STB-приставка: опис і характеристики

190 0 Новини високих технологій

Нова технологія IPTV грунтується на передачі сигналів цифрового телебачення допомогою комп'ютерних IP-мереж. З цією метою сигнал шифрується і передається на пристрій для відтворення, в ролі якого може виступати домашній комп'ютер або спеціальна техніка – IPTV-приставка або STB (IP Set-Top-Box). Трансляція зображення і дешифрування сигналу на комп'ютері здійснюється за допомогою IPTV-плеєрів. STB-приставка з цією метою використовує електронні схеми декодерів, які перетворюють цифровий сигнал в аналоговий відео для телевізора.


STB-приставка: опис і характеристики

Переваги IPTV-технології

Основною перевагою даної технології є відкритий доступ до цифрових ресурсів зразок IP-телефонії та ІР-телебачення. Надійність передачі даних гарантується схожим принципом роботи обох технологій і застосуванням оптичного кабелю для передачі телевізійного чи телефонного сигналу. Відмінна якість трансляції дозволяє переглядати передачі у високому дозволі з багатоканальним звуком та чудовою передачею кольору. Інтерактивність є ще однією перевагою технології: робота IP-з'єднання здійснюється в обидві сторони – від сервера клієнту і назад. Завдяки цьому споживач може керувати послугою з ТВ-приставки STB або комп'ютера.
STB-приставка: опис і характеристики

Функціонал приставок

Підключається до ТВ IPTV-приставка RT STB HD володіє наступними функціями:
 • Отримання відеоматеріалів за запитом. На сервері розташовується бібліотека відеоматеріалів VoD, звернення до якої дозволяє отримати доступ до того чи іншого фільму. Нерідко відеоматеріали надаються на платній основі.
 • Керування переглядом за допомогою технології Time Shifted TV. Програмне забезпечення для комп'ютера або приставка STB HD для телевізора дозволяють перемотувати телепрограму в будь-якому напрямку і тимчасово припиняти її трансляцію.
 • Альтернативна версія сервісу VoD – сервіс nvo – дозволяє формувати персональну телепрограму. Громадський кінозал дає можливість групі користувачів координувати свої перегляди між собою.
 • Сервіс TVoD дозволяє відкласти перегляд фільму або відео. Користувачеві досить заздалегідь вибрати необхідні телепередачі і телеканали та направити запит на перегляд у майбутньому.
 • STB-приставка: опис і характеристики  Можливості приставки

  Основною перевагою STB-приставок є велика кількість інтерактивних сервісів і можливість безпосередньо управляти контентом. Приставка забезпечує доступ до більшості інтернет-сервісів: Picasa, YouTube і інші, плюс такі прилади оснащені USB-портами, що дозволяють підключати зовнішні пристрої. Через IPTV-приставки RT STB HD можливе відтворення відеофайлів з зовнішніх носіїв, перегляд фото і зображень, а при підключеному до пристрою Wi-Fi-роутера – доступ до видеоресурсам мережі. Відеопотік можна передати на комп'ютер або ноутбук.

  Комплектація приставки

  Комплект поставки пристрою може відрізнятися в залежно від конкретної моделі: деякі елементи можуть бути присутніми, інші - відсутні. Приблизна комплектація STB-приставки від "Ростелекома" включає:
 • Універсальні USB-порти, один з яких розташовується на передній панелі приставки, другий - на задній.
 • Для інфрачервоного пульта приймача може розміщуватися RC-роз'єм. Його наявність обумовлюється конкретною моделлю STB-приставки.
 • Ethernet-роз'єм з максимальною швидкістю з'єднання 100 Мб/сек. Він дозволяє підключити приставку до мережі провайдера, що надає інтернет-послуги.
 • Роз'єм HDMI для підключення приставки до телевізора.
 • Кабель HDMI. Вкрай рідко йде в комплекті з STB-приставкою, найчастіше користувачеві доводиться самостійно її здобувати.
 • Кабель з трьома коннекторами підключається до аналогового AV-роз'єму. Один з коннекторів призначений для трансляції відео, два інші - для аудіо.
 • Роз'єм під пальчикові батарейки.
 • Перераховані роз'єми розташовуються на задній панелі приставки.
  STB-приставка: опис і характеристики

  Підключення пристрою

  Приставка до старих моделей телевізорів підключається через AV роз'єм за допомогою кабелю з трьома коннекторами. Сучасні моделі телевізорів, оснащені HDMI-входом, підключаються через HDMI-кабель. Відповідно, в останньому варіанті якість звуку і зображення в рази краще. Підключення приставки до мережі здійснюється через роутер. Деякі користувачі підключають кабель провайдера безпосередньо в мережевий роз'єм приставки, однак такий хід не завжди доцільний, оскільки до приставки найчастіше підключаються різні додаткові пристрої. Відповідно, LAN-роз'єм з'єднується з аналогічним роз'ємом роутера. Після коректного підключення приставки на екран телевізора виводиться відповідне зображення. У меню пристрої навігація здійснюється відповідними клавішами на пульті управління приставки.
  STB-приставка: опис і характеристики

  Налаштування програмного забезпечення приставки

  На пульті управління розташовується клавіша SETUP, з допомогою якої здійснюється настроювання приставки. Конфігурування пристрою проводиться наступним чином:
 • В пункті меню «Додаткові налаштування» встановлюється дата, час і часовий пояс. Для повноцінного використання інтерактивних можливостей приставки зробити це потрібно обов'язково, оскільки дані синхронізуються з IPTV-сервером.
 • Якщо приставка підключається через маршрутизатор, то необхідно використовувати її як мережний пристрій. Здійснюється це через пункт меню «Конфігурація мережі»: у вікні вибирається конкретний тип мережі - наприклад, проводове Ethernet-з'єднання.
 • В наступному вікні активується DHCP-режим допомогою натискання на клавішу з написом «Авто (DHCP)». У віконці, що з'явилося, необхідно натиснути на OK.
 • Готовність мережі до функціонування перевіряється в меню «Стан мереж». Вибирається Ethernet-з'єднання, після чого відправляється запит. У відповідь повинно відкритися вікно з переліком параметрів TCP/IP: користувач повинен переконатися в тому, що всі конфігурації вказані правильно.
 • Наступним етапом налаштовуються сервера. В однойменному меню в полі NTP-сервер вводяться такі дані: pool.ntp.org. Всі дані вводяться через електронну клавіатуру, управління якою здійснюється через клавіші на пульті.
 • У пункті меню «Налаштування відео» коригується відтворення відеоматеріалів. Бажано відключити такі опції, як автоматичне перемикання частоти кадрів і форсування DVI. Далі виставляється необхідний дозвіл монітора за аналогією з налаштуванням монітора комп'ютера. В останню чергу призначається режим відеовиходу. Налаштувати даний пункт можна згідно інструкції до приставки. Старі моделі, оснащені AV-входом, використовують режим PAL.
 • У меню «Перезавантаження» всі встановлені налаштування зберігаються, після чого здійснюється перезавантаження приставки. При коректному підключення і подальшого налаштування користуватися приставкою можна буде відразу ж після її перезапуску.
  STB-приставка: опис і характеристики

  Підсумки

  STB-приставки сучасних моделей представляють собою повноцінні аналоги медіаплеєрів і володіють повним функціоналом для відтворення мультимедиаконтента.

  Популярі новини
  Загрузка...