Новини високих технологій
» » PLC-адаптер: ціна та відгуки

PLC-адаптер: ціна та відгуки

31-12-2017, 22:30
493
Локальні мережі на сьогоднішній день здатні задовольнити потреби кожного члена сім'ї. Незважаючи на всі її плюси, в деяких випадках бездротова мережа неефективна, а прокласти мережевий кабель немає можливості. Альтернативним рішення може стати використання електропроводки для передачі даних. З цією метою доведеться обзавестися спеціальним адаптером, що передає дані по електродротів завдяки використовуваній технології Power Line Communication.

Принцип дії PLC-мережі і адаптерів

Можливості PLC-мереж практично нічим не відрізняються від будь-яких інших, однак для їх функціонування не потрібне підключення по бездротовому каналу або спеціальний кабель. Всі дані передаються по домашній електропроводці. Для підключення до такої мережі потрібні два PLC-адаптера: один підключається в розетку і з'єднується з роутером або комп'ютером за допомогою мережного кабелю, забезпечуючи з'єднання з інтернетом. Додаткові комп'ютери підключаються за допомогою установки адаптерів на тій же електричної лінії, завдяки чому існуюча мережа може бути розширена.


Передача струму по проводах у PLC-мережі здійснюється на частоті 50 Гц. Дія PLC-адаптерів МГТС спрямоване на перетворення комп'ютерних даних високочастотні сигнали (від 2 до 32 МГц), передача яких здійснюється одночасно з передачею сигналів напруги змінного струму. Вхідні електричні сигнали перетворюються в комп'ютерні дані.

Види PLC-адаптерів

На даний момент виділяють три основних види адаптерів для PLC-мереж: З роз'ємом Ethernet. Дані від розетки до комп'ютера передаються за допомогою стандартного мережевого кабелю. З WLAN-модулем. Передача даних в таких засобах комунікації здійснюється по бездротовій мережі з комп'ютерами, що підтримують WLAN. Такі моделі оснащуються роз'ємами Ethernet. З роз'ємом для супутникової антени. Порівняно нові моделі засобів комунікації, які використовують для трансляції сигнал зі супутникової антени, що передається на ТБ-ресивер або комп'ютер за допомогою побутової електромережі.

Переваги адаптерів для PLC-мереж

Будучи відмінною альтернативою існуючим бездротовим і кабельних мереж, PLC-адаптери володіють великою кількістю переваг:


Відсутність зайвих проводів. При необхідності монтажу кабельної мережі проводу доводиться прокладати у всій квартирі або по всьому будинку. Для використання PLC-мережі досить вставити в розетку адаптер. Широкий діапазон дії. Незважаючи на те, що для роботи WLAN-мережі не потрібні дроти, діапазон її дії обмежений. Стійкість зв'язку дуже сильно залежить від перешкод, у зв'язку з чим деякі кімнати, розташовані на великій відстані від адаптера, можуть залишитися поза зоною доступу сигналу, якщо не вдаватися до використання бездротових ретрансляторів. Подібні недоліки чужі локальної мережі на основі електропроводки, оскільки розетки розташовані в кожній кімнаті. Можливість швидкого збільшення діапазону мережі. PLC-адаптери дозволяють моментально підключити будь-які пристрої в квартирі до локальної мережі або інтернету. Виробник рекомендує встановлювати не більше 16 адаптерів, оскільки пропускної здатності мережі для настільки великої кількості учасників і збільшеного об'єму трафіку може не вистачити.

Недоліки PLC-технології

Кожна з існуючих нині технологій має як сильними, так і слабкими сторонами. Основними недоліками PLC-мереж вважаються: Перешкоди з боку адаптерів. PLC-модулі можуть виступати в якості джерела перешкод для короткохвильових радіоприймачів та радіоприладів, що знаходяться в безпосередній близькості від них. Причина цього криється в тому, що адаптери перетворюють комп'ютерні дані сигнали, що лежать в коротковолновом частотному діапазоні. Такі сигнали переміщаються по мережі разом з сигналами змінного струму. На відміну від коаксіального кабелю, звичайна електропроводка не екранована, відповідно, вона випромінює певні сигнали. З цієї причини багато виробники комплектують адаптери режекторными узкополостными фільтрами. Їх дія спрямована на блокування певних частот в процесі передачі даних, що запобігає поява перешкод. Роботі адаптерів можуть заважати імпульси напруги, що генеруються різними електроприладами. Під впливом таких перешкод швидкість передачі даних різко падає, що особливо помітно при перегляді фільмів по локальній мережі.

