Як обкатати зимові шиповані шини: способи, особливості та рекомендації

424 0 Новини високих технологій

Шини для автомобіля, як не дивно, вимагають обкатки, так само як і багато інших нові вузли і агрегати. Багато водії забувають про це або просто не знають. Гума повинна прикататься, перш ніж її характеристики будуть відповідати заявкою виробника. Є суттєві відмінності між обкаткою зимової та літньої гуми. Автолюбителі повинні знати, як обкатати зимові шиповані шини. Покришка має досить складну структуру і складається з різних матеріалів: гуми, пластика, металу. Всі ці елементи починають повністю працювати в комплексі тільки після початку експлуатації, так само як і сам двигун, який вимагає обов'язкової обкатування, припрацювання деталей. Сучасна автомобільна покришка не така проста річ, як здається (особливо зимовий). На більшості моделей зимових автомобільних покришок встановлені шипи. При виготовлення покришки вони встановлюються за допомогою спеціальної мастила. Вона надає гумі особливу еластичність у місці з'єднання шипів. Інакше кажучи, шипи повинні «самоустановиться» в процесі експлуатації.

Як обкатати зимові шиповані шини: способи, особливості та рекомендації
Зимові шини працюють в досить непростих умовах. Тому їх обкатка є дуже важливим пунктом їх експлуатації. Нова резина на мокрій, обледенілій, засніженій дорозі буде вести себе зовсім не так, як вже прикатанна. Цей момент може стати дуже неприємною несподіванкою, коли автолюбитель ставить на машину на початку зими такий же комплект шин, на яких він проїхав не один сезон, і стикається з невпевненою поведінкою автомобіля, схильністю до заносу, частим пробуксовувань.

Як обкатати зимові шиповані шини

Від правильної та своєчасної обробки залежить подальший ресурс і безпроблемна експлуатація покришок. Є кілька ключових моментів, як правильно обкатати нову зимову шиповану гуму. Давайте розглянемо їх нижче.

Температурний режим експлуатації

Нові зимові покришки вкрай небажано експлуатувати відразу в холодну пору. Перевзути колеса краще до настання холодів (стійкої негативної температури). Чому саме так? Тому що при негативній температурі гумі доведеться повністю включитися в роботу. У цьому випадку вона буде зношуватися неоптимально і сам автомобіль буде менш керованим.

Оптимальний тиск в шинах

Тиск в колесах завжди повинно бути оптимальним. Не варто ігнорувати даний момент. При надлишковому тиску страждає не тільки покришка (а шипована особливо – вилітають шипи), але і елементи підвіски, кузов.
Як обкатати зимові шиповані шини: способи, особливості та рекомендації
При зниженому збільшується ризик пробити шину на великих ямах і вибоїнах. Страждає обід колеса, який мнеться, і боковина шини. На останній лопається корд і вилазить «грижа» (такі випадки - зовсім не рідкість). Шипи швидко втрачаються. Тому перед тим як обкатати зимові шиповані шини, слід перевірити тиск у них.

Швидкісні обмеження

Під час обкатки таких покришок бажано не перевищувати швидкість 60 км/год. Це невеликий показник навіть в умовах міста. Але заради збереження покришок слід потерпіти протягом 500 кілометрів. Таким чином можна зберегти значну кількість шипів.

Спокійне водіння

Як правильно обкатати зимову шиповану гуму? Їздити на ній доводиться досить довго - вкрай бажано дотримуватися спокійною і акуратною манери їзди. Уникайте різких розгонів і гальмувань, пробуксовок і перестроювань.
Як обкатати зимові шиповані шини: способи, особливості та рекомендації
Взагалі спокійне водіння вітається і в решті зимовий період. Коефіцієнт зчеплення снігу і льоду значно нижче, ніж навіть у мокрого асфальту. Тому обережна їзда збереже масу нервів, а іноді і грошей. Також при агресивній манері колесо обертається швидше або повільніше, ніж інші (пробуксовка або рух юзом), що самим згубним чином позначається на тривалості знаходження шипів в покришці. Так, при різкому гальмуванні або розгоні шипи залишаються на дорозі. Про це треба пам'ятати завжди.

Дорожнє покриття

Чим рівніше дорога, тим краще. Якщо покришка не деформується при їзді, у вас більше шансів зберегти надалі шипи. Глибокі ями, вибоїни, бордюри можуть негативно вплинути на їх стан.

Періодичне обслуговування

Як правильно обкатати зимову шиповану гуму? В цей час необхідно постійно стежити за чистотою покришок, витягувати дрібні камінчики, які застрягли в малюнку протектора. Природно, не допускати неправильного зносу шин.
Як обкатати зимові шиповані шини: способи, особливості та рекомендації
Не лінуйтеся перевіряти правильність розвалу і сходження коліс і підкачувати шини після того, як вони охололи (не відразу після поїздки). Деякі виробники встановлюють на колеса спеціальні індикатори, які стираються після закінчення обкатки і показують, як обкатати зимову шиповану гуму правильно. На цю деталь теж варто звернути увагу.

Балансування коліс

Як правильно обкатати зимову шиповану гуму? Природно, перед установкою нових коліс їх необхідно відбалансувати, це звичайна процедура. Як обкатати зимову шиповану гуму - важлива інформація. Але важливо також знати, що потрібна повторна балансування через якийсь час. Шипи під час обкатки можуть втоплюватися всередину покришки (або навпаки, починають виступати сильніше). Крім того, частина їх може вилетіти.

Особливості експлуатації нових зимових шин

Перед тим як обкатати зимові шиповані шини, бажано поцікавитися рекомендацій виробника щодо їх експлуатації. Правила можуть сильно різнитися в залежності від клімату і загальних погодних умов, у яких буде використовуватися машина.
Як обкатати зимові шиповані шини: способи, особливості та рекомендації
Деякі покришки вимагають особливого швидкісного режиму в процесі використання, і цими рекомендаціями нехтувати не варто. Велику помилку роблять автолюбителі, які встановлюють зимові покришки тільки на одну вісь автомобіля. Зазвичай їх купують на провідні колеса, пояснюючи це тим, що шиповані колеса будуть менше пробуксовувати. Почасти це так. Однак слід взяти до уваги наступне. По-перше, зимові шини відрізняються від літніх не тільки наявністю шипів (не всі, до речі, їх мають) і більш грубого малюнка з відсутністю водовідводів. Головна відмінність – у складі гуми і товщині каркаса. Шина на морозі не повинна дубіти.
Як обкатати зимові шиповані шини: способи, особливості та рекомендації
Літня гума такою властивістю не володіє. Вона стає твердіше, і тут не допоможе навіть зниження тиску в шинах. Цим, до речі, пояснюється рекомендація в радянських посібниках для автолюбителів (про зниження тиску взимку). У 70-80-ті роки про зимовій шиповану гумі можна було тільки мріяти. Всі їздили на всесезонній, універсальної. Про те, як обкатати нову зимову шиповану гуму, навіть не чули. Другий момент – літня гума не пристосована для їзди по льоду, вона за нього просто ковзає, збільшуючи гальмівний шлях у кілька разів. Тому установка взимку зимової гуми на всі колеса – обов'язкова процедура. Причому бажано міняти всі чотири відразу, щоб уникнути нерівномірного зносу. Слід закуповувати в одного продавця і ставити колеса від єдиного виробника.

Висновок

Знати, як обкатати нову зимову шиповану гуму, – важливий пункт в обслуговування свого автомобіля. Від правильності її проведення залежить довговічність ходової частини, безпека водія і пасажирів.

Популярі новини
Загрузка...