Bluetooth-адаптери для комп'ютера: огляд, характеристики, вибір, з'єднання, відгуки

435 0 Новини високих технологій

Незважаючи на те, що комп'ютер може відмінно працювати без підтримки Bluetooth, є десятки периферійних пристроїв і аксесуарів, які вимагають застосування Bluetooth-адаптера. Він також необхідний при використанні бездротових навушників, ігрових контролерів і інших периферійних пристроїв. Зв'язок блютуз — це дуже популярна технологія, все більше домашніх пристроїв в системі "Розумний будинок" використовують її бездротову функцію.

Бездротова технологія

Bluetooth-адаптери для комп'ютера: огляд, характеристики, вибір, з'єднання, відгуки
Bluetooth є відкритим міжнародним стандартом зв'язку, що дозволяє будь-якого електронного обладнання взаємодіяти по бездротових каналах короткого діапазону. Відмітною перевагою технології Bluetooth-адаптера є низьке енергоспоживання, що забезпечує розширену роботу пристроїв з батарейним харчуванням, таких як стільникові телефони, персональні цифрові помічники і веб-планшети. Для того щоб додати посилання на ПК, є два способи: мережевий адаптер PCI-e або бездротове рішення USB. У PCI-e адаптерів більше потужності, але менше можливості підключення, оскільки як тільки вони встановлені на материнську плату, переносити їх на інший комп'ютер непросто. Крім того, незважаючи на те, що антени у них потужні джерела сигналу Wi-Fi погіршують його продуктивність. Багатьом людям не подобається зовнішній вигляд антен, що стирчать із задньої частини ПК.


Bluetooth-адаптери USB легкі, портативні і дешеві. У них менше потужності, але не більше зручності. Вони підключаються до USB-порту комп'ютера до мережі Wi-Fi. Для цього спочатку потрібно буде завантажити драйвери. На жаль, зручність малого розміру все ж пов'язане з деякими недоліками. Вони не мають зовнішніх антен і тому менш ефективні. Деякі USB-адаптери поставляються з однією антеною, такий як, наприклад, модель Anewkodi. І хоча це небагато порівняно з трьома антенами PCI-e, це безумовно підвищує сприйнятливість мережі. У інших моделей є дистанційно-дротяні антени, які дозволяють переміщати її на місце прийому Wi-Fi. Адаптер USB найкраще використовувати, коли є пряма, чітка лінія від самого адаптера до маршрутизатора.

Виявлення сервісу Bluetooth

Bluetooth-адаптери для комп'ютера: огляд, характеристики, вибір, з'єднання, відгуки
Перш ніж почати використання сервісу, рекомендується провести перевірку його наявності на персональній машині. На більш старому ноутбуці чи комп'ютері може не бути цієї важливої функції. Алгоритм перевірки:
 • Увійти в «Панель управління»> «Мережа та Інтернет»> «Мережні підключення». Якщо є правильно встановлений і налаштований з'єднання, буде запис «Мережеве підключення Bluetooth» поряд з іншими мережевими відключеннями, такими як Ethernet і Wi-Fi.
 • Відкрити диспетчер пристроїв, натиснувши кнопку «Пуск».
 • Знайти вкладку «Інші пристрої».
 • Диспетчер пристроїв покаже, чи є на ПК пристрій Bluetooth-адаптера, навіть якщо воно налаштовано неправильно.
 • Розпакування пристрою на комп'ютері

  Bluetooth-адаптери для комп'ютера: огляд, характеристики, вибір, з'єднання, відгуки
  Якщо виявлено, що на ПК немає вбудованого Bluetooth, його потрібно додати. Попередньо слід перевірити наявність вільного USB-порту на машині. Якщо немає місця, а поточні порти зайняті, можна отримати доступ, використовуючи якісний USB-концентратор або карту розширення USB. Установка Bluetooth-ключа Windows 8 /10 проходить автоматично, оскільки ці ОС містять в себе базові Bluetooth драйвери і здатні розпізнавати нове пристрій USB Bluetooth-адаптера. Якщо програма ставиться на більш ранню версію Windows, необхідно знайти драйвери через панель «Диспетчер пристроїв». Після встановлення ключа з встановленими драйверами на панелі задач з'явиться значок Bluetooth.
  Порядок підключення:
 • Натиснути правою кнопкою миші на значок і знайти «Додати пристрій Bluetooth» в контекстному меню.
 • Обрати пристрій, який необхідно під'єднати, потім натиснути «Далі».
 • Перед тим як підключити Bluetooth-адаптер, треба перезавантажити ПК, після цього пристрій буде доступно для використання.
 • Можна керувати пристроями Bluetooth, відкривши меню через системний лоток або перейти на "Панель керування" -> "Всі елементи панелі керування" -> "Пристрої та принтери".

