LED підсвітка RGB - особливості, види та характеристики

11 0 Новини високих технологій

Сьогодні діодного освітлення користується високою популярністю. Воно дозволяє створити різні декоративні ефекти всередині і зовні приміщень. При допомогою таких приладів можна створити контурну, декоративне підсвічування певної зони або всередині приміщення. Різноманітність кольорів і потужності світіння дозволить кожному покупцеві придбати підходящий варіант. Сьогодні великою популярністю користуються стрічки типу RGB. Вони мають ряд характерних особливостей. Що собою являє RGB підсвічування, її види та властивості будуть розглянуті в статті.

Загальні відомості

Сьогодні світлодіодне підсвічування застосовується для різних цілей. Вона може виділити як об'єкти інтер'єру, так і створити повноцінне освітлення в кімнаті або на вулиці. Дуже ефектно виглядає, наприклад, ігрова клавіатура з RGB підсвіткою, меблі або стеля, прикрашена подібним способом.
LED підсвітка RGB - особливості, види та характеристикиПредставлений освітлювальний прилад являє собою гнучку плату, на яку за допомогою пайки нанесені діоди. Вони відстоять один від одного на однаковій відстані. При цьому ширина плати-стрічки може складати від 8 до 20 мм. Коли на ній є світлодіоди, товщина представленого виробу може становити 2-3 мм. В деяких конструкціях передбачена спеціальна захист для діодів. У цьому випадку стрічка може бути досить товстою. На стрічці присутні спеціальні компоненти для обмеження опору. Це резистори, які є обов'язковим елементом будь-якого подібного вироби. У продажу представлені стрічки, довжина яких досягає 5 м. Можна купувати відрізки довжиною від 1 м. При цьому конструкцію можна різати за вказаною виробником технології.


Особливості виробів типу RGB

Світлодіодна підсвітка RGB має ряд характерних особливостей. Вона може видавати світіння будь-якого відтінку. Управління відбувається за допомогою спеціального пульта. Діод представленого типу включає в себе відразу 3 кристала. Вони видають червоний, зелений і синій колір. Сполучаючись в певній пропорції, промені виробляють необхідний відтінок. Тому назва такого діода розшифровується як R – red (червоний), G – green (зелений), B – blue (синій).
LED підсвітка RGB - особливості, види та характеристики
За допомогою такої стрічки можна створювати як повноцінне освітлення, так і просто контурну декоративну підсвітку. Найчастіше на стрічки представленого типу встановлюють діоди типу SMD 5050. Цифри у маркуванні показують розмір люмінофора. Представлена конструкція обов'язково включає в себе систему щодо відведення тепла. Це вкрай необхідно для забезпечення довговічної експлуатації електричного приладу. Підключення такої стрічки до мережі відбувається за допомогою спеціального блоку живлення. Він трансформує вхідний змінний струм побутової мережі, забезпечуючи нормальні умови для функціонування системи. В схему включається також спеціальний контролер, який управляє режимами світіння.

Особливості конструкції

Багато покупців вже встигли оцінити, як ефектно виглядає механічна клавіатура з RGB підсвіткою, об'єкти реклами або інтер'єру. Створити різний за характеристиками освітлення можна за допомогою різних типів систем.
LED підсвітка RGB - особливості, види та характеристики

Стрічка для створення світіння різних кольорів може містити від 30 до 240 діодів на 1 погонному метрі плати. Це забезпечує необхідну інтенсивність світіння. Стрічка поділена на секції. Найчастіше вони мають довжину 10 див. В кожній з них знаходиться по 3 діода. Подібні елементи включають в свою конструкцію 3 кристала. Кожен з них знаходиться в певному секторі. При необхідності потрібну ділянку світиться сильніше або слабкіше, створюючи різний відтінок. На стрічці границі секцій помічені. Це дозволяє визначити, в якому місці стрічку можна розрізати, щоб застосувати її в різних цілях. Правда для підключення такого виробу потрібно володіти технікою пайки. У продажу для з'єднання представлених виробів представлені конектори. Вони полегшують процедуру монтажу, підвищують її якість.

Переваги

RGB підсвічування має масу переваг. Сьогодні існує безліч систем, які застосовують представлений принцип при створенні різних ефектів освітлення. Це економічні, міцні і довговічні вироби. Вони відрізняються високими показниками ККД. Також слід зазначити, що представлений тип освітлення є безпечним, екологічно чистим. Він не створює ультрафіолетових променів.
LED підсвітка RGB - особливості, види та характеристики
Кут розсіювання променів представлених виробів досить великий. Він досягає 120?. При цьому можна регулювати інтенсивність і відтінок освітлення. Для цього застосовуються різні пульти. Існують спеціальні програми, які дозволяють управляти системою за допомогою смартфона. При правильній експлуатації представлені прилади можуть працювати до 50 тис. годин. При цьому поломки освітлювальних приладів RGB відбуваються вкрай рідко. Якщо купувати продукцію перевірених брендів, можна не сумніватися в якості і довговічності системи. Вона здатна нормально функціонувати при температурі навколишнього середовища від +До 60-40?С.

Різновиди

Існують різні типи підсвічування. Це може бути аналогова, цифрова або лазерна система. Вони відрізняються принципом дії. Найпростіші системи можна придбати за ціною від 90 руб. за 1 погонний метр. На такій стрічці всі світлодіоди підключені в одну паралель. Відтінок світіння буде однаковим по всій довжині стрічки.
LED підсвітка RGB - особливості, види та характеристики

Цифрові вироби коштують від 300 руб. за 1 погонний метр. Такі конструкції дозволяють управляти світінням кожного діода окремо. Це дозволить створювати різний відтінок світіння на кожній ділянці стрічки. Також представлені вироби можуть створювати ефект «біжуча хвиля». Найбільш дорогою системою є вулична лазерна підсвітка RGB (Garden). Вона дозволяє створювати різні образи, зображення на поверхнях у нічний час. При цьому колір їх також буде змінюватися. Придбати подібну систему можна за ціною від 11 тис. руб.

