ОС для планшетів: огляд основних операційних систем, характеристики, опис

198 0 Новини високих технологій

На сьогоднішній момент планшети досить популярні у користувачів планшети. Всі вони відрізняються один від одного дизайном, начинкою і операційними системами. Далі поговоримо про те, яка апаратна платформа може бути встановлена, а також розглянемо їх переваги і недоліки.

Особливості планшетів

Велика частина планшетних комп'ютерів є приладами, які представляють собою моноблок. Переважна кількість моделей не має клавіатури. Пристроєм вводу-виводу служить сам екран, будучи сенсорним. Натискання можна здійснювати пальцем або стилусом. На пристрої можуть бути спеціальні механічні клавіші, але на сьогоднішній день велика частина виробників від них відмовляються. З-за цього те, яка ОС для планшета тієї чи іншої моделі обрана, грає важливу роль. Нею повинно бути зручно користуватися без мишки і клавіатури.


Потрібно розуміти, що планшети часто використовуються лише для деяких завдань. Мова йде про перегляді сайтів, прослуховування музики, читання книг тощо. Але планшетний пристрій також має бути зручно для роботи з текстовими документами, наприклад. Тому до вибору операційної системи виробники завжди підходять із повною відповідальністю.

Популярні операційні системи

На сьогоднішній день популярні планшети з ОС Windows 7/8 iOS, Android. Крім зазначених використовуються менш відомі MeeGo, WebOS, BlackBerry OS. Про них трохи поговоримо в кінці статті, а далі – опис трійки лідерів.

Apple iOS

Найбільш популярними планшетами є ті, які працюють на операційній системі Apple iOS. Вона є досить зручним при сенсорному використанні, так як спочатку розроблялася для роботи з тачскринами. Подібні пристрої є хорошими планшетами. Для ОСУ (гра) вони підходять ідеально, хоча вона досить вимоглива. Розробники постаралися – операційна система працює швидко і стабільно. Додатково слід зазначити, що в магазині додатків є величезна кількість цікавих продуктів.


З недоліків слід виділити те, що платформа є закритою. Гнучка настройка відсутня, є обмеження функціональності, не можна встановлювати сучасні віджети, а також велика частина додатків доступні лише на платній основі. Ця ОС для планшетів не відрізняється підвищеною багатозадачністю, і для корпоративних користувачів пропонує малий запас функцій і опцій.
ОС для планшетів: огляд основних операційних систем, характеристики, опис

Опис iOS

З'явилася система в 2007 році. Спочатку вона встановлювалася тільки на iPhone. Зараз її використовують і на планшетах Apple. На відміну від описаних систем в статті («Віндовс» і «Андроїд») платформа встановлюється тільки на продуктах від «яблука». Підтримує більше 35 мов, у тому числі російська та англійська.
ОС для планшетів: огляд основних операційних систем, характеристики, опис

Характеристики iOS

Платформа створена на основі ядра типу UNIX. Завдяки цьому система дозволяє працювати з тими ж функціями, що і Mac OS X. Коли тільки система була презентована, вона не мала більшості функцій за типом установки утиліт зі сторонніх джерел. Однак на даний момент платформа потужна. Працювати вона може тільки на тих моделях планшетів і смартфонів, процесори яких розроблені на архітектурі ARM.

Відгуки про iOS

Відгуки про операційній системі в більшій частині випадків позитивні. Негативні коментарі зустрічаються рідко. Це пов'язано з тим, що ОС стабільно показує себе у роботі. Вона захищена від вірусів, так як є закритою. Більшість користувачів не знаходить недоліків, крім несумісності популярних ігор і додатків. Найчастіше при випуску вони розраховані тільки на Android, і лише згодом з'являється версія для iOS.

Android

Операційна система Android також була розроблена для роботи з сенсорними екранами. Перші версії були створені для невеликих планшетних пристроїв, а трохи пізніше – коли дані пристрої почали набувати більшої популярності – розробник представив планшет на ОС Android 3.0». Вона відрізнялася тим, що була оптимізована для роботи на пристроях з великою діагоналлю. З переваг користувачі виділяють її відкритість. Завдяки цьому будь-який користувач може налаштувати її під себе. Конкретний пристрій можна самостійно модернізувати, якщо вміти працювати з платформою. Тому так популярні Android-планшети. ОС зручна з-за того, що дозволяє користувачеві виконувати будь-які дії. Система підтримує багатозадачність, хоча і має деякі обмеження в цьому питанні. Платформа дозволяє синхронізуватися з усіма сервісами Гугл». Для системи розроблено велику кількість додатків, які можна завантажити безкоштовно з внутрішнього магазину. ОЗ постійно оновлюється, розробники працюють над помилками, що приваблює користувачів.
Є і недоліки. Не всі планшети на ОС Android оновлюються. Деякі моделі офіційно не підтримуються. Якщо порівнювати з вищеописаною iOS, «зелений робот» не на 100 % стабільний в роботі. Велика частина фахівців заявляють, що при роботі з планшетними пристроями Android виглядає сирим і недопрацьованим. Найчастіше нові версії працюють нестабільно, тому користувачам доводиться працювати зі старими версіями системи.
ОС для планшетів: огляд основних операційних систем, характеристики, опис

Характеристики Android

Операційна система була продемонстрована 23 вересня 2008 року. Вона створена на ядрі Linux. На даний момент нею володіє відома фірма Google. Розповсюджується під ліцензією Apache 2.0. За статистикою, на цій операційній системі працює понад 1 млрд пристроїв.
ОС для планшетів: огляд основних операційних систем, характеристики, опис

Опис Android

Система встановлена на великій кількості моделей годинників, смартфонів, телевізорів і так далі. Також її планують встановлювати в комп'ютерних автомобілях. Магазин був відкритий в 2008 році, його первісна назва «Андроїд Маркет». Розробники отримують до 70 % прибутку, решта відсоток відраховується тим операторам, які надають стільниковий зв'язок. У 2012 році були поєднані сервіси «Гугл» і «Андроїд», тому магазин був перейменований в «Гугл Плей». Зараз його використовують більш ніж в 180 країнах.