Швидкість передачі даних у PLC-мережах

Використовуваний стандарт передачі даних впливає на швидкість, однак вона буде сильно відрізнятися від заявленої виробником. На сьогоднішній день виділяють чотири основні стандарти зв'язку: HomePlug 1.0. Швидкість передачі даних для адаптерів такого типу становить 14 Мбіт/з, однак у відгуках до PLC-адаптерам користувачі відзначають, що максимальна швидкість складає всього 4 Мбіт/с. Для передачі великих обсягів даних цього недостатньо. HomePlug 101 Turbo. Швидкість передачі даних у адаптерів даного стандарту значно вище: за результатами тестування вона становить 30 Мбіт/с, незважаючи на те, що виробник заявляє всі 80 Мбіт/с. Втім, такої швидкості достатньо для передачі контенту в HD-якості. HomePlug AV і DS2200. Дані стандартні на сьогоднішній день володіють найвищою швидкістю передачі даних в теорії - 200 Мбіт/с. Тести показують результат у 60-70 Мбіт/с, що є досить непоганим показником, достатнім для трансляції відео в HD-якості з урахуванням одночасного паралельного обміну даними. Всі сучасні моделі адаптерів працюють на основі даного стандарту. IEEE P1901. З'явився порівняно недавно стандарт у PLC-мережах. Розробники запевняють, що він забезпечує значно більшу швидкість передачі даних, ніж всі попередні. Теоретична швидкість становить 500 Мбіт/с.

Безпека передачі даних у PLC-мережах

Електричний лічильник, утворюючи бар'єр, не в повній мірі гасить мережевий сигнал. При наявності у сусідів аналогічного адаптера він може отримати доступ до чужих даними за рахунок того, що його електричний лічильник пропускає сигнал достатньої потужності. Незважаючи на те, що адаптери мають непоганий криптостійкості і технологією шифрування даних, пароль, встановлений на них за замовчуванням, однаковий для всіх пристроїв конкретної марки. У зв'язку з цим відразу ж після установки і підключення PLC-адаптера бажано змінити пароль. Зробити це можна за допомогою спеціального програмного забезпечення, що поставляється разом з обладнанням.

Енергоспоживання адаптерів

В режимі очікування PLC-адаптери різних марок споживають від 3 до 8 Вт - стільки ж, скільки і стандартні WLAN-роутери. Для створення локальної мережі потрібно установка як мінімум двох адаптерів, відповідно, PLC-мережу в сумі буде споживати близько 20 Вт - трохи більше, ніж аналогічна Wi-Fi-мережу.

Сумісність адаптерів різних виробників

Адаптери різних марок можуть спільно функціонувати за умови підтримки однакового стандарту. З даного питання бажано проконсультуватися у фахівця перед придбанням адаптера. Пристрої, що підтримують різні стандарти, обмінюватися даними не можуть, проте їх робота в межах однієї PLC-мережі допускається.

Вартість адаптерів

Ціна PLC-адаптерів в залежності від марки, моделі та використовуваного стандарту варіюється від 300 до 800 грн. Купувати бажано перевірені і надійні адаптери, попередньо проконсультувавшись у продавця або спеціаліста.
Цікаво по темі
Роутер TRENDnet TEW-651BR: настройка і опис
Роутер TRENDnet TEW-651BR: настройка і опис
Бездротовий роутер повинен забезпечувати стабільний сигнал, швидко працювати, легко налаштовуватися, а також бути сумісним з усіма підключаються
Huawei 4G-модеми: огляд, технічні характеристики, моделі та відгуки
Huawei 4G-модеми: огляд, технічні характеристики, моделі та відгуки
В даний час більшість компаній випускає обладнання, яке надає доступ до Всесвітньої павутини кожному бажаючому користувачеві. В їх асортименті
Powerline адаптер. Як налаштувати Powerline адаптер
Powerline адаптер. Як налаштувати Powerline адаптер
Розглянувши технологічні особливості Powerline-адаптерів, можна зробити висновок про перспективність застосування подібних пристроїв у майбутньому.
SFP-трансивер: призначення, види, особливості
SFP-трансивер: призначення, види, особливості
Вдосконалення технологій передачі даних привело до появи оптико-волоконної мережі, де для підключення пристроїв необхідно використовувати спеціальне