Alien: Isolation: огляд гри

12 0 Новини високих технологій

У далекому 1979 Рідлі Скотт представив широкій публіці фільм, який став культовим — « Чужий » . А в 2014 році , через 35 років, вийшла гра, розробникам якій вдалося передати ту атмосферу страху і вселенського жаху — Alien: Isolation. Огляд цього шедевра пройде в рамках статті.

Alien: Isolation: огляд гри

Історія

Киновселенная «Чужого» бере початок як раз від згаданого фільму Рідлі Скотта, який вийшов на екрани в 1979 році. Картина оповідає про те, як екіпаж корабля «Ностромо» приземлився на незвіданій планеті і зіткнувся з інопланетними організмами. Один з членів групи піддався нападу лицехвата — паукообразной істоти, що є личинкою ксеноморфов. На борту корабля були зроблені спроби зняти паразита хірургічним шляхом, але вони не увінчалися успіхом. Пізніше чужорідний організм був знайдений мертвим, а жертва — в хорошому стані. Ніхто не знав, що ксенос відклав ембріон в тіло людини. Таким чином на борту човника вперше з'явився Чужий: проломивши груди носія зсередини, він вибрався назовні.

Так починається боротьба головної героїні Еллен Ріплі, яку відіграє Сігурні Уівер , за виживання. Над образом тварі трудився відомий, нині покійний швейцарський художник Ганс Руді Гігер . Образ інопланетного монстра, придуманий ним, кочував з однієї частини фільму в іншу.
Alien: Isolation: огляд гри

Ідея гри

Вивчення трейлерів, присвячених грі, дозволяє зрозуміти, що розробники відштовхувалися від тієї ідеї, що була висунута саме в першому фільмі Alien. Після подій, описаних у кінокартині, Еллен Ріплі попрямувала до Землі в стані криогенного сну. Але по нещасливому збігу обставин її капсула була загублена в космосі на довгі роки. На початку фільму « Чужі » , який був знятий вже Джеймсом Кемероном згадується, що у Еллен є дочка. Але побачила її героїня лише на фотографії, причому в досить похилому віці (такий парадокс стався з-за того, що в космосі час тече інакше). Короткий огляд Alien: Isolation дає зрозуміти, що головна героїня гри - та сама дочка Аманда Ріплі - не втрачає надії розшукати свою маму. У заставці з'ясовується, що був знайдений бортовий самописець з «Ностромо», горезвісна «Компанія» посилає інженера в особі головної героїні на міжнародну космічну станцію під назвою «Севастополь» з метою добути відомості про Елен Ріплі.

Зав'язка

Неважко здогадатися, що на міжнародній космічній станції обстановка досить неспокійна. « Севастополь » досить густо заселений людьми і андроїдами, які виконують певні завдання. Але з появою інопланетної форми життя в рядах людей був посіяний хаос. Тепер вони існують в вигляді розрізнених малих збройних груп, які ворогують один з одним. Опинившись в ізоляції, на чужій станції, героїня змушена звикати до нової обстановки. Адже, по суті, у всій цій метушні серед спятивших теплокровних, запрограмованих андроїдів, у яких періодично відбуваються системні збої, під соусом у вигляді ворожої тварі, ползающей по вентиляційним проходах, чужим є не хто інший, як Аманда Ріплі, що опинилася в ізоляції від рідного екіпажу.
Alien: Isolation: огляд гри

Озброєння?

Зброї спочатку немає, але і Чужий не впадає прямо в лобову атаку в Alien: Isolation. Огляд місцевих « пам'яток » дозволить знайти слабкі подібності засобів самооборони, датчики руху, газові пальники — все в кращих традиціях жанру. Пізніше можна буде вартувати патрульних, нападати із засідки і збирати патрони для пістолетів з їх тел.
Але якщо вогнепальна зброя буде корисно проти людей, проти Чужого створює лише ілюзію якогось рівності сил (про перевагу не може бути й мови). Вбити ксеноморфов неможливо — можна лише сповільнити, відлякати або зовсім сховатися від нього.

Механіка

Продовжуючи огляд Alien: Isolation, слід сказати, що розробники не обмежилися скриптовими моделями поведінки персонажів. Наприклад, людські патрулі рухаються не по строго вивіреним маршрутами, а пересуваються довільно. Чужий зовсім хаотично переміщається по вентиляції , темних коридорах і може з'явитися де завгодно і коли завгодно. Немає яких-небудь строго запланованих контрольних точок, де Аманда Ріплі може зіткнутися з ксеноморфом. Можна всю гру пробігати або проповзати, нападаючи на патрулі і ховаючись від синтетиків, а інопланетний організм зустріти лише в кінці. Тим не менш зустрічі з таким вельми несподівані. І тут розробники продумали до дрібниць всі нюанси, які сприяють нагнітанню атмосфери жаху: тривожна музика, прискорене серцебиття і плутане дихання героїні. Такі моменти змушують гравців здригатися за комп'ютером і затримувати дихання.

