Можна підключити смартфон до телевізора: способи та інструкції

136 0 Новини високих технологій

Не багато знають, що відео - і аудіозаписи в пам'яті смартфона доступні до перегляду на широкоформатному екрані телевізора. Зробити це можна декількома способами. Все залежить від моделі ТБ і можливостей мобільного пристрою. У статті розглянемо, чи можна підключити смартфон до телевізора і як це зробити.

USB

У конкретному випадку підключення смартфона до телевізора здійснюється через спеціальний кабель. USB зазвичай використовується для зарядки мобільного пристрою. На сьогоднішній день більшість телефонів надходить у продаж в комплекті з зарядним шнуром і блоком, в який, власне, він і вставляється.
Можна підключити смартфон до телевізора: способи та інструкції
Як підключити смартфон до телевізора через usb? В першу чергу ТБ апарат необхідно оглянути на предмет наявності USB-входу. Найчастіше він розташований на задній панелі або збоку, в нього вставляється кабель з підключеним смартфоном. Коннект через це гніздо доступний через Mini USB, Micro USB і HDMI. Після цього на дисплеї з'явиться повідомлення про знайдений новому пристрої. Система запропонує здійснити його підключення в якості накопичувача. Після підтвердження перед користувачем відкривається доступ до файлів, що зберігаються в телефоні. Інформація може зберігатися на картці пам'яті і в самому смартфоні. Вибравши і запустивши потрібну аудіо або відеозапис, можна активувати її відтворення на екрані телевізора. При цьому варто відзначити, що формати rar, zip та інші подібного типу, доступні для читання на комп'ютері, тут не підтримуються. Відтворюватися будуть виключно мультимедійні файли.

Wi-Fi

Цей метод підходить тільки для телевізорів з вбудованою функцією бездротової передачі даних. За допомогою Wi-Fi підключати пристрій до телевізора набагато зручніше і швидше. Крім того, керувати ним дистанційно. Наприклад, сидячи на дивані можна переглядати кліпи і перемикати їх або переглядати повторно.
Можна підключити смартфон до телевізора: способи та інструкції
Функція Wi-Fi повинна бути не лише у телевізорі, але і на мобільному пристрої. Якщо телевізійний пристрій відноситься до моделей з технологією Smart TV, то дана опція в ньому підтримується автоматично:
 • Необхідно зайти у вкладку «Налаштування» з телефону на базі Android і зайти в розділ Wi-Fi.
 • Потім вибирають рядок «Додатково» і активують Wi-Fi Direct.
 • На телевізорі також заходять в меню налаштувань і включають Wi-Fi.
 • Після цього система на ТБ пристрій автоматично почне пошук доступних підключень. Серед цього списку пристроїв вибирають свій смартфон і приступають до передачі даних на великоформатний екран.
 • Якщо на телевізорі модуля Wi-Fi немає, придбати його можна окремо. Підключають прилад через HDMI вхід.

  RCA

  Це ще один спосіб, як можна підключити смартфон до телевізора кабелем. RCA являє собою провід з трьома розгалуженнями різних кольорів, тому він ще називається тюльпаном. Як правило, використовують його для старих моделей телевізорів. За кожним штекером позначена особлива функція: один відповідає за звук, інший за картинку і т. д. Для взаємодії двох пристроїв знадобиться перехідник від RCA кабелю HDMI порту, а також наявність HDMI в самому телефоні.

  Можна підключити смартфон до телевізора: способи та інструкції
  Вартість перехідника варіюється в межах тисячі рублів. З одного його кінця вставляється штекер RCA, а з протилежного боку здійснюється підключення через порт HDMI. Збоку є ще один вхід - для підключення живлення. Перехідник працює в одному з двох режимів: NTSC або PAL. Перший застосовується для американських моделей телевізорів. Другий - для європейських ТБ-пристроїв, оскільки дозвіл у них більше. Можна самостійно спробувати якість роботи чи іншому режимі і вибрати найкращий варіант. Варто відзначити, технологія підключення смартфона до телевізора через тюльпан не відрізняється гарною передачею даних, особливо з використанням перехідників.

  HDMI

  Можна підключити смартфон до телевізора: способи та інструкції
  Для сучасного покоління телевізорів можна використовувати тільки кабель HDMI. Його вставляють у гніздо ТВ-пристрої і підключають до мобільного пристрою. Він не входить в комплектацію смартфона, тому купувати цей провід потрібно окремо. В сучасних телефонах параметри HDMI можна змінити в «Налаштуваннях». Наприклад, вибрати збільшення дозволу або скористатися іншими доповненнями. Зазвичай при підключенні смартфона до телевізора через HDMI система сама визначає пристрій, але іноді може знадобитися підтвердження.