  Установка USB-адаптера без компакт-диска

  Можна налаштувати операційну систему Windows для автоматичного пошуку і встановлення новітніх драйверів для USB Bluetooth-адаптера:
 • Натиснути кнопку «Пуск» і ввести «Оновлення Windows» в поле «Пошук».
 • Натиснути «Центр оновлення Windows» в результатах пошуку. Центр оновлення Windows повинен бути включений, або автоматичне завантаження драйвера не буде працювати належним чином. Натиснути посилання «Змінити налаштування» в лівій частині вікна Windows Update.
 • Натиснути «Вибрати оновлення автоматично» (рекомендується) у розкривному меню «оновлення».
 • Натиснути «ОК», щоб закрити вікно «Оновлення Windows».
 • Натиснути кнопку «Пуск» і вибрати «Пристрої та принтери».
 • Клацнути правою кнопкою миші на значок комп'ютера і вибрати «Налаштування установки пристрою».
 • Натиснути «Так», щоб Windows автоматично завантажуватиме програмне забезпечення драйвера.
 • Натиснути кнопку «Зберегти зміни».
 • Вимкнути комп'ютер.
 • Встановити Bluetooth-адаптер для комп'ютера, підключивши його до USB-порту ПК або зсунувши плату бездротового адаптера в гніздо PC-карти на бічній панелі ноутбука.
 • Включити комп'ютер і повністю завантажити операційну систему. У Windows з'явиться повідомлення про те, що нове обладнання знайдено. Через кілька секунд здасться інформація про те, що встановлені драйвери пристроїв.
 • Якщо буде запропоновано знайти драйвери для мережевого адаптера, то вибрати параметр «Дозволити Windows для автоматичного завантаження та установки драйверів пристроїв».
 • Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб завантажити та встановити драйвери для адаптера.
 • При завершенні установки перезавантажити комп'ютер.
 • Програма для реанімації зв'язку

  Bluetooth Driver Installer — проста програма для Bluetooth-адаптера і вирішення будь-яких проблем, які можуть виникнути з поточним драйвером пристрою Bluetooth, якщо він відмовляється працювати. Одна з можливих причин цього може бути те, що драйвери комп'ютера неправильно розпізнають пристрій.

  Одним з рішень усунення збою може стати видалення поточного драйвера і використання установника драйверів Bluetooth. Він виявить і підключить його як універсальний пристрій. Установка дуже швидка, програма автоматично створює точки відновлення системи. В процесі встановлення драйверів Bluetooth буде запропоновано кілька зайвих програм і оптимізований пошук браузера. Якщо користувач не хоче встановлювати додаткове програмне забезпечення або змінювати налаштування браузера, рекомендується відключити їх, знявши галочки з відповідних полів.

  Вибір кращого бездротового пристрою

  Існують різні бездротові Bluetooth-адаптери, які підключаються до ПК. Користувач може синхронізувати пристрої комп'ютера без проводів, не заважаючи кабелях. Адаптери Bluetooth поставляються в двох варіантах: 1 і 2 класів. Перший краще підходить для пристроїв, яким потрібна міжміський зв'язок, у той час як адаптери другого класу орієнтовані більшою мірою на споживчий ринок і домашню мережу.
  Рекомендується вибирати адаптери Bluetooth з останнім стандартом 4.0 який забезпечує найкращу можливість підключення і сумісність з різними операційними системами. У адаптерів є критичні характеристики вибору:
 • діапазон;
 • сполучення;
 • сумісність;
 • версія і розмір протоколу Bluetooth.
 • Діапазон передачі Bluetooth-адаптера для Windows 10 в основному визначається тим, до якого класу він належить. Якщо він першого класу, пропонує бездротовий діапазон 100 метрів. У той час як адаптер Bluetooth другого класу працює в радіусі 10 м. Більшість аналогічних пристроїв на ринку відносяться до останнього варіанту і досить гарні для підключення клавіатури, принтера та інших аксесуарів.

