Шини Нокіан Нордман 5": відгуки, характеристики, огляд, тести

37 0 Новини високих технологій

Вибір гуми часто є одним з головних турбот будь-якого водія. Це зумовлено як бажанням максимально убезпечити свій автомобіль, так і пошуком можливості заощадити. В результаті доводиться вибирати серед бюджетних варіантів, постійно перебуваючи в пошуках шин, плюсів у яких буде більше, ніж мінусів. При цьому ще й треба, щоб попалися такі мінуси, з якими можна було б миритися згодом. Допомогти розібратися в існуючих пропозиціях може інтернет-спільнота водіїв, які часто залишають правдиві відгуки про продукцію, якою вони користуються. На підставі таких рецензій розглянемо сьогодні досить відому гуму «Нокіан Нордман 5». Відгуки про неї допоможуть скласти загальну думку і дозволять визначитися, чи варто її брати і якими позитивними якостями вона володіє. Однак спочатку поглянемо на офіційні тести і технічні характеристики від виробника.

Нове – добре забуте старе

Всім відомо, що компанія «Нокіан» спеціалізується в першу чергу на виробництві елітної гуми, яка має, відповідно, високу вартість. Однак обсяги продажу таких шин недостатньо високі, щоб підтримувати велику компанію на плаву, навіть незважаючи на високі ціни. Як підсумок, керівництвом було прийнято рішення випускати гуму і більше бюджетного сегмента, останньою з яких стала «Нокіан Нордман 5». Її ціна значно нижча, ніж у елітного модельного ряду того ж виробника. Не можна сказати, що вартість стала надто низькою, все ж за ім'я доводиться платити. Адже бюджетні моделі також потрібно прорахувати, продумати, протестувати і тільки потім випускати на ринок. Щоб уникнути витрат на розробку, виробник вирішив дати нове ім'я свого минулого легендою, відомої як «Нокіан Хакапелита 5», яка була презентована ще у 2006 році. Само собою, шини Нокіан Нордман 5» не є повною копією, однак схожість дуже вже очевидно. В результаті, завдяки здешевленню самої гумової суміші, що застосовується при виготовленні, і перенесення виробництва в Росію, вдалося викотити досить гідний продукт по більш приємною ціною. Ті водії, які у свій час мали можливість випробувати оригінальну «п'ятірку», тепер зможуть порівняти, занадто змінилися динамічні характеристики внаслідок зниження вартості.

Коротко про головне

В першу чергу, зважаючи на вищесказане, з'являється резонне питання: а чи дійсно можна назвати сучасною гуму, розробка якої проводилася більше десятка років тому? Як виявилося, цілком, адже багато зроблені в той час відкриття та висновки досі застосовуються і в елітної серії від цього виробника. В першу чергу фіни постаралися максимально пристосувати шини для суворих зимових умов, так добре знайомих великій кількості автолюбителів. Тому на питання: "Де виробляють "Нокіан Нордман 5"?" можна з упевненістю відповідати: "В Росії, ближче до реальних умов експлуатації". Вона призначається для впевненого проходження по будь-яким видам зимових дорожніх покриттів, будь то обледеніли асфальт або ж снігова каша на ґрунті. А її міцності має бути достатньо, щоб справлятися з наїздами на різні перешкоди, які можуть зустрічатися на дорогах. Чи Так це насправді, підкажуть відгуки, до яких ми звернемося в кінці статті.

Особливості шиповки

Так як гума робилася в першу чергу для російського ринку, то і назви для розробленої технології кріплення шипа було підібрано відповідне. Нова розробка отримала ім'я «Ведмежий кіготь». Звучить солідно, та й виглядає в цілому дуже непогано. Суть технології полягає в наявності спеціальних виступів, які знаходяться біля основи шипа. Їх роль – утримувати шип у вертикальному положенні незалежно від поточного навантаження і не давати йому випасти з кріплення незалежно від кута розташування. Ця особливість особливо стане в нагоді при маневруванні на заледенелой дорожньої поверхні, забезпечуючи впевнене зчеплення навіть на високій швидкості. Корисно це буде і при раптовому виїзді на ожеледицю з засніженого або, навпаки, расчищенного ділянки траси при встановленій «Нокіан Нордман 5». Тести гуми дозволяють визначити, наскільки вдала ця технологія. До них ми звернемося в кінці статті.
Шини Нокіан Нордман 5": відгуки, характеристики, огляд, тести

Особлива форма шипа

Ми вже розібралися з підставою шипа, яке являє собою квадратну пластину. І при такій будові цілком можна було очікувати ту ж форму і у самого шипа. Тим більше що у оригіналів десятирічної давнини він був саме чотиригранним. Чому ж тепер було прийнято рішення відмовитися від такої концепції?


