Як почистити айфон від вірусів?

853 0 Новини високих технологій

Розробники компанії Apple при створенні та оновленні операційної системи iOS величезну увагу приділяють не тільки її технічним можливостям, але і захист від шкідливих програм. За весь час з моменту виходу першої моделі айфона було зафіксовано лише 20 вірусів. Це означає, що «зараження» пристрою на базі iOS практично виключено, але у вкрай рідкісних випадках можливо. У статті розглянемо, як видалити вірус з айфона, якщо така неприємність все ж відбулася.

Чи можливе зараження пристрою?

Користувачі «яблучних» гаджетів знають, що компанія докладає велику кількість зусиль для забезпечення безпеки своїх клієнтів. Але багато хто задається питанням, чи може айфон «зловити» вірус. Насправді зробити це майже неможливо. Більш того, якщо спробувати знайти антивірусну програму в App Store з'явиться лише кілька додатків для скачування, і навіть вони більшою мірою призначені для боротьби зі спамом вхідної пошти, а не для захисту від вірусів.


Так що, якщо під час користування смартфоном виявляється дивна активність або відхилення від нормального функціонування у вигляді постійно вплывающей реклами, помилок завантаження додатків і інших проблем, найімовірніше, пристрій «підхопив вірус. Найчастіше користувач навіть не підозрює про наявність шкідливої програми, оскільки вона вміло маскується в системі і її вкрай складно виявити. З усього цього можна зробити однозначний висновок: антивірусних програм для перевірки пристрою на базі iOS практично немає.
Як почистити айфон від вірусів?

Що означає поява і поширення вірусу?

Нехтування заходами безпеки найчастіше призводить до того, що айфон заражений вірусом. Це першочергова причина, яка тягне за собою появу шкідливої програми. Свого часу було зафіксовано декілька випадків шкідливих атак на операційну систему Apple, в числі яких були навіть надійні програми. Постраждали вони від вірусного коду або зараження розробника програм, які використовувалися для створення утиліти. У цьому випадку користувач не винен.


Ще однією причиною зараження вірусом може бути скасування безпечного завантаження і скачування музики, фільмів та інших файлів не з офіційних джерел, а з сторонніх ресурсів. У цьому випадку користувач навмисно поширює вірус, оскільки знає про недотримання заходів безпеки. Таким чином, вірус проникає в телефон або ПК. Звичайно, наявність захисної системи iOS повинно перешкоджати шкідливих атак і блокувати доступ до додатків і операційної системи, але при відсутності останніх оновлень або новітньому вірус зараження не уникнути. Якщо один вид небезпеки полягає в розміщенні постійно спливаючої реклами, то інший може зчитувати конфіденційні дані, в тому числі паролі від банківських карт, онлайн-гаманців.
Як почистити айфон від вірусів?

«Симптоми» зараження пристрою

У разі коли пристрій починає дивно функціонувати при використанні декількох додатків, воно, можливо, заражені шкідливою програмою. Якщо ж збої в роботі виявлені тільки в одній програмі, швидше за все, це проблема одного конкретного додатка.
У більшості випадків атаковані вірусом додатки починають перенаправляти користувача на невідомі раніше сайти і відкривати App Store без запиту власника. Проте варто ще раз зазначити, що «зараження» вірусом «Iphone 5» та інших моделей трапляється вкрай рідко, і причина зазвичай криється в несправності обладнання. Іноді користувачі стикаються з проблемою безконтрольної відправки повідомлень. Не обов'язково це буде проявом вірусу. Можливо, так веде себе активація програм iMessage і FaceTime.

Якими бувають шкідливі програми?

