Новини високих технологій
» » Движки для форумів: огляд, рейтинг і фото

Движки для форумів: огляд, рейтинг і фото

22-01-2019, 09:58
1 271
За останній десяток років соціальні мережі набрали колосальну популярність у всіх категорій користувачів. Вони дозволяють спілкуватися з однодумцями і ділитися самими різними даними: документами, музикою, відео, зображеннями та іншою інформацією. Дивлячись на такий стан речей, багато експертів пророкували захід для такого формату спілкування, як форуми. Але останні живуть і до цього день, лише трохи здавши свої позиції. А деякі форуми так і зовсім процвітають, доводячи, що подібні платформи все ще затребувані і актуальні. Колишні власники веб-ресурсів вже давно визначили для себе необхідний набір інструментів для адміністрування, у тому числі і програмну базу, де розміщується сайт. Їх ще називають движками, або CMS (Content Management System, або Система управління контентом). Новачки ж у цій справі задаються питанням: який движок вибрати для форуму? Вибір останніх не такий вже і маленький, тому дана проблема досить актуальна. Про це і піде мова в даній статті.


Отже, з'ясуємо, який движок для форуму краще в тому чи іншому випадку і на що звернути увагу під час вибору. Наведемо основні критерії оцінки CMS, а також розглянемо переваги і недоліки кожного конкретного випадку.

Основні якості CMS для форуму

Взявши до уваги нижчеописані критерії, ви зможете вибрати кращий движок для форуму з оглядкою на ваші потреби і поставлені завдання. Це дуже важливо, тому що в більшості випадків перейти з однієї CMS на іншу досить проблематично.

Функціональність

Добра половина всіх популярних CMS пропонують досить широкий спектр послуг і можливостей, тобто є, по суті, універсальними рішеннями. Але якщо у вас якісь специфічні запити, то варто дізнатися движок форуму ближче і уточнити, чи відповідає він вашим потребам.


Також варто зауважити, що професійні користувачі рекомендують вибирати для форумів CMS саме вузької спрямованості. В іншому випадку ви загрузнете в пошуку постійних доповнень і удосконалень для вашого ресурсу. Тобто движок для форуму на DLE, Joomla або WordPress не зможе дати всіх тих переваг, які мають специфічні нижчеописані CMS.

Спільнота

Ком'юніті грає чималу роль при виборі CMS. Велике співтовариство пропонує численні варіанти кастомізації движка для форуму: доповнення, плагіни, модифікації, якісь дизайнерські поліпшення і т. п. Також варто зауважити, що в разі проблем з CMS у вас набагато більше шансів вирішити питання, якщо ком'юніті розрослося до значних обсягів.

Оновлення

При виборі движка для форуму обов'язково зверніть увагу на періодичність оновлень. Якщо розробники піклуються про своє дітище і регулярно випускають апдейти, то значить, CMS «жива» і передбачає своєчасне вирішення якихось проблем і актуальних доробок.

Ціна питання

Це один з найважливіших параметрів, особливо для підприємців-початківців. На просторах інтернету можна знайти як платні рішення, так і безкоштовні. Перший варіант, судячи з відгуків, це самий безпечний движок для форуму і самий функціональний. Але і серед безкоштовних CMS можна знайти цілком гідні варіанти.
Далі розглянемо найбільш популярні движки для форумів, які можна знайти в Мережі. Для наочності список буде представлений у вигляді рейтингу. Рейтинг кращих двигунів для форумів: Invision Power Board. vBulletin. Xenforo. phpBB. punBB. Розглянемо учасників докладніше.

Invision Power Board

Движок для форумів IPB – це найбільш популярний рішення серед професійних користувачів. CMS поширюється по платної ліцензії, де за базову платформу необхідно буде заплатити близько 11 тисяч рублів і кожні півроку продовжувати передплату (1500 рублів).
Це модульний движок, так що все елементи докуповуються окремо, у тому числі і пакети підтримки з локалізацією. Це дуже зручно в плані кастомізації. CMS дозволяє організувати як невелике співтовариство, так і великий портал з десятками тисяч відвідувачів. Крім того, IPB – це самий безпечний движок для форуму, де кожен користувач і адміністратор надійно захищені від злому. Випадків витоку конфіденційної інформації на цій CMS не зареєстровано. Головне, вчасно встановлювати оновлення. Функціональність движка завдяки модульній системі управління вражає. До форуму можна «прикрутити» практично будь-які елементи: галереї, блоги, файлові архіви та інше. Також варто відзначити відмінну SEO-складову CMS. Пошукові боти «Яндекса» і «Гугла» першим ділом відвідують платні движки, і IPB у них в пріоритеті.