Відповідь виявився набагато простіше, ніж можна було припустити. Можна було б довго міркувати, яка форма буде краще підходити для впевненої зчеплення з дорогою і якісніше вгризатися в лід, якщо б не одне «але». Яким би не був матеріал, з якого виготовляється кожен шип, після обкатки, незалежно від первісної форми, ці елементи стають все одно круглими. А значить, на цьому можна здешевити виробництво, не заморочуючись доданням певних форм шипам з заводу. Крім того, елементи з чотирьох - або шестигранної форми, як показали тести, зношуються швидше круглих, так як більше чинять опір при русі по чистому асфальту. Так що така концепція в «Нокіан Нордман 5 SUV» дозволила ще й продовжити термін служби шипів, що дозволяє не витрачатися зайвий раз на перешиповку.

Знайомий малюнок протектора

Зимові шини виробництва «Нокіан» впізнаються з першого погляду завдяки особливій V-образній формі малюнка протектора. Не обійшов він стороною і новинку, яка, як вже говорили вище, отримала практично повну копію протектора від «Хакапелити 5».
Варто відзначити, що до малюнка фіни підходять з особливою увагою, розробляючи його таким чином, щоб він оптимально справлявся з будь-якими труднощами, що виникають при русі по зимовому дорожньому полотну. Саме з цією метою він поділений на окремі зони, кожна з яких відповідає за свою задачу. І завдяки цьому, незважаючи на симметрическое будова, шипована гума «Нокіан Нордман 5» відноситься до класу універсальних, хоч це властивість найчастіше можна присвоювати тільки гумі з асиметричним малюнком. Центр шини за традицією виконаний у вигляді монолітного зигзагоподібного поздовжнього ребра. Воно забезпечує високу міцність і жорсткість гуми. Крім того, його завданням є утримання курсової стійкості незалежно від швидкості руху, в чому допомагають бічні кромки. А завдяки жорсткості різноманітні перешкоди, на зразок невеликих каменів або шматків льоду, не створюють особливих труднощів при їзді і не здатні нашкодити самій шині.
Шини Нокіан Нордман 5": відгуки, характеристики, огляд, тести
Як додаткові властивості, реалізовані також завдяки особливій формі центрального ребра, можна виділити підвищену маневрову стійкість і максимально знижений опір кочення. Це робить шину «Нокіан Нордман 5 R16» ще більш безпечною, а також економічною, адже вона дозволяє трохи знизити витрату палива в порівнянні з конкурентами. По обидві сторони від ребра розташовані симетричні плечові зони, що доповнюють функціональність гуми. Завдяки чотирикутної форми, розташованої протилежно напрямку руху, вони здатні якісно загрібати сніг, що дозволяє шині показувати чудові динамічні характеристики навіть в пухкому снігу або сніговій каші. В даному випадку в роботу знову вступає і край центрального ребра шини Нокіан Нордман 5», кромки якого допомагають створювати ефект десятків маленьких гребних «лопат». Окремі блоки віддалені один від одного на пристойну відстань. Спочатку мета такої задумки може виглядати неясною, але завдяки їй досягається відразу два завдання. Одна з них – це побудова широких ламелей, про яких ми поговоримо більш докладно трохи пізніше. Друга – це можливість максимально очищатися від налипающего снігу. Саме відстань дає необхідний час, щоб завдяки природній деформації шини при русі сніг буквально виштовхувався з доріжок, створюючи максимально сприятливі умови для подальшої зчеплення з поверхнею.

Будова протекторних ламелей

Варто відзначити, що в першу чергу впадає в очі ширина ламелей на цій моделі гуми. Вони дійсно виглядають ширше, ніж на інших варіантах, і тому є свої причини. Така ширина обумовлена кращою прохідністю по засніженій території. Всі ламелі розташовані поперечно один одному і мають хвилеподібну форму. Це утворює велика кількість крайок, що позитивно позначається під час розгону або гальмування по засніженій трасі.
Шини Нокіан Нордман 5": відгуки, характеристики, огляд, тести
Проте всі блоки протектора з'єднані між собою жорстко. І їх не починає «розмовляти» при високій швидкості або близькою до плюсовій температурі за бортом. Завдяки цьому навіть при русі по очищеного сухому асфальту автомобіль залишається стійким, комфорт управління не знижується. Жорсткість досягається завдяки формі кожного окремо взятого елемента протекторного малюнка. Стінки блоків під навантаженням взаємодіють краями один з одним, створюючи монолітну структуру, але зберігаючи при цьому динамічні характеристики гуми.