  MHL і SlimPort

  Розглянемо, чи можна підключити смартфон до телевізора, якщо на мобільному пристрої немає входу HDMI? У цьому випадку можна скористатися іншим типом сполук. Одна з найбільш популярних з них - це технологія MHL. Підключення через USB вхід. Він є практично в кожному пристрої. На протилежному кінці кабелю знаходиться HDMI вхід.
  Можна підключити смартфон до телевізора: способи та інструкції
  Один кінець перехідника вставляється в телевізор, а інший - в гніздо мобільного телефону, куди підключається гарнітура для зарядки акумулятора. Важливо відзначити, що в телевізор штекер вставляють в гніздо, поруч з яким стоїть абревіатура MHL. Тільки в цьому випадку зображення зі смартфона буде коректно дублюватися на великому екрані. Щоб картинка не крутилася на екрані телевізора, в смартфоні потрібно заблокувати функцію повороту. Ще один метод підключення - це SlimPort. Він часто зустрічається в пристроях таких марок, як Asus, LG, ZTE. На відміну від попереднього виду підключення, він підтримує набагато більше стандартів відео. За допомогою перехідника смартфон підключають до телевізора або монітора. Він зустрічається в декількох комплектаціях і різновидах:
 • стандартний HDMI-адаптер, що підключається одним кінцем до телевізора, а іншим до "Андроїду";
 • перехідник з кількома штекерами.
 • З такими пристосуваннями підключитися до телевізора не складе праці. Більш того, в залежності від їх типу на екран можна виводити зображення з роздільною здатністю до 1080 пікселів. Рішення, яким кабелем підключити смартфон до телевізора, приймає користувач залежно від наявних пристроїв.

  Miracast

  Можна підключити смартфон до телевізора без використання проводів, крім застосування Wi-Fi? На це питання відповідає технологія Miracast. Вона дозволяє відображати все, що відбувається на дисплеї смартфона на екран телевізора. Процес здійснюється бездротовим способом. Для цього необхідна підтримка даної опції в обох пристроях. В смартфонах на базі Android вона реалізована з четвертого покоління.
  Можна підключити смартфон до телевізора: способи та інструкції
  Підключення здійснюється наступним чином:
 • У телевізорі відкривають «Меню» та вибирають «Менеджер з'єднань». В списку вибирають «Смартфон» або «Планшет», а потім вкладку «Загальний доступ до екрану». Після натискання на неї з'явиться рядок Miracast, потім слід клацнути «Початок». На цьому налаштування ТВ пристрою буде завершена.
 • У смартфоні відкривають вкладку «Налаштування», прокручують вікні та вибирають рядок «Ще». У запропонованих варіантах відзначають WiDi. Після натискання на неї з'являється модель телевізора, обирають її, після чого пристрої підключаються один до одного. На екрані телевізора з'явиться дублювання смартфона. Тепер можна запускати ігри, медіафайли та інше.
 • ТВ-ресивер

  Головна особливість такого підключення полягає в можливості сполучення смартфона і телевізора через Wi-Fi з використанням технології Screen Mirror. Це можна реалізувати за умови знаходження обох пристроїв в рамках загальної бездротової мережі. Деякі виробники ресиверів мають спеціальні програми для передачі зображення з екрану смартфона на ТБ.

  Одним з таких виробників є компанія Xiaomi. З допомогою приставки MiBox можна управляти телевізором дистанційно. Компанія Google розробила свою платформу для такого типу ТВ-приймачі. Називається вона Google TV.
  Можна підключити смартфон до телевізора: способи та інструкції
  Головною перевагою використання приставки є відсутність сполучних проводів між телевізором і смартфоном, а також можливість передавати дані за допомогою Wi-Fi з'єднання.

  Проблеми

  Під час реалізації такого типу конекту можуть виникнути деякі питання. Найчастіше з проблемами підключення смартфона до телевізора стикаються власники застарілих моделей ТБ. Не завжди можна знайти необхідні перехідники, і навіть їх використання не гарантує відмінну якість зображення. Якщо говорити про підключення через Wi-Fi, то дана опція доступна не на всіх телевізорах, і навіть при її наявності не всі смартфони підтримують систему Wi-Fi Direct. Тому даний варіант актуальний не для всіх. USB підключення - досить застарілий спосіб, який передає на екран далеко не всі формати відео - і аудіозаписів. Можливість користування інтернетом повністю виключена. На підставі викладеного можна зробити висновок, що одним з найбільш вдалих способів підключення є HDMI кабель. Він дозволяє сполучатися з усіма моделями телевізорів, а якщо такого роз'єму немає, то у продажу завжди є відповідні перехідники. У статті надана вичерпна інформація з питання, чи можна підключити смартфон до телевізора і як це зробити найкраще. А вам наша стаття допомогла вирішити проблему?

  Популярі новини
  Загрузка...