Область застосування

Існує безліч напрямків застосування представлених приладів. Вони дозволяють оформити різні предмети, об'єкти. Найчастіше подібні вироби застосовуються при створенні декоративного підсвічування підвісних стель. Ними можна прикрашати арки, ніші, меблі, карнизи.
LED підсвітка RGB - особливості, види та характеристики
Цікаво виглядає клавіатура з RGB підсвіткою, кухонна стільниця зі скла з таким типом декорації. Також представлені вироби застосовують для оформлення барної стійки, ступенів, прозорих деталей інтер'єру. Вулична підсвічування за допомогою приладів типу RGB також користується високим попитом. Її застосовують для прикраси фасадів, лавок, альтанок, так і для реклами. Торгові центри, бари, ресторани та інші комерційні установи активно використовують представлені стрічки в подібних цілях. Також можна застосовувати ці стрічки для підсвічування в лазнях, басейнах та інших вологих приміщеннях. Для цього вироби повинні характеризуватися спеціальним класом захисту.

Клас захисту

Кожна стрічка у маркуванні має відомості про клас свого захисту. Згідно з цим показником треба робити вибір того чи іншого приладу для певних умов експлуатації. У маркуванні клас захисту позначений літерами IP. Далі йдуть цифри. Саме вони говорять про ступінь захисту діодів.
LED підсвітка RGB - особливості, види та характеристики
Для RGB підсвічування стелі в чистому сухому приміщенні можна застосовувати вироби з класом IP20. Якщо ж приміщення не опалюється, краще віддати перевагу діоди типу IP22. Для зовнішнього підсвічування можна застосовувати стрічки з класом захисту IP44. Однак подібні конструкції мають перебувати під дахом. Вони витримують попадання бризок води, перепади температури. Проте тривалого перебування у воді такі стрічки не витримують. Їх також можна застосовувати для створення підсвічування на кухні або у ванній кімнаті. В запорошеній середовищі можна застосовувати прилади типу IP65. Вони також не бояться очищення струменем води під напором. Цей клас світильників також відрізняється стійкістю до ударів. Тому представлену стрічку можна застосовувати для тюнінгу автомобілів. Водонепроникними є стрічки класу IP67. Їх можна застосовувати для підсвічування всередині басейнів. Представлені вироби не бояться тривалого перебування під водою. Також цю стрічку можна використовувати для підсвічування фонтанів.

Диммер

Щоб виконати підключення стрічки до мережі, необхідно застосовувати спеціальний диммер і контролер для підсвічування RGB. Це невід'ємні атрибути представлених електричних виробів. Диммер дозволяє контролювати інтенсивність освітлення. При необхідності він може зробити потік променів яскравим, дозволяючи повноцінно висвітлити простір. У деяких випадках інтенсивність потоку можна знизити.

Контролер

Контролер дозволяє створювати світлові ефекти, керувати відтінком світіння. Представлений прилад також визначає програму освітлення. Також контролер управляє швидкістю зміни кольорів. Сьогодні багато моделі діммеров і контролерів мають вбудовані системи для дистанційного управління світловим потоком. Це дозволяє за допомогою спеціальних елементів керування, задавати параметри світіння.

Вибір блоку управління

Підсвітка RGB з пультом або без нього потребує в обов'язковому компоненті. Це блок живлення, який відповідає за подачу необхідної напруги електричного приладу. Його потрібно правильно вибрати. При цьому враховується потужність стрічки. Вона може бути 12 або 24 в Спочатку потрібно розрахувати, скільки електроенергії споживає 1 м стрічки. Для цього потрібно звернутися до документації, яка поставляється в комплекті з доданими приладом. Далі слід помножити цей показник на довжину стрічки. Наприклад, в ході нескладних розрахунків було встановлено, що сумарна потужність системи становить 48 Вт. Блок живлення повинен витримувати номінальне навантаження дещо більше. Причому запас повинен становити близько 25%. Для стрічки з номінальною потужністю 48 Вт підійде блок живлення 60 Вт. Це забезпечить нормальні умови для функціонування системи.

Відгуки покупців

RGB підсвічування сьогодні проводиться різними брендами. Вони відрізняються якістю, вартістю та функціональністю. Добре зарекомендувала себе продукція європейських брендів Cree, Geniled, Sveteco і т. д. Це найбільш якісні стрічки, які здатні створювати якісний кольоровий потік. Вітчизняні виробники також представляють продаж безліч різновидів подібних підсвічувань. Ця продукція також відзначена прийнятною якістю. Серед найбільш популярних брендів слід зазначити LUX, LEDCraft. Фахівці стверджують, що не варто купувати підсвічування китайського виробництва. Вона не відрізняється високою якістю. Економія на комплектуючих призводить до перегріву діодів. У цьому випадку термін їх експлуатації значно знижується. У цьому випадку підсвічування не зможе забезпечити якісний світловий потік. Управління такими стрічками також залишає бажати кращого. На поверхні виробу можуть визначатися світлові плями. Розглянувши особливості та характеристики RGB підсвічування, кожен зможе придбати відповідний варіант у відповідності з експлуатаційними особливостями.