Що таке ICO простими словами?

28 0 Новини високих технологій

ICO - це графічний формат файлу для значків комп'ютерів в Microsoft Windows. Файли ICO містять одне або декілька зображень з кількома розмірами і глибиною кольору, що дозволяє масштабувати їх відповідним чином. У Windows всі виконувані файли, які розташовуються на робочому столі, в меню «Пуск» або в провіднику «Віндовс», повинні мати піктограму в форматі ICO. Що таке представляє собою цей файл?

Що таке ICO простими словами?
Наприклад, це значок комп'ютера, який можна побачити на робочому столі в якості пункту «Мій комп'ютер», а також зображення палітри, що позначає програму Paint. Файли ICO тісно пов'язані з файлами CUR. Чим вони відрізняються один від одного? Формат файлу CUR - це майже ідентичний графічний формат для неанимированных курсорів в Microsoft Windows. Єдиними відмінностями між цими двома різновидами файлів є байти, що використовуються для їх ідентифікації, а також додавання точки доступу в заголовок CUR. Точка доступу визначається як зсув пікселя (в координатах x, y) з верхнього лівого кута зображення курсору, де користувач фактично вказує на мишу.


Що таке ICO простими словами?

Історія формату: що таке ICO

З'явилися ці файли ще в перших дистрибутивах «Віндовс». З часом вони помітно змінилися. Значки, запроваджені в Windows 1.0 мали розмір 32x32 пікселів і були монохромними. Підтримка 16 кольорів була представлена в «Віндовс 3.0». Win32 представила підтримку до 167 мільйонів кольорів (Truecolor) і 256x256 пікселів в розмірах. Windows 95 також мала новий движок Device Independent Bitmap (DIB). Тим не менш, для значків в цій версії ОС використовувалися тільки 256 кольорів. Можна було включити кольору 65535 (Highcolor), змінивши значення значка командного рядка Shell в реєстрі або купивши додаток Microsoft Plus! для Windows 95.
Що таке ICO простими словами?
Налаштування Shell дозволяла використовувати більш великі значки замість 32x32 в файл ICO. Що таке це означало? Один файл міг зберігати в собі зображення будь-якого розміру від 1x1 до 256x256 пікселів (включаючи неквадратные розміри) з 2 (рідко використовуваними), 1625665535 або 167 мільйонів кольорів. Однак, на практиці «оболонка» все одно не могла відображати значки великого діапазону. Область сповіщень на панелі завдань «Віндовс» була обмежена 16 відтінками за замовчуванням до виходу Windows Me. Це означало, що незалежно від налаштувань, іконки відображались на екрані однотипно.

Подальший розвиток

Windows XP додала підтримку 32-бітного кольору (167 мільйона кольорів плюс прозорість альфа-каналу), що дозволило відображати в іконці такі напівпрозорі області, як тіні, згладжування і скляні ефекти. Цей дистрибутив ОС за замовчуванням використовував значки 48x48 пікселів в «Провіднику» «Віндовс». Windows XP могла бути налаштована таким чином, що всі іконки починали відображатися в розмірі 256x256 (з допомогою зміни значень розміру в Shell), але вибіркове їх редагування було недоступне. Техпідтримка Microsoft рекомендувала встановлювати розміри значків до 48x48 пікселів для версії XP.
Що таке ICO простими словами?

У версії «Віста»

Windows Vista додала можливість відображення іконок 256x256 пікселів в «Провіднику», а також підтримку стислого формату PNG. Незважаючи на те, що з технічної точки зору стиск не потрібно, підтримка Microsoft рекомендувала, щоб всі значки 256x256 в ICO-файли зберігалися у форматі PNG. Це дозволяло зменшити загальний розмір файлу.
«Провідник» Windows Vista підтримував плавне масштабування іконок до нестандартних розмірів, які відображалися «на льоту», навіть якщо у самому файлі відсутнє зображення. В цьому дистрибутиві ОС був доданий слайдер для «масштабування» розмірів значків в цілому. При використанні режиму з більш високою роздільною здатністю і DPI рекомендувалося використовувати більш великі формати іконок (наприклад, 256x256).
Що таке ICO простими словами?

Структура ресурсу Icon

Формат зберігання файлів значків в Microsoft Windows наступний. ICO або CUR складається з структури ICONDIR («Каталог значків»), що містить набір даних ICONDIRENTRY для кожного зображення у файлі, за яким слід безперервний блок всіх растрових зображень (які можуть бути в форматі Windows BMP, виключаючи структуру BITMAPFILEHEADER, або у форматі PNG, зберігається повністю). Зображення з глибиною менше 32 біт відповідають конкретному формату: картинка кодується як одна, яка складається з кольорової маски (XOR) разом з маскою прозорості. При цьому перша повинна передувати другий всередині даних растрового зображення. Якщо картинка зберігається в порядку знизу вгору, маска XOR буде малюватися нижче непрозорою.

