Зараження комп'ютерним вірусом може статися в процесі роботи з файлами?

1602 0 Новини високих технологій

Комп'ютерний вірус є спеціально написаної, невеликий за розмірами програмою, прикріпленою до інших додатків. При запуску шкідлива утиліта може засмічувати оперативну пам'ять, завантажувати небажані модулі, блокувати доступ до сайтів і виконувати ряд інших небажаних дій на ПК. Користувачі нерідко навіть не замислюються над тим, що зараження комп'ютерним вірусом може відбутися в процесі звичайної роботи з файлами.

Принцип дії

Програма, всередині якої знаходиться шкідливий код, є інфікованим. Коли подібна утиліта запускається, то управління над програмою отримує вірус. Для того, щоб користувач не виявив шкідливий код, дії по зараженню інших програм можуть виконуватися тільки за наявності певних умов.


Вірус має здатність до самовідтворення. Ця особливість властива всім типам шкідливих утиліт. Вірус використовує коди інших додатків, дані про файлову структуру і навіть найменування програм. Таким способом забезпечується передача управління шкідливої утиліті.
Зараження комп'ютерним вірусом може статися в процесі роботи з файлами?

Шляхи проникнення вірусів у ПЕОМ

Як подібні програми потрапляють в ПК? Зараження комп'ютерним вірусом може статися в процесі завантаження програми з диска, що містить шкідливий код. Запускати утиліту необов'язково. Досить перезавантажити ПК, забувши витягнути знімний носій. У цей момент вірус проникне в систему. Заразити диск дуже просто. Варто тільки вставити його в оптичний привід зараженого ПК і прочитати зміст, як вірус одразу потрапляє на знімний носій. Шкідливі програми можуть заражати ПК не тільки при використанні знімного накопичувача, а також при скачуванні та обробленні файлів, встановлення зараженої операційної системи.
Зараження комп'ютерним вірусом може статися в процесі роботи з файлами?Як відбувається зараження поштовим вірусом?

Буває так, що користувач переглядає в браузері електронні листи і раптом виявляє на ПК результати роботи шкідливої програми. При цьому дисковод порожній, а інші додатки закриті. Як шкідливий код потрапляє в ПЕОМ? Зараження комп'ютерним вірусом може статися в процесі роботи з Інтернетом. Разом з електронними листами нерідко відправляються файли вкладень. Через них вірус потрапляє в ПК. Повідомлення, що передаються у форматі HTML, часто містять посилання на шкідливі програми в Мережі. У деяких випадках зараження комп'ютерним вірусом може відбутися в процесі читання самого листа. При перегляді повідомлення активується шкідливий код. Потрапивши на комп'ютер, вірус витягує адреси контактів з поштової програми. Потім він розсилає свій код іншим користувачам. За допомогою даного способу вірус швидко поширюється по Інтернету.

Популярі новини
Загрузка...