Особливості модельного ряду (за заявами виробника)

Давайте розглянемо, що обіцяють розробники своїм покупцям в якості основних привабливих сторін гуми «Нокіан Нордман 5». Відгуки допоможуть порівняти цю інформацію з думкою реальних водіїв, откатавших на шинах даних вже якийсь час. Це допоможе побачити, чи варто платити за бренд при наявності більш дешевих пропозицій від менш відомих виробників, а також дізнатися, чи перебільшує розробник свої досягнення, і якщо так, то наскільки.
Шини Нокіан Нордман 5": відгуки, характеристики, огляд, тести
 • Розробка є другим народженням легендарної «Хакапелити 5» і отримала від неї всі позитивні сторони, плюс доопрацювання, зроблені з урахуванням сучасних тенденцій. Само собою, мінуси, які були у зразкової моделі, повинні були бути усунені або зведені до мінімуму.
 • Особливий малюнок протектора, яким володіє гума «Нокіан Нордман 5», виконаний у фірмовому V-образному стилі і дозволяє шині володіти чудовими динамічними характеристиками при будь-якому вигляді зимового дорожнього покриття, будь то ожеледь на грунтовій дорозі або ж чистий сухий асфальт великої автомагістралі.
 • Виконане в жорсткому стилі і розширене центральне ребро, що отримало велику кількість бічних зигзагоподібних кромок, покликане максимально стабілізувати курсове напрямок при швидкісному русі. Крім того, воно полегшує маневрування, забезпечуючи якісну бічну зчеплення з поверхнею в плямі контакту.
 • Знижений витрата палива, призводить до реальної економії, що також є заслугою жорсткого середнього ребра. Таким чином, досить висока вартість гуми повинна повністю окупиться завдяки зекономленим на паливі засобів.
 • Спеціально розроблена унікальна технологія кріплення шипів під назвою «Ведмежий кіготь», що дозволяє надійно і при цьому жорстко фіксувати їх у відведених для цього місцях. Завдяки їй шип завжди знаходиться у вертикальному положенні, незалежно від поточного навантаження, яку відчуває зимова гума «Нокіан Нордман 5» в даний момент.
 • Шипи виконані з полегшеної стали відразу в круглому варіанті, щоб уникнути зайвого зносу при сточуванні квадратної або шестикутної верхівки. Забезпечують впевнену стійкість на слизькій поверхні начебто укоченого снігу або чистого льоду.
 • Хвилеподібні ламелі відповідають за гребні характеристики при русі по пухкому снігу і сніжній каші або навіть воді. Їх форма і ширина допомагають шині максимально швидко очищатися від залишків снігу, що дозволяє не втрачати характеристик при тривалому русі за подібним дорожньому покриттю.
 • Отже, якщо підсумувати все вищесказане, виробник обіцяє покупцям стійку гуму з гарним зчепленням з дорожнім покриттям, яка володіє високою міцністю та надійністю як самої шини, так і шипів, розташованих на ній, і все це за прийнятну для рядового користувача ціну. Наскільки все це відповідає дійсності, ми зараз і побачимо, розібравши деяку кількість правдивих відгуків і виділивши з них головні моменти.
  Шини Нокіан Нордман 5": відгуки, характеристики, огляд, тести

