Еволюція телевізорів: історія виникнення, перші телевізори, модернізація, етапи розвитку та перспективи

468 0 Новини високих технологій

Сьогодні в кожному домі є телевізор. Він виступає в ролі джерела інформації, розважального ресурсу. Історія винаходу цих пристроїв налічує близько 90 років. Вона тісно пов'язана з розвитком телебачення — спосіб передачі зображення на будь-якій відстані.

Історія розвитку телевізорів

Перші відкриття вчених в галузі телебачення пов'язані з детальним вивченням і розвитком фотомеханічних процесів, відкриттям фотосвойств хімічних елементів. Напрацювання багатьох фізиків лягли в основу першого телевізора, наприклад факсимільний прилад Бейна, скануючий диск Ніпкова.
Еволюція телевізорів: історія виникнення, перші телевізори, модернізація, етапи розвитку та перспективи

Період механічного телебачення

У 1906 р. М. Дікманн з Р. Глаге запатентували трубку Брауна, а в наступному році ними був представлений телеприймач з 20-рядковим екраном розміром 3 Х 3 см і швидкістю розгортки 10 кадрів в секунду.


У 1907 році професор Б. Розінг запатентував «спосіб передачі зображення». Перший досвід був не зовсім вдалим: перша картинка була нерухома. Для демонстрації зображення служила електронно-променева трубка, а для передачі даних — розгортка. Даний спосіб використовується і в сучасних моделях телевізорів. Серійно телевізори в 1929 р. випускала американська корпорація Western Television. Особливістю був маленький екран, на якому важко було щось роздивитися. Пристрій могло бути використане лише з радіоприймачем. Він ловив відеосигнал і передавав зображення на екран. Еволюція телевізорів нерозривно пов'язана з відкриттям електровакуумних приладів. З 1934 року на території німецької держави почала роботу DFR — телестанція «Німецьке телевізійне радіомовлення», вона здійснювала передачу сигналу в 180 рядків. У Німеччині в 1936 р. широко висвітлювалися події Берлінської спортивної олімпіади шляхом прямої телетрансляції.


У тому ж році німецька виробнича компанія Telefunken почала масовий випуск телевізорів з кінескопами. Тоді ж Великобританія зайнялася виробництвом телеприймачів з частотою розгортки в 405 рядків — зображення мало найбільшу чіткість в той час.

Перші телевізори в Росії

У 1938 р. здійснювалося телемовлення Досвідченим ленінградським телецентром. Для прийому сигналу було випущено 20 телеприймачів «ВРК», мають екрани 13 Х 175 див. В Москві телемовлення почалося в 1939 році. Перша передача — документальний фільм про відкриття XVIII з'їзду Комуністичної партії більшовиків. Прийом здійснювали понад 100 телеприймачів "МК-1", що мають розміри екрана 14 Х 18 сантиметрів. Перші телевізійні приймачі використовувалися для перегляду колективами громадян. У 1949 р. в СРСР з'явився прилад «КВН-49» з частотою розкладання на 625 рядків.
Еволюція телевізорів: історія виникнення, перші телевізори, модернізація, етапи розвитку та перспективи

Зростання продажів телеприймачів

До середини XX століття в Америці налічувалося понад 10 мільйонів приладів. Це обумовлено високою купівельною спроможністю, наявністю промислових підприємств, що виробляють під час війни зброя, танки. У мирний час їх перепрофілювали для виготовлення електронних пристроїв, що використовуються в побуті в кожній родині.
Еволюція телевізорів: історія виникнення, перші телевізори, модернізація, етапи розвитку та перспективи
Особливою популярністю користувалися телевізійні радіоли — прилади, що складаються з радіоприймача, програвача платівок, телевізора.

