Що собою являє рядок стану Android?

142 0 Новини високих технологій

У операційній системі Android, як і в iOS і Windows 10 Mobile або Windows Phone є безліч способів контролю і регулювання роботи пристрою. Один з найпростіших з них - через розділ «налаштування». У цій програмі користувач може стежити за станом пристрою і отримувати докладну інформацію про всі процеси, що відбуваються в смартфоні. Але є спосіб контролю куди більш простий. Багато чудово знають, про що піде мова. Але навряд чи надавали цієї опції велике значення. Отже, найпростіший спосіб контролю за телефоном – рядок стану "Андроїд".


Що собою являє рядок стану Android?

Як виглядає?

Рядок стану нескладно знайти: вона завжди знаходиться в самому верху екрана видно навіть майже при будь-яких відкритих додатках (крім, звичайно ж, відео). До речі, найчастіше вона забарвлюється в загальний колір додатка, яке відкрито: браузер або YouTube, наприклад. Причому багато виробники люблять встановлювати на свої смартфони різні надбудови: так звані «оболонки». І ці самі оболонки можуть змінювати дизайн рядка стану

Що міститься?

У рядку стану кожен користувач може знайти індикатор заряду батареї пристрою, активну SIM-карту, а також звуковий режим, який включений в даний момент. Плюс до всього, рядок стану відображає поточний час, а іноді і дату. Крім того, багато додатків додають власні рішення і опції, що дозволяють відслідковувати їх роботу, значки і символи яких так само виносяться на рядок стану "Андроїд". Наприклад, додаток соціальній мережі Instagram, якщо включити відповідні налаштування, виносить в рядку стану повідомлення про нових передплатників, лайку на фото або повідомленнях Direct. Завдяки цьому користувачі завжди знають, що нового відбувається в їх записі.


Що собою являє рядок стану Android?
А програма відеохостингу YouTube виносить в розділ "Рядок стану Android" повідомлення про нових опублікованих відео. Завдяки їй користувачі додатки "ВКонтакте" завжди знають, яка музика грає у їх плей-листі, і хто пише коментарі їм під записами і особисті повідомлення. Природно, більшість додатків надає можливість всім користувачам налаштовувати, які саме повідомлення будуть виноситися в розділ "Рядок стану".

До чого дає доступ?

З графи "Рядок стану" можна «витягнути» шторку повідомлень, в якій розташовується безліч різних функцій, починаючи від включення і вимикання звукових режимів, закінчуючи активацією режиму польоту.
Що собою являє рядок стану Android?
Багато виробників мають тенденцію до встановлення власних надбудов на початкову версію Android. Ще ці надбудови називають оболонками. Наприклад, тривалий період часу Samsung використовувала оболонку TouchWiz, яку буквально ненавиділи багато користувачів через наявність величезної кількості несправностей і високого споживання оперативної пам'яті пристрою. Тепер же компанія перейшла на інтерфейс Samsung UX. Так ось, ці оболонки часто змінюють шторку повідомлень до невпізнання. Причому не тільки з точки зору дизайну, але і з точки зору функціоналу. Наприклад, розробники тієї ж Samsung дуже люблять виносити безліч невеликих, але важливих функцій з розділу «Налаштування» в бар-панель шторки. Більш того, з її повідомлень можна вийти в сам розділ налаштувань пристрою. До речі, багато хто вважає це досить зручним.

Які бувають проблеми з нею?

Часто трапляється так, що рядок стану просто пропадає з екрану без яких би то не було причин. І багато користувачів починають панікувати. Але не варто впадати у відчай. По-перше, потрібно трохи почекати. Як би це комічно і банально не звучало, але це дійсно так. Іноді проблема вирішується сама собою. По-друге, допомагає перезавантаження пристрою, яка з більшою ймовірністю поверне рядок стану на колишнє місце.
Що собою являє рядок стану Android?
По-третє, можливо, що проблема криється в сторонніх надбудовах, які встановлені самим користувачем. Так звані «лаунчер» мають особливість зрідка приховувати розділ "Рядок стану" c дисплея. Тому будьте уважні з встановлюваним софтом. Взагалі, як видно з вищезазначеного, основна причина, по якій найчастіше пропадає рядок стану, - недосконалість програмного забезпечення, встановленого на пристрої. Цілком ймовірно, що або видалення або оновлення цього самого софта допоможе вирішити проблему зникнення рядка стану.

Підсумок

У підсумку виходить, що рядок стану Android – справді корисний інструмент, який допомагає користувачам не тільки відстежувати заряд батареї і швидкість Інтернет-з'єднання, але і стежити за багатьма процесами, які відбуваються в самому пристрої і в різних додатках, які на ньому встановлені. А відсутність цього інструменту помітно ускладнює життя власникам гаджетів з тієї причини, що в рядку стану міститься багато корисної інформації, яка завжди знаходиться під рукою, що, безсумнівно, дуже зручно. І багато виробники, розуміючи значимість рядка стану в Android OS, намагаються доповнити її різними функціями і перетворити так, щоб їм було ще зручніше читати з неї різні дані.