Оновлення Mac OS. Архів оновлень Mac OS

18 0 Новини високих технологій

Оновлення операційних систем завжди чекають з нетерпінням. Адже вони приносять за собою новий дизайн інтерфейсу, поліпшені функції і виправлені помилки. Оновлення Mac OS теж подарував користувачам «яблучних» ноутбуків багато нововведень. Але є багато питань до цієї теми.

Що це?

Почнемо з опису Mac OS. Перед нами визначення, яке розшифровується як Macintosh Operating System. Воно являє ціле сімейство пропрієтарних операційних систем, які були створені компанією Apple. Не важко здогадатися, що оновлення Mac OS з'являлися на персональних комп'ютерах Macintosh.
Оновлення Mac OS. Архів оновлень Mac OSПерша версія «народилася» ще у 1984 році. Хоча до 90-х років минулого століття сімейство операційних систем мало іншу назву. Лише через кілька років після першого запуску, було вирішено впровадити цей термін, як позначення всіх операційних систем для "Макінтоша".

Різниця

Мало хто знає, але є невелика різниця між MacOS і Mac OS. Оновлення останнього відбулося в 2016 році. Тоді фахівці вирішили, що версія OS X буде випускатися під ім'ям macOS. З тих пір, застаріле назва перестали застосовувати. Таке рішення було прийнято на догоду уніфікації. Оскільки інші платформи Apple мали імена tvOS, watchOS і iOS, логічно було змінити і назву операційної системи для ПК.

Нове ім'я

MacOS - це та ж проприетарная операційна система, яка стала наступницею раніше випущеної версії Mac OS 9. Спочатку мала ім'я Mac OS X, у 2012 році стала називатися OS X. І лише в 2016 році була перейменована в MacOS.


Зараз ця ОС вже займає друге місце за поширеністю для ПК. Перше у неї відібрав Windows. Частка «яблучної» версії в цьому році досягла 11%.
Оновлення Mac OS. Архів оновлень Mac OS

Розвиток

Перше оновлення для Mac OS відбулося в рік виходу системи. Версія 1.1 вийшла у травні 1984 року. Тоді перша ревізія ОЗ називалася System 1. З того моменту і до квітня 1997 року з'явилося ще 6 основних версій і кілька десятків невеликих оновлень. Наступним глобальним нововведенням був Mac OS 8. Він став проходить і довго не прожив, оскільки з'явився в момент великих апаратних змін в платформі Macintosh. За ним пішов Mac OS 9 який виявився останнім оновленням Mac OS в його «класичному» вигляді. Ця версія з'явилася в 1999 році і прослужив два роки. Вже навесні 2001 року вийшло оновлення Mac OS X 10.0 Cheetah.

Перша ревізія

Говорити про самому першому випуску Mac OS непросто. Все тому, що дані залишилося небагато з того часу, а кількість ревізій перевалило за 50 версій. Всі вони входять в «класичний» набір, який пропрацював з 1984 по 2001 рік.

Друга ревізія

Слідом за звичайним Mac OS, з'явився апдейт Mac OS 8. Як вже згадувалося, цю операційну систему використовували в момент апаратних змін платформи. Спочатку вона працювала з застарілим процесором Motorola 68040 потім була перероблена під PowerPC G3. У перший тиждень після релізу компанії вдалося продати більше мільйона копій.
Оновлення Mac OS. Архів оновлень Mac OS
Перша версія Mac OS 8 отримала кодове ім'я Tempo. Її продавали за 100 доларів. Версія 8.1 не змусила себе довго чекати і з'явилася через півроку. Bride of Buster став безкоштовним оновленням Mac OS. Головна зміна торкнулося файлової системи HFS+.
Після цього розробники створюють версію 8.5 яка виходить через півроку. Allegro став підтримувати нову мікропроцесорну архітектуру, працював з технологією пошукової системи Sherlock, темами і 32-бітними іконками. Це оновлення теж варто було користувачам 100 доларів. За Allegro через два місяці була ще одна ревізія 851 яка виправила пару неполадок нового апдейта. Його стали називати The Ric Ford Release. І останнім в архіві оновлень Mac OS виявилася версія 8.6 - Veronica. Вона була побудована на новому наноядре для коректної роботи Multiprocessing Services 2.0.

