Як підключити "Андроїд" до телевізора: покрокова інструкція, налаштування

280 0 Новини високих технологій

Сьогоднішні мобільні гаджети, в тому числі на платформі Android, майже впритул наблизилися за можливостями до рядових персональних комп'ютерів. Єдине, в чому безумовно виграють десктопні пристрою у смартфонів і планшетів, – це візуалізація. Будь-який контент, будь то фотографії, відео або якісь документи, на великому екрані монітора виглядає набагато ефектніше, ніж на п'яти - або навіть десятидюймовом мобільному гаджеті. Те ж саме можна сказати і про телевізорі. Інформація з нього сприймається помітно краще, завдяки великій діагоналі екрану. І якщо синхронізації смартфонів і планшетів на персональному комп'ютері проблем, як правило, не виникає, зважаючи налагодженості процедури, то з ТБ справи йдуть трохи інакше. Тому багато користувачів задаються питанням: «А як підключити телевізор до телефону «Андроїд»?». Причому навіть володарі апаратів зі смарт-ТВ, де подібна можливість ніби як реалізована, відчувають серйозні проблеми.


Отже, з нашої статті ви дізнаєтеся, як підключити «Андроїд» через телевізор і зробити це максимально безболісно як для самого користувача для техніки. Розберемо основні способи синхронізації і тонкощі налаштування для кожної конкретної процедури.

Micro-HDMI

Розглянемо, як підключити «Андроїд» до телевізора через кабель Micro-HDMI. Деякі виробники все ще оснащують свої гаджети такими портами. Приміром, компанія LG один час включала інтерфейс мікро-HDMI в конструкцію практично кожного свого смартфона серії «Оптімус».
Як підключити "Андроїд" до телевізора: покрокова інструкція, налаштування
Крім того, прошивка гаджетів мала окремі інструменти для синхронізації з ТВ-апаратами цього ж бренду. У цьому випадку, щоб підключити «Андроїд» до телевізора LG досить просто з'єднати два пристрої кабелем мікро-HDMI і все інше зробить фірмове ПЗ.


Картинка на ТВ-екрані виходить оригінальною, тобто такий же, як і на смартфоні, нітрохи не втрачаючи якості. Але телефонних гаджетів з такими портами дуже мало на ринку мобільної техніки, тому доводиться шукати альтернативи.

MHL

Деякі виробники взяли на озброєння стандарт MHL (Mobile High-Definition Link). Він також дозволяє підключити «Андроїд» до телевізора. Даний стандарт працює в парі з зарядкою мікро-USB: бере відеосигнал з порту і передає його на ТБ. Але в цьому випадку необхідний спеціальний адаптер MHL.
Як підключити "Андроїд" до телевізора: покрокова інструкція, налаштування
Якихось обмежень щодо контенту тут немає. У користувача є можливість переглядати фото, відео та інші матеріали. Крім того, на великому екрані можна працювати і з ігровими додатками. Тим не менш, деякі особливості такого підключення все ж є. Крім самого адаптера, необхідний окремий блок живлення 5В для посилення сигналу. При цьому смартфон, незважаючи на підключення до мережі, потихеньку розряджається. Також варто зауважити, що зі стандартом MHL можуть працювати тільки процесори МТК з одного боку та обладнання смарт-ТВ з іншого. В іншому випадку підключити «Андроїд» до телевізора не вийде.

Особливості підключення

Як такої установки в момент синхронізації не потрібно. Оболонка смарт-ТВ автоматично визначає мобільний пристрій і пропонує кілька варіантів взаємодії: трансляція екрану, робота з додатками, установка програм і т. д.
Як підключити "Андроїд" до телевізора: покрокова інструкція, налаштування
Також варто мати на увазі, що недорогі смартфони і планшети в більшості своїй не підтримують стандарт MHL. Так що перед покупкою мобільного гаджета незайвим буде звернути увагу на наявність такої можливості. Інакше підключити «Андроїд» до телевізора цим способом не вдасться.

Підтримувані пристрої

В якості яскравих прикладів недорогих пристроїв, де є така можливість, можна навести «Галаксі S5» від «Самсунга» і «Іксперія Z2» від «Соні». Останній працює зі стандартом MHL версії 3.0 і здатний транслювати в розверстці UHD на 30 кадрах в секунду, а також підтримує звукові формати «Блю-рей».

SlimPort

Таким стандартом після MHL став SlimPort. Але побачити його можна головним чином на мобільних гаджетах брендів «Самсунг» і LG. Власне, з подачі останніх і була розроблена дана технологія передачі інформації.
Як підключити "Андроїд" до телевізора: покрокова інструкція, налаштування
Так що якщо у вашому розпорядженні смартфон і ТВ від цих виробників, то ви без проблем зможете підключити телефон «Андроїд» до телевізора «Самсунг» або LG. Цей стандарт забезпечує більш якісну картинку за рахунок відсутності декодування. Такий підхід також виключає лаги під час передачі зображення.

Особливості підключення

Для того щоб підключити «Андроїд» до телевізора «Самсунг» або LG, необхідний спеціальний адаптер мікро-USB-HDMI. І якщо у випадку зі стандартом MHL потрібен був зовнішній джерело живлення, то тут він без потреби. До того ж під час трансляції зображення мобільний гаджет не розряджається, а навпаки – зростає. Налаштування протоколів також не потрібно. Обидва пристрої починають синхронізуватися відразу після підключення, а майстер-помічник на телевізорі запропонує варіанти трансляції. Навіть самий скромний адаптер першого покоління здатний передавати картинку в якості 1080р. Серед мінусів стандарту можна відзначити високі вимоги до технічних якостей HDMI-кабелю. Останній повинен бути в хорошій оплітці з екрануванням. В іншому випадку будуть проявлятися шуми, артефакти та інші перешкоди.

