Найбільший БелАЗ: огляд, технічні характеристики. БелАЗ-75710

15 0 Новини високих технологій

В статті мова піде про найбільшому у світі самоскиді – БелАЗ-75710 який має вантажопідйомність 450 тонн. Перший екземпляр був випущений в 2013 році. Створений цей автомобіль на замовлення холдингу «Сибірський діловий союз». Вперше експлуатація здійснювалася на вугільному розрізі «Чернігівець». Вже в 2014 році цей вантажівка зміг встановити рекорд Гіннеса, ставши самим вантажопідйомним автомобілем в Європі і країнах СНД. Він зміг за випробувального полігону провезти масу 500 тонн. Для того щоб придбати даний автомобіль, необхідно витратити близько 10 млрд доларів. Найбільший БелАЗ проводиться по сей день.

Найбільший БелАЗ: огляд, технічні характеристики. БелАЗ-75710

Технічні характеристики

Даний автомобіль отримав дизельну електричну силову установку. Два дизельних двигуна мають потужність понад 1700 кВт, тобто 2300 кінських сил. Встановлено електрогенератор, а також мотор-колеса. Тягова установка кар'єрного БелАза здатна працювати з чотирма мотор-колесами і з двома генераторами. Потужність кожного становить 1700 кВт, а мотор-коліс 1200 кВт. Підвіска використовується гідропневматичного типу. Амортизатори отримали діаметр 18 див. Автомобіль має два паливних бака, місткість яких становить 2800 л кожен. Максимальна швидкість автомобіля 67 км/ч. На 100 км витрачається близько 1300 л.
Найбільший БелАЗ: огляд, технічні характеристики. БелАЗ-75710

Навіщо був створено

При першому погляді на машину БелАЗ-75710 виникає у багатьох питання: «Навіщо його створили?» Пристрої автомобіля мають суттєві габаритні показники, тому мало кому зрозуміло, для чого потрібен такий величезний самоскид. Багато припускають, що для перевезення великої кількості вантажів можна цілком використовувати дві вантажівки з меншими розмірами.


Даний самоскид, як вже було написано вище, був створений за замовленням. В той час для роботи на кар'єрі в Кемеровській області потрібна була гігантська машина, тому 2013 році з'явився перший автомобіль з цією назвою. Які ж розміри БелАЗа?

Габарити і унікальність

Його довжина складає 20 м, ширина 9 м, висота 8 м, а вантажопідйомність, як зазначено в паспорті, склала 450 тонн. Однак при випробуваннях, які були проведені в 2014 році, даний автомобіль зміг проїхати з вантажем більше на 50 тонн. Якщо цікавить, скільки важить БелАЗ, то вага машини близько 360 т, якщо говорити про спорядженому. Повна маса близько 900 тонн. Навіть з тим, що автомобіль має такі гігантські розміри, все одно назвати його неповоротким не вийде, так як радіус його розвороту всього лише 45 м. Унікальність даного самоскида у тому, що дизельні двигуни тут потрібні не для того, щоб крутити вал коробки передач. Слід враховувати, що тут немає коробки передач для того, щоб рухати машину. У рух автомобіль призводять тягові електромотори.

Так що самий величезний самоскид в світі є гібридним. Він настільки високий, що можна спокійно зайти під машину і розглянути її днище.
Найбільший БелАЗ: огляд, технічні характеристики. БелАЗ-75710

Збірка

При створенні БелАЗ-75710 ніхто не намагався зробити цей автомобіль менше або компактніше, тому всі деталі розташовані максимально точно і встановлені просто відмінно. Наприклад, два головних мотора знаходяться поперечно. Сумарно виходить близько 5 тис. кінських сил. Два мотори, які були встановлені в автомобілі, мають об'єм 65 л кожен. Вони потрібні для того, щоб генератори працювали без перешкод і виробляли струм для електродвигуна. Дизелі необхідні для нормального функціонування гідравлічної системи. Для кожного мотора існує свій генератор. Велика частина систем, яка забезпечує роботу і функціональність моторів, має незалежний тип.
Іноді водії повідомляють, що пристрій може їхати тільки на одному моторі для того, щоб максимально економити паливо. Відповідно, другий дизельний двигун починає працювати, якщо це необхідно. Вірити цій інформації не варто. В принципі, дана схема роботи цілком імовірна, навіть з такими розмірами БелАЗа, але на заводі вона не була реалізована. Проте в планах таке впровадження є. Генератори призначені виробляти струм і для електродвигунів, які знаходяться усередині коліс. Багато професійні водії знають, що зв'язка таких генераторів і двигунів називається тягової установкою. Однак робить її не білоруський завод, а компанія «Сіменс». Кожен електродвигун машини БелАЗ отримав потужність 1600 кінських сил, тому підсумкова потужність становить 6520 л. с. Трансмісія такого типу називається електромеханічної. Тут також є силовий шафу управління, який знаходиться на палубі.

Гальмівна система

Гальмівна установка - типу УВТР. Гальмівні колеса дискового типу отримали гідравлічний привід. Однак потрібно розуміти, що такі гальма подібний автомобіль не зможуть утримати на одному місці (враховуючи те, скільки важить БелАЗ), тому виробник додав ще одну гальмівну систему динамічного типу. Тут працюють і здійснюють рух і зупинку теж є електромотор.

Коли працює гальмова система, то виділяється тепло. Відповідно, його необхідно виводити з автомобіля, тому в конструкцію виробник додав охолодження гальмівних резисторів.
Найбільший БелАЗ: огляд, технічні характеристики. БелАЗ-75710

Поворот машини

Також багатьом незрозуміло, як повертає автомобіль, маючи однакові передній і задній мости. Відповідь проста – вони обидва керованого типу. Тут є два циліндра з рульовими тягами, якщо говорити своїми словами. В іншому ж звичайне управління традиційного типу. Є рульова колонка, яка практично нічим не відрізняється від інших самоскидів. У конструкцію вбудовані гідроакумулятори, проте вони більше потрібні просто за вимогами техніки безпеки.

