Лазерний принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw: відгуки та порівняння з аналогами

14 0 Новини високих технологій

Canon i-Sensys LBP613Cdw - лазерний кольоровий принтер, випущений не так давно. За своєю вартістю в 10 тис. рублів він володіє досить непоганими характеристиками. У даній статті буде наведено огляд Canon i-Sensys LBP613Cdw, вивчено його характеристики та проаналізовано відгуки користувачів.

Зовнішній вид

Зовні принтер виглядає досить громіздко. Що, власне, не дивно, адже всередині знаходиться багато складного обладнання для друку. На передній верхній частині, по класиці, розташований лоток для виведення надрукованих документів. Зліва від нього розмістився USB-порт для підключення пристроїв. Ними можуть бути як запам'ятовуючі пристрої, так і різні маніпулятори або пристрою введення-наприклад, клавіатури. Трохи ближче до передньої панелі є спеціальний стопор для паперу, який можна висунути для уникнення падіння її з лотка. На верхній частині праворуч розташована панель управління. У даній моделі вона являє собою невеликий блок з рідкокристалічним дисплеєм і набором клавіш.


Лазерний принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw: відгуки та порівняння з аналогами
Передня панель являє собою кришку, з допомогою якої можна дістатися до нутрощів принтера, в тому числі і до картриджів. А також на ній є кнопка включення і виключення. В самому низу є висувний лоток для подачі паперу. На правій панелі пристрою є спеціальні решітки для відведення теплого повітря. Не рекомендується встановлювати принтер так, щоб вони були перекриті. На задній панелі є спеціальна кришка, відкривши яку можна усунути замятую папір. Тут же знаходиться наклейка, на якій вказані технічні характеристики пристрою. У лівому куті розмістився роз'єм для підключення живлення. Праворуч на задній панелі можна виявити невеликий блок з роз'ємами. На цій моделі їх представлено всього 2 - USB-порт для підключення до комп'ютера і Ethernet для підключення по локальній мережі.


Всередині пристрою

Після відкривання передньої кришки можна побачити лоток для картриджів. Розміщувати їх варто в такому порядку, починаючи від самого далекого: жовтий, пурпурний, блакитний, чорний.

Панель управління

Блок управління на даному принтері досить великий і містить масу цікавих налаштувань і установок. У самому верху є дисплей на рідких кристалах. Саме на ньому буде відображатися стан поточного завдання друку. Також тут можна виставити якісь налаштування і дізнатися про помилки сталися під час виконання завдань. Під екраном є клавіша «Головний». Вона переводить користувача в меню до основних налаштувань і функцій, таких як «Швидка печатка».
Лазерний принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw: відгуки та порівняння з аналогами
Клавіша "Назад", за логікою, повертає на попередній екран. Цифровий блок служить для швидкого введення даних, що складаються з чисел. Блок управління оснащений стрілками для більш зручного переміщення по меню. В центрі його розташована кнопка "OK", з допомогою якої можна підтвердити прийняті рішення. У самому внизу розташовуються два індикатора. Один з них відповідає за відображення стану друку, а другий починає світитися при виникненні помилки. Ряд клавіш в правому ряду відповідає за такі дії як енергозбереження, монітор стану, ідентифікація, видалення, скасування друку.

Технічні дані Canon i-Sensys LBP613Cdw

Цей принтер може друкувати на стандартних аркушах формату А4 розміром 216 на 356 мм. В пристрої присутня можливість автоматичної двосторонньої друку. Максимальна роздільна здатність для обох режимів, як для чорно-білого, так і кольорового становить 600 на 600 точок на дюйм. Середня швидкість друку, заявлена виробником, становить 18 сторінок в хвилину.
Для друку використовується 4 кольори — жовтий, пурпурний, чорний і блакитний. Відповідно використовується чотири різних картриджа стандарту 045 і 045 H. Ресурс кожного дорівнює приблизно 1300 сторінок.
Лазерний принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw: відгуки та порівняння з аналогами
Принтер володіє досить великим обсягом пам'яті, що дорівнює 1 Гб. Частота процесора становить 800 МГц. Для підключення до різних мереж використовуються інтерфейси Ethernet, Wi-Fi і USB 2.0.

Робота з принтером за допомогою смартфона

Принтер володіє можливістю друку прямо із смартфона. Для цього потрібно, щоб мобільний гаджет був підключений до однієї мережі з принтером. Якщо використовується маршрутизатор, то достатньо знаходження його і смартфона в одній мережі. Існує і можливість підключення безпосередньо. Для цього потрібно на головному екрані панелі керування принтера вибрати «Мобільний портал» і подивитися на вказаний IP адреса. Цей IP можна вказати в якості адреси призначення підключення в телефоні.
Лазерний принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw: відгуки та порівняння з аналогами
Є і другий варіант підключення. Для цього знову ж таки використовується «Мобільний портал» в панелі керування принтера. У ньому вибирається пункт «Qr-код». Потім на смартфон завантажується і встановлюється додаток Canon Print Business. Запустивши його, потрібно просканувати показаний на екрані qr-код. Після чого з'єднання відбудеться автоматично, і з'явиться можливість відправляти дані на друк.

Боротьба з помилками

Як і багато «розумних» принтери, дана модель при виникненні неполадок повідомляє про це за допомогою спеціальних кодів. Варто розглянути найбільш часто зустрічаються помилки, а також методи їх усунення.
#037 Даний код помилки може означати те, що печатка не може бути виконана через занадто великого файлу. Щоб усунути неприємності, потрібно якимось чином розділити файл або зменшити його розмір. Можна спробувати виконати друк з драйвера принтера. #099 Ця команда насправді не є помилкою, тому що відображає скасування друку. Але вона також може зустрічатися при щоденній роботі з принтером. #408 Причин для відображення цієї помилки може бути дві . Перша може полягати в тому, що при читанні даних з карти пам'яті відбулося її видалення з пристрою, наприклад, користувач раптово вирішив її витягнути. Для усунення несправності треба повернути карту на місце і продовжити друк. У другому випадку пристрій пам'яті USB може використовувати невідповідний формат, який принтер не розуміє. #701 Ця помилка відноситься до несправностей доступу. Тобто стався якийсь збій при перевірці достовірності або був введений неправильний ідентифікатор або пінкод. #752 Це помилка пов'язана з факсом. Означати вона може кілька варіантів несправностей. По-перше, можуть бути неправильно вказані імена серверів pop3 або доменів. По-друге, апарат і зовсім може бути не підключений до мережі. #822 Ця помилка виникає в той момент, коли принтер намагається роздрукувати завдання з флешки, але формат файлу не підтримується ним. Рішенням буде редагування файлу таким чином, щоб він став підтримуваним. Зі списком відповідних форматів можна ознайомитись в інструкції до пристрою. #863 Даний код говорить про те, що всередині принтера сталася якась неполадка при друку документа з комп'ютера. Для рішення можна спробувати вимкнути апарат і придбати свою давню мрію практично кожному. Деякі користувачі відгуки про Canon i-Sensys LBP613Cdw відзначили невисоку вартість витратних матеріалів. Зокрема, це стосується тонера і чіпів. Драйвера і програмне забезпечення встановлюються на комп'ютер без будь-яких проблем. Точно так само, без збоїв, вони і працюють. Безсумнівним плюсом багато власники називають його компактність, яка дійсно актуальна для домашнього принтера. Витрата тонера відзначений у багатьох відгуках про Canon i