Як перевстановити Mac OS: практичні поради

755 0 Новини високих технологій

Операційна система MacOS X – власна розробка компанії Apple і встановлюється на всіх комп'ютерах її виробництва. Завдяки тісній інтеграції і апаратної частини вона відрізняється високою стабільністю і продуктивністю. Один раз в рік випускається нова версія цієї ОС, а протягом строку її служби регулярно випускаються оновлення, які спрямовані на виправлення виявлених помилок. Як перевстановити Mac OS X на вашому комп'ютері, і які варіанти інсталяції, ми розповімо в цьому матеріалі.


Умови розповсюдження

Mac OS x є пропрієтарної операційної системою, перша версія якої була випущена в 2001 році. Протягом подальший дванадцяти років вона поширювалася на платній основі, а всі її версії носили «котячі» імена. Перша в цій серії була ОС 10.0 «Гепард», остання – 10.8 «Гірський лев».
Як перевстановити Mac OS: практичні поради
Починаючи з версії 10.9 MacOS поширюється безкоштовно, а кодові назви стали привласнюватися в честь географічних об'єктів, розташованих в штаті Каліфорнія. Перша в цій серії операційна система була випущена в 2013 році і названа Mavericks, на честь популярного каліфорнійського пляжу. У 2016 році Apple змінила один з пунктів ліцензійної угоди з користувачами. MacOS з тих пір вважається не придбаної, а взятої у компанії в оренду на час використання техніки. Втім, це зміна більшою мірою стосується тих користувачів, які використовують так званий Hackintosh, MacOS встановлення на комп'ютері сторонніх виробників.


Оновлення з App Store

Найпростіший варіант установки нової версії – це завантаження її з магазину додатків App Store. Давайте подивимося, що в цьому випадку потрібно зробити і як. Перевстановити Mac OS X таким способом можна на будь-якому комп'ютері Apple, апаратна частина якого буде підтримувати можливості останньої версії операційної системи.
Як перевстановити Mac OS: практичні поради
Для завантаження потрібно працездатна ОС і доступ в інтернет. На початковій сторінці App Store, в розділі «Швидкі посилання», найпершою буде розташовуватися актуальна версія Mac OS доступна для вашого комп'ютера. Перейшовши на сторінку операційної системи, вибираєте опцію «Завантажити», та в папці «Програми» у вас з'являється її образ з назвою «Встановити Mac OS», поточним номером складання та індикатором, що показує хід скачування її з серверів компанії. Після отримання образу на комп'ютер його залишиться тільки запустити, як звичайну програму. В подальшому, без вашої участі, пройде кілька перезавантажень, і ви зможете використовувати найновішу операційну систему Apple.

Установка з розділу відновлення

З часом вимоги до «заліза» ростуть, і навіть якщо ваш ноутбук офіційно підтримує нову версію, на старій він може працювати більш продуктивно. Давайте розглянемо, як перевстановити Mac OS на MacBook, не змінюючи ОС на більш нову. У цьому випадку нам також знадобиться наявність підключення до «всесвітньої павутини».
Як перевстановити Mac OS: практичні поради
В момент завантаження необхідно використовувати клавіатурну комбінацію Command+R. З її допомогою ви потрапляєте в меню відновлення і вибираєте, як перевстановити Mac OS. Вам буде доступно оновлення до останньої підтримуваної версії або до останньої використовуваної. Вибираючи другий варіант, ви фактично встановіть назад ту ОС, на якій ваш ноутбук показував більшу продуктивність.
При використанні функції відновлення є також можливість повернути версію операційної системи, з якою ви придбали комп'ютер. Якщо ви вирішите виконати таку операцію, вам буде потрібно використовувати більш складну комбінацію клавіш на початковому етапі завантаження. Утримуючи одночасно Shift+Command+Option+R, відповідаючи на питання про те, як перевстановити Mac OS, виберіть варіант установки системи, яка поставлялася з ним в комплекті.

Установка з флешки

Після виходу нових версій ОС Apple, щоб активувати всі доступні можливості, може знадобитися «чиста» установка. У такому випадку вам треба знати, як перевстановити Mac OS з нуля, використовуючи завантажувальну флешку. Цей варіант не набагато складніше попередніх, і єдине, що вам необхідно, – це зовнішній накопичувач розміром не менше 8 Гб і ім'ям Untitled. Перейменувати його можна з використанням програми «Дискова утиліта» з складу ОС.
Як перевстановити Mac OS: практичні поради
Для початку вам буде потрібно завантажити описаним вище способом завантажувальний образ на свій комп'ютер. Після того як він отриманий, можна приступати до створення власної завантажувальної флешки. Використовувати будемо тільки штатні засоби самої операційної системи і створимо диск установки за допомогою програми «Термінал». Скопіюйте його вікно наведену нижче команду: sudo /Applications/Install macOS Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install macOS Sierra.app --nointeraction Для її виконання потрібно обліковий запис адміністратора або знання адміністративного пароля. Якщо до цього ви точно слідували нашим рекомендаціям, то по закінченні не більше півгодини буде в ваших руках інсталяційний диск з останньою версією OS X Sierra.

На закінчення

З цього матеріалу ви дізналися про те, як перевстановити Mac OS на вашому комп'ютері, і які є варіанти виконання цієї задачі. Як бачите, процес перевстановлення «яблучної» операційної системи досить простий і найбільше часу у вас займе скачування її образу. Впоравшись з цим завданням, ви зможете вважати себе справжнім маководом.

Популярі новини
Загрузка...