Огляд і рейтинг кращих пилососи з аквафільтром. Пилососи VITEK, SUPRA, Thomas, Karcher

363 0 Новини високих технологій

Через фільтри стандартних пилососів мікрочастинки пилу все одно потрапляють в навколишнє повітря. І якщо здорові люди не відчувають цього, то для алергетиків це просто катастрофа. До того ж заміна (якщо він одноразовий) або чищення (багаторазового) пилозбірника заняття виснажливе, а багато в чому досить неприємне. Пристрої, обладнані водяним фільтром, позбавлені цього недоліку. Тому вони впевнено витісняють класичні моделі з споживчого ринку. Вибір таких чистячих засобів великий і різноманітний (як виробникам, так і за ціною). У нашій оглядовій статті ми розповімо про рейтинги кращих пилососів з аквафільтром різних цінових категорій і їх технічних характеристиках. Сподіваємося, що викладена інформація допоможе вам визначитися з вибором конкретної моделі виходячи з ваших особистих переваг і фінансових можливостей.


Принцип роботи пилососи з водяним фільтром

Основною принциповою відмінністю пилососа з аквафільтром є те, що весь всмоктуване пристроєм повітря потрапляє в контейнер з водою, який і є основним фільтруючим елементом. Рідина просочує частинки бруду і пилу. Великі фракції осідають на дно, дрібні розчиняються у воді. Ефективність прибирання за допомогою таких засобів значно вище, ніж у класичних виробів, обладнаних звичайними мішками (одноразовими або багаторазовими) для збору сміття. В даний час саме вироби з аквафільтром в рейтингах кращих пилососів впевнено займають лідируючі позиції.
Огляд і рейтинг кращих пилососи з аквафільтром. Пилососи VITEK, SUPRA, Thomas, Karcher
На замітку! Застосування такого високоефективного пристосування не тільки дозволяє швидко і якісно провести прибирання, але і додатково зволожити повітря в приміщенні. Що благотворно впливає на здоров'я (особливо в спекотні літні дні).


Різновиди

За принципом особливостей технологічного виконання всі водні фільтруючі елементи поділяють на три типи:
 • Кальянні. В таких умовах повітря пропускають через контейнер, заповнений водою, по складній траєкторії.
 • Інжекційні. У таких виробів забруднене повітря спочатку за допомогою спеціального інжектора змішується з водою під тиском, а потім вже проходить через бокс з рідиною. Тобто здійснюється двоступенева аквафильтрация.
 • Сепараторні. У ємності з водою встановлена спеціальна центрифуга. Повітря з частинками бруду і пилу розкручується разом з водою до дуже високих оборотів. Це дозволяє «розбити» навіть бульбашки повітря, що містять будь-які мікрочастинки, та повністю очистити від них повітря, повертається в приміщення.
 • Основним недоліком сепараторних пилососів з аквафільтром є їх висока вартість. Тому вони не так затребувані, як пристосування перших двох типів.

  Технічні характеристики

  Пилососи з аквафільтром характеризуються:
 • потужність всмоктування – від 200 до 700 Вт;
 • об'ємом пилозбірника – від 12 до 58 літра;
 • ступенем очищення повітря (яка залежить від типу водного фільтра): у кальянних – 92-95%, у інжекційних – 99-999%, у сепараторних – до 99999%;
 • споживаною потужністю – від 650 до 2400 Вт;
 • рівнем виробленого шуму при роботі – від 66 до 87 дБ.
 • На зручність повсякденної експлуатації та подальшого зберігання також впливають такі показники, як вага і габаритні розміри.

  Переваги і недоліки виробів з водяним фільтром

  Основною перевагою чистячих засобів, обладнаних аквафільтром (у порівнянні з традиційними аналогами, які мають мішок для збору пилу), є висока ступінь очищення повітря, що повертається в приміщення. Це пояснюється здатністю води «захоплювати» найдрібніші частинки пилу, аж до десятих часток мікрона.
  Огляд і рейтинг кращих пилососи з аквафільтром. Пилососи VITEK, SUPRA, Thomas, Karcher
  Ще одне незаперечне достоїнство таких пилососів – стабільна потужність всмоктування протягом усього процесу збирання. Тоді як у класичних моделей цей показник незмінно падає міру заповнення пилозбірника сміттям. Важливим плюсом є також простота і зручність експлуатації. Перед початком прибирання заливаємо в контейнер чисту воду, а по завершенні процесу просто зливаємо її (разом з частинками сміття і пилу). На замітку! Додавши в ємність пилозбірника незначна кількість ароматизуючою рідини, ви не тільки очистіть приміщення, але і позбавитеся від неприємних запахів. З недоліків користувачі (особливо тендітні представниці слабкої статі) відзначають більшу вагу виробів (порівняно з класичними аналогами). Це й не дивно, адже масу самого приладу збільшує обсяг залитої в нього води.

