Помилка «Плей Маркет» 403: причини появи й способи виправлення

596 0 Новини високих технологій

На Android-пристроях при спробі доступу до сервісу «Гугл Плей» іноді можна зустріти поява непередбачених збоїв. Однією з найбільш часто зустрічаються є помилка «Плей Маркету» 403. При її появі в повідомленні вказується лише те, що не вдалося завантажити або встановити будь-який додаток з сховища, а ось про причини цього факту там немає ні слова. Тому багато користувачів не знають шляхів виправлення ситуації. Як виявляється, зробити це можна досить просто. Пропоновані методи, до речі, дуже добре підійдуть і в разі появи збоїв з іншими кодами (492921 тощо).

Чому «Плей Маркет» видає помилку 403?

Почати варто із з'ясування причин виникнення такого збою. Код помилки «Плей Маркету» 403 свідчить про те, що неможливо щось скачати, тобто або до сховища немає доступу, або доступ обмежений. Але це лише окремий випадок. Насправді першопричин куди більше.


Помилка «Плей Маркет» 403: причини появи й способи виправлення
Найбільш відомими ситуаціями, коли «Плей Маркет» видає помилку 403 можна назвати такі:
 • відсутність підключення до інтернету або перебої зі зв'язком;
 • нестача коштів на рахунку користувача;
 • брак вільного місця на накопичувачі;
 • збої в синхронізації облікових записів;
 • обмеження з боку провайдера або самого сервісу.
 • Перші два пункти розглядати не будемо, оскільки в даному випадку усунення проблеми і так зрозуміло, а зупинимося на інших варіантах.

  Помилка 403 у «Плей Маркеті»: як виправити найпростішим методом?

  Для початку варто спробувати просто перезавантажити свій мобільний пристрій, але не використовувати для цього режим саме рестарту, а зробити його повне відключення, після чого включити знову. Якщо помилка «Плей Маркету» 403 носить короткочасний характер, вона усунеться сама собою.
  Помилка «Плей Маркет» 403: причини появи й способи виправлення
  Але на це розраховувати не варто. А от подивитися доступне місце на диску, на який за замовчуванням проводиться завантаження і установка програм, потрібно обов'язково. Для цього слід увійти в налаштування і вибрати розділ пам'яті. На інфографіці відразу ж можна буде побачити, скільки місця доступно.

  Якщо місця дійсно не вистачає, усунути помилку «Плей Маркету» 403 можна іншим способом. Найпростіше видалити непотрібні програмні продукти, особливо ті, які займають занадто великий обсяг. Якщо програми все ж потрібні, слід перевірити, чи підтримує мобільний девайс перенесення програм з внутрішнього накопичувача на зовнішню карту SD. Якщо така можливість є, виконати необхідні процедури можна за допомогою вбудованих засобів самого пристрою. Але в разі наявності встановлених додатків на зразок Link2SD або App2SD виконати такі операції буде набагато простіше.

  Зупинка служб і очищення кеша

  Також помилка «Плей Маркету» 403 може бути виправлена за рахунок зупинки самого сервісу та супутніх служб кшталт «Диспетчера завантажень» і сервісів Google Play, з подальшим очищенням кеша і видаленням даних.
  Помилка «Плей Маркет» 403: причини появи й способи виправлення
  Такі дії можна виконати у розділі додатків, де вибирається вкладка «Всі» з подальшим входом в налаштування кожної з описаних програм.

  Відключення синхронізації запису

  Що стосується синхронізації, збій з видачею коду помилки 403 у «Плей Маркеті» спостерігається досить часто. Щоб усунути помилку, спочатку необхідно використовувати розділ акаунтів.
  Помилка «Плей Маркет» 403: причини появи й способи виправлення
  Тут потрібно вибрати меню реєстраційних записів і синхронізації, вимкнути автоматичну синхронізацію, повністю перезавантажити свій девайс і включити опції заново.

  Повне видалення реєстрації

  Якщо тільки що зазначене рішення, як і всі попередні, ефекту не дасть, доведеться з того ж розділу видалити прив'язану до сервісів Google реєстраційну запис.
  Помилка «Плей Маркет» 403: причини появи й способи виправлення
  Після цього необхідно виконати рестарт пристрою, а при появі «Майстра», який допомагає налаштувати обліковий запис, просто ввести наявні дані.

  Проблеми доступу через блокування сервісу

  Якщо ж сервіс заблоковано на рівні провайдера, необхідно з'ясувати, з чим це пов'язано, а також отримати рекомендації щодо усунення проблеми. У тому випадку, коли доступ заблоковано на рівні самого сервісу «Плей Маркет» (як це спостерігається в Криму), найпростішим виходом із ситуації стане установка будь-якого VPN-клієнта. Правда, спочатку завантажувати його доведеться з іншого джерела, копіювати файл формату APK на якийсь з накопичувачів, після чого встановлювати вручну. При використанні будь-якого такого програми після запуску необхідно просто вибрати сервер з числа доступних або представити вибір програмі, а потім провести підключення.

  Крайні заходи

  Якщо нічого з вищезгаданого не допоможе, можна спробувати отримати root-права за допомогою комп'ютерної утиліти Kingo Root, видалити системне додаток «Плей Маркет» та встановити його повторно, попередньо скачавши з будь-якого надійного джерела, який займається просуванням операційних систем Android і програмних продуктів Google. З невідомих джерел, зрозуміло, завантажувати дистрибутиви не рекомендується, оскільки вони можуть бути заражені вірусами (до речі, навіть деякі продукти з офіційних джерел, як з'ясувалося, схильні такого впливу). Якщо ж і такі заходи ні до чого не приведуть, доведеться виконати повний скидання налаштувань на самому пристрої або використовувати для відновлення заводської прошивки спеціальні програми, в яких є такі модулі.

  Замість підсумку

  Залишається додати, що зазвичай до застосування кардинальних рішень справа не доходить, оскільки помилка усувається зовсім елементарно за рахунок звільнення вільного місця на диску, на який проводиться завантаження додатків, а також шляхом видалення тимчасових файлів і кеша для основного застосування та супутніх компонентів у вигляді служб Google. Здається, з цим зможе розібратися навіть будь-який починаючий користувач або володар мобільної техніки.

  Популярі новини
  Загрузка...