Як дізнатися, чи прийшла посилка на пошту: способи, нюанси

267 0 Новини високих технологій

Напевно кожен хоча б раз в житті випробовував хвилююче-приємне відчуття, коли відкривав посилку від далекого родича або друга, або ж отримував довгоочікуваний замовлення з інтернет-магазину. І як же прикро, коли довгоочікуваний вантаж по дорозі до вас «застряє» на різноманітних пунктах сортування Пошти Росії! На жаль, багато користувачів послуг поштового зв'язку зовсім не тямлять в правилах, через що часто виникають неприємні ситуації, в яких людина не знає, як правильно розібратися. Давайте аналізувати інформацію разом.

Як дізнатися, чи прийшла посилка на пошту: способи, нюанси

Ви відправник

Під час відправлення посилки, в будь-якому відділенні поштового зв'язку (не лише в Росії), відправлення присвоюється унікальний трек-код, за яким йде його подальша обробка і реєстрація. За допомогою цього коду відправлення і відстежується.


Даний код завжди позначається в чеку про оплату посилки. Тому, якщо ви хочете бути впевненим, що з відправленням нічого не трапиться, завжди зберігайте чек, а краще сфотографуйте його. Отже, ви відправили посилку, що отримали чек та побачили трек-код. Що ж далі? Як дізнатися, чи прийшла посилка на пошту? Є такі варіанти:
 • Далі ви заходьте на офіційний сайт Пошти Росії russianpost.ru знаходите полі «Відстежити» і вводите туди трек-коду з чека (якщо в трек-коді містяться букви, їх теж вводите, обов'язково без пробілів). Тут можна відстежити посилку. Як тільки побачите статус «Прибуло на місце вручення», можете повідомити адресату про те, що його посилка прибула у відділення поштового зв'язку.
 • Також адресат дізнається про те, що посилка прибула і чекає його, за допомогою повідомлення, яке листоноша повинен йому опустити в поштову скриньку на наступний день після прибуття посилки. Або, якщо ви відстежили відправлення і повідомили адресату про прибуття раніше, ніж листоноша приніс повідомлення, необхідно буде надати співробітникам відділення трек-код зателефонувати і повідомити, що він хотів би дізнатися, чи прийшла посилка на пошту.
 • Як дізнатися, чи прийшла посилка на пошту: способи, нюанси

  Рішення проблем, якщо ви відправник

  Якщо ви раптом помічаєте, що посилка почала «гуляти» по сортувальних пунктах і ніяк не хоче йти на місце призначення, вам доцільно підійти до будь-якого відділення Пошти Росії з чеком і попросити дати форму для заповнення заяви на розшук. Після заповнення форми, ви віддаєте його співробітникові пошти, він зобов'язаний зняти копію з чека і завірити заяву печаткою і підписом, після чого відірвати корінець заяви і віддати вам.


  За регламентом, терміни розгляду таких заяв - 2 місяці, але, як правило, розслідування починається раніше, і посилки досить швидко перенаправляються на вірну адресу. Подібні помилки з переміщенням відправлень за різних сортувальних пунктах пов'язані з недопрацьованою системою автоматики: в деяких сортувальних пунктах посилки і інші відправлення обробляють автомати, які зчитують трек-код з оболонки вантажу і вибирають йому напрямок. Наступний сортувальний пункт, у свою чергу, розпізнає, що посилка потрапила до них помилково і перенаправляють її назад. Після складання заяви на розшук співробітники інспекції Пошти Росії видають наказ про зняття з автоматичної обробки відправлення та перенаправляє його вручну.

  Ви одержувач

  Іноземні сайти інтернет-магазинів приваблюють покупців привабливими цінами і незвичайним асортиментом. Уявімо, що ви одержувач. Як бути? Як дізнатися, чи прийшла посилка на пошту? В першу чергу просіть вислати той самий трек-код. Російські трек-коди складаються з 14 цифр, міжнародні - з чотирьох букв і дев'яти цифр (дві латинські літери на початку трек-коду, 9 цифр, дві латинські літери в кінці, що позначають поштовий код країни відправника). Тепер точно так само заходьте на офіційний сайт Пошти Росії і відстежуєте своє відправлення. Завжди заздалегідь уточнюйте у відправника, буде посилка відстежуватися за межами його країни, так як існує кілька видів відправлень: прості та рекомендовані. Посилки апріорі йдуть з трек-кодом, який можна відстежити по всьому світу, а ось дрібні пакети, в які пакують товари продавці з Aliexpress і подібних інтернет-магазинів, бувають прості та рекомендовані. Прості не вдасться відстежити на території РФ, і у випадку, якщо відправлення не дійшло до вас, його ніяк не вдасться розшукати.

  Рішення проблем, якщо ви одержувач

  Уявімо, що ви очікуєте на посилку із США. Бачите, що вона зупинилася на митниці, і вже тиждень нікуди не переміщається. В такому випадку є два варіанти:
 • Звернутися до відправника з проханням написати заяву на розшук у своєму поштовому відділенні (якщо посилка «застрягла» на території його країни).
 • Попросити відправника переслати фото чека на посилку, щоб самостійно піти і написати заяву на розшук. Якщо отримати фото чека немає можливості або немає зв'язку з відправником, у написанні заяви на розшук однозначно відмовлять.
 • Як дізнатися, чи прийшла посилка на пошту: способи, нюанси

  Як дізнатися, чи прийшла посилка на пошту?

  Способів дізнатися місцезнаходження посилки відділення поштового зв'язку кілька. Давайте їх розглянемо:
 • Використовувати сервіс відстеження на офіційному сайті Пошти Росії, про яку було згадано вище.
 • Підійти до свого відділення поштового зв'язку з трек-кодом і попросити співробітників дізнатися, чи прийшла посилка. Так само вони можуть подивитися місцезнаходження відправлення тим же чином, що зазначений у пункті 1.
 • Відправник може при відправці запросити оформити додаткову послугу СМС-повідомлення. Коштує ця послуга 10 рублів, поширюється тільки на відправлення по Росії. Вказуєте номер телефону одержувача, і, коли відправлення надійде у відділення, на вказаний номер прийде СМС-повідомлення з повідомленням трек-номера і номера відділення, куди посилка прибула.
 • Дочекатися повідомлення, яке опустить в поштову скриньку листоноша.
 • Висновок

  Нічого складного у відправці та отриманні посилок з допомогою Пошти Росії немає, завжди головне - зберігати чек, так як він є основним доказом того, що ви маєте право знати «долю» свого відправлення. Якщо знати ці нехитрі правила, отримання та відправка посилок буде тільки в радість.

  Популярі новини
  Загрузка...