Як відновити "Андроїд"-цегла: покрокова інструкція та рекомендації

74 0 Новини високих технологій

Багато з нас знайомі з такою операційною системою, як "Андроїд". Всі власники пристроїв під управлінням цієї оболонки знають, що користуватися "Андроїдом" просто і зручно: завжди під рукою улюблені програми, корисні функції, а інтерфейс настільки гнучкий, що його майже повністю можна змінити на свій розсуд.

"Цеглина" - що це?

"Андроїд" почав свій шлях ще з далекого 2009 року і з тих пір розробники займалися розкручуванням і удосконаленням оболонки, не знаючи сну і відпочинку. Систематично виходять оновлення і нові версії. Як правило, користувач купує гаджет з вже встановленою на нього операційною системою і протягом всієї "життя" пристрою залишається прошивка даній версії (версія операційної системи). Але іноді потрібно її перевстановлення з-за технічних неполадок або за власним бажанням користувача. Тоді доводиться нести улюблене пристрій до сервісного центру, до досвідченого майстра, а деякі приймаються за перепрошивку самостійно.


Тут у багатьох початківець юзерів, які знайомі з "Андроїдом" на рівні не вище, ніж установка додатків з Play Market, "виростають крила". Вони, начитавшись різних інструкцій на просторах Всесвітньої мережі, думають, що перевстановлення ОС - справа нескладна і що впораються з цим самі. До того ж заощадять певну суму, яку б взяли в сервісному центрі. Але незабаром такі користувачі розуміють, що перебільшили власні сили і завершити перепрошивку належним чином не виходить. В такому випадку є різні сценарії розвитку подій. Самий прикрий з них - коли телефон перетворюється в цеглу. Можливо, ви вже чули цю формулювання раніше, але не розуміли, що вона означає. "Закирпичивание", або "оцеглювання", пристрої означає, що воно частково або повністю перестає працювати. Тобто не включається, не реагує на натискання кнопок або підключення до комп'ютера. Чи можна відновити цегла-"Андроїд"? Звичайно, можна. Звідси і така назва - цегла, адже функціональність гаджета тепер не більше, ніж у каменю, і тепер ви можете їм хіба що горіхи колоти. Довести пристрій до такого стану досить складно, для цього потрібен талант. Але поспішаємо вас порадувати - пристрій в будь-якому разі підлягає відновленню, якщо ви не сприйняли всерйоз ідею про горіхи, та й сам апарат знаходиться в цілості й неушкодженості. Отже, як відновити "Андроїд"-цегла?


Як відновити "Андроїд"-цегла: покрокова інструкція та рекомендації

Чому пристрій може стати цеглиною?

Для того щоб зрозуміти, як відновити "Андроїд"-цегла, в першу чергу потрібно зрозуміти механізм, при якому устойство у нього перетворюється. Так би мовити, піти від зворотного. Та й зайвий раз непогано б все-таки довести користувачам, що без фізичного втручання в корпус і внутрішній устрій смартфона або планшета не можна його повністю "вбити" і можна повернути до роботи способами, про які ми розповімо нижче. Розтлумачувати будемо простою мовою. У вашому пристрої є консоль відновлення. Вона розташована у внутрішній пам'яті і не має точок перетину з операційною системою, то є, це дві самостійні субстанції. І навіть якщо в процесі перепрошивки відбудуться збої, проблеми або помилки, ця сама консоль залишиться в незайманому вигляді і за допомогою неї можна буде перевстановити прошивку заново. Крім того, на цю консоль можна зробити резервну копію ОС з усією потрібною інформацією.
Як відновити "Андроїд"-цегла: покрокова інструкція та рекомендації

Без паніки

Назріває питання: "А якщо з самої консолі буде щось не так і вона зникне?" Ліквідація консолі відбувається досить рідко, але навіть якщо так сталося, операційна система залишиться на місці, і вже з неї за допомогою спеціальних утиліт можна буде відновити консоль. Випадків, коли "відлітає" і консоль, і операційна система, практично не буває, потрібно володіти просто феєричним везінням, щоб знищити ці дві оболонки одночасно, але відновлення можливо і в цьому варіанті.

Як відновити цегла-"Андроїд" в домашніх умовах

Якщо ви непогано розбираєтеся в технологіях, але з якихось причин ви перетворили пристрій цегла, відновити його можна і вдома. Є кілька варіантів, при яких відбувається оцеглювання. Розглянемо кожен випадок окремо.
Як відновити "Андроїд"-цегла: покрокова інструкція та рекомендації

Неможливо зайти в операційну систему

Тобто сам гаджет подає ознаки життя, його можна включити, але прошивка нескінченно зависає, скидається або просто на екрані ви спостерігаєте вікно завантаження або включення, але по факту нічого не відбувається. По-перше, не варто поспішати з висновками. Наприклад, люди, які не розуміють, як відновити китайський цегла-"Андроїд", починають панікувати вже через кілька хвилин після появи на екрані включення, адже такого пристрою потрібно ще більше часу на "роздуми", ніж якісному апарату. До усвідомлення того, що пішло не так можна приходити лише через 10-15 хвилин після включення. Тоді ваші дії полягають у наступному: повністю вимикайте пристрій і знову заходите в режим recovery (системна консоль, перебування в якій є невід'ємною частиною перепрошивки, так що розповідати про те, що це таке і як туди потрапити, навряд чи потрібно). Після цього ви можете спробувати заново встановити прошивку, що і в перший раз (Install zip from sdcard -> Chooze zip from sdcard) або зробити бекап системи (Backup and restore -> Restore) . Зверніть увагу, що якщо ви після першої спроби перепрошити пристрій не змогли увійти в систему, то, можливо, сама ОС була неякісної або не призначеної для вашого гаджета, і "ставити" її заново не потрібно. Підберіть іншу версію або відремонтувати стару. Ті ж проблеми можуть виникати, якщо заряду батареї було недостатньо для завершення процесу або пам'яті для установки нової системи (застаріла модель пристрою для нової версії прошивки).
Як відновити "Андроїд"-цегла: покрокова інструкція та рекомендації

Неможливо зайти в режим recovery після перепрошивки

Є й такий варіант, що після перепрошивки сама ОС працює нормально, але зайти в консоль не виходить. Все можна виправити і набагато простіше, ніж ви думаєте. На однойменному Play Market можна знайти спеціальні програми, які призначені для того, щоб повернути вам режим recovery. Наприклад, такі програми, як TWRP Manager або Installer прекрасно справляються зі своїм завданням. Якщо ж ваш пристрій специфічне і подібні утиліти не допомогли вам, то є й інші способи, як відновити "Андроїд"-цегла режиму консолі.
Як відновити "Андроїд"-цегла: покрокова інструкція та рекомендації

Ви "вбили" і прошивку, і режим консолі

Таке буває дуже рідко, і якщо ви шукали, як відновити "Андроїд"-цегла через комп'ютер, то настав ваш час. Без ПК тут вже не обійтися. Вам потрібно буде зайти в fastboot-режим і виконати ряд нескладних дій. На цьому пункті увагу ми не заостряем, адже для кожної моделі пристрою є свій спосіб входу в цей режим, і саме різновид гаджета визначає всі подальші дії користувача. Як відновити "Андроїд"-цегла на планшеті? Ряд дій мало чим відрізняється від процедури зі смартфоном.
Як відновити "Андроїд"-цегла: покрокова інструкція та рекомендації
Ми розповіли вам про те, як відновити "Андроїд"-цегла. Поверніть до життя ваш гаджет і користуйтеся ним з задоволенням!