Датчик холостого ходу ВАЗ-2110 інжектор

28 0 Новини високих технологій

У сучасних автомобілях, до яких можна віднести і ВАЗ-2110 є безліч датчиків, які беруть участь у забезпеченні роботи двигуна. На відміну від карбюратора, в інжекторних системах за впорскування палива, роботу двигуна на холостому ходу та в інших режимах відповідає електроніка – ЕБУ. За рахунок інформації, одержуваної від цих датчиків, електронний блок управління дає команди на бензонасос, форсунки, а також інші виконавчі пристрої. Один з таких – датчик холостого ходу ВАЗ-2110. Його основна функція – зміна оборотів коленвала в режимі ХХ. Будучи в несправному стані, цей елемент здатний створити масу проблем.

Призначення

Датчик холостого ходу ВАЗ-2110 споосбен контролювати стабільність роботи двигуна в режимі холостого ходу. Цей елемент потрібен для того, щоб обороти не плавали, а мотор не глухнув. Пристрій регулює подачу повітря при закритій дросельній заслінці, забезпечуючи тим самим автоматичну настройку заданих обертів.
Датчик холостого ходу ВАЗ-2110 інжектор
Крім того, даний датчик потрібен для прогріву мотора до оптимальних робочих температур, холоду. Функції цього елемента можна порівняти з призначенням «підсосу» на карбюраторі.

Пристрій

Даний компонент являє собою виконавчий пристрій. Якщо говорити простіше, то це клапан. Влаштований він наступним чином – складається з електричного крокового двигуна, пружина і штока, на якому є запірна голка. Саме за допомогою даної запірної голки забезпечується дозування об'єму повітря. Коли дросельна заслінка знаходиться в закритому положенні, а ЕБУ вирішує, що потрібно підвищити обороти ХХ, то формується команда на переміщення цієї запірної голки. Остання рухається, повністю або не повністю відкриваючи отвір подачі повітря в обхід дросельної заслінки. В результаті двигун не затихне.


Принцип дії

Розглянемо, як працює датчик холостого ходу на ВАЗ-2110 інжектор. В той момент, коли власник повертає ключ у замку запалювання, шток, розташований на РХХ, висувається на всю свою можливу довжину. Потім він впирається в отвір в патрубку дроселя. Далі РХХ вважає певну кількість кроків і клапан переходить в базове положення. Воно залежить від того, яка встановлена прошивка на ЕБУ. Так, наприклад, для прошивки «Січень 5.1» базове положення голки складає 120 кроків на гарячому двигуні. Якщо встановлена прошивка від «Бош», то це 50 кроків на прогрітому моторі.
Датчик холостого ходу ВАЗ-2110 інжектор
На розігрітій до робочих температур двигуні в момент регулювання РХХ встановлений в положенні від 30 до 50 кроків. Зі зростанням або зниженням кількості кроків змінюється і кількість повітря, яке проходить через канал. У момент придбання датчика холостого ходу ВАЗ-2110 від головки штока до фланця датчика повинне бути не більше, ніж 23 міліметра. Важливо уважно виміряти довжину головки, яка виступає. Завдяки наявності РХХ, в мотор поступає саме стільки повітря, скільки необхідно для його нормальної і стабільної роботи.
Датчик холостого ходу ВАЗ-2110 інжектор
Кисень потрапить в двигун, потім проходить через датчик масової витрати повітря. І за кількість повітря ЕБУ подає певну порцію пального на форсунки. За свідченнями ДПКВ ЕБУ контролює кількість обертів колінчастого валу і управляє РХХ. Саме таким чином мотор отримує повітря в режимі холостих обертів. Коли двигун холодний, електронний блок автомобіля підвищує оберти колінчастого валу за рахунок датчика холостого ходу. На ВАЗ-2110 і по мірі прогріву обороти падають до нормальних. Для чого це потрібно? Це зроблено для того, щоб відразу починати рух без необхідності прогріву.

