Чому відключається вай-фай на телефоні? Причини та розв'язання

264 0 Новини високих технологій

Сьогодні вже неможливо уявити жодну квартиру, ні один офіс без власної вай-фай мережі. Наявність роутера - це вже не розкіш, а повсякденність. Але кожен користувач рано чи пізно стикається з проблемою, коли на телефоні відключається вай-фай. Чому так відбувається? Технічна чи це проблема чи просто неохайність у використанні? Стаття розповість про основні типи помилок та способи їх усунення.

Проблеми із з'єднанням

У 99% випадків проблеми з вай-фай з'єднанням викликають наступні причини:
 • Некоректна робота роутера.
 • Помилки налаштувань вай-фая.
 • Наявність сторонніх програм, встановлених на пристрої.
 • Невірно встановлені параметри телефону.
 • Вирішити проблему допоможе правильна діагностика. У більшості випадків зробити це можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Повільна робота Інтернету, наприклад, може говорити про те, що сталася перевантаження мережі, так як підключено занадто багато пристроїв.


  Всі рекомендації по усуненню неполадок, наведені нижче, дадуть відповідь на питання, чому постійно відключається вай-фай на телефоні як у користувачів Android і iOs, так і інших систем.
  Чому відключається вай-фай на телефоні? Причини та розв'язання

  Помилки налаштувань

  Перше, на що варто звернути увагу - налаштування самої точки доступу вай-фай. Перевірити коректну роботу можна через меню роутера, в яку можна зайти через браузер. Для цього необхідно знати логін і пароль користувача, які написані на самому роутері, або, якщо їх вже міняли, потрібно з'ясувати самостійно або скинути налаштування. Як тільки доступ до меню буде отримано, необхідно з'ясувати параметри бездротового режиму, такі як:
 • Ширина каналу (виставляється від 5 до 40 МГц).
 • Вибір каналу (налаштовується автоматично, але можна вибрати самостійно).
 • Швидкість передачі (встановлюється на максимальне значення).
 • Регіон (може бути причиною проблеми, але дуже рідко, тому цей пункт краще не міняти).
 • Рекомендується перевіряти роутер вже при покупці, так як часто несправності виявляються вже на цьому етапі.


  Все виставлено коректно, але чому вай-фай на телефоні відключається? Потрібно переходити до наступного пункту.

  Некоректна робота роутера

  Якщо з допомогою меню налаштувань роутера не вдалося визначити, чому відключається вай-фай на телефоні, потрібно перевірити роботу самого маршрутизатора. Правильність роботи користувачеві підкажуть індикатори. Зазвичай їх три або чотири, залежно від моделі, і всі вони повинні горіти або блимати:
 • Харчування. На різних моделях колір може відрізнятися (зелений, синій, але не червоний). Але завжди повинен горіти, а не блимати.
 • Індикатор системи - обов'язково миготливий.
 • Індикатор WAN - показник наявності інтернет-мережі.
 • Покажчик WLAN - показує, запущена робота бездротової мережі на самому роутері.
 • Після них йдуть LAN-порти, до яких підключається кабель для проводового інтернету. На роботу вай-фая вони не впливають.
 • Чому відключається вай-фай на телефоні? Причини та розв'язання
  Також на маршрутизаторі є кнопка включення, за допомогою якої можна перезавантажити пристрій. Багатьом такий прийом допомагає.

  Наявність сторонніх програм, встановлених на пристрої

  Віруси - одна з головних проблем Інтернету. З-за них вай-фай на телефоні періодично відключається. Чому це відбувається і як уникнути цього? Якщо є підозра, що пристрій було піддано вірусній атаці, рекомендується встановити одну з багатьох антивірусних програм і запустити перевірку. Програма сама знайде відомі їй віруси і усуне їх.
  Чому відключається вай-фай на телефоні? Причини та розв'язання
  Але такі захисні програми часто і самі є проблемою для доступу в Інтернет. Тому постійно тримати включеним антивірус немає необхідності.

  Невірно встановлені параметри телефону

  Якщо на пристрої встановлено неліцензійне або бите програмне забезпечення, то не варто дивуватися тому, що відключається вай-фай. На телефони "Самсунг" чомусь така проблема трапляється рідше всього. Можливо, тому, що виробник повністю забезпечує пристрою якісним. Але навіть у цьому випадку користувач може випадково або спеціально змінити заводські налаштування. Цю проблему можливо вирішити тільки повним скиданням до початкових установок. При "рідній" прошивці проблеми з вай-фай виникають вкрай рідко, так як вона не піддається сторонньому впливу. Але в цьому випадку користувач втратить всі свої дані, тому важливу інформацію перед скиданням варто зберегти.
  Чому відключається вай-фай на телефоні? Причини та розв'язання
  Проблеми з вай-фай з'єднанням часто можна вирішити самостійно. Але фізичне втручання та ремонт здатні остаточно пошкодити пристрій. Якщо доступними методами не вдалося визначити, чому відключається вай-фай на телефоні, варто звернутися до центрів технічної підтримки.

  Популярі новини
  Загрузка...