Як встановити цифрове телебачення на телевізорі? Яку ТВ-приставку вибрати для цифрового телебачення

160 0 Новини високих технологій

У цій статті представлена інформація про те, як встановити цифрове телебачення на телевізорі. При сучасних технологіях можна дивитися безліч каналів не тільки з ультрасучасним телеприемникам, але і за давно застарілими телевізорів з ламповими кінескопами.

Швидко застарілі технології

Ще зовсім недавно, років двадцять тому, покупка телевізора в сім'ї носила характер дуже цінного придбання. На телевізор збирали гроші або брали їх у кредит. Намагалися купити модель подорожче, щоб як можна довше цей питання більше не виникало. Минуло всього кілька років, і телевізори ще не можна назвати старими, а тільки застарілими. Нові технології привнесли в наше життя такі поняття, як цифрове телебачення, об'ємний звук, зображення у форматі 3D і так далі. Удосконалення приходять в наше життя не через роки, а буквально через тижні. Застарілі моделі не справляються з яке зазнає на них завданням.


На придбання нового телевізора далеко не у всіх є кошти. Але вихід, звичайно, можна знайти завжди. У містах, де в більшості випадків використовується кабельне телебачення, це рідко стає проблемою. Але як справлятися з труднощами, якщо ви перемістилися за межі міста?

З чого почати

Як встановити цифрове телебачення на телевізорі? Яку ТВ-приставку вибрати для цифрового телебачення
Якщо на дачі або в селі, куди приїжджають відпочивати багато городян, які звикли до вибору в сотні цифрових каналів, на старенькому телевізорі дещо як показують кілька не самих популярних каналів. Але не варто їхати в місто і купувати новий телевізор з вбудованим цифровим декодером. Можна обійтися малими жертвами і придбати недорогу приставку, яка допоможе прийняти ще кілька каналів. Коштує вона набагато дешевше нового телевізора та супутникової антени, а на час відпочинку цілком може надати кілька непоганих варіантів для перегляду. Для цього навіть не потрібно подавати заявку на підключення цифрового телебачення. Звичайно, в даний час прийом каналів за допомогою таких приставок дуже обмежений, але це краще, ніж тільки два центральних каналу.


Що може знадобитися

Як вже говорилося раніше, в першу чергу потрібен працюючий телевізор. Раніше цей телевізор напевно працював з аналогової антеною. Якщо прийом одного-двох каналів був досить чітким, то і турбуватися нема про що. Якщо ж на екрані спостерігалися певні перешкоди, то, швидше за все, доведеться визначити причину, яка перешкоджає чіткому зображенню. У першу чергу варто виключити особливості ландшафту місцевості. Якщо місце, де відпочиваючі намагаються навести мости у зовнішній світ, знаходиться в лісовій смузі, в оточенні гір та пагорбів, або занадто віддалені від телевежі, то це цілком може служити причиною перешкод. На всякий випадок все ж перевірте з'єднує з антеною кабель. Від часу він цілком міг вийти з ладу. Якщо проблема чіткого прийому виявлена в антени, доведеться разом з приставкою придбати її.

Вибираємо антену

Як завжди, варто зазначити, що вибір антен, швидше за все, буде досить широким. Можна попросити про допомогу продавців, щоб вони порадили, яку саме антену придбати. Але краще постаратися розібратися в цих тонкощах самому. Якщо раніше телевізор працював від кімнатної антени, значить, прийом був цілком пристойним і не варто купувати іншу. На сезон можна купити найдешевшу з представлених вашій увазі антен. Низька ціна не завжди показник поганої якості. А антена в даному випадку потрібна лише для прийому сигналу.
Якщо ж місцевість має природні нерівності, які можуть перешкоджати надходженню сигналів, потрібно обзавестися вуличної антеною. Відразу варто відзначити, що переплачувати за підсилювачі сигналу абсолютно безглуздо, так як вони швидше будуть вловлювати слабкі сигнали, які завадять приставці транслювати більш сильні канали. Краще проаналізувати, яка антена більше підійде конкретному випадку. Лісиста місцевість розсіює сигнал. Для даної проблеми підійде широкосмугова антена. Якщо ж вишка просто знаходиться дуже далеко, то варто придбати спрямовану антену. Варто зазначити, що відповідь на питання, як встановити цифрове телебачення на телевізорі, не так вже складний, якщо підійти до нього з бажанням вирішити проблему.

Супутникові антени

У когось, можливо, виникне питання: а чи можна підключити звичайну цифрову приставку до супутникової антени. Відповідь проста: можна. От тільки працювати вона не буде. Супутникова антена налаштована на прийом сигналів від супутника, тобто з космосу. Як не парадоксально, вона не в змозі обробити наземні сигнали, які потрібні для цифрового декодера. Наскільки несумісні два цих приладу технічно, можна прочитати в інших джерелах. Тут же просто доведеться прийняти це факт і змиритися з ним. Зовсім інша справа, якщо приставка має в своїх функціях можливість підключення до супутникової антени. Але і коштувати вона буде на порядок дорожче.