Розмір останньої становить 1 біт на піксель, незалежно від глибини кольору, зазначеної в заголовку BMP. Маска непрозорості вказує, які пікселі повністю прозорі, а які ні. XOR відповідає глибині біта, зазначеної в заголовку BMP, і вказує числове значення кольору або палітри для кожного пікселя. Разом обидві маски створюють непрозоре зображення, що представляє собою картинку з 1-бітної прозорістю; вони також допускають інверсію фону. Висота зображення в структурі ICONDIRENTRY файлів ICO і CUR приймає значення передбачуваних його розмірів (після компонування масок), тоді як визначення висоти в заголовку BMP визначається до їх компонування. З цієї причини маски повинні мати однакові розміри, а висота, зазначена в заголовку BMP, повинна бути в два рази вище, ніж у структурі ICONDIRENTRY.
Що таке ICO простими словами?

Оновлена структура

Що таке ICO-32? Цей формат являє собою 24-бітне зображення з додаванням 8-бітного каналу для альфа-компонування. Таким чином, у 32-бітних зображеннях маски не потрібні, але все одно їх використання рекомендується для кращого розгляду картинки.
Windows версії XP і вище почали використовувати 32-бітне зображення в режимі True color, побудувавши маску AND на основі альфа-каналу у випадках, коли 24-розрядна версія не представлена в файл ICO/CUR. Однак більш ранні версії Windows інтерпретують всі пікселі з 100% непрозорістю, якщо тільки відповідна маска не забезпечена зображенням.

Дані посилальних зображень

Всі дані зображення, які посилаються на запису в каталозі, надходять безпосередньо з нього. Звичайна практика полягає в тому, щоб зберігати їх у тому ж порядку, що і в каталозі зображень. Так, якщо зображення зберігається у форматі BMP, воно повинно виключати відкриту структуру BITMAPFILEHEADER, тоді як якщо воно зберігається у форматі PNG, вона повинна зберігатися цілком.

Кількість бітів

Класичний формат растрового зображення BITMAPINFOHEADER підтримує його збереження з 32 бітами на піксель. При запису в якості автономного файлу BMP його поділ не використовується. Однак коли ці ж дані зберігаються всередині файлу ICO або CUR, Windows XP (перша версія «Віндовс» для підтримки формату файлів ICO/CUR з більш ніж 1 біт прозорості) і вище інтерпретує цей байт як альфа-значення.
Що таке ICO простими словами?
Хоча в технічній документації Microsoft зазначено, що це значення повинне бути нульовим, кодувальник значків, вбудований в .NET (System.Drawing.Icon.Save), встановлює його як 255. Схоже, що операційна система на практиці повністю ігнорує це значення. Настроювання кольорових площин на 0 або 1 обробляється еквівалентно операційною системою, але якщо вони встановлені вище 1 це значення має бути помножена на біти на піксель, щоб визначити остаточну глибину кольору зображення. Невідомо, стійкі різні версії операційної системи Windows до різних значень колірної площині. Біти на піксель можуть бути встановлені на нуль, але також можуть бути виведені з інших даних. Зокрема, якщо битмап не стиснутий PNG, тоді вони можуть бути розраховані на основі довжини даних растрового зображення щодо його розміру. Якщо битмап стиснутий PNG, біти на піксель зберігаються в даних цього файлу. Невідомо, чи містять різні версії операційної системи Windows формулу для визначення глибини бітів для всіх можливостей, якщо це значення встановлено на нуль.

PNG-формат

У Windows Vista з'явилася можливість читати PNG-зображення з формату ICO і CUR. PNG може бути збережено так само, як і стандартна іконка в BMP форматі Windows Icon, за винятком того, що зображення воно повинно зберігатися разом з його заголовком файлу.

Icon library

Бібліотека значків - це спосіб встановлення іконок Windows. Зазвичай це виконуваний 16-або 32-розрядний двійковий файл, що має розширення .ICL. Він має файли значків, використовувані як іконки. Windows Vista і більш пізні версії не підтримують перегляд іконок нижче 16-розрядних. Це основна інформація щодо формату файлів ICO (що це таке, простими словами). Просто кажучи, це іконка програми або каталогу в комп'ютері. Вона являє собою частину графічного інтерфейсу і може позначати будь-який файл, вікно, каталог, драйвер пристрою, елемент ОС і так далі. При натисканні на таку іконку відбувається якесь очікувану дію. Окремо варто відзначити значки, які містять лише посилання на додатки або дані, відомі як ярлики. Вони теж в даний час позначаються файлами формату ICO. Чим же ще примітна ця різновид файлів? Вище були вказані технічні характеристики іконки у форматі ICO, але які картинки можуть бути використані в цих файлах? Певні зображення є вбудованими в операційну систему і пропонуються за замовчуванням. Однак з огляду на їх однотипності виникла тенденція по створенню різних значків або навіть їх груп, що займаються незалежні художники.