  Провідні виробники

  Найбільш популярними виробниками, регулярно займають верхні рядки рейтингів кращих пилососи з аквафільтром (які складені за численними відгуками користувачів), на сьогоднішній день є:
 • німецькі Karcher і Thomas;
 • російський Vitek;
 • японські Supra і Shivaki;
 • турецький Arnica;
 • італійський Mie;
 • польський Zelmer;
 • голландський Philips.
 • Порівнювати технічні характеристики і функціональні можливості виробів, кардинально відрізняються за вартістю (наприклад, Shivaki SVC 1748 за 7000 рублів і Karcher за 22000 рублів) на наш погляд, не зовсім коректно. Тому ми представляємо вашій увазі по дві-три найпопулярніших моделі з верхніх рядків різних цінових категорій:
 • Бюджетної – до 10000 рублів.
 • Середнього цінового діапазону від 14000 до 18000 рублів.
 • Преміум класу – від 22000 рублів і вище.
 • Популярні моделі бюджетної категорії

  Відразу ж варто відзначити, що всі сучасні пилососи з аквафільтром (навіть стартового цінового діапазону) обладнані високоефективними антиалергенними фільтрами тонкого очищення, що забезпечують затримку навіть найдрібніших частинок. Трійку лідерів очолює пилосос Vitek VT 8100 вартістю близько 8000 рублів. Висока потужність всмоктування (400 Вт) дозволяє швидко видалити пил і частинки грязі з будь-яких домашніх поверхонь. Об'єм пилозбірника становить 35 літра. Відмінною рисою даної моделі є наявність комплекту додаткових аксесуарів, що складається з 5 насадок: стандартної щітки для підлоги і килимових покриттів; для чищення м'яких меблів; всмоктування; щілинний (для видалення забруднень з важкодоступних місць) і дуже вузькою.

  Огляд і рейтинг кращих пилососи з аквафільтром. Пилососи VITEK, SUPRA, Thomas, Karcher
  На другому місці впевнено влаштувався Shivaki SVC 1748 (6800-7200 рублів). Модель обладнана аквафільтром об'ємом 38 літра, потужність всмоктування якої становить 410 Вт. Комплект насадок складається з 4 щіток. Замикає трійку лідерів Supra VCS 2086 (5100 рублів). Вона відрізняється найнижчою ціною, так і досить маленьким об'ємом пилозбірника – всього 15 літра. До того ж модель має найменшу довжину мережевого шнура – 35 м (у конкурентів – 5 м). І хоча потужність всмоктування досить висока (380 Вт) цю модель зручніше всього використовувати для прибирання невеликих приміщень.
  Огляд і рейтинг кращих пилососи з аквафільтром. Пилососи VITEK, SUPRA, Thomas, Karcher
  Споживана потужність у всіх трьох моделей однакова і становить 1800 Вт. З мінусів пилососа Supra VCS 2086 необхідно відзначити високий рівень шуму – 83 дБ (для порівняння у Shivaki – всього 68 дБ). Всі виробники вищеописаних моделей надають 12-місячну гарантію на свої вироби.

  Рейтинг моделей середнього цінового діапазону

  Німецький пилосос Thomas Aqua Box Compact (17000 рублів) з унікальною запатентованою системою водної фільтрації Wet-Jet очолює список моделей середньої цінової категорії. Споживана потужність – 1600 Вт, ємність пилозбірника – 18 л. З допомогою такого пристрою можна не тільки виробляти сухе прибирання (використовуючи так звану функцію «мийка повітря»), але і видаляти з поверхні рідку бруд, розлиту воду або інші хімічно неагресивні речовини. Рівень шуму (в залежності від режиму роботи) Thomas Aqua Box Compact становить від 70 до 81 дБ. Додаткову зручність при використанні забезпечує механічний регулятор сили всмоктування, розташований на ручці телескопічної штанги. Гарантійний строк становить 25 року.
  Огляд і рейтинг кращих пилососи з аквафільтром. Пилососи VITEK, SUPRA, Thomas, Karcher
  Впевнене друге місце віддано турецькому пилососа Arnica Bora 7000 ARN 35 R (18000 рублів). Завдяки конструктивним особливостям аква-боксу (запатентованій системі DWS), всередині створюються подвійні вихрові потоки, які забезпечують ефективне перемішування частинок бруду і пилу з водою. Максимальна потужність всмоктування становить 420 Вт (при загальній споживаної – 2400 Вт). Ємність резервуара для рідини – 12 л. Модель укомплектована всіма необхідними насадками – як для чищення рівних поверхонь, так і для видалення пилу з різних меблевих оббивок. Гарантійний термін – 3 роки. Огляд пилососи з аквафільтром середньої цінової категорії замикає модель Philips FC8950 (14000 рублів). З плюсів «голландця» варто відзначити значний об'єм пилозбірника (58 л) і зручний вимикач, який можна привести в дію за допомогою ноги. Мінусами вироби (на наш погляд, досить значними) є досить скромна потужність всмоктування (всього 220 Вт) і досить високий рівень шуму (87 дБ).
  Огляд і рейтинг кращих пилососи з аквафільтром. Пилососи VITEK, SUPRA, Thomas, Karcher

