Як вибрати гелевий принтер: поради та огляд кращих моделей

225 0 Новини високих технологій

Гелевий принтер - це новий вид систем друку. Поки вони не набули великого поширення, але, можливо, в найближчому майбутньому вони прийдуть на зміну багатьом сучасним периферійним пристроям, які спеціалізуються на реалізації документообігу в тій чи іншій організації. Саме вибору такого рішення, технічним специфікаціям і особливостям буде присвячений даний огляд.

Як вибрати гелевий принтер: поради та огляд кращих моделей

Технологічні особливості

На стику лазерних та струменевих методів виведення документації з'явилося такий пристрій, як гелевий принтер. Технологія в цьому випадку більш схожа на останню. Струменеві системи друку формують текст або ж картинку на поверхні носія шляхом упорскування чорнила з сопел друкуючої головки. Причому в монохроматичному режимі застосовуються тільки чорні чорнила, а в кольоровому вже крім чорного додається три або п'ять кольорів. Шляхом їх комбінування і виходить текст на носії. До переваг даної групи периферійних пристроїв відносять високу якість друку, енергоефективність, низьку вартість і економічність. А ось до недоліків можна віднести швидкодію, точніше його відсутність.


Лазерний метод виведення сторінок базується на тому, що тонерный порошок "вжигается" в поверхню листа. Перед цим його розподіл формується з допомогою спеціального електромагнітного поля на поверхні барабана. У чорно-білому режимі використовується чорний тонер, а в кольоровому до нього знову-таки додають ще три: синій, червоний і жовтий. До його плюсів фахівці відносять продуктивність і економічність. Але ось енергоефективність і якість в цьому випадку залишають бажати кращого. У свою чергу, гелева технологія повинна об'єднати в собі переваги лазерного і струменевого способів. Тобто якість у неї повинно бути таким, як у другого, а швидкодія - як у першого. Розглянуті рішення дуже схожі на струменеві. Але тільки замість звичайних чорнила в них використовуються гелеві. Саме шляхом їх нанесення і формується зображення на сторінці. При цьому якість можна порівняти струменевих пристроїв, а швидкість - лазерним.


Як вибрати гелевий принтер: поради та огляд кращих моделей

Довідка про компанію

На поточний момент лише одна компанія виробляє такі периферійні рішення - це Ricoh. Гелевий принтер є лише одним з пристроїв, вироблених під цим брендом. Також в асортименті цієї японської компанії є інші принтери, МФУ, факсимільні апарати та інша периферійна техніка. Причому її розв'язання використовують як лазерний, так і струменевий методи виведення. Сама ж компанія заснована в 1936 році в Японії. Спочатку вона спеціалізувалася на фототехніку. Але надалі асортимент її продукції істотно розширився. Зараз же вона в основному виробляє системи друку.

Огляд специфікацій SG 3110DN

Гелевий принтер Aficio SG 3110DN є однією з найбільш доступних моделей, що базуються на даній технології виведення. Його вартість становить близько 85 доларів. За цю суму власник отримує готову систему виводу документації. До складу поставки виробник включив 3 картриджа, яких повинно вистачити для друку 2200 сторінок. Знову-таки при їх вироблення потрібно купувати новий такий комплект. Найбільша кількість сторінок, що таке рішення здатне вивести протягом місяця, складає 10000 аркушів.
Найбільша щільність пікселів на носії для цього принтера складає 3600 x 1200. Звичайно, до рівня фотопринтерів він не дотягує, але для отримання якісних зображень такого дозволу цілком достатньо. Щільність сторінок, на якій здатний виводити інформацію герой цього огляду, може становити 60-250 г/м 2 . Тобто такий принтер здатний друкувати навіть на фотопапері. Також він здатний виводити до 29 сторінок у хвилину. Причому це значення справедливо як для монохроматичного формату, так і кольорового. Гелевий принтер Ricoh Aficio SG 3110DN виводить на друк всі формати, які менше А4. Останній же є основним для даного периферійного пристрою. Список інтерфейсів цієї системи друку включає USB і RJ-45. Також в деяких випадках цей список доповнюється передавачем Wi-Fi. Тоді маркування моделі пристрою приймає вигляд SG3110DNW.
Як вибрати гелевий принтер: поради та огляд кращих моделей

Параметри принтера моделі GX-E2600

Гелевий принтер Ricoh Aficio GXE2600 має практично ідентичні технічні характеристики. Основний формат носія — А4. Швидкість роботи для будь-якого режиму — 29 листів в хвилину. Щільність носія повинна знаходитися в межах від 60 до 255 г/м 2 . Ключова відмінність в цьому випадку криється в зменшеному комунікаційному списку, який включає лише порт USB. Тому з позиції експлуатації найбільш оптимально купувати SG3110DNW з інтегрованим передавачем WiFi. Хоч і коштує такий пристрій на 300-400 рублів дорожче, але в роботі воно буде більш зручним.