Вибір приставки

Як встановити цифрове телебачення на телевізорі? Яку ТВ-приставку вибрати для цифрового телебачення
Наступна проблема - в тому, яку ТВ-приставку для цифрового телебачення вибрати. Їх асортимент настільки різноманітний, що повалить в зневіру навіть професіонала. Адже у кожного приладу є як недоліки, так і переваги. До того ж те, що для когось є необхідністю, для інших стає надмірністю, за яке доводиться викладати додаткові кошти. Варто так само враховувати, що характеристики приставки повинні збігатися з можливостями телевізора. Не можна вимагати від доісторичного приймача новомодних функцій тільки тому, що до нього підключена удосконалена антена. Крім того, при покупці декодера уточніть, яке з'єднання з телевізором у ньому передбачено. Адже далеко не у всіх старих моделях є роз'єм HDMI. Швидше за все, до старого телевізора доведеться купити приставку з RCA-кабелем, тобто старим добрим "тюльпаном". Далі беремо інструкцію і уважно читаємо, як правильно встановити цифрове телебачення. Якщо ж залишилися питання, дочитайте статтю до кінця.

Сумісність приладів по марці

Згадайте, як всі розробники товарів стверджують, що їхні прилади будуть працювати більш довговічне і якісно, якщо їх використовувати в наборі однієї фірми. Однак вони не заперечують можливості гідної роботи, якщо до телевізора однієї фірми під'єднати приставку від іншої. Як показує досвід, це скоріше маркетинговий хід, який розрахований на те, щоб покупці купували товар тільки їх фірми. Але при цьому у споживачів повинен залишитися вибір, інакше техніку, несумісну з приладами іншої фірми, просто не будуть купувати. Цілком можливо, для більш злагодженої роботи телевізора і приставки потрібно придбати прилади однієї фірми. Ще краще – одного покоління. Однак якщо такої можливості немає, це цілком можна поєднувати. В даний час існують навіть перехідники, які можуть допомогти під'єднати до телевізора з роз'ємом RCA приставку через кабель HDMI. Як ми бачимо, технології не стоять на місці, але існують умільці, які допомагають небагатим людям не відставати від часу. І, можливо, не такий вже складний питання, яку ТВ-приставку для цифрового телебачення вибрати.

Що з усім цим робити

Як встановити цифрове телебачення на телевізорі? Яку ТВ-приставку вибрати для цифрового телебачення
Купуючи декодер, перевірте його комплектацію. У коробці повинен знаходитися сам приймач, кабель, шнур живлення, пульт управління, батарейки до нього і інструкція по експлуатації з перекладом на російську мову. Саме в інструкції докладно написано і навіть промальовано, як встановити цифрове телебачення на телевізорі. Для початку, звичайно, потрібно з'єднати прилади між собою. Це буде здійснюватися в такому порядку:
 • до телевізора через кабель під'єднується приставка;
 • до декодера підключається антена;
 • всі прилади, які потребують електроживлення, приєднуються до мережі.
 • Як встановити цифрове телебачення на телевізорі? Яку ТВ-приставку вибрати для цифрового телебачення

  Кількість безкоштовних каналів

  Звичайно, підключаючись, в першу чергу хочеться дізнатися, як встановити 20 каналів цифрового телебачення. Не завжди це може вийти з першого разу, але відступати не варто.
  Потрібно налаштувати телевізор на прийом каналів через приставку. Для цього пультом дистанційного управління кнопкою «вгору-вниз» в меню телевізора потрібно вибрати автопошук. Як правило, цього достатньо. Телевізор і декодер сполучаться і незабаром виявлять всі доступні їх можливостям канали. Однак трапляється так, що в зоні дії безлічі каналів декодер виявляє всього кілька. Тут знову варто спробувати налаштувати антену, покрутити її, щоб вона краще вловила сигнал, і запустити автопошук ще раз. Якщо і в цьому випадку кількість каналів не збільшилася, потрібно пошукати їх вручну. У випадку, якщо і це не дає бажаних результатів, знайдіть функцію «Повернутися до заводських налаштувань». Це, як правило, приносить бажані плоди. З подібними проблемами напевно стикалися багато. Не нехтуйте ніякими порадами, щоб домогтися бажаного результату.

  Вбудовані декодери

  Як встановити цифрове телебачення на телевізорі? Яку ТВ-приставку вибрати для цифрового телебачення
  Однак якщо у вашому розпорядженні телевізор порівняно недавнього випуску і фірми, декілька поколінь що працює в сфері цифрового телебачення, то, швидше за все, в телевізорі вже стоїть адаптований до сучасних вимог декодер, з допомогою якого цілком можливо налаштувати цифрове телебачення. В цьому випадку навіть не потрібно додатково купувати приставку.