Колеса

Колеса БелАЗа прекрасно себе показують, відмінно реагуючи на рух керма. Встановлені покришки на даному самоскиді також заслуговують похвали. Створює їх фірма Bridgestone. Як правило, для легких машин подібні шини не вибирають, однак для самого великого БелАЗа саме воно.
Будь-який водій повинен розуміти, що возитися з настільки великими колесами - досить тоскне і складне заняття. Тому виробник подбав про те, щоб при поломці тягових двигунів їх можна було полагодити без зняття коліс. Такі характеристики важливі для тих людей, які будуть вести діяльність, пов'язану з використанням такого самоскида. Колеса можна зняти тільки за допомогою крана, і це заняття досить тривале. Дані деталі відмінно справляються з великою вагою. Докладно про вантажопідйомності БелАЗа написано раніше.
Найбільший БелАЗ: огляд, технічні характеристики. БелАЗ-75710

Палуба самоскида

Автомобіль має другий поверх — палубу. Розташована вона поруч з кабіною, де знаходиться водій. Останнього називають в даній машині оператором. При підйомі на другий поверх можна помітити металевий шафа, яка є панеллю управління. Тут вся електрика і, що важливо, його головна частина — трансмісія. Поруч з нею знаходиться система, яка забезпечує охолодження резисторів. За кабіною управління знаходиться об'єднана частина гідравлічної системи, тобто об'єднання рульового управління, гальмової системи та спеціального механізму опрокидывающегося типу. Посеред палуби є ємність, яку складно не помітити. Видно верхівка бака. Саме таким чином влаштована система охолодження. На жаль, бак встановити на нижньому ярусі, де і вся інша конструкція, не можна, тому його вивели настільки високо. У задній частині кабіни можна помітити вентилятори та радіатори. Є дзеркала заднього виду, які можуть спочатку здатися досить маленькими. Однак поблизу вони такого ж розміру, як і дзеркала вдома у передпокої. Мова йде тільки про лівому дзеркалі, так як праве дійсно має невеликі розміри. Двері відкриваються проти напрямку руху. Це зручно як для водія, так і для пасажира.
Найбільший БелАЗ: огляд, технічні характеристики. БелАЗ-75710

Управління

В управлінні найбільший БелАЗ досить стандартний, однак багатьох бентежить наявність трьох педалей і селектора коробки. Для початку потрібно згадати, що КПП тут немає. Селектор ж необхідний для того, щоб задавати напрямок руху автомобіля. Праворуч від нього знаходиться спеціальне управління кузова. Але навіщо ж третя педаль? Вона відповідає за гальмо. В центрі знаходиться педаль для гідравлічного гальма, а для того, щоб не використовувати важіль зчеплення (від якого відмовилися), встановлена ще одна педаль електродинамічного гальма. Варто нагадати, що керувати цим автомобілем може тільки людина, яка має не тільки вантажну категорію З, але і також спеціальне посвідчення оператора БелАЗа. Потрібно зауважити, що рульове колесо БелАЗа характеристики має цілком звичайні, його деталі і компоненти також стандартні і не відрізняються нічим від конструкції на інших машинах. При покупці даного самоскида можна помітити, що фар у нього немає. На заводі їх не встановлюють, хоча проводку роблять. Перевіряючи її працездатність, конструкцію відразу ж знімають. Робиться це тому, що відразу ж після доставки машини замовнику все одно автомобіль доведеться розбирати, тому сенсу в установці оптики немає. Кнопки, які знаходяться праворуч від рульової колонки, відповідають за трансмісію, роботу дизелів, склоочисника і обігрів стекол. Також є спеціальний блок управління, який відповідає за працездатність функцій опалення і кондиціонування.
Найбільший БелАЗ: огляд, технічні характеристики. БелАЗ-75710

Цікаві факти

Цей автомобіль створений таким чином, що навантаження на кожне з коліс однакова. Хід підвісок невеликий, тому якщо водій бачить перед собою якусь перешкоду, необхідно зупинитися і якимось чином прибрати його. Самоскид його навряд чи подолає. Слід зауважити: щоб пересувався такий автомобіль з максимально плавним ходом, необхідно підготувати грунт. В якості додаткових характеристик БелАЗа потрібно зазначити, що він має автоматичну систему гасіння пожежі, а також контроль тиску в шинах. Також є система змащення, вона автоматична. Вбудована система контролю завантаження вантажів. За рахунок електродинамічної гальмівної системи можна спокійно економити ресурс колодок. Крім цього, гальмівна система працює практично моментально. Коли людина переходить з повною тяги в режим гальмування, автомобіль перебудовується за секунду. За рахунок того, що немає класичної коробки передач, можна здійснювати рівномірний розгін, не перемикаючись. Вантажопідйомність БелАЗа в 400 тонн дійсно вражає. При масі вище всі системи працюють стабільно.

Розгін і ресурс

З електромеханічної трансмісією розганятися на такому автомобілі буде досить легко і безпечно, так як тут навряд чи щось може зламатися. Тертя деталей відсутній, відповідно, знос і поломки практично мінімальні. За відгуками покупців можна помітити, що подібні машини здатні їхати за кар'єру понад 900 тис. км. У реальності ж багато проїжджали більше мільйона. Хоча насправді, за заявою виробника, ресурс даної машини розраховується моточасами, а не кілометрами. Максимальна швидкість самого великого БелАЗа 64 км/ч.