Таблиця продуктивності процесорів: від бюджетних до преміальних моделей

341 0 Новини високих технологій

У рамках пропонованого вашій увазі огляду буде розглянута актуальна таблиця продуктивності процесорів компаній «Інтел» та "АМД". Це провідні на сьогоднішній день виробники комп'ютерної техніки. Також буде наведено список актуальних завдань для кожного сімейства ПРОЦЕСОРІВ. Дана інформація дозволить потенційному покупцеві визначитися з найбільш оптимальною модифікацією мікропроцесора для нового комп'ютера.

Таблиця продуктивності процесорів: від бюджетних до преміальних моделей

Пристрої економ-класу

Таблиця продуктивності процесорів починається з чіпів APU серій і Athlon від "АМД" і Celeron і Pentium від «Інтел». Це найбільш доступні ЦПУ з низькою швидкодією. Їх швидкості роботи достатньо для реалізації самого простого програмного коду. Ці чіпи включають 2-4 обчислювальних модуля, які функціонують на дуже низьких за теперішніх часів тактових частотах. Також обсяг кеш-пам'яті у них мінімальний. Тому такі моделі чіпів найбільш оптимально задіяти при складанні офісного комп'ютера. Тобто обчислювальні системи на їх основі відмінно підійдуть для обробки тексту, відтворення мультимедійного контенту, перегляду веб-контенту і навіть найбільш прості ігри на такому апаратному забезпеченні теж можна запустити.

Мікропроцесори початкового рівня

Таблиця продуктивності процесорів в цьому сегменті включає лише два сімейства. Одне з них – це i3 від Intel. А друге – Ryzen 3 від "АМД". Ці модифікації чіпів мають чотири модуля обробки програмного коду і функціонують вже істотно підвищених тактових частотах. Також розмір кеша в цьому випадку істотно збільшено. Тому такі мікропроцесори вже підходять для реалізації більш ресурсоємних завдань, до яких можна віднести вимогливі іграшки і графічні пакети.


Таблиця продуктивності процесорів: від бюджетних до преміальних моделей

Чіпи середнього класу

Як і у випадку з ЦПУ початкового рівня, що включає два сімейства процесорів таблиця продуктивності. Рейтинг обчислювальних пристроїв від «Інтел» включає в даному випадку рішення серії i5 які здатні в процесі функціонування динамічно регулювати тактові частоти і укомплектовані шістьма обчислювальними ядрами. Схожі технічні характеристики мають конкуруючі обчислювальні пристрої від "АМД", які відносяться до серії Ryzen 5. Тільки от у другому випадку всі чіпи мають розблокований множник. Тому їх можна розігнати і підвищити швидкодію комп'ютера в цілому. До того ж вартість у них значно нижче. Як результат, чіпи "АМД" зараз у всіх цінових сегментах виглядають дуже переконливо. А ось ЦПУ «Інтел», звичайно, мають трохи більшу швидкодію в більшості тестів, але ціна у них висока. Тому попит на них останнім часом суттєво знизився.

Преміальні пристрою

Тепер розглянемо в сегменті найбільш швидкодіючих чіпів таблицю продуктивності процесорів. Intel в цьому випадку представлена рішеннями сімейства i7 які оснащені 6-ю обчислювальними модулями і підтримують технологію логічної багатопоточності НТ. Також такі чіпи теж регулюють робочу частоту. На додаток до цього вони оснащені збільшеним розміром кеша. Все це дозволяє таким мікропроцесорів показувати високий рівень швидкодії. На противагу їм з боку компанії "АМД" виступає серія ЦПУ Ryzen 7. Ключова їх відмінність – це збільшена кількість обчислювальних модулів до 8 штук. Також всі такі ЦПУ, як і молодші рішення модельного ряду Ryzen 5 оснащені розблокованим множником і мають нижчу вартість, ніж i7. Тому їх на поточний момент і більш краще купувати.

Таблиця продуктивності процесорів: від бюджетних до преміальних моделей

Підсумкові результати по настільним системам

Кінцева таблиця продуктивності процесорів на основі лише раніше викладеного приймає наступний вигляд.

№ п/пНішаПристрої IntelЧіпи "АМД"Приблизний перелік завдань1.БюджетнаCeleron, PentiumA-series, AthlonОфісні пакети, браузер, мультимедійний контент і найбільш прості ігри2.Початковаi3Ryzen 3Ігри, розробка простих програм, кодування мультимедійного контенту в низькій якості3.Середняi5Ryzen 5Ігри у високій якості, графічні пакети, розробка середнього рівня складності утиліт і програм, перетворення відео в середньому якості4.Преміальнаi7Ryzen 7Ігри з максимальною якістю і деталізацією, серверний софт, мультимедійна станція для перекодування файлів, розробка дуже складних програмних пакетів

Мобільні чіпи

Таблиця продуктивності мобільних процесорів ідентична раніше наведеною для настільних комп'ютерів. Найменш продуктивні ноутбуки ґрунтуються на ЦПУ серій Celeron, Pentium, Athlon і A-series. Трохи більшу швидкодію забезпечують мікропроцесори i3 і Ryzen 3. Ще вище в ієрархії в даному випадку розташовуються ЦПУ i5 і Ryzen 5. Максимальна швидкодія забезпечують чіпи i7 і Ryzen 7.
Таблиця продуктивності процесорів: від бюджетних до преміальних моделей

Висновок

У цьому невеликому огляді була складена актуальна на поточний момент таблиця продуктивності процесорів. Причому як для настільних комп'ютерів, так і для ноутбуків. Як було раніше зазначено, що дана інформація найбільший інтерес представляє для покупців нових ЕОМ і дозволить їм зробити правильний вибір при комплектації нової обчислювальної системи.

Популярі новини
Загрузка...