Дециметрова антена для цифрового телебачення DVB-T2: установка, налаштування

1089 0 Новини високих технологій

Розвиток цифрового телебачення - необхідність, з якою зіткнулися в усьому світі. Аналоговий сигнал, звичайно ж, поширюється на великі, порівняно з цифровим сигналом, відстані, але якість зображення і звуку зі збільшенням дистанції до транслює антени погіршується. Вихід з ситуації був тільки один – зашифрувати сигнал так, щоб його можна було прийняти і обробити за десятки кілометрів від транслятора без втрати якості. Так вибір зупинився на цифровому способі передачі інформації.


Історія цифрового телебачення

Протягом більш ніж 60 років аналогове телебачення було єдиним засобом доставки новин, фільмів, розважальних програм в будинки мільйонів глядачів по всьому світу. Якщо приймач, тобто телевізор, знаходиться неподалік від ретранслятора, то сигнал і звук мають прийнятні якості. При видаленні з'являється необхідність в посилення сигналу різними антенами. Чим далі ретранслятор, тим більше повинна бути антена. На відстані 50 кілометрів ці приймаючі антени досягають величезних розмірів, як багатоповерховий будинок. Все заради декількох каналів в посередньої якості.
Дециметрова антена для цифрового телебачення DVB-T2: установка, налаштування
Нарешті, в 2009 році після безлічі експериментів з різними форматами було запущено в ефір сучасне цифрове телебачення DVB-T2. Відразу виникло ряд питань. У користувачів кабельного і супутникового телебачення нічого не змінилося, але у одержувачів аналогового сигналу виникла нова проблема. Щоб розшифрувати цифровий сигнал, необхідний телевізор з вбудованим модулем прийому цифрового сигналу або приставка. Вартість останньої сягає 50 доларів, що не кожному по кишені.


Питання частково вирішується за допомогою державних субсидій, і, можливо, в найближчі кілька років цифрове телебачення повністю витіснить аналогове.

Що потрібно для якісного прийому цифрового телебачення

Якість цифрового телевізійного сигналу, як і аналогового, залежить від відстані до ретранслятора. Різниця в тому, що аналогова картинка при поганому прийомі сигналу буде розпливатися, а звук шипіти. В цифровому телебаченні зображення або повністю пропаде, або буде виводитися на екран прямокутними блоками. Тобто для якісного прийому цифрового телевізійного сигналу також потрібна антена, але не така громіздка, як у випадку з аналоговим сигналом. Телевізійний сигнал поширюється в двох діапазонах – метровому (англійське позначення VHF) і дециметровому (UHF). Перший не дозволяє сигналу поширюватися на великі відстані, його хвилі погано справляються з перешкодами у вигляді будівель, стін всередині квартири. Тому більшість каналів ведуть мовлення в дециметровому діапазоні. Відповідно, для якісного прийому знадобиться дециметрова антена для цифрового телебачення DVB-T2.

Види дециметрових антен

Всі антени для прийому цифрового телебачення є антени дециметрового діапазону, так само як і метрового. Таким чином, їх можна розділити на укрупнені групи – кімнатні та зовнішні.
Дециметрова антена для цифрового телебачення DVB-T2: установка, налаштування
Обидва види антен можуть бути як пасивними, так і активними. Остання володіє вбудованим підсилювачем, що дозволяє вловлювати слабкий сигнал. Але вона більше вузьконаправлена, її потрібно направляти в бік джерела сигналу. Пасивна підсилювачем не має, але приймає сигнал з усіх напрямків для подальшої його подачі на підсилювач сигналу в телевізорі.
Дециметрова антена для цифрового телебачення DVB-T2: установка, налаштування