Комунікації принтерів

Розглянуті в рамках цього огляду гелеві принтери оснащуються такими основними комунікаційними портами:
 • Мережевий RJ-45 з допомогою якого система документообігу безпосередньо отримує інформацію з обчислювальної мережі. При цьому функції сервера друку саме на це периферійний пристрій і покладаються.
 • Альтернативою RJ-45 виступає USB. У цьому випадку принтер підключений до комп'ютера, на якому встановлено програмне забезпечення. Також у цьому випадку в ролі сервера друку виступає останній.
 • У деяких випадках цей список доповнюється бездротовим інтерфейсом Wi-Fi. У цьому випадку, як було раніше зазначено, маркування пристрою з'являється буква W. Найбільш оптимально для реалізації комутації з обчислювальною мережею використовувати цей передавач з тієї причини, що немає необхідності додатково підтягувати до принтера виту пару або ж шнур USB.
  Як вибрати гелевий принтер: поради та огляд кращих моделей

  Коротко про картриджах. Особливості системи подачі гелевих чорнила

  В принципі, кардинальних відмінностей від сучасних струменевих пристроїв розглянута в цьому огляді гелева технологія не має. Така підсистема виводу складається з набору картриджів, капілярів і друкуючої головки з соплами. Тільки ось в класичних струменевих пристроях подаються чорнило на рідкою, водній основі. У нашому ж випадку їм на зміну приходить гелій. У першому випадку на висихання нанесених на поверхню носія чорнила потрібен час, і це знижує швидкодію принтера або МФУ. Застосування ж гелевої основи не вимагає затримки, і швидкість роботи такої системи друку істотно зростає. На поточний момент в процесі роботи такі пристрої використовують 4 моделі картриджів:
 • Чорний GC31K з ресурсом в 2500 сторінок.
 • Пурпурний GC31M з заявленим лімітом 2200 аркушів.
 • Блакитний GC31C, який теж здатний надрукувати до 2200 сторінок.
 • Жовтий GC31Y з об'ємом 2200 аркушів.
 • Поки що перезаправляти картриджі неможливо. Також СНПЧ на поточний момент не розроблені. Поява будь-якого з цих компонентів зробить такі системи документообігу конкурентоспроможними зі струминними або ж з лазерними.
  Як вибрати гелевий принтер: поради та огляд кращих моделей

  Порядок налаштування

  Будь-який сучасний гелевий принтер комутується і програмно налаштовується таким чином:
 • Витягаємо дану периферійну систему з упаковки одночасно з іншими елементами поставки.
 • Встановлюємо всі лотки подачі. Знімаємо з пристрою транспортні кріплення. Встановлюємо його на місце експлуатації.
 • Силовий шнур підключаємо до мережі електропостачання, а дріт USB до комп'ютера.
 • Встановлюємо у відповідні слоти картриджі.
 • Включаємо ПК і периферійну систему. Инсталлируем на першому з них весь необхідний софт. Перезавантажуємо ЕОМ для того, щоб всі зміни коректно вступили в силу.
 • Виводимо на друк пробний лист.
 • Вартість

  Досить доступним на сьогодні друкуючим пристроєм є гелевий принтер. Огляд цінових пропозицій вказує на те, що старшу модель можна придбати за 4800-5000 рублів. Молодша ж оцінена японським виробником в 2900-3200 рублів. Ключовою мінус цієї системи друку — це дорогі витратні компоненти. У першому випадку ціна на них становить 3000 рублів, а в другому — 1800-2200 рублів. Тому з економічної точки зору поки вигідніше купувати звичайні струменевих МФУ в поєднанні з СНПЧ. В цьому випадку ціна системи документообігу буде практично такою ж, але ось витрати на витратні матеріали мінімізуються.

  Можливі випадки застосування. Рекомендації щодо вибору

  Тепер розберемося з тим, де можна застосувати такий гелевий принтер. Нова технологія, яка в таких пристроях використовується, накладає суттєві обмеження на можливі його варіанти застосування. У першу чергу необхідно виділити досить високу вартість таких рішень. На додаток до цього у таких систем документообігу дуже дорогі витратні компоненти і відсутня можливість встановлення СНПЧ. Тому на рівних конкурувати зі струминними пристроями друку подібним рішенням вкрай проблематично. Для домашнього застосування таке периферійне рішення не зовсім підходить. А от у випадку створення офісного документообігу таке обладнання цілком можна задіяти. Але знову-таки при відносно невеликій кількості виведених сторінок в місяць. При цьому вимоги до їх якості максимально високі, як і до швидкодії.
  Як вибрати гелевий принтер: поради та огляд кращих моделей

  Відгуки

  Відгуки гелевий принтер будь-якої моделі з позиції переваг характеризують наступним чином:
 • Висока швидкодія. За цим параметром розглянуті пристрої не поступаються лазерних БФП або ж принтерів. У деяких випадках швидкість може бути навіть вище.
 • Відмінна якість виведеної на ньому документації, яке відповідає методом струйного.
 • Простий порядок налаштування, з яким без проблем впорається навіть погано підготовлений спеціаліст.
 • Розширений комунікаційний перелік.
 • Достатня комплектація, в яку виробник включив всі необхідні для першого запуску принтера компоненти.
 • До мінусів же в цьому випадку можна віднести наступне:
 • Дорогі витратні компоненти і матеріали.
 • Відсутність СНПЧ та перезаправних картриджів.
 • Як вибрати гелевий принтер: поради та огляд кращих моделей

  Висновок

  На поточний момент гелевий принтер є «екзотичної» системою друку. Такі пристрої зустрічаються вкрай рідко. Але ось поєднання сильних сторін лазерних та струменевих периферійних рішень робить їх перспективними, і все необхідне для успіху з технічної точки зору у них є. Але ось економічно такі принтери і МФУ поки ще не можуть скласти гідної конкуренції стандартним струменевих пристроїв. У останніх і ціна нижче, і з витратними матеріалами проблем не існує. Найбільш оптимально такі системи друку задіяти в офісі. При цьому обсяг документообігу відносно невеликий, а вимоги до якості виведених сторінок досить високі. Краще купувати модель SG3110DNW, яка оснащена інтегрованим бездротовим передавачем WiFi. Це зводить до мінімуму процес налаштування, і в цьому випадку немає необхідності додатково протягувати комунікаційні дроти.

  Популярі новини
  Загрузка...