Якщо Аманда встигла втекти і сховатися в шафі (прям як в Outlast), ще не факт, що монстр поблукає поруч і піде. Більш ймовірно, що він вже давно відчув дівчину і в наступний момент вирве дверцята і прикінчить жертву одним ударом.
Alien: Isolation: огляд гри

Оцінка від «Ігроманії»

Огляд Alien: Isolation одним з провідних ігрових видань звертає увагу на досить ретельно продуману дизайнерську складову проекту. Якщо переглянути знову фільм Рідлі Скотта « Чужий » і звернути увагу на оформлення станції « Севастополь » можна побачити багато загального.
Оздоблення кімнат у ретрофутурістичному стилі: громіздкі монітори з опуклими екранами, мерехтливі вогники, безліч тумблерів, рубки управління, в яких велика кількість клавіатур з об'ємними клавішами, електронні перемикачі з масивними обмотками кабелів. Саме так уявляли собі майбутнє фантасти сімдесятих. Жодних рідкокристалічних плоских екранів, сенсорних моніторів та голографічних клавіатур.
Продовжуючи огляд Alien: Isolation, не слід упускати з уваги і андроїдів. Ці персонажі з особами, схожими на Фантомаса , виконує роль обслуговуючого персоналу. Єдина репліка, яку можна від них почути, це « Вам чим-небудь допомогти? » . Те ж саме вони будуть повторювати, коли будуть нападати на Аманду, підкоряючись наказами штучного інтелекту. Журнал « Ігроманія » в оглядах Alien: Isolation згадує деяку затягнутість гри. Для когось це є плюсом, для кого-то мінусом. Але однозначно варто сказати, що гру можна пройти на одному диханні. Жодне приміщення не схоже на інше. У грі немає кат-сцен , які переміщують Аманду в іншу частину станції. Всі двері доведеться зламувати вручну, а сюжет « прощупується » з допомогою електронних щоденників екіпажу, які періодично трапляються в комп'ютерах.
Alien: Isolation: огляд гри

Полювання

Гра умовно ділиться на дві частини: у першій Аманда Ріплі виконує роль жертви, у другій її можна умовно назвати мисливцем. Озброївшись вогнеметом, героїня може сміливо протистояти збожеволілих людей. Андроїди ж викличуть труднощів — охоплений полум'ям синтетик, який переслідує жертву, монотонно бубня « Вам чим-небудь допомогти? », викликає більше жаху, ніж озброєні люди. Останні, звичайно, можуть убити Ріплі з двох пострілів, але і сама дівчина може легко розправитися з ними. З роботами ж куди важче, особливо якщо їх більше одного.

на Чужого

Але все змінюється, коли з'являється ксеноморф. Після однієї чи двох збройних сутичок гравець розуміє, що вогнемет або пістолет можуть або сповільнити, або злегка налякати, але не зупинити створіння. Цей мисливець на порядок розумніше, сильніше і небезпечніше своїх родичів з Alien: Colonial Marines або Alien vs Predator. Тому, якщо під час чергових вимушених переползаний з одного укриття до іншого раптом доводиться спостерігати, як з вентиляції повільно з'являється це худорляве створення з дихальними трубками на спині, — це перший сигнал, що полювання почалося. І Аманда в даному випадку явно не мисливець.
Alien: Isolation: огляд гри

Версія для X-Box, PS3 і PS4

Огляд Alien: Isolation був би неповним без згадки щасливих власників ігрових консолей. А такими їх робить спеціальна опція гри, завдяки якій мікрофон зчитує навколишні звуки. Так гравець може набагато глибше зануритися в атмосферу хоррора . Наприклад, замкнувся від Чужого в шафку. Хочеться піти, заварити чашечку кави, поки злобний монстр йде геть. Поставив гравець кухоль з улюбленим напоєм у екрану, а ксеноморф почув звук чашки і виявив жертву. У грі аудиосоставляющая продумана на ура: звуковий фон, який нагнітає обстановку, скрегіт обшивки корабля, скрип підошви Аманди, шерехи в вентиляції . Все це створює непередавану атмосферу. Але з включеною опцією потрібно зберігати тишу по обидві сторони від екрану, будучи максимально залученим в ігровий процес. Так передається по-справжньому жива атмосфера жаху, яку і задумували розробники. Іноді при перегляді фільму глядач уражається нелогічності дій жертви, яка ховається від переслідувача, але видає себе мимовільними криками, бурмотінням і дурними витівками. Включена опція дає зрозуміти, що в атмосфері жаху досить важко стриматися від зазначених вище дій. Граючи в яку-небудь бродилку або стрілялку гравець мимоволі щось та говорить, сам того не помічаючи. Якщо мікрофон зчитує звуки, а від мовчання геймера залежить доля Аманди Ріплі, Alien: Isolation сприймається по-новому і дарує незабутній ігровий досвід.
Alien: Isolation: огляд гри