Яку вибрати антену

Перед тим як налаштувати антену, її необхідно підібрати. Професійний підхід до встановлення передбачає вимірювання рівня сигналу за допомогою портативного датчика. Він буде дуже корисний у районах з щільною забудовою, де сигнал йде не тільки безпосередньо від ретранслятора, але і відбивається від рельєфу місцевості або йде від декількох ретрансляторів відразу. Після отримання характеристик сигналу необхідно вивчити інструкцію до антени, щоб якість прийому було гарантованим. Якщо немає можливості використовувати портативний датчик, то можна, користуючись загальними рекомендаціями, підібрати антену методом проб. Рекомендації прості. Для квартири в районі з нещільної забудовою підійде звичайна, але якісна кімнатна антена для DVB-T2. В районі з щільною забудовою необхідно використовувати кімнатну антену з підсилювачем сигналу. На відкритій місцевості, тобто в котеджних селищах, на дачах, вже необхідно використання зовнішньої антени. Користуючись можливістю безкоштовної заміни товару в магазині, можна самостійно налаштувати декілька моделей антен, поки не буде знайдена підходяща.

Налаштування дециметровой антени

Перед установкою дециметровой антени для цифрового телебачення DVB-T2 необхідно її настроїти на прийом сигналу. Підключивши вихід антени до телевізора або приставці для розшифровки сигналу, потрібно направити антену в сторону, де знаходиться ретранслятор. Потім необхідно виконати автоматичне налаштування каналів з меню пристрої. Буде перевірений весь діапазон частот. Включивши будь-який канал, якщо його якість є недостатньою, можна, повільно обертаючи антену, знайти ідеальне положення, в якому сигнал буде найкращим. Зазвичай пристрої для прийому показують рівень сигналу для кожного конкретного DVB-T2 каналу. Не варто думати, що в ідеальному положенні для прийому одного каналу всі інші будуть в достатній якості. Налаштувавши прийом одного каналу, потрібно перейти до наступного і так далі, поки всі канали не будуть транслюватися.
Якщо приймач при автоматичній настройці не знайшов ні одного каналу або знайшов менше половини, в цьому випадку як налаштувати антену? Її слід повернути на 180 градусів для прийому відбитого сигналу. Таке часто зустрічається в спальних районах, де велика кількість будинків заважає проходженню сигналу.
Дециметрова антена для цифрового телебачення DVB-T2: установка, налаштування
На відкритій місцевості антену слід направити в бік ретранслятора і виконати автоматичне налаштування DVB-T2 каналів на приймачі сигналу.

Установка дециметровой антени

Після успішної настройки каналів результат необхідно зафіксувати, тобто закріпити антену в тому положенні, в якому прийом сигналу виявився найкращим. Кімнатні антени зазвичай встановлюються на шафи, тумби, але це не естетично. Підставки сучасних антен передбачають місця для кріплення шурупами і гвинтами, які можна встановити прямо на стіні.
Дециметрова антена для цифрового телебачення DVB-T2: установка, налаштування
Зовнішні дециметрові антени для цифрового телебачення DVB-T2 кріпляться на кронштейни або опори. У комплекті поставки зовнішньої антени зазвичай йде кріплення, який дозволить надійно закріпити зовнішню антену на опорі. Коли зовнішні антени застосовуються в квартирах, зазвичай кріплення виробляється за межами житла: на балконах або зовнішніх стінах. Тоді, як і у випадку з кімнатною антеною, знадобиться свердління декількох отворів в стіні для надійного кріплення.

Процес експлуатації дециметровой антени

Ще кілька зауважень, що стосуються роботи дециметрових антен для цифрового телебачення DVB-T2. В залежності від погодних умов (навіть часу доби) якість прийому сигналу може змінюватися. Тому кріплення антени має передбачати можливість її обертання для налаштування більш якісного прийому сигналу.
Дециметрова антена для цифрового телебачення DVB-T2: установка, налаштування
Правильний підбір антени дозволить насолоджуватися цифровим якістю телевізійного сигналу. Мережа DVB-T2 постійно розвивається, з'являються нові канали. Це відмінна альтернатива кабельному та супутниковому телебаченню, так як не вимагає абонентської плати.

Популярі новини
Загрузка...