  Вартість цифрового телебачення

  Як встановити цифрове телебачення на телевізорі? Яку ТВ-приставку вибрати для цифрового телебачення
  Непросте питання – скільки коштує встановити цифрове телебачення. Потрібно розуміти, що чим вище технології, які присутні в приставці, чим сильніше розкручений бренд фірми, тим вище буде вартість підключення до цифрового телебачення. Якщо брати в розрахунок тільки безкоштовні канали, яких на даний момент всього 20 то доведеться витратитися лише на придбання приставки і, можливо, антени. У той же час, якщо серед 20 безкоштовних каналів не буде коханого, доведеться прикупити його за окрему плату у мобільного оператора. В даний час навіть така покупка більш вигідна, ніж підключення через кабель або супутникову антену, а кількість каналів збільшується в десятки разів, і вже серед них точно знайдуться найбільш затребувані. Якщо розглядати ціни найпростіших приставок, то їх вартість в даний час варіюється від 1200 до 2000 рублів. Якщо декодер коштує дорожче, то, швидше за все, це гібрид, який може працювати з супутниковою антеною або кабелем. Корисна річ, якщо в будинку є те чи інше, і зовсім нікчемна трата грошей, якщо нічого з цього немає. Якщо ж у наявності досить новий телевізор із вбудованим декодером, то вартість цифрових каналів вже врахована при покупці.

  Приватний будинок або квартира

  Як встановити цифрове телебачення на телевізорі? Яку ТВ-приставку вибрати для цифрового телебачення
  Встановити цифрове телебачення в приватному будинку - досить вигідне рішення. Підводити кабельне телебачення вкрай складно і нерентабельно. Супутникові антени дорогі в обслуговуванні і вельми ненадійні при поганій погоді. Таким чином, рішення встановити цифрове телебачення здається найбільш актуальним для приватного сектора, будь то місто чи село. Проте часто можна побачити, як встановлюють цифрове телебачення і в квартирі. Різниці в тому, як під'єднати приставку до телевізора або налаштувати канали, абсолютно ніякої. Можливо, що виникнуть труднощі прийому сигналу, якщо його перекривають стоять поруч будинку і немає можливості перенести антену в інше місце. В іншому все абсолютно ідентично. Немає великої різниці в тому, як встановити цифрове телебачення на телевізорі в приватному будинку або в квартирі.

  Особливості телевізора "Самсунг"

  Власники телевізорів даної марки давно переконалися у відмінній якості апаратури цієї фірми. Однак, як і будь-яка інша техніка "Самсунг", телевізори не дуже схожі на своїх побратимів від інших виробників. Саме тому так часто виникає питання: як встановити цифрове телебачення на телевізорі "Самсунг"? Питання зовсім не пусте. У деяких статтях рекомендують передати справу в надійні руки перевіреного фахівця, а не мучитися самим. Але є й такі сміливці, які впевнені, що трохи терпіння – і мета буде досягнута. Ось приблизний алгоритм дій для тих, хто зважився сам налаштувати свій телевізор. Для того щоб налаштувати телевізор без приставки, потрібно переконатися, що в ньому є вбудований декодер. У багатьох моделях він присутній. Крім того, це адаптований варіант і для підключення кабельного телебачення. Якщо ж всередині телевізора немає чарівної можливості, доведеться купувати приставку. З'єднання з телевізором і антеною таке ж, як і на інших телевізорах, а ось налаштування каналів злегка відрізняється. Складність полягає ще в тому, що інтерфейси різних моделей телевізорів "Самсунг" можуть сильно відрізнятися. Це ускладнить самостійне налаштування каналів. Але спробувати все ж варто. Для початку заходимо в меню телевізора. Вибираємо пункт «Трансляція», далі - «Автонастройка» і знову «Автонастройка». Наступний вибір – «Пуск». Потім на екрані з'явиться вікно, в якому написано «Антена», воно нам і потрібно. За «Типом каналів» вибираємо «Цифрові аналоги». На завершення натискаємо кнопку «Сканувати». Таким чином запускається автопошук каналів, який може тривати кілька хвилин. Коли пошук завершиться, розумна апаратура сповістить вас про кількість виявлених каналів. Іноді для остаточного завершення процесу потрібно буде вибрати кнопку «Закрити» і насолоджуватися всіма доступними каналами. Якщо на екрані не зустрічаються перераховані команди, їх, швидше за все, замінюють слова, схожі за змістом.

  Приставка Smart TV

  Це приставка, з якою телевізор практично набуває функції комп'ютера. Однак і тут варто зазначити, що купувати смарт-приставку до ламповому телевізору немає ніякої необхідності, так як він абсолютно непридатний для приставки.
  Як встановити цифрове телебачення на телевізорі? Яку ТВ-приставку вибрати для цифрового телебачення
  Багато моделі, випущені лише 5-6 років тому, також можуть не підтримувати всіх можливостей цієї розумної коробочки. А ось якщо у вас телевізор останніх поколінь, то не варто економити і на приставці, так як в парі вони цілком можуть замінити сім'ї і комп'ютер, і досить пристойний мультимедійний приймач.

  Популярі новини
  Загрузка...