Датчик холостого ходу ВАЗ-2112: особливості конструкції і заміна своїми руками

300 0 Новини високих технологій

Зі статті ви дізнаєтеся про датчик холостого ходу ВАЗ-2112. А якщо бути точніше, то це не зовсім датчик – він не виробляє ніяких вимірів. Цей елемент встановлюється в дросельному сайті і коригує подачу повітря. Всім знайомий так званий «підсмоктування» на карбюраторних двигунах – важіль з ручним приводом, що дозволяє відкривати і закривати подачу повітря в карбюратор. Функція РХХ (регулятор холостого ходу) точно така ж, тільки управління здійснюється виключно електронікою. Саме особливості роботи цього приладу і будуть описані далі.

Особливості роботи РХХ

На автомобілях ВАЗ-2112 з 16-клапанним двигуном встановлюється виключно інжекторна система уприскування. Вона управляється електронним блоком. Для нормального функціонування системи необхідно, щоб в камери згоряння надходила суміш у пропорції 14:1. Якщо вона буде містити менше або більше бензину, мотор не зможе правильно працювати. Але іноді просто необхідно, щоб в паливну рампу надходило мінімальну кількість повітря. Це потрібно при запуску холодного двигуна.


Датчик холостого ходу ВАЗ-2112: особливості конструкції і заміна своїми руками
І закрити подачу повітря на ВАЗ-2112 з 16-клапанним двигуном може один пристрій – регулятор холостого ходу. Це електродвигун крокового типу, який дозволяє плавно відкривати і закривати повітряний канал. Причому форма каналу така, що він перекривається голкою у формі конуса. При роботі регулятора датчик масової витрати повітря контролює сумарна кількість, яка потрапляє в паливну рампу.

Як працює холостий хід?

Велика частина людей, які мало знайомі з автомобільною технікою, погано собі уявляють, що таке холостий хід двигуна. Цілком можливо, деякі вважають, що цей режим є самим простим у реалізації. Але насправді це далеко не так, адже двигуну досить складно працювати при низьких обертах з таких причин:

 • Потрібно докладати зусилля, щоб прогріти холодний бензин до нормальної температури. Адже потрібно врахувати, що при використанні паливної суміші з низькою температурою мотор не зможе працювати нормально.
 • Досить низьке значення ККД, отже, збільшується знос деталей. Відбувається це унаслідок того, що між впускним і випускним колектором дуже велика різниця тиску.
 • У вихлопному газі міститься дуже велика кількість вуглекислого газу.
 • Все це відбувається внаслідок того, що подача палива здійснюється з дуже низькою швидкістю. І якщо невірно провести регулювання кількості повітря, що поступає, мотор не буде правильно функціонувати.

  Несправності холостого ходу

  Перед тим як перевірити датчик холостого ходу ВАЗ-2112 потрібно дізнатися, які поломки в ньому можуть відбутися.
  Датчик холостого ходу ВАЗ-2112: особливості конструкції і заміна своїми руками
  Потрібно приступити до ремонту, якщо виявите такі симптоми:
 • Зміна в більшу або меншу сторону частоти обертання двигуна.
 • При відпусканні педалі газу не змінюється частота обертання.
 • При включенні додаткового обладнання (дальнього або ближнього світла, обігрівачів) відбувається істотне падіння частоти обертання колінвала.
 • Якщо мотор працює в режимі ХХ і почати впливати на педаль газу, двигун глохне.
 • А тепер дізнаємося про причини появи таких несправностей і методи їх усунення.

  Чому з'являються проблеми з РХХ?

  Причин несправностей маса, але їх потрібно виявити як можна швидше, щоб повністю усунути поломку. Якщо продовжувати експлуатацію автомобіля з несправною системою холостого ходу, можна отримати більш серйозні поломки. Найпоширеніші причини появи несправностей регулятора холостого ходу такі:
 • Сильний знос голки.
 • Порушення цілісності контактів усередині корпусу пристрою.
 • Як перевірити регулятор

  Спочатку потрібно дізнатися, де знаходиться датчик холостого ходу ВАЗ-2112. Його ви зможете побачити на дросельному сайті, недалеко від повітряного фільтра. Перед початком проведення ремонту обов'язково зафіксуйте автомобіль, встановіть його на швидкість. У нашому матеріалі ми розглянемо найбільш прості і доступні методи діагностики пристрою.
  Датчик холостого ходу ВАЗ-2112: особливості конструкції і заміна своїми руками
  Першим ділом потрібно відключити регулятор від живлення, потім перевірити величину напруги. Коли запалювання включено, напруга повинна бути близько 12 Ст. У тому випадку, якщо занадто низька напруга, потрібно перевірити акумуляторну батарею і зарядку. Опір обмотки регулятора має бути не більше 53 Ом.
  Датчик холостого ходу ВАЗ-2112: особливості конструкції і заміна своїми руками
  Спробуйте включити запалювання і підключити до РХХ дроти живлення. Шток повинен змінювати своє положення. Якщо ніяких рухів не спостерігається, можна говорити про несправності приладу.

  Як замінити регулятор?

  При заміні датчика холостого ходу ВАЗ-2112 потрібно дотримуватися такої послідовності дій:
 • Спочатку глушити мотор, даєте йому трохи охолонути і відключаєте мінусову клему акумулятора.
 • Від'єднуєте від регулятора штекер.
 • Викручуєте болти кріплення корпусу пристрою і знімаєте регулятор.
 • В зворотній послідовності ставите новий прилад.
 • Датчик холостого ходу ВАЗ-2112: особливості конструкції і заміна своїми руками
  Процедура налаштування виглядає таким чином:
 • Підключаєте до регулятора дроти живлення.
 • Обов'язково всі кріплення затягувати як можна сильніше.
 • Виконуєте калібрування після підключення акумуляторної батареї. Щоб це зробити, досить включити запалювання, але не запускати мотор.
 • Калібрування полягає в тому, що при включенні запалювання подається живлення на обмотку РХХ, шток рухається з одного крайнього положення в інше, електронний блок управління запам'ятовує число обертів ротора. Нічого складного, проста електроніка. Як тільки проведете калібрування, можна приступати до експлуатації. Якщо ж ви при ремонті побачили, що отвір сильно забруднене, прочистіть його спеціальними спреями. І лише після цього можна встановити новий регулятор.

  Популярі новини
  Загрузка...