Ознаки несправності

Виробник став оснащувати РХХ режимом самодіагностики. Тому лампочка «Перевірте двигун» не буде повідомляти про тієї несправності. Визначити несправність регулятора холостого ходу можна самостійно. Існує кілька ознак, що допомагають це зробити. Якщо двигун глухне без конкретних і видимих причин при роботі на холостому ходу, то це вже говорить про те, що з датчиком холостого ходу спостерігаються проблеми. Ще одна ознака – «плавання» оборотів. При запуску холодного двигуна підвищених так званих прогревочных оборотів немає. Це теж говорить про несправності з РХХ. Також можна спостерігати, що двигун глухне при русі після вимикання передачі. Всі ці ознаки збігаються з ознаками виходу з ладу датчика положення дросельної заслінки. Однак, у разі ДПДЗ все простіше – тут загориться лампочка "Перевірте двигун".

Як перевірити РХХ

Якщо є тестер або мультиметр, протестувати даний елемент не складно. Для цього автомобіль встановлюють на ручне гальмо, а потім від'єднують колодку датчика для перевірки та виконання вимірювань.
Датчик холостого ходу ВАЗ-2110 інжектор
Першим ділом перевірятися напруга в ланцюзі датчика холостого ходу ВАЗ-2110 8 клапанів. Мінусовій контакт мультиметра слід під'єднати до «масі». Плюсовій з'єднують зі знятою колодкою. Це висновки «А» і «D». Вони позначені на колодці датчика. Потім потрібно включити запалювання й перевірити показання, які видає РХХ. Вони повинні бути в районі 12 Вольт. Якщо показник менше, можливо, причина в розрядженому акумуляторі. У разі, коли мультиметр нічого не показує, а напруга відсутня, слід перевірити спочатку всю ланцюг повністю, а потім електронний блок управління. Якщо видимих несправностей в ланцюзі немає, то перевіряють РХХ.

Далі клеми під'єднують до колодки. Схема підключення буде наступною – спочатку перевіряють висновки «А» і «B», потім «З» і «D». Тестер потрібно переключити в режим вимірювання опору. Між контактами тестер повинен показувати в межах 53 Ом. Це говорить про те, що датчик холостого ходу на ВАЗ-2110 8 клапанів справний. При перевірці пар контактів «A» і «С», а також «B» і «D» мультиметр повинен показати більший опір. Це також говорить про повній справності датчика.
Датчик холостого ходу ВАЗ-2110 інжектор
Якщо ж в результаті вимірювань вдалося виявити невідповідні показання, то елемент необхідно змінювати. На двигуні ВАЗ-2110 коли датчик откручен, його перевіряють за допомогою приєднання колодки і включення запалювання.

Ще один спосіб перевірки РХХ

Якщо датчик холостого ходу ВАЗ-211016 справний, то після подачі живлення шток з регулюючою голкою буде міняти положення. Якщо елемент зламаний, змін не буде. Даний компонент потрібно замінити. Для цього не доведеться відвідувати фахівців в сервісах. Всю роботу можна виконати своїми руками.

Промиваємо РХХ

Будь-які проблемні РХХ рекомендується спочатку спробувати очистити і промити, а вже потім ще раз переконатися у їх справності. Даний процес не вимагає багато часу. Мити датчик найкраще рідинами для очищення карбюраторів або ВД-40.
Датчик холостого ходу ВАЗ-2110 інжектор
З датчика холостого ходу ВАЗ-211016 клапанів демонтують колодку. Потім ватною паличкою, змоченою в однієї з рідин, ретельно обробляють контакти. Далі відкручують гвинти, що кріплять датчик. Після елемент виймають з посадкового місця. Рекомендується оглянути датчик візуально. Якщо є бруд і сліди масла, необхідно промити ще і дросельну заслінку. А якщо відкладень немає, то злегка збризкують очисній рідиною на голку і пружину.

Висновок

Отже, ми з'ясували, що таке датчик холостого ходу, як його перевірити і промити. Якщо після проведених операцій даний елемент не заробив, то, швидше за все, зношені напрямні, в яких рухається голка або обірваний провід, розташований всередині корпусу. У цьому випадку розв'язати проблему можна лише заміною РХХ. Коштує він недорого - до 550 р.