vBulletin

Це також платний движок для просунутих користувачів, де за базу доведеться віддати без малого 15000 рублів. Але, судячи з відгуків, такі витрати себе виправдовують, особливо якщо у вашому розпорядженні солідний проект з великим кількістю відвідувачів.
Сам движок має гнучкі налаштування і кастомізіруєтся, як вам тільки заманеться. Окремо варто згадати про продуманій системі рейтингу, грамотному розподілі груп і спільнот, мультицитировании і підтримки подкастів. І це лише мала частина інструментів. Все реалізовано дуже якісно і працює як треба – без збоїв і лагів. Движок був би на першому місці, якби не серйозні навантаження на сервера. Купуючи ліцензію на дану CMS, слід бути готовим вкладеться в пристойний, так само як і дорогий хостинг. До того ж додаткові модулі і скрипти, які напевно знадобляться на великих проектах, також навантажують сервера. Що стосується безпеки, то з цим жодних проблем немає. На цьому движку будують великі комерційні проекти, де захист користувачів виходить, як правило, на перше місце. Місцева служба безпеки своєчасно усі діри латає в CMS і не допускає навіть натяку на витік.

Xenforo

Ще один платний движок для форуму Xenforo, але з більш скромними амбіціями, на відміну від двох попередніх титанів. CMS поширюється по платної ліцензії, де неодноразово доведеться віддати трохи менше 10000 рублів. Для оптових покупців передбачені солідні знижки.

Движок приваблює в першу чергу низьким порогом входження. Інтерфейс ніяк не можна назвати складним або заплутаним. Для підприємців середньої руки, які не хочуть з головою вникати в особливості коду та кастомізацію, це ідеальний варіант. Налаштування внутрішнього устрою і зовнішнього форуму не вимагають якихось специфічних знань або навичок. А підключення модулів по API сприяє написанню різних додатків сторонніми програмістами. Навантаження на сервера порівняно з попередніми двома движками у Xenforo помітно нижче. У базовому рішення без додаткових наворотів – це взагалі легка версія, з якою впорається навіть віртуальний сервер. Це дозволить в значній мірі заощадити на хостингу. Безпека движка на цілком пристойному рівні. Судячи з відгуків користувачів, ніяких критичних вразливостей в системі помічено не було, так само як і витоків конфіденційних даних. Єдине, служба безпеки постійно попереджає клієнтів, що злом може відбуватися через додаткові модулі, які версталися сторонніми розробниками. В іншому ж все стабільно і не викликає якихось побоювань.

phpBB

Движок для форуму phpBB можна назвати найпопулярнішим серед інших безкоштовних аналогів. Дана CMS відрізняється величезним ком'юніті і чуйною службою підтримки. Такий тандем забезпечує практично миттєве вирішення будь-яких питань щодо движка.
Крім того, велике співтовариство пропонує масу доповнень, плагінів, модулів і якихось прикрас для CMS. Все це дозволяє значною мірою розширити функціональність движка і перетворити ваш форум на даний портал.
Навіть штатна версія цієї CMS відрізняється хорошою функціональністю і гнучкістю. Тут толково реалізовані створення груп, налаштування видачі прав доступу, ідентифікація пошукових ботів, гілки повідомлень і т.п. Сюди ж варто додати грамотно оформлену, а головне зрозумілу адміністративну панель, з якою розбереться навіть новачок. Окремо варто згадати місцеву довідкову систему. Реалізована вона тут явно не для галочки і дійсно допомагає у складних випадках. Крім того, на тому ж «Ютубі» маса навчальних матеріалів по цій платформі. Все це дозволяє в найкоротші терміни освоїти CMS.

