DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

455 0 Новини високих технологій

Тюнер DVB-T2 окремий електронний пристрій, основним завданням якого є прийом і раскодировка цифрового телесигналу. Після перетворення останній виводиться на екран телевізора. Саме огляду даної групи рішень і буде присвячений цей матеріал.

DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

Призначення пристроїв

Як було зазначено раніше, тюнер DVB-T2 націлений на обробку цифрових телепередач другого покоління. На це вказує наявність маркування Т2 в його позначенні. Але також такі пристрої здатні обробляти і телевізійний сигнал першого покоління DVB-T. В додаток до цього деякі виробники оснащують їх ще і можливістю виведення кабельного мовлення DVB–C/C2. Крім того, в таких ресіверах є порт USB, який можна встановити різні флеш-накопичувачі і вивести з нього різну мультимедійну інформацію.


Останнім часом досить часто зустрічаються пристрої, які укомплектовані адаптером WiFi. Він дозволяє підключити ресивер до інтернету та отримувати вже звідти інформацію. Також нерідко зустрічається і підтримка технології IPTV в даній групі рішень. Таку систему доцільно купувати лише в тому разі, коли для перегляду програм використовується застаріла модель телевізійного приймача. При цьому інтегрований тюнер не здатний приймати цифрові передачі. А ось нові мультимедійні центри за ступенем функціональності і технічним параметрам вже перевершують такі дискретні ресивери DVB-T2. Тому в такому випадку подібне універсальне рішення купувати немає потреби.
DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

Комплектація

Більшість сучасних тюнерів даного класу мають наступну комплектацію:
 • Дискретне пристрій.
 • Пульт управління.
 • Керівництво по експлуатації.
 • Талон з гарантійними зобов'язаннями виробника.
 • Сигнальні дроти.
 • Окремо необхідно відзначити те, що в список поставки досить часто не включені елементи живлення для системи дистанційного управління. Також необхідно звернути увагу на наявність сигнальних проводів. В деяких випадках в перелік постачання включають один комунікаційний провід, але краще якщо в наявності будуть два або навіть три.


  DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

  Параметри World Vision моделі Т62М

  Для початку розглянемо тюнер DVB-T2 компанії World Vision модифікації Т62М. Номінально виробник відносить це рішення до серії найбільш бюджетних, але при цьому ступінь функціональності у нього дуже і дуже непогана. Цей ресивер може приймати і обробляти сигнали тільки форматів DVB–T/Т2. Кабельних і супутникових телепрограм це не стосується. Відео пристрій виводить у форматах MPEG2/MPEG4. Найбільше дозвіл отриманої картинки може становити 1920 x 1080 тобто вона відповідає специфікаціям Full HD. Комунікаційний перелік цієї моделі включає роз'єм USB. До нього можна підключити будь-який зовнішній флеш-накопичувач. При цьому його можна використовувати як для запису телепрограми, так і для відтворення знаходиться на ньому мультимедійного контенту. Для виведення прийнятих каналів передбачено два основні роз'єми. Один з них — HDMI, а другий — композитний. Програмна оболонка даного пристрою має розширений функціонал. Крім базових функцій вона дозволяє отримувати доступ в «глобальну павутину», виводити сигнал IPTV і навіть переглядати ролики на сервісі YouTube. Але для цього необхідно окремо придбати зовнішній адаптер WiFi у виконанні Ralink RT5370 і підключити його до гнізда USB.
  DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

  Характеристики Roks у виконанні T202HD

  Дана модель тюнера за технічними характеристиками дуже схожий на раніше розглянуту Т62М від World Vision. Відео вона теж виводить в MPEG2/MPEG4. Максимальна дозвіл все те ж — 1920 x 1080. Інтерфейсний набір включає роз'єми HDMI, USB і компонентний. Ключова відмінність даної моделі — це особливості програмної оболонки. Якщо у молодшої моделі передбачена можливість підключення до інтернету з використанням зовнішнього адаптера, то в цьому випадку виробник її відкинув геть. Тому з позиції софта це рішення може тільки записувати або відтворювати контент на флеш-носії. Тобто функціональність Т202HD значно нижче T62M.