Кожна версія «Андроїда» починаючи з 1.5 названа на честь різних десертів. Для даної системи були розроблені два індивідуальних шрифту. У версіях від 4.2 інструменти для розробника заблоковані. Щоб потрапити в них, необхідно натиснути 7 разів на рядок з номером релізу в характеристиках. На офіційному сайті донині немає даних про мінімальні характеристики, які дозволять системі безперебійно працювати на телефоні. У версіях від 2.3 є пасхалка. Щоб її «вирішити», потрібно зайти в налаштування і 4 рази натиснути на версію системи. Відкриється спочатку анімація, на яку потрібно натиснути довгим тапом. Після – гра запуститься.
ОС для планшетів: огляд основних операційних систем, характеристики, опис

Windows

Планшети на ОС «Віндовс» також досить популярні. Спочатку система розроблялася для роботи на комп'ютерах і ноутбуках. Однак за рахунок гнучкості платформи її встановлюють на деяких моделях планшетів. Прикладом таких пристроїв можна назвати ViewSonic ViewPad 10. Даний планшет з двома ОС (встановлений і Android, і з Windows, що є перевагою) працює швидко і без збоїв. З головних особливостей системи потрібно відзначити те, що платформа має величезну кількість функцій, так як створена для ПК. Вона здатна виконувати завдання різного роду. Якщо планшет потужний і має непоганий процесор, то він зможе з легкістю замінити комп'ютер. Планшети з ОС Windows 8 популярні на корпоративному ринку. Це пов'язано з тим, що в більшій частині випадків для бізнесу або офісів можливості Android і iOS є недостатніми.
Для звичайного користувача слід виділити особливий недолік: система не оптимізована для роботи з тачскріном. Для сенсорного екрану спеціальний інтерфейс не передбачено. Також, враховуючи вимоги системи, щоб планшет працював швидко і плавно, він повинен бути потужним, мати велику ємність акумуляторної батареї. Фахівці рекомендують використовувати систему восьмого покоління, так як її оптимізували для роботи з сенсорними екранами. Інтерфейс більше нагадує Windows Phone.
ОС для планшетів: огляд основних операційних систем, характеристики, опис

Додаткова інформація про «Віндовс»

Потрібно розуміти те, що всі планшети на «Віндовс» коштують дорого. Це пов'язано з тим, що дана система, як правило, здатна працювати з важкими додатками і з великою кількістю комп'ютерних утиліт. Остання версія ОС встановлюється відразу на велику кількість пристроїв при придбанні підписки. Якщо людині необхідно лише вільно використовувати браузер в пошуках інформації, то вибір очевидний – треба купувати «Андроїд». Тим самим користувачам, яким потрібна свобода в іграх, рекомендується звернути увагу на «Віндовс». Все залежить від того, які вимоги програмами потрібні. Враховуючи те, що «Віндовс» має х86 архітектуру, можна і підключити клавіатуру з мишею, і грати в популярні комп'ютерні ігри. У «Андроїда» мінімальна сумісність з периферією є, однак вона обмежена. Є вибирати між різними версіями ОС, то краще зупинитися на версії 8.1. Вона зараз досить популярна і отримує гарні відгуки.
ОС для планшетів: огляд основних операційних систем, характеристики, опис

Інші системи

Крім описаних вище ОС для планшетів є також і інші платформи. На пристроях BlackBerry ставиться система від виробника: BlackBerry OS. Але в Російській Федерації подібні планшети непопулярні, тому і про ОС навряд чи хто-небудь знає. Система WebOS вважається перспективною, створена компанією HP. Відома фірма Intel представила свою операційну систему, яка називається MeeGo. Навіть з тим, що ця ОС для планшетів часто використовуються, про неї мало хто знає, попитом вона не користується.

Що вибрати: Android або Windows?

Те, яку систему вибрати, повністю залежить від того, для чого купується планшет. Якщо хочеться використовувати велику кількість цікавих безкоштовних додатків, не напружує регулярна потреба в чищенні пам'яті, а також часто хочеться дивитися фільми і немає потреби в роботі офісних додатків, то планшет на Андроїді» буде непоганим вибором. В інших випадках краще віддати перевагу пристрій на «Віндовс», але потрібно розуміти, що він повинен бути потужним. Сама операційна система непогано оптимізує пам'ять, однак програми все одно можуть витрачати великий ресурс. Самі планшети на даній ОС універсальні.

Підсумки

Кожна з описаних операційних систем має свої переваги, недоліки і цільову аудиторію. Найбільше популярні платформи Android і iOS. Саме між ними вибирають більшість користувачів при покупці пристрою. Другу систему віддають перевагу ті, хто хоче працювати зі стабільним забезпеченням, яке після покупки не потрібно налаштовувати. «Андроїд» більше популярний через те, що його встановлюють не тільки на дорогі пристрої, але і на бюджетні. Він піддається гнучкою налаштування, тому користувач може налаштувати його «під себе». Найбільш оптимальним графічним планшетом для ОСУ буде той, який працює на iOS.

Популярі новини
Загрузка...