  Кращий USB-адаптер

  Bluetooth-адаптери для комп'ютера: огляд, характеристики, вибір, з'єднання, відгуки
  Bluetooth повинен мати ефективний спосіб підтримки динамічного списку периферійних пристроїв Bluetooth Smart на ринку, включаючи принтери, Bluetooth-гарнітури, динаміки і сучасні смартфони і планшети Apple і Android і бути сумісний з комп'ютерами Mac і ПК. Він повинен працювати з різними системами: Windows 8 7 XP, Vista, 20032000 Me 64/32 біт і Mac OS з доступним портом USB 2.0 або 1.2. Хороший адаптер використовує для передачі швидкість 3 Мбіт/с. Це в 3 рази швидше, ніж традиційні адаптери Bluetooth 1.1 і 1.2. Bluetooth 4.0 забезпечують кращу стабільність і наднизьке енергоспоживання, що робить його ідеальним партнером для ноутбука. Версія 4.0 також сумісна з попередніми стандартами: v302.012 1.1. Має робочий діапазон зв'язку до 30 метрів.

  Відгуки про адаптері Plugable

  Bluetooth-адаптери для комп'ютера: огляд, характеристики, вибір, з'єднання, відгуки
  Завдяки безлічі потужних функцій і дуже конкурентоспроможною ціною, адаптер Plugable Bluetooth є одним із самих популярних рішень на ринку для цих пристроїв. Він працює на комп'ютерах як з Windows, так і Linux. Він пропонує підтримку Bluetooth Low Energy тим, хто використовує Windows 8 або більш пізні версії. Цей Bluetooth-адаптер для комп'ютера поставляється з останнім стандартом 4.0 і дозволяє підключатися до декількох бездротовим пристроям, таким як навушники, клавіатури, миші, геймпади та інші. Якщо у вас є комп'ютер з ОС Linux, цей невеликий адаптер може забезпечити функціональність Bluetooth. Для Linux ця сумісність обмежена, і може знадобитися додаткова настройка. Користувачам подобається ця модель. За купівельному рейтингом 2018 р. вона займає лідируюче місце. При цьому вони відзначають, що це компактний адаптер з добрим робочим діапазоном 10 метрів, якщо між комп'ютером підключеним пристроєм немає перешкод. Важливо переконатися, що він підключається до порту USB 2.0 оскільки USB 3.0 може викликати радіоперешкоди.

  Споживчий вибір Avantree

  Bluetooth-адаптери для комп'ютера: огляд, характеристики, вибір, з'єднання, відгуки
  Цей адаптер від Avantree використовують, коли потрібен додатковий діапазон. Відмінний вибір для людей, які потребують великому радіусі дії зв'язку. При відсутності перешкод пристрій працює без проблем до 20 метрів, що підходить для потокової передачі музики на великі відстані за допомогою сумісного пристрою. Немає жодних перешкод якості, так як сигнал дуже стабільний. Незалежно від того, які файли передаються - HD-відео або ігри, цей адаптер використовує потужну технологію aptX Low Latency, щоб забезпечити необхідну швидкість передачі. Покупці із задоволенням діляться думкою про моделі і відзначають, що, якщо потрібно перемикати операційні системи, немає необхідності знову під'єднуватися до адаптера. Одна річ, яка відрізняє цю модель від конкурентів, — це додавання зовнішнього USB-карти, а також вбудованого аудиопередатчика. Ось чому він ідеально підходить для прослуховування аудіо.

  Перевага року - Kinivo BTD.400

  Bluetooth-адаптери для комп'ютера: огляд, характеристики, вибір, з'єднання, відгуки
  Це надійний універсальний адаптер 2 класу, заснований на низько енергетичною технології і має високу якість збірки. Дозволяє встановлювати з'єднання між комп'ютерами, на яких відсутня Bluetooth, і на сумісних пристроях, такі як смартфони, принтери, навушники і багато інших. Оскільки вони відносяться до типу plug-and-play, можна використовувати його відразу ж після його розпакування. У деяких особливих випадках, наприклад, у дистрибутивах Linux, йому потрібні спеціальні драйвери, але для найбільш популярних версій Windows він працює без недоліків. Це USB-адаптер з 10-метровим діапазоном, відстань, якого достатньо, щоб дати свободу в бездротового зв'язку. Завдяки технології Bluetooth 4.0 Class 2 він встановлює з'єднання з хорошою швидкістю і споживає мало енергії, маючи портативну версію. Користувачам подобається ця модель Bluetooth-адаптера, відгуки говорять про те, що він добре сумісний з бездротовим контроллером PS4 і дуже динамічно працює для передачі великих пакетів зв'язку. При цьому зазначають, що у адаптера немає сумісності з системами Mac.

  Популярі новини
  Загрузка...