  Специфікації NOMI Т202

  NOMI Т202 — це ще один стаціонарний тюнер DVB-T2. Відгуки виділяють у ньому наявність інформаційного дисплея. В іншому ж це повний аналог раніше розглянутих Т62М і Т202HD. Єдине кардинальна відмінність — це відсутність можливості виходу в «глобальну павутину». В іншому ж Т202 може виводити зображення у форматах 1080р/1080i, має комунікаційний набір роз'ємів USB, RCA і HDMI.
  DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

  Цифровий тюнер для транспортних засобів

  Також на сьогоднішній день можна придбати мобільний тюнер DVB-T2 для автомобіля. В якості прикладу розглянемо пристрій RS моделі DVB-T2 HD. Дане рішення виконано у вигляді окремого модуля. У комплектацію виробник включив 2 спеціалізовані антени, пульт управління і керівництво користувача. У складі останнього є та гарантійний талон. Список комунікацій включає гнізда RCA і USB. Перший з них виводить відеосигнал може бути підключений до будь-якого пристрою з однойменною набором портів (наприклад, минимонитор), а другий дозволяє підключити зовнішній накопичувач. В іншому ж такий тюнер DVB-T2 для авто практично нічим не відрізняється від своїх стаціонарних аналогів.
  DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

  Порядок налаштування

  Будь-який сучасний тюнер DVB-T2 для телевізора в дискретному виконанні налаштовується таким чином:
 • Витягаємо мультимедійний ресивер з упаковки з іншими компонентами поставки.
 • Встановлюємо його поруч з телевізором.
 • Потім потрібно підключити тюнер до мережі електропостачання силових шнуром.
 • Далі коммутіруя ресивер і телевізор між собою за допомогою сигнального проводу.
 • Включаємо всі окремі компоненти цієї мультимедійної системи.
 • На телевізорі задаємо в якості джерела сигналу той порт, до якого підключений приймач.
 • Далі на тюнері необхідно перейти в меню налаштування і здійснити пошук каналів. По закінченні цієї процедури потрібно зберегти отриманий за її результатами перелік.
 • Виходимо з меню налаштування, і мультимедійна система готова до експлуатації.
 • DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

  Вартість

  Найбільш доступний на поточний момент тюнер DVB-T2 для телевізора моделі Т62М, розроблений World Vision, оцінений у 300-450 грн. Друга модифікація такого ресивера Roks RKS-T202HD варто вже 500 грн. Ну а NOMI Т202 обійдеться вже в 550-600 грн.

  А ось автомобільний цифровий ресивер — це ексклюзивне рішення. Тому купити його можна за 1000 грн. Принаймні, розглянута раніше модифікація RS DVB-T2 HD коштує саме стільки.

  Відгуки

  Всі раніше розглянуті пристрої мають такі переваги: надійність та прийнятну функціональність дозволяють перетворити застарілу модель телевізора у сучасний розважальний центр. Також до їх плюсів можна віднести і лояльну цінову політику. При цьому істотних недоліків в процесі експлуатації виявлено не було. Тепер визначимося з тим, який краще тюнер DVB-T2 для телевізора. Технічні характеристики у них практично однакові. Основна відмінність — це специфікації операційної системи. З цієї позиції найбільш просунутим пристроєм є Т62М. При цьому вартість у нього найнижча. Саме цю універсальну приставку і рекомендується купувати.
  DVB-T2 тюнер: відгуки. DVB-T2 тюнер для телевізора: який краще?

  Висновок

  В рамках цього матеріалу була розглянута серія таких цифрових пристроїв, як тюнер DVB-T2. З позиції технічних характеристик найкращим з них є World Vision Т62М. Він здатний виводити зображення в форматах 1080р/1080i. Також в цьому пристрої реалізована можливість роботи з зовнішніми накопичувачами, а інтерфейсний набір включає USB, HDMI, компонентний роз'єм. При цьому перший з них можна встановити спеціальний адаптер бездротової мережі WiFi модифікації Ralink RT5370 і за рахунок цього зкомутувати мультимедійне рішення з інтернетом і на порядок поліпшити можливості тюнера. Також Т62М підтримує технологію IPTV. Саме за рахунок перерахованих вище характеристик і виділяється даний пристрій на тлі конкурентів, тому рекомендується купувати саме його.

  Популярі новини
  Загрузка...