LCD - що це? LCD-телевізори - що це?

155 0 Новини високих технологій

Що це - LCD? Якщо говорити коротко і ясно, це рідкокристалічний екран. Прості прилади, які мають таке оснащення, можуть працювати або з чорно-білим зображенням, або з 2-5 квітками. На даний момент описувані екрани використовуються для відображення графічної або текстової інформації. Їх встановлюють на комп'ютери, ноутбуки, телевізори, телефони, фотоапарати, планшети. Більшість електронних пристроїв на даний момент працює саме з таким екраном. Однією з популярних різновидів такої техніки є рідкокристалічний дисплей з активною матрицею.


LCD - що це? LCD-телевізори - що це?

Історія

Вперше рідкі кристали були відкриті в 1888 році. Зробив це австрієць Рейнитцер. У 1927 році російський фізик Фредерікс відкрив перехід, який був названий в його честь. На даний момент він широко використовується при створенні рідкокристалічних дисплеїв. У 1970 році компанія RCA представила перший екран такого типу. Його відразу почали застосовувати у годинниках, калькуляторах і інших приладах. Трохи пізніше був створений матричний дисплей, який працював з чорно-білим зображенням. Кольоровий рідкокристалічний екран з'явився в 1987 році. Його творець - компанія Sharp. Діагональ цього приладу становила 3 дюйми. Відгуки про LCD-екрані такого типу були позитивними.
LCD - що це? LCD-телевізори - що це?

Пристрій

Розглядаючи LCD-екрани, необхідно згадати про конструкції технології. Складається цей пристрій з РК-матриці, джерел світла, які забезпечують безпосередньо саму підсвічування. Є пластиковий корпус, обрамлений металевою рамкою. Вона необхідна для додання жорсткості. Також використовуються контактні джгути, які є проводами.


РК-пікселі складаються з двох електродів прозорого типу. Між ними розміщується шар молекул, а також є два поляризаційних фільтрів. Їх площини перпендикулярні. Слід відзначити один нюанс. Він полягає в тому, що якщо б рідких кристалів між вищевказаними фільтрами не існувало, то світло, що проходить через один з них, блокувався б відразу ж другим. Поверхня електродів, яка стикається з рідкими кристалами, покрита спеціальною оболонкою. За рахунок цього молекули рухаються в одному напрямку. Як вже було сказано вище, в основному вони розташовуються перпендикулярно. При відсутності напруги всі молекули мають гвинтову структуру. За рахунок цього світло заломлюється і проходить через другий фільтр без втрат. Тепер будь-яка людина повинен розуміти, що це - LCD з точки зору фізики.
LCD - що це? LCD-телевізори - що це?

Переваги

Якщо порівнювати з електронно-променевими приладами, то рідкокристалічний дисплей тут виграє. Він має невеликі розміри і масу. РК-пристрої не мерехтять, у них немає проблем з фокусуванням, а також зі зведенням променів, не з'являються перешкоди, які виникають від магнітних полів, немає ніяких проблем з геометрією картинки і її чіткістю. Можна прикріпити дисплей LCD на кронштейнах до стіни. Зробити це дуже просто. При цьому картинка не втратить своїх якостей. Скільки споживає РК-монітор, повністю залежить від настройок зображення, моделі самого приладу, а також від характеристик сигналу. Тому цей показник може як збігатися з споживанням тих же променевих пристроїв і плазмових екранів, так і бути набагато нижче. На даний момент відомо, що витрата електроенергії РК-моніторів буде визначатися потужністю встановлених ламп, які забезпечують підсвічування.
Необхідно також сказати про малогабаритних LCD дисплеях. Що це, чим вони відрізняються? Велика частина таких приладів не має підсвічування. Ці екрани використовуються в калькуляторах, годинах. Такі пристрої відрізняються абсолютно низьким енергоспоживанням, тому вони можуть працювати до декількох років автономно.
LCD - що це? LCD-телевізори - що це?

Недоліки

Однак ці прилади мають і мінуси. На жаль, багато недоліків є трудноустранимыми. Якщо порівнювати з електронно-променевою технікою, чітке зображення на РК-дисплеї можна отримати лише при штатному дозволі. Щоб домогтися гарної характеристики інших картинок, доведеться використовувати інтерполяцію. РК-монітори мають середній контраст, а також погану глибину чорного кольору. Якщо захочеться збільшити перший показник, то потрібно зробити більше яскравість, що не завжди забезпечує комфортний перегляд. Ця проблема помітна в пристроях LCD від Sony. Швидкість зміни кадрів у РК-дисплеїв набагато менше, якщо порівнювати з плазмовими екранами або електронно-променевими. На даний момент розроблена технологія Overdrive, однак вона не вирішує проблеми швидкості. З кутами огляду також є деякі нюанси. Вони повністю залежать від контрастності. У електронно-променевої техніки такої неприємності немає. РК-монітори не захищені від механічних пошкоджень, матриця не покрита склом, тому при сильному натисканні можна деформувати кристали.
LCD - що це? LCD-телевізори - що це?

Підсвічування

Пояснюючи, що це таке - LCD, слід сказати і про цій характеристиці. Самі кристали не світяться. Тому для того щоб зображення стало видимим, необхідно мати джерело світла. Він може бути зовнішнім або внутрішнім. В якості першого слід використовувати сонячні промені. У другому варіанті застосовується штучне джерело. Як правило, лампи з вбудованою підсвічуванням встановлюються позаду всіх шарів рідких кристалів, за рахунок чого вони просвічуються наскрізь. Також зустрічається бокова підсвітка, яка використовується в годинах. В LCD телевізорах (що це - відповідь вище) такий тип конструкції не застосовується.
Що стосується зовнішнього освітлення, то, як правило, чорно-білі дисплеї годин і мобільних телефонів працюють при наявності такого джерела. Позаду шару з пікселями знаходиться спеціальна матова поверхня, що відбиває. Вона дозволяє відбивати сонячне світло або ж випромінювання від ламп. Завдяки цьому можна використовувати такі пристрої в темряві, так як виробники вбудовують бічну підсвічування.
LCD - що це? LCD-телевізори - що це?

Додаткова информацция

Є дисплеї, у яких об'єднані зовнішній джерело і додатково вбудовані лампи. Раніше в деяких годинах, де був встановлений РК-екран монохромного типу, використовувалася спеціальна лампа розжарювання невеликого розміру. Проте із-за того що вона споживає дуже багато енергії, таке рішення не є вигідним. Подібні пристрої вже не використовуються в телевізорах, так як вони виділяють велику кількість тепла. З-за цього рідкі кристали руйнуються і перегорають. На початку 2010 року стали поширеними LCD-телевізори (що це таке, ми розглянули вище), які мали підсвічування LED. Такі дисплеї не варто плутати з дійсно справжніми LED-екранами, де кожен піксель світиться самостійно, будучи світлодіодом.