Підтримувані пристрої

В якості прикладів, де застосовується цей стандарт, можна навести телефони LG G2/3/4 майже вся серія «Галаксі» починаючи з S6 а також «Нексусы» версії 4 5 та 7. Також є можливість підключити «Андроїд» до телевізора і у деяких китайських гаджетів. Приблизно третина середньобюджетних моделей від «Хуавей» і «Сяоми» використовують цей стандарт. Останній повинен бути визначений в специфікації до пристрою. Так що не зайвим буде звернути на цей момент особливу увагу.

USB-інтерфейс

Також можна підключити «Андроїд» до телевізора через USB-інтерфейс. Тобто так, як це відбувається з персональним комп'ютером. У цьому випадку телевізор повинен бути формату «Смарт». Єдиний мінус такого підключення – це відсутність підтримки трансляцій.

Як підключити "Андроїд" до телевізора: покрокова інструкція, налаштування
Смартфон або планшет тут виступає в ролі зовнішнього накопичувача. Ви можете відкривати фото, відео та документи як звичайні файли, але транслювати екран можливості немає. Є спеціальні програми для реалізації цієї функції, але в цьому випадку необхідно брати до уваги модель телевізора, мобільного гаджета, версію платформи і т. п. Налаштування підключення аналогічна ПК. З'єднуємо два пристрої звичайним USB-кабелем, з допомогою якого заряджається пристрій. На самому смартфоні необхідно в настройках вказати «як Підключити зовнішній накопичувач. В меню телевізора, в розділі робота з контентом (або щось в цьому роді), повинен з'явитися сторонній жорсткий диск, де за допомогою диспетчера і вибирається файл для перегляду.

Бездротові протоколи

Виробники техніки не бачать перспектив у проводового підключення і воліють розвивати «повітряні» протоколи з'єднання. Одне з очевидних переваг такого способу – це відсутність проводів. Для передачі даних з телефону на телевізор досить синхронізувати платформи першого і другого допомогою вай-фай або через домашній роутер. Але є тут і своя ложка дьогтю. Бездротове з'єднання помітно відрізняється низькою якістю картинки під час трансляції. Даний стандарт передбачає сильне стиснення контенту, тому повноцінний стрімінг тут не прижився.
Ситуацію змінюють у кращий бік спеціальні бездротові адаптери. Вони забезпечують цілком стерпну трансляцію відеоматеріалів, але її все одно ніяк не можна назвати якісною. Навіть на найсучасніших 4К-телевізорах спостерігаються лаги, гальма і «мило». Так що бездротових альтернатив для трансляцій ні, тим більше, якщо ви хочете бачити якісну картинку на вашому ТБ. Тим не менш, для деяких користувачів це єдиний спосіб синхронізувати мобільний телефон з телевізором.

Wi-Fi Direct

Даний стандарт реалізований у всіх телевізорах формату «Смарт» і оснащених вай-фай-модулем. Якщо ваш смартфон також володіє цим модулем, то підключитися до ТВ не складе особливої праці. Версія платформи Android ролі не грає. У кожної є підтримка такого функціоналу.
Як підключити "Андроїд" до телевізора: покрокова інструкція, налаштування
Суть налаштування роботи тандему полягає в організації підключення без точки доступу. Тобто смартфон повинен розпізнаватися телевізором як мультимедійний пристрій, а не як зовнішній накопичувач. Для цього знадобиться у налаштуваннях гаджета включити режим Wi-Fi Direct, а на ТБ функцію Share. Все це знаходиться в розділі бездротових підключень. При такому з'єднанні можна транслювати робочий стіл і переглядати фото, але в невисокому дозволі. Більш якісні знімки в 4К будуть завантажуватися дуже довго. Природно, що відеоконтент на такому стандарті нормально не подивитися. Можна організувати трансляцію відеофайлів у старому форматі 3GP, але на телевізорі з великою діагоналлю буде проглядатися яскраво виражена пікселізация, зважаючи низької якості роликів.

Miracast

Цей стандарт з'явився завдяки старанням компанії «Інтел» і спочатку замислювався як конкуруюча альтернатива AirPlay від Apple. Багато смарт-телевізори підтримують цей протокол і успішно підключаються з його допомогою до мобільних гаджетів. Починаючи з версії 4.2 платформа «Андроїд» має такий режим трансляції.
Як підключити "Андроїд" до телевізора: покрокова інструкція, налаштування
В цьому випадку вже можна програвати не тільки фотоконтенту, але і відеофайли, причому з солідним роздільною здатністю до 1080р. Правда, в цьому випадку багато користувачів скаржаться на лаги, артефакти та інші перешкоди. Так що до можливостей AirPlay цей стандарт не дотягує. З відтворенням контенту в розверстці 720р проблем помітно менше. Для налаштування підключення необхідно увімкнути відповідні режими на телевізорі і смартфон («Налаштування» -> «Екран» -> «Бездротової монітор»). Якщо у смарт-телевізора такої можливості в стокової прошивці немає, то іноді допомагає перепрошивка пристрою на більш сучасну і функціональну. Тут мова йде про моделі від китайських виробників. Останні з великою охотою пишуть фірмовий софт під свої тандеми (ТБ «Сяоми» смартфони «Сяоми»), але якщо ваш мобільний гаджет від іншого бренду, то можуть виникнути деякі проблеми з синхронізацією.

Популярі новини
Загрузка...