Відеокарта Intel HD Graphics 530: характеристики, відгуки

263 0 Новини високих технологій

З виходом процесорів сімейства Core від Intel з'явилося таке поняття, як вбудована графіка. Багато виробників процесорів перейняли цей досвід і щосили випускають універсальні чіпи з графічними ядрами. Багато хто вважає, що обчислювальних потужностей вбудованих адаптерів недостатньо для того, щоб запустити на ПК або ноутбуці хоч якусь іграшку з 3D. Але так було досить давно. Технології зробили крок вперед . І тепер вбудовані графічні карти не поступаються бюджетним дискретним моделям. Одним з таких просунутих рішень є Intel HD Graphics 530. На що здатний цей чіп? Давайте розбиратися.


Що це за чіпсет і де він використовується?

Графічне рішення Intel HD Graphics 530 використовується в процесорах Intel Core i36100 і Intel Core i76700K. Не сказати, щоб від типу процесора залежав приріст продуктивності графічного ядра в іграх, але працювати з i7 якось приємніше. Обидва процесора використовують 64-бітну архітектуру. Перший має два фізичних ядра та чотири віртуальних потоку. Другий - чотири ядра і вісім потоків. Але на графічну частина це ніяк не впливає. Варто відзначити, що таке графічне рішення використовується тільки в цих процесорах. У решти моделей або більш слабке графічне ядро, або нереально продуктивне Intel Iris Pro.
Відеокарта Intel HD Graphics 530: характеристики, відгуки
Відеокарта Intel HD Graphics 530 за своїми параметрами відноситься до продуктів бюджетного рівня. Тому якоїсь фантастичної продуктивності від неї не варто очікувати. Таке графічне рішення використовується виробниками в ноутбуках, бо графічне ядро споживає значно менше енергії. Це позитивно позначається на часі автономної роботи пристрою. Якщо в ноутбуці є вбудоване графічне ядро процесора і дискретна відеокарта, то процесорна графіка використовується при роботі системи у звичайному режимі. Але як тільки запускається " важке " 3D-додаток, в бій автоматично вступає потужний дискретний відеоадаптер.


Технічні характеристики відеокарти

Отже, які технічні характеристики Intel HD Graphics 530? Вона має максимальну тактову частоту 1150 мегагерц. Це нормальний результат для вбудованого графічного рішення. Працює відеокарта з допомогою 24 потоків при обробці відео і 3D. Розрядність шини пам'яті - 128 біт. Багато дискретні моделі не мають навіть таких характеристик. Найголовніше для любителів ігор - наявність підтримки Direct X 12. Також варто відзначити, що пам'ять ця відеокарта черпає з оперативної пам'яті ПК або ноутбука. Тому її просто не може бути багато. Тим не менш обсяг пам'яті впливає на продуктивність графіки. Набагато більш важливу роль відіграє тактова частота і розрядність. А з цим у відеокарти все в порядку.
Відеокарта Intel HD Graphics 530: характеристики, відгуки

Які ігри підуть на Intel HD Graphics 530?

Це питання дуже цікавить всіх власників процесора Intel Core i3 з Intel HD Graphics 530 на борту. Давайте подивимося, як поведуть себе світові хіти на різних рівнях налаштування графіки при використанні цієї відеокарти. Перша у списку - давня, але легендарна Diablo III від Blizzard. На ультранастройках зображення відеокарта обробляє картинку всього з 35 кадрами в секунду. Грати можна. Але не дуже комфортно. На середніх налаштуваннях відеокарта спокійно видає 71 кадр в секунду. Вже краще. На низьких налаштуваннях користувач отримує вже 106 кадрів. Це пристойний результат. Тепер подивимося, як поведе себе більш сучасна гра на цьому графічному чіпі.
Відеокарта Intel HD Graphics 530: характеристики, відгуки
Наступний герой - Metal Gear Solid V 2015 року випуску. Тут Intel ( R) HD Graphics 530 показує всього 83 кадру в секунду на ультранастройках . Нормально грати можна тільки на низьких налаштуваннях якості. Тоді кількість кадрів в секунду виростає до 48. Найгірше йдуть справи з таким хітом, як The Witcher III. Навіть на низьких налаштуваннях графіки кількість кадрів в секунду не перевищує 134. Як бачите, далеко не для всіх ігор підійде ця відеокарта. Для серйозних продуктів рекомендується наявність дискретної відеокарти.

Різниця між вбудованим графічним ядром і дискретною адаптером

Основна відмінність полягає у фізичному розмірі ядра і кількості потоків, які приймають участь в обробці тієї чи іншої графічної задачі. Зрозуміло, що такі відеокарти, як Intel HD Graphics 530 з i36100 не можуть встигнути за дискретними моделями. Не будемо забувати і про максимальною робочою частотою відеоадаптера. У дискретного варіанту вона буде набагато вище. Також важливу роль відіграє відеопам'ять. І тут вбудоване ядро програє з тієї простої причини, що черпає пам'ять з оперативки. А значить, вона не так швидко реагує. Та й багато її не може бути. Саме тому для серйозних ігор краще мати окрему карту. А в " Веселу Ферму " можна і на " Интеле " поганяти.
Відеокарта Intel HD Graphics 530: характеристики, відгуки

Чому варто купувати ноутбук з вбудованим графічним ядром?