Особливості движка

З навантаженням на сервер справи йдуть нормально. Тести на великих форумах показують середні результати. Якщо кількість відвідувачів наближається до рівня порталу, то можуть початися лаги за пригальмовуваннями. У таких випадках краще перемикатися на платні продукти, описані вище. Але це хороша сторона. Безкоштовні рішення мають і іншу сторону медалі. Даний движок використовують дуже і дуже багато, тому він найбільше схильний не тільки спам-атак, але і інших неприємностей. Так, регулярні оновлення допомагають разом з недремлющей системою безпеки, але, судячи з відгуків користувачів, цього недостатньо, і доводиться допрацьовувати скрипти руками або купувати їх у сторонніх розробників. Так що якщо ви плануєте організувати значний форум на цій платформі, то доведеться розоритися на модераторе і платних рішеннях для безпеки ресурсу. В принципі, движок відмінно підходить для невеликих некомерційних проектів. Він простий в освоєнні, обслуговування та адміністрування. Плюс до всього безкоштовний. Але до вищеописаних мінусів варто приготуватися заздалегідь.

punBB

Ще один безкоштовний движок для організації форумів. Платформа відрізняється своєю легкістю і простотою. CMS в змозі поставити навіть новачок у цій справі. Єдине, перед установкою потрібно буде ознайомитися з невеликою інструкцією. Остання є і російською мовою, так що серйозних проблем з інсталяцією бути не повинно.
Розробники роблять основний упор на компактності свого продукту і високої швидкості роботи движка. Що стосується функціональності, то тут ми маємо саму слабку платформу в плані кастомізації. Особливо якщо порівнювати її з вищеописаними конкуруючими рішеннями. Але на тлі інших безкоштовних платформ вона тримається цілком упевнено. Тут немає такої кількості налаштувань і модулів, але додатків і модулів, судячи з відгуків користувачів, цілком вистачає для організації нормального форуму. Багатьох особливо порадувала панель адміністратора. Як такого порогу входження до неї немає. Весь інструментарій розташований на інтуїтивно зрозумілих місцях і копатися в гілках меню немає необхідності. До того ж місцева довідкова система реалізована досить толково і дійсно допомагає.

Особливості платформи

У будь-якому випадку, движок punBB затребуваний і має значну ком'юніті. Так що якщо якісь проблеми і виникають, а підтримка мовчить, то завжди можна звернутися до однодумців і вирішити питання, причому дуже оперативно. Як вже говорилося вище, платформа відрізняється легкістю, а значить, навантаження на сервера передбачається мінімальна. Судячи з незалежних тестів, справи якраз і йдуть саме таким чином. Форум середньої руки, цілком впевнено себе почуває на віртуальному сервері. Природно, що для великих проектів доводиться резервувати окремий і дорогий хост. У плані безпеки движок порадував. Місцеві програмісти цілком справляються з латанням дірок і усунення багів. Але тут, швидше, причина в іншому. Справа в тому, що серйозні хакерські групи просто не звертають уваги на цю платформу. Великі проекти тут не розміщуються і не приживаються, тому трата сил просто нерентабельна. Даний движок стане відмінним підмогою для підприємців-початківців і тих, хто хоче спробувати себе в ролі адміністратора форуму. Так що якщо ви хочете організувати невеликий проект, не вимагає серйозних фінансових вкладень, так само як і витрачених людино-годин, то варто подивитися в бік punBB. В інших випадках краще розглядати попередній варіант або зовсім платне рішення.
Цікаво по темі
Що таке движок гри. Визначення та огляд популярних платформ для створення додатків
Що таке движок гри. Визначення та огляд популярних платформ для створення додатків
Практичний кожен геймер чув про різні ігрові движки. Проте не кожна людина розуміє, що це таке. Навіть розробники не можуть дати конкретного
3D-моделювання: огляд кращих програм
3D-моделювання: огляд кращих програм
Для створення комп'ютерної графіки та 3D-моделей використовується велика кількість різноманітних редакторів і цілих комплексів. Добра половина
Як дізнатися движок сайту, і навіщо це треба?
Як дізнатися движок сайту, і навіщо це треба?
Опис і призначення движків сайтів. Як дізнатися, на якому движку працює сайт, і навіщо це може знадобитися.
Кращі CMS для створення сайту: огляд, порівняння та відгуки
Кращі CMS для створення сайту: огляд, порівняння та відгуки
Який двигун необхідно вибрати для онлайн-магазину? Таким питанням задається більшість підприємців-початківців. Платформ так багато, що розібратися
Потужний ігровий движок Unity: опис
Потужний ігровий движок Unity: опис
Розвиток комп'ютерних технологій спричинило за собою створення різних програм допоміжного і розважального ...
Як дізнатися движок сайту? Який движок для сайту краще
Як дізнатися движок сайту? Який движок для сайту краще
Вибрати движок для майбутнього веб-проекту досить складно, так як не з першого погляду можна зрозуміти суттєві відмінності різних варіантів.