Anysend: що це за програма і як її видалити в повному обсязі?

291 0 Новини високих технологій

Достатньо часто багато хто користувачі помічають на своїх комп'ютерах присутність якогось незрозумілого аплету під назвою Anysend. Що це за програма, багато толком не знають. Між тим відразу варто сказати, що видаляти його потрібно негайно, оскільки воно є рекламним вірусом-викрадачем, що належать до категорії Adware або небажаного ПЗ (PUP). Зробити це можна досить просто, однак, варто врахувати, що, якщо не виконати наведені нижче дії в повному обсязі, вірус може активуватися знову, оскільки в ньому закладена функція створення власних копій і самовідновлення.


Anysend: що це?

Якщо говорити про цей вірус, то в загальному плані від своїх родичів він мало чим відрізняється. Проникає в систему під виглядом партнерського програмного забезпечення при встановленні інших програм, причому завантажених з неперевірених або сумнівних джерел. В результаті користувач отримує непотрібне і небезпечне додаток Anysend. Що це в плані впливу на систему?
Anysend: що це за програма і як її видалити в повному обсязі?
Як правило, вірус створює власний процес в операційній системі, вбудовує свої надбудови і розширення у всі наявні оглядачі, замінює стартові сторінки, які були встановлені користувачем для відкриття браузерів, впроваджує в них власну пошукову систему, наповнює браузери рекламою і при запитах користувацьких починає виробляти постійне перенаправлення на сайти сумнівного змісту. Все це позначається на системі до такої міри, що споживання ресурсів збільшується, а продуктивність знижується в кілька разів.


Як видалити Anysend: стандартна деінсталяція

Видалення даного вірусу зазвичай особливих проблем не викликає. Ось тільки відповідні захисні програми визначають його не завжди, оскільки він перебуває в статусі довіреного, власне, як і більшість аплетів цієї категорії. Така програма Anysend. Що це, трохи зрозуміло. Але як же від неї позбутися?
Anysend: що це за програма і як її видалити в повному обсязі?
Тут все просто. Спочатку потрібно використовувати стандартну категорію програм і компонентів, яка перебуває у «Панелі управління», вибрати зі списку потрібний додаток і натиснути кнопку деінсталяції. Однак цього мало. Що це за програма (Anysend) вірусного типу, якщо вона не залишає після себе жодних слідів? Дійсно, всі програми цього типу просто так не видаляються, так що для початку доведеться позбутися від усього, що з нею пов'язано.

Очищення реєстру, файлів і папок

В першу чергу необхідно викликати редактор реєстру, запустивши його від імені адміністратора командою regedit в консолі «Виконати».
Anysend: що це за програма і як її видалити в повному обсязі?
У самому редакторі потрібно використовувати пошукову систему (Ctrl + F), введіть у полі назву програми і позбутися від знайдених ключів. Майте на увазі, що всі відразу вони показані не будуть. Переміщатися від одного знайденого результату до іншого потрібно натисненням клавіші F3 видаляючи все що є, поки система не видасть повідомлення про те, що пошук закінчено і більше результатів за запитом немає. Але і в цьому випадку радіти ще рано. Тепер аналогічну процедуру потрібно виконати в «Провіднику». Тут, правда, будуть відображені всі знайдені елементи. Їх слід видалити. Якщо не виходить, можливо, буде потрібно застосування утиліти Unlocker для розблокування доступу (хоча це малоймовірно).

Використання дєїнсталлятор

Спростити собі завдання по видаленню цієї загрози та її залишків можна з допомогою спеціальних дєїнсталлятор зразок iObit Uninstaller. Тут в такому ж переліку, як в Windows, знаходите потрібний аплет, натискаєте кнопку видалення у вигляді кошика, по завершенні стандартної процедури включаєте потужне сканування, а знайдені елементи, які будуть виділені автоматично, видаляєте, встановивши прапорець на пункті знищення файлів.

Виправлення налаштувань браузерів

Але і це ще не все, що стосується додатка Anysend. Що це за програма і як її видалити стандартними методами, розібралися. Тепер найголовніше. Проблема в тому, що вірус прописує свої доповнення у властивостях запускаються файлів браузерів. Ці шляхи необхідно почистити.
Anysend: що це за програма і як її видалити в повному обсязі?
У цьому випадку використовується меню ПКМ на ярлику браузера або на виконуваному файлі, де вибирається розділ властивостей. В ньому присутнє поле типу об'єкта, в якому вказано кінцевий шлях до файлу запуску. Закінчується він назвою файлу з розширенням EXE розширенням (наприклад, Firefox.exe для Opera це Launcher.exe). Все, що написано після цього, видаляєте і зберігаєте зміни. І тільки після всіх пророблених дій Windows можна піддати повного перезавантаження. По ідеї, і вірус буде видалений, як і всі його залишкові компоненти. До речі сказати, саме очищення ключів реєстру і шляхів до файлів браузерів гарантує, що ця загроза не активується знову. Так що, ці кроки потрібно виконати в обов'язковому порядку.

Висновок

Ось і все, що стосується програми Anysend. Як уже можна було помітити, видалення навіть ручним методом є стандартною процедурою, яка застосовується до всіх погроз такого типу. Наостанок залишається дати пораду всім користувачам: для завантаження або установки програм завжди користуйтеся, якщо вже не офіційними, то, принаймні, перевіреними і заслуговують довіри джерелами.

Популярі новини
Загрузка...