Помилки

Розробники з Creative Assembly відомі ігровому світу провальним проектом Alien: Colonial Marines. Щоб якось відновити свою репутацію, хлопці вирішили відійти від звичного жанру і вдаритися в survival horror. І у них вийшло. Продовжуючи огляд Alien: Isolation, слід сказати, що для компанії, яка вперше вирішила випустити гру у такому жанрі, вийшло дуже непогано і багатообіцяюче. Але зустрічаються помилки, від яких давно вже пішли студії, що спеціалізуються на випуску ігор в подібному або суміжній жанрі. Наприклад, щоб залізти у вентиляцію, потрібно навести камеру під певним кутом і натиснути кнопку дії. Пістолети зустрічаються досить часто у людей, але користуватися таким Ріплі зможе лише після того, як сама випадково знайде зброю де-небудь на столі в кабінеті. До цього — звичайне збирання патронів з тіл жертв. Ще одне прикре упущення — це вигляд персонажів. Сам ксеноморф чудовий. Але судячи з усього, всі сили дизайнерів пішли саме на нього. Люди і андроїди шаблонны і одноманітні — більше схожі на бездушні болванки з порожніми немигаючими очима. Крім того, гра так і не отримала офіційну озвучку російською. Огляди Alien: Isolation називають різні причини. Але слід сказати, що для передачі тієї самої атмосфери фільму Рідлі Скотта персонажі гри озвучувалися тими ж акторами, що грали ролі 35 років тому: Сігурні Уівер Вероніка Картрайт , Тому Скеррітт , Яфетт Котто . Щоб повноцінно адаптувати гру для російського глядача, потрібно задіяти перекладачів, чиї голоси брали участь у озвучці фільму.
Alien: Isolation: огляд гри

Еллен Ріплі в грі

На випуску блокбастера Creative Assembly і SEGA не зупинилися. Була реалізована версія під назвою Alien: Isolation collection (огляд аддонов буде трохи нижче), що містить усі додаткові матеріали, включаючи поодинокі квести « Остання вижила » і « Команда смертників » , де гравець зможе відчути всі події фільму « Чужий » граючи за Елен Ріплі. Огляд DLC для Alien: Isolation дозволяє зрозуміти, що Creative Assembly зробили все, щоб дисковий варіант проекту не припадав пилом на полиці без діла. Додатки включають в себе багато карт, нових персонажів, режим « Вижив » і безліч випробувань.

Висновок

На завершення слід сказати, що надії на відродження серії про Чужих в ігрових спільнотах виправдалися. І успіхом гра зобов'язана не доповнень до Alien: Isolation. Огляд відгуків дає зрозуміти, що справа в самій атмосфері. Можна нескінченно докоряти проект в зайвій затягнутості, але це виправдано. Адже Alien: Isolation — гра не для всіх. Вона призначена для тих, хто бажає зануритися в те, що відбувається з головою, відчути той жах, який пульсує в кожній клітині тіла Аманди, яка намагається вижити в таких ворожих умовах. До того ж розробники нарешті пішли від думки, що ксеноморф - це просто витратний матеріал. Цей космічний мисливець у грі вийшов саме таким, яким він замислювався самим Рідлі Скоттом — сильним, потужним, безжальним, вкрай розумним і небезпечним.
Alien: Isolation: огляд гри
Заявлялося також про те, що гра адаптована під шолом віртуальної реальності « Окулус Ріфт». Але розробники пішли від цієї функції, мотивувавши тим, що у гравців може не витримати серце або вони почнуть сходити з розуму від того страху, що і так присутній в грі. Для проходження без шолома потрібні міцні нерви і терпіння, адже Чужий вийшов саме таким, яким він повинен бути. На цьому огляд гри Alien: Isolation закінчено. Всім вдалої гри, бо « у космосі ніхто не почує ваш крик »!