Відповідь на це питання має деяку неоднозначність. З одного боку, вбудована графіка не дуже потужна, і толку від неї трохи . Але з іншого - саме таке рішення допомагає істотно знизити енергоспоживання лептопа. До того ж сучасні вбудовані адаптери (такі як графічне ядро процесора Intel Core i36100 - HD Graphics 530) досить непогано справляються з 3D-іграми. Але не з самими новими. Деякі виробники ноутбуків впроваджують у свої продукти і гібридну графіку. Що це означає? Це означає, що на борту ноутбука знаходяться відразу дві відеокарти: вбудована і дискретна. В залежності від складності виконуваних завдань автоматична система лептопа використовує той чи інший відеоадаптер. У компанії nVidia така технологія носить назву Optimus. Є також продукти з гібридною графікою від AMD. Якщо придбати саме такий ноутбук, то можна буде і заощадити на енергоспоживанні, і не відмовляти собі в улюблених задоволеннях.
Відеокарта Intel HD Graphics 530: характеристики, відгуки

Що потрібно знати про вбудованому графічному ядрі?

При купівлі ноутбука з такою графічною частиною потрібно чітко розуміти, що по потужності таке рішення не зможе конкурувати з дискретними адаптерами. Тим не менш потрібно всебічно вивчити технічні характеристики відеоадаптера, щоб знати, на що він здатний. Але це тільки в тому випадку, якщо в лептопі відеокарта одна - вбудована. Якщо ж адаптера два, то такі тонкощі зовсім ні до чого. Єдиний момент: краще вибирати графічні ядра типу Intel HD Graphics 530. Процесори, які вони інтегруються, як правило, досить продуктивні. На користь продуктів від Intel говорить і той факт, що вони споживають набагато менше енергії. Особливо якщо порівнювати ці продукти з виробами від AMD. Останні поступаються в продуктивності і гріються так, що навіть сама просунута система охолодження може не витримати.
Відеокарта Intel HD Graphics 530: характеристики, відгуки

Позитивні відгуки власників

Це дуже важливий розділ, оскільки саме тут можна дізнатися про реальні переваги чи недоліки вбудованого відеоадаптера. Що стосується відеоядра Intel HD Graphics 530 то відгуки про ньому неоднозначні. Почнемо з позитивних. Багато користувачі відзначають відмінну продуктивність відеокарти в плані обробки відео. Такі процеси, як конвертація, відтворення і перекодування, не становлять ніякої проблеми для цього адаптера. Також власники ноутбуків і ПК з таким графічним рішенням говорять про те, що такі ігри, як Diablo III або World of Warcraft, цілком по силам Intel HD Graphics 530. Багато вихваляють нереально низьке енергоспоживання вбудованої графіки. А власники лептопів з гібридною графікою і зовсім горя не знають. Взагалі, продуктивність Intel HD Graphics 530 знаходиться на рівні бюджетних дискретних адаптерів. Це підтверджується численними відгуками користувачів. Однак вони відзначають, що непогано було б мати і дискретну відеокарту. Просто на всяк випадок. Раптом захочеться пограти в GTA V? На даний момент 530 серія в чіпсетах від " Інтел " є найпрогресивнішою. За винятком моторошно продуктивних і нереально дорогих " Айріс " і " Айріс Про " . Але зустріти їх у звичайному житті майже неможливо. Тому куди більше власників 530-ї моделі адаптера. І більшість з них задоволені відеокартою. Для переважної більшості користувачів потужності графічного рішення цілком достатньо.
Відеокарта Intel HD Graphics 530: характеристики, відгуки

Негативні відгуки власників

Картина відгуків була б неповною без згадки негативних коментарів тих, кому з якихось причин не сподобався даний графічний адаптер. Таких небагато, але вони є. І з їх думкою доводиться рахуватися. Які найбільш поширені скарги на Intel HD Graphics 530? Драйвер для пристрою на офіційному сайті безнадійно застарів. І виробник, схоже, не збирається його оновлювати. Ось найчастіша скарга, яка надходить на адресу цього графічного ядра. Однак у виробника можуть бути свої причини на те, щоб не оновлювати драйвера. Можливо, саме з ними адаптер працює найбільш адекватно. Також досить часті скарги на те, що відеокарта відмовляється нормально працювати з сучасними іграми. Але це вже взагалі ні в які ворота. Для таких завдань потрібна тільки дискретна карта, 530-я не годиться. Взагалі, конструктивної критики від користувачів на адресу 530-го адаптера від " Інтел " дуже мало. Здебільшого люди нарікають на те, що вона не підходить для ігор. Але це було й так зрозуміло. Просто деяким товаришам потрібно уважно читати специфікації перед купівлею ноутбука або ПК. До серйозним проблем можна віднести тільки застарілий драйвер на офіційному сайті виробника. Та й це не є критичним. Бо навіть з ним адаптер працює чудово.

Висновок

Тільки що нами був розглянутий вбудований графічний адаптер Intel HD Graphics 530. У нього маса переваг, які можуть сподобатися користувачам, знайомих зі специфікою таких рішень. Але в той же час потужності графічного ядра для сучасних ігор явно не вистачає. Таке рішення можна серйозно використовувати тільки в тандемі з дискретною відеокартою. Тим не менше при роботі виключно на цьому адаптері лептоп споживає значно менше енергії. І це факт, з яким варто рахуватися.