розробники, яких не влаштовує можливість реалізації необхідних функцій. Але ймовірність втрат позицій зупиняє багатьох від подібних нововведень. Проблема вирішується просто. По можливості варто залишити старі URL або застосовувати редирект 301. Якщо потрібно змінити движок ресурсу з великим об'ємом, то незайвим буде використання «помилки 404». Текст, заголовки і мега-теги треба залишити без змін.
Процес перенесення є не менш трудомістким, ніж саме створення нової платформи. При виконанні даної дії потрібно бути гранично акуратним, щоб зберегти позиції у видачі.
Цікаво по темі
Індексація сайту в "Яндекс": як зробити сайт "смачним" для пошуковика?
Індексація сайту в "Яндекс": як зробити сайт "смачним" для пошуковика?
Як привернути увагу роботів "Яндекса", скільки чекати і які інструменти використовувати? Що заважає вашому проекту успішно стартувати? Дізнайтеся все
Як перевірити мобільну версію сайту? Способи тестування мобільних сайтів
Як перевірити мобільну версію сайту? Способи тестування мобільних сайтів
Згідно з останніми заявами представників корпорації Google, сайти, що не відповідають вимогам адаптивного дизайну, будуть пессимизировани в пошуку,
WinPcap – що це за програма?
WinPcap – що це за програма?
WinPcap – що це за програма? Дане застосування призначене для того, щоб мережева карта мала можливість працювати в гібридному режимі. Також відомо,
HTML редирект: управління потоком відвідувачів
HTML редирект: управління потоком відвідувачів
У процесі функціонування сайту має сенс розподіляти потік відвідувачів з метою оптимізації його роботи, у зв'язку із залежністю від простору
Гонки з кермом і педалями: огляд декількох ігор
Гонки з кермом і педалями: огляд декількох ігор
На сучасному ринку комп'ютерних ігор представлено безліч аркадних гонок. Справжні симулятори, які максимально точно передають поведінку машини, і