Чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру: причини, поради фахівців і методи вирішення

695 0 Новини високих технологій

Час не стоїть на місці. Зараз щоб відповісти на дзвінок, не обов'язково підносити телефон до вуха. Досить просто придбати блютуз-гарнітуру. Вона кріпиться безпосередньо на вушній раковині за допомогою спеціальної дужки. Особливо такий пристрій необхідно тим, хто проводить за розмовами багато часу. Зручність і комфорт – це те, що потрібно сучасній людині. Хоч технічні розробки і привносять в життя тільки радість, проте неполадки в їх роботі можуть створити досить серйозні проблеми. І вони виникають тоді, коли телефон не бачить блютуз-гарнітуру. Що робити в такій ситуації? Відповідь на це запитання знають не всі, тому починають панікувати, біжать в сервісний центр. Але якщо немає можливості звернутися до професіоналів, що робити? Існують прості способи діагностики, доступні кожному користувачеві. З ними можна ознайомитися в цій статті. Також у матеріалі будуть детально описані способи усунення неполадок у роботі пристрою.


Чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру: причини, поради фахівців і методи вирішення

Чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру: основні причини

Придбавши бездротову гарнітуру, треба підключити її до пристрою. Тільки в цьому випадку вона буде функціонувати. Якщо зробити це не виходить, то доведеться розбиратися в причинах. Їх може бути кілька:
 • Перша – найпростіша – розряджений акумулятор.
 • Друга не менш банальна – забули включити гарнітуру.
 • Третя теж не передбачає складних дій – бездротове пристрій було раніше пов'язане з іншим девайсом. У цьому випадку телефон бачить блютуз-гарнітуру, але не підключається до неї.
 • Четверта полягає в налаштуваннях – відключена опція синхронізації.
 • І п'ята (найскладніша і витратна) – несправність гаджета, причому проблема може бути як з телефоном, так і з блютуз-гарнітури.
 • Є ще один важливий момент, який треба враховувати при виборі девайсів. Мова йде про сумісність бездротової гарнітури і смартфона. Як правило, для конкретних марок підходить певний перелік моделей, які зазначаються в документації. Якщо виробник не надав таку інформацію, то можна поступити набагато простіше – просто спробувати підключити гарнітуру до телефону прямо в магазині.


  Чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру: причини, поради фахівців і методи вирішення

  Усунення простих помилок

  Насамперед, якщо телефон перестав бачити блютуз-гарнітуру, треба перевірити стан акумулятора. Важливо, щоб обидва пристрої були заряджені! Якщо на якомусь з гаджетів сідає батарея, зв'язок може перериватися. Якщо ж гарнітуру телефон бачить, однак не може з нею з'єднатися, то важливо перевірити, не використовується вона іншим смартфоном. Як правило, таке буває в тому випадку, якщо бездротовий пристрій купувалося, як кажуть, з рук, тобто вже не нове, а колишнє у вживанні (б/у). Якщо обидва описаних вище способи не допомогли, тоді варто заглянути в налаштування телефону. Часто буває таке, що в меню просто відключена опція синхронізації. У цьому випадку досить просто переставити повзунок на «ВКЛ», після чого спробувати ще раз підключити гарнітуру. Якщо ці способи не допомогли виправити помилку, тоді доведеться розбиратися в технічних неполадках. Довіряти таку роботу краще фахівцям. Але якщо ви самі просунутий користувач, то можна спробувати самостійно розібратися в проблемі.
  Чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру: причини, поради фахівців і методи вирішення

  Підключення

  Для того щоб бездротова гарнітура працювала коректно, необхідно правильно здійснити підключення. Якщо обладнання нове, достатньо просто активувати Bluetooth на телефоні. Для цього знадобиться або зайти в налаштування, або знайти іконку на шторці. Також потрібно не забути включити і саму гарнітуру. Після на смартфоні запустити пошук пристроїв. На екрані з'явиться список доступних моделей. Залишається тільки вибрати потрібну і підключитися до неї. У деяких випадках при сполученні запитується код. Це може бути цифрова комбінація 12340000 або 1111.
  Чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру: причини, поради фахівців і методи вирішення