Віруси на айфоні бувають декількох типів:
 • Нешкідливі - шкідливий код, виводить на екран різноманітні сполучення через різний проміжок часу. Ще один гучний вірус - WireLurker, що проявлявся тільки встановленням коміксу на мобільний пристрій.
 • «Злодій» - вірусні програми, які крадуть особисті дані - від номерів телефону і фотографій до паролів доступу до фінансової інформації. Як правило, всі вони розробляються під конкретну категорію комерційних структур. Найбільш широкого розголосу набула історія з банком IGN.
 • СМС-вірус, що поширюється через повідомлення. При прочитанні такого оповіщення пристрій зависає або повільніше працює.
  Як почистити айфон від вірусів?
 • Банери - проникають в Safari-код і проявляються постійно спливаючими матеріалами рекламного характеру, в тому числі непристойного змісту.
 • Очищення історії і кеша

  Якщо ви не знаєте, з чого почати і як почистити айфон від вірусів, то спочатку приділіть увагу історії сайтів і тимчасового буферу зберігання інформації. Трапляється, що незакриті вкладки або тимчасові дані можуть стати причиною повільної роботи чи інших проблем з телефоном.
  Кожний додаток має свій кеш, який рекомендується час від часу видаляти. Зручніше за все робити це не для кожної окремої програми, а разом на всьому пристрої. Краще всього скористатися додатком Battery Doctor або будь-яким іншим на свій розсуд. Після скачування необхідно перейти у вкладку Junk, а потім натиснути кнопку Clean up cache. Програма виконає пошук кеша в системі і видалить його.
  Як почистити айфон від вірусів?
  На додаток необхідно очистити кеш Safari. Оскільки при видаленні інформації з буфера додатки не зачіпають браузер, зробити це краще вручну. Для цього відкривається вкладка «Налаштування», вибирається пункт Safari, а потім «Очистити історію і дані сайтів».
  Як почистити айфон від вірусів?

  Як видалити вірус з айфона

  Для очищення смартфона від шкідливих програм рекомендується скористатися наступними утилітами:
 • Lookout Mobile Security.
 • McAffe.
 • Virus Barrier.
 • Norton.
 • Avira.
 • Як правило, після установки програми вона пропонує виконати перевірку на наявність вірусів. Якщо цього не сталося, в меню завжди можна знайти і вибрати цю функцію, достатньо її активувати. Наприклад, утиліта Avira у вкладці антивірус має кнопку Scan, в інших програмах також доступно.

  Як захистити пристрій від вірусів?

  Що робити, щоб не з'явився вірус на айфоні? У першу чергу бажано виключати встановлення оновлення версії операційної системи, якщо розробник неперевірений. Варто зважити необхідність в «Джейлбрейке», оскільки після цього доступ до системи файлів з'являється не тільки у користувача, але і у зловмисників. Останні, у свою чергу, без праці здатні впровадити вірус в пристрій. Всі закачки повинні проводитися тільки з офіційних і перевірених джерел. Необхідно оновлювати операційну систему по мірі виходу вдосконаленої версії iOS. Розробники компанії Apple враховують всі наявні прогалини і слабкі місця в антивірусного захисту і усувають їх при переході на нову версію.
  Як почистити айфон від вірусів?

  Що робити, якщо не допомагає нічого?

  У разі коли ніякі методи не допомагають видалити вірус на айфоні, можна спробувати «знести» додатки, можливо, в них ховається нещасливий код. Більш того, при необхідності софт завжди можна перевстановити. Ще одна перевага даного способу в тому, що після перевстановлення додаток займає менше пам'яті девайса. Те ж саме рекомендується зробити щодо непотрібних фотографій. Якщо рано чи пізно вони знадобляться або їх просто приємно переглядати, можна зберегти файли в хмарному сховищі. Кардинальна міра в боротьбі з вірусом - це повне обнулення пристрій до заводських налаштувань. Однак, перш ніж вдатися до цього способу, необхідно зберегти всі свої дані: фотографії, контакти, особиста відео та інші файли в iCloud, на комп'ютері або на USB-накопичувачі. Після скидання налаштувань програми заново встановлюють через App Store або iTunes. Перед завантаженням необхідно переконатися, що програма не заражена вірусом. При установці цифрових і медіафайлів налаштування персоналізуються для максимальної зручності користування. Цей спосіб вимагає тимчасових витрат, але вдаватися до нього, швидше за все, більше не доведеться.

  Популярі новини
  Загрузка...