  Позитивні відгуки про гумі від водіїв

  Розглядаючи існуючі про «Нокіан Нордман 5» відгуки, яких через високу популярність вироби накопичилося чимало, складно визначитися, що є позитивною стороною, а що - негативною, адже багато моменти залежать від особистих уподобань конкретних водіїв. Але є момент, в якому всі водії більш-менш однозначні, і це сама вартість гуми. Виріб з успіхом входить у бюджетний сегмент, хоча і коштує трохи дорожче від продукції конкурентів. Другий момент, одностайно відзначається водіями в рецензіях - це чудові гребні характеристики. Особливо це видно, коли доводиться стикатися з свежевипавшим глибоким снігом, або ж їздити по каші з снігу і води, що виникає в період відлиги. Протектор добре себе веде, дозволяючи відчувати безпеку водіння і всю машину як таку, немов це живий організм. Такі ж характеристики автогума «Нокіан Нордман 5» показує при русі по грунтових трасах, особливо в період відлиг, коли дуже багато бруду. Протектор добре пристосований до пересування в калюжах, природно, при не дуже високій швидкості руху. Якщо різко влетіти в калюжу, то можна поплисти, але цією проблемою страждає абсолютно вся зимова гума, так що недоліком це не є. Третім аспектом є м'якість, яку теж можна назвати фірмовою рисою всієї гуми від «Нокіан». Завдяки їй гума добре себе почуває на трасі навіть в дуже сильні морози і не дубіє при низьких температурах за бортом. При цьому основна робоча поверхня залишається жорсткою завдяки формі самого протектора і не починає плисти або деформуватися. Ще одним плюсом м'якості, який, втім, можна виносити в окремий показник, є її здатність «проковтувати» дрібні нерівності на трасі, не доводячи вібрацію або удар до підвіски. Дрібні каміння або крижини просто огибаются шиною, при цьому якість зчеплення з дорогою не погіршується. Наступний, п'ятий плюс добре можуть відчути ті, у кого сучасний автомобіль, обладнаний технологією ABS. Справа в тому, що з незрозумілої причини саме на таких авто гума «Нокіан Нордман 5» може проявити свої маневрові властивості, а також показує досить непогані результати щодо гальмівного шляху при різному стані траси. Ну і останньою в цьому списку стане відмінна курсова стійкість. Навіть при високій швидкості машина тримається на трасі впевнено і не намагається вильнути кудись убік. Іноді, як зазначають деякі водії, цей момент настільки сильний, що відчувається опір при повороті, і навіть доводиться докласти трохи більше зусиль, ніж зазвичай, особливо при високій швидкості руху. Мабуть, на цьому можна завершити список основних позитивних властивостей цих шин, з яким так чи інакше згідно більшість протестировавших новинку водіїв. Давайте тепер розглянемо, чим вони були явно незадоволені. На підставі цього можна буде підвести підсумок і з'ясувати, що співпало з заявами виробників, а в чому вони відверто перебільшили свої досягнення.
  Шини Нокіан Нордман 5": відгуки, характеристики, огляд, тести

  Негативні моменти (на підставі рецензій водіїв)

  Перше місце в цьому списку по праву займає інноваційна технологія «Ведмежий кіготь», що застосовується в «Нокіан Нордман 5». Характеристики неодноразово підкреслюють її як плюс, але це далеко не так. Так, шипи досить непогано справляються з ожеледицею, але от чи вертикальна фіксація йде їм не на користь, то посадочні місця продумані не дуже добре, але багато водії скаржаться, що елементи починають вилітати вже після декількох сотень кілометрів. Можна було б списати цю проблему на агресивний стиль водіння, якщо б вона простежувалася не так часто. У даному ж випадку про неї пише практично кожен користувач, що означає повний провал в розробці інновацій. Так що, купуючи цю гуму, будьте готові регулярно її дошиповивать на найближчому шиномонтажі. Деякі водії стикалися з частковим заводським браком при установці. Це могли бути бокові грижі, які проявляються відразу ж при монтажі на диск, коли подавалася на «Нокіан Нордман 5» тиск, невеликі недоливи гуми по протектору або ж у глибині ламелей, а також погана центрування шин. Однак на захист виробника можна сказати наступне: практично скрізь водія чекає бездоганне гарантійне обслуговування, дефектні зразки змінюються на безпроблемні на першу вимогу. Почасти цьому могла посприяти у випадку з «Нокіан Нордман 5» ціна, яка вища, ніж у конкуруючих моделей інших виробників. Третій негативний аспект стосується гучності гуми. По чистому асфальту, в силу своєї шипованности, вона йде досить голосно. І це можна було б пробачити, адже подібною проблемою страждає майже вся «шиповка», якщо б ці самі шипи не вилітали так часто. Ну і останньою проблемою, про яку, правда, згадують не дуже часто, є слабка стійкість, якою володіють колеса «Нокіан Нордман 5» з високим профілем при плюсовій температурі. В силу своєї м'якості гума починає плавати на диску, що негативно позначається при маневруванні.
  Шини Нокіан Нордман 5": відгуки, характеристики, огляд, тести

  Порівняння відгуків з заявленими виробником особливостями. Висновок

  Як видно з вищезгаданого матеріалу, резина «Нокіан Нордман 5», відгуки про яку ми проаналізували, в цілому може виправдовувати очікування більшості автолюбителів. Вона вписується в невисоку бюджетну планку і дозволяє впевнено себе почувати на трасі. Єдиний критичний момент, який абсолютно не відповідає опису – це міцність шиповки. Деякі водії роблять припущення, що виліт шипів пов'язаний з підвищеною м'якістю гумової суміші, що застосовується при виготовленні, і це думка не позбавлена здорового глузду. Як би там не було, для виробника було б краще випустити цю модель зовсім без шипів, ніж подавати надії на нездійсненне. В іншому гума «Нокіан Нордман 5», огляд якої повинен допомогти вам у виборі, цілком придатна для умов суворої зими і прекрасно справляється зі своїми функціями. Якщо їздити акуратно, більшу частину шипів вдасться зберегти, а решту можна буде встановити в міжсезоння.