  Смартфон або гарнітура: пошук проблем

  Чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру? Як вже було з'ясовано, причин для цього декілька. Крім описаних вище, проблема може полягати в смартфоні. Які дії допоможуть підтвердити це припущення? Зробити це можна двома простими способами:
 • Підключити бездротову гарнітуру до іншого телефону. Якщо пару відбулося без проблем, несправність слід шукати в смартфоні.
 • Використовувати іншу блютуз-гарнітуру, яку вже підключали до стороннього пристрою. Якщо вона теж не працює, це вказує на несправність телефону.
 • Проблема з телефоном

  Безперечно, блютуз-гарнітура користується попитом. І проблеми з її роботою викликають далеко не приємні враження. З простими несправностями, звичайно ж, можна впоратися самостійно (як це зробити, описано вище). А ось серйозну проблему вирішити буде не так легко.
  Якщо ви розібралися, чому блютуз-гарнітуру не бачить телефон, і виявили, що причина цього - несправність останнього, то допомогти зможуть тільки в сервісному центрі. Як правило, фахівці перевіряють стан контактів. Для цього знадобиться повністю розібрати апарат. Спочатку його вимикають, після витягують сім-карти і флешку. Спеціальними викрутками відкручують болти, що кріплять корпус. Знявши панелі, можна оглянути контакти. Буває таке, що вони окислюються або пригорають. Іноді збої в роботі телефону з'являються, якщо повністю заповнена оперативна пам'ять. Почистити її можна самостійно. Для цього рекомендується зробити скидання налаштувань до заводських. Знадобиться зайти в меню. Знайти пункт «Налаштування». Після перейти у вкладку «Відновлення та скидання». Там знайти пункт «Скидання всіх параметрів до значень за замовчуванням». Важливо пам'ятати, що при даній опції видаляється вся інформація з телефону. Тому для збереження файлів краще зробити резервну копію, а фото і музику зберегти на зовнішньому накопичувачі.
  Чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру: причини, поради фахівців і методи вирішення

  Сумісність гаджетів

  Ще однією причиною, чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру, може бути їх несумісність. Що це означає? У пристрої встановлений Bluetooth різних версій. У цьому випадку телефон може просто не підтримувати набір певних протоколів. Краще ці характеристики перевіряти відразу в магазині перед придбанням блютуз-гарнітури.

  Програми для роботи з блютуз-гарнітура

  Тим, хто є власниками смартфонів, що працюють на «Андроїд», пропонуються відмінні утиліти. Вони допомагають налаштувати з'єднання, голосовий пошук, відрегулювати звук, а також мають багато інших опцій. Наприклад, якщо телефон не бачить блютуз-гарнітуру, програма BTCall Demo 282 включить синхронізацію автоматично. Також дана утиліта може:
 • самостійно активувати/деактивувати з'єднання під час вхідного або вихідного дзвінка;
 • вибирати, які переадресовувати дзвінки на гарнітуру;
 • функціонувати або відключатися в певний час, вибраний користувачем.
 • Ще одна програма для налаштування бездротової гарнітури – SmartKey. Вона має широкий спектр можливостей. А якщо користувач стикається з тим, що постійно втрачається Bluetooth-з'єднання, то можна встановити утиліту Missed Call 089. Вона не тільки буде повідомляти про відключення зв'язку, але і про пропущені виклики.
  Чому телефон не бачить блютуз-гарнітуру: причини, поради фахівців і методи вирішення

  Висновок

  В даній статті було розглянуто, що робити, якщо телефон не бачить блютуз-гарнітуру. Всі способи досить прості, тому впоратися з ними буде нескладно. Звичайно ж, причиною збоїв можуть бути і серйозні поломки. Тоді доведеться звертатися за допомогою в сервісний центр. Головне - правильно встановити, що саме призвело до такої несправності. Володіючи точною інформацією, можна швидко виправити помилку і підключити блютуз-гарнітуру.

  Популярі новини
  Загрузка...