Кольорове телебачення

У 1950 р. у США працювала система телевізійного мовлення компанією CBS, яку пізніше скасували із-за неможливості відтворення на чорно-білих екранах. На території Радянського Союзу з 1953 р. в експериментальному порядку працювало мовлення в кольорі. До працюючого приймача підключали електричний двигун зі спеціальними світловими фільтрами. У 1955 р. дана схема була закрита із-за складності конструкції. Обов'язковим етапом еволюції телевізорів є відкриття стандартів, що передають зображення в кольорі на чорно-білі приймачі. З 1960-х років розпочали роботу дві системи кольорового телебачення: німецька PAL і французька SECAM. Остання була визнана найкращою за результатами тривалих випробувань при передачі зображення і звуку на тривалі відстані. Її використовували на території СРСР. Відкриття можливостей передачі кольорового зображення призвело до модернізації виробництва кольорових телевізорів та приймачів. Першим приладом, що передає інформацію в кольорі, у 1953 р. став RCA CT-100 що працює по американській системі NTSC.
Еволюція телевізорів: історія виникнення, перші телевізори, модернізація, етапи розвитку та перспективи
Японські радіоелектронні компанії швидко налагодили випуск кольорових телевізорів. Активна реалізація їх на американських ринках збуту почалася з середини XX століття.

Телебачення високої чіткості

У 90-х роках XX століття з'явилися системи, що дозволяють зменшувати кількість перешкод при передачі та отриманні сигналів на будь-які відстані.
Еволюція телевізорів: історія виникнення, перші телевізори, модернізація, етапи розвитку та перспективи
Черговою сходинкою еволюції телевізорів стала ера цифрового телебачення. Комп'ютеризація всіх сфер життя людства призвела до відкриття цифрового кодування та мінімізації втрат при стиску інформації для подальшої передачі. Розробки американського стандарту ATSC, японська ISDB-T і європейського DVB-T було вирішено привести до єдиних вимог.
Удосконалювання каналів передачі сигналу призвело до чергового етапу еволюції телевізорів, зміни зовнішніх характеристик. Це проявилося у зменшенні обсягів кінескопа, збільшення екрану телеприемника по діагоналі. Відкриття плазмових панелей, світлодіодних, рідкокристалічних дозволили зменшити глибину приладу до декількох сантиметрів.

Інтернет-телебачення

Перспективи розвитку телевізорів нерозривно пов'язані з впливом Інтернету на життя людини. Раніше використовувалися ефірні, кабельні, супутникові технології передачі телевізійних даних. Зараз популярне інтернет-смарт-, IPTV-телебачення. Обсяги продажів телевізорів з якісними характеристиками зображення, звуку постійно зростають. Перед покупцями стоїть нелегкий вибір при покупці звичайного побутового приладу. Розмір, вигнутість екрану, дозвіл, технології матриці, підтримка 3D, максимальна пропускна спроможність Wi-Fi, ціна — це неповний перелік факторів, що визначають придбання потрібної моделі. Поза сумнівом, подальша еволюція телевізорів пов'язана з розвитком інтернет-технологій, відкриттям нових речовин, винаходів у сфері радіоелектронної промисловості.

Еволюція телевізорів: історія виникнення, перші телевізори, модернізація, етапи розвитку та перспективи
З початку XX століття винаходи вчених, відкриття нових фотосвойств матеріалів поклали початок розвитку телебачення. Перші приймачі були громіздкими, з маленькими екранами. Зображення на перших телеприймачах не рухалося, були видні лише загальні обриси. Експериментальними шляхами відкривалися нові способи передачі даних. Вдосконалення телевізорів на території СРСР завадила війна 1941-1945 рр. Але США і Японія досягли успіху в модернізації телеприймачів. Чітко видно еволюція телевізорів з фото, представленим у статті в хронологічному порядку. Можливості передачі даних через Інтернет, підключення приладів безпосередньо до web-каналах, відкриття вчених і впровадження розробок щодо зменшення кінескопа і збільшення діагоналі екрану призвели до істотних змін зовнішнього вигляду телевізорів.

Популярі новини
Загрузка...