Третя ревізія

Як вже згадувалося, це глобальне оновлення стало останнім у серії «класичних». Коли на ринку з'явилася Mac OS 9 розробники щосили займалися випуском оновлень Mac OS X. Архів «дев'ятки» обзавівся вісьмома ревізія. Не всі з них стали помітними і важливими. Після випуску основної версії 9.0 пішла пара незначних оновлень, які виправляли помилки. Після з'явилась обнова 904 яка поліпшила підтримку USB і FireWire. І якщо перша назва у ревізії було Sonata, то цей апдейт назвали Minuet. Нові можливості з'явилися з виходом Fortissimo. Стало можна записувати CD з Finder. Разом з цим покращилася стабілізація системи. Moonlight з'явився під версією 9.2 і став оптимізованим для нового процесора. Limelight і LU1 стали подревизиями основної версії, які також були випущені для виправлення помилок.

«Котячі» ревізії

Слідом за дев'ятим апдейтом було очікувано поява десятого. До того ж про нього говорили ще в момент випуску Mac OS 9. Mac OS X 10.0 Cheetah став першим глобальним апдейтом для користувача і серверних систем. Про нього стало відомо в 2001 році. Його вартість склала 30 доларів.
Оновлення Mac OS. Архів оновлень Mac OS
Коли користувачі дізналися, що перша версія отримала ім'я хижака з родини котячих (Cheetah - з англійської «гепард»), стало зрозуміло, що в майбутньому з'явиться і тигр, і пума, ягуар.
І вони не помилилися. Наступним варіантом дійсно став апдейт Mac OS X 10.1. Після «Гепарда» не минуло й року, а розробники впроваджують нову ревізію «Пума». На наступний рік стало відомо про Mac OS X 10.2 Jaguar. Він також прослужив рік, а вже у 2003-му з'являється апдейт Mac OS X 10.3 Panther. Він виявився першим довгожителем і був популярний до 2005 року. Після нього стільки ж протрималося оновлення Mac OS X 10.4 Tiger. За ним стали з'являтися «Леопард» і «Сніговий Леопард». Обидві версії прослужили за два роки. «Лев» і «Гірський Лев» пропрацювали до жовтня 2013 року.

Шлях до змін

Мабуть, з часом у розробників закінчилася фантазія, тому нова версія того ж оновлення отримала назву пляжу в Каліфорнії. Компанія анонсувала випуск нових ревізій, які будуть іменуватися цікавими місцями цього штату.
Оновлення Mac OS. Архів оновлень Mac OS
Оновлення OS X 10.9 Mavericks виділилося тим, що виявилося перехідним. Воно залишало ще застарілі «фішки», але помалу переходило на новинки. OS X Yosemite, як не важко здогадатися, був названий на честь Йосемітського національного парку. OS X El Capitan нагадав користувачам про найвищій горі в цьому парку. Вже восени 2016 року з'являється апдейт. У цей момент на ринок виходить macOS 1012 Sierra. Хоча і незначно, але оновлення отримало нову назву для всієї серії операційних систем. Кодове ім'я було пов'язане з гірською системою Каліфорнії - Кордильєр.

«Свіже» нововведення

У вересні 2017 року розробники представляють нову версію Mac OS High Sierra. Вона не дуже відмінна від минулорічної ревізії, але внесла в систему деякі виправлення. Була покращена функціональність інтерфейсу і впроваджені оновлення різних програм. Mac OS High Sierra обзавелася модернізованої файловою системою Apple. Пропрацювали проблеми з безпекою в разі розриву з'єднань, відключення електрики або непередбачених збоїв. Для захисту інформації була додана система шифрування.
Оновлення Mac OS. Архів оновлень Mac OS
З появою OS X користувачі перестали скаржитися на те, що оновлення Mac OS зависає або вилітає. Навіть якщо такі випадки траплялися, служба підтримки Apple завжди швидко реагувала на них. Так стали з'являтися універсальні інструкції, які б виправляли подібні неполадки.