  Популярні моделі преміум-класу

  У цієї категорії варто звернути свою увагу на дві вельми популярні, однак досить сильно відрізняються за ціною, моделі. Безперечним лідером по співвідношенню ціна/якість є німецький пилосос Karcher DS 6 Premium Mediclean (22000 рублів). Розробникам вдалося створити для цієї моделі високоефективний двигун з мінімальної споживаної потужністю (650 Вт). У сукупності з класом енергоспоживання А, ця модель на сьогоднішній день є найбільш економічною. Причому все це досягнуто не в збиток потужності всмоктування. Прилад створює розрідження повітря – 230 мбар, при продуктивності – 72 л/сек. Відсутність регулятора потужності тільки підвищує надійність виробу. При бажанні силу всмоктування можна зменшити, просто відкривши механічну заслінку на ручці телескопічної штанги. Karcher DS 6 Premium Mediclean обладнаний 2-літрової ємністю для води. Досить компактні розміри (535 х 289 х 345 см) і невелика вага 75 кг забезпечують простоту використання і зберігання. Виробник надає на вироби 24-місячну гарантію.
  Огляд і рейтинг кращих пилососи з аквафільтром. Пилососи VITEK, SUPRA, Thomas, Karcher
  Італійську сепараторну модель Mie Ecologico на другу сходинку «турнірної таблиці» ми поставили тільки завдяки її досить високою ціною (близько 33000 рублів). Технічні характеристики даного виробу задовольнять найвибагливішого любителя чистоти. Сила всмоктування становить, тільки уявіть собі, 690 Вт! І це при вельми економічною споживаної потужності (1000 Вт). У виріб встановлено сепаратор закритого типу зі швидкістю обертання центрифуги 28000 об/хв. Заявлена виробником ступінь очищення повітря (99997%) дозволяє обійтися без застосування дорогого змінного фільтра (HEPA) тонкого очищення. Ємність пилозбірника – 35 л. Гарантія становить 3 роки. Єдиним недоліком (хоча й досить умовною) є досить велика вага виробу – 12 кг.

  Вироби «2 в 1»

  Для тих, хто не готовий повністю відмовитися від традиційних мішків для збору пилу, слід звернути свою увагу на пристрої «2 в 1». У таких виробах передбачено два режими роботи:
 • з використанням звичайного мішка для збору сміття;
 • з застосуванням аквафильтра.
 • Перший режим, наприклад, можна з успіхом застосовувати для видалення з поверхні великих частинок сміття, а другий – для фінішної прибирання приміщення. Модельний ряд таких виробів досить обмежений, тому обійдемося без складання рейтингу найкращих пилососи з аквафільтром «2 в 1». Для інформації! Популярною моделлю в даній категорії є порохотяг Zelmer ZVC 762 (12000 рублів). Ємність аквафильтра становить 5 л, об'єм мішка для пилу – 25 л. Максимальна споживана потужність – 1500 Вт, продуктивність: 30 л/с. Незважаючи на універсальність, виріб важить всього 84 кг Гарантія від польського виробника – 4 роки.
  Огляд і рейтинг кращих пилососи з аквафільтром. Пилососи VITEK, SUPRA, Thomas, Karcher

  На що звернути увагу при виборі

  Вибираючи пилосос з аквафільтром для дому, необхідно звернути увагу на кілька основних моментів:
 • Перш за все, визначаємо для себе, яку ступінь очищення ми хочемо отримати. Від цього багато в чому буде залежати ціна виробу. Якщо в сім'ї немає людей, які страждають алергічними захворюваннями, то, з економічних міркувань, можна вибрати просту бюджетну модель з кальянним фільтром (від Shivaki або Supra). В іншому випадку краще зупинити свій вибір на більш дорогих виробах з сепараторной (вони поки ще досить дороги, але ступінь очищення у них максимальна) або інжекційного системою очищення (наприклад, придбати досить популярний і добре зарекомендував себе пилосос «Томас Аквабокс»).
 • Потім вибираємо необхідну потужність всмоктування. Для чищення гладких поверхонь і тканинних оббивок меблів величини цього показника близько 300 Вт буде цілком достатньо. Ну а якщо внутрішнє оздоблення приміщення містить килими або підлогові покриття з довгим ворсом (і до того ж в будинку скрізь розкидана шерсть домашніх вихованців), то краще вибрати пристрій з більш високою силою всмоктування (400 Вт і більше).
 • Далі вибираємо об'єм пилозбірника. Природно, чим вище його значення, тим більше площа приміщення, яке можна пропилососити без проміжної промивання ємності.
 • Ну а з вибором надійного і перевіреного часом виробника вам допоможуть рейтинги кращих пилососи з аквафільтром, опубліковані вище.
 • На закінчення

  Звичайно, в невеликій оглядовій статті неможливо детально розповісти про численних моделях з аквафільтром, які представлені на сучасному споживчому ринку. Незалежно від того, вирішили ви придбати пилосос «Томас Аквабокс» з середньої цінової категорії або бюджетний (проте не менш надійний) Vitek, можете бути впевнені, що якість і ефективність прибирання значно перевершить використання вже досить «архаїчних» аналогів (з мішками для збору пилу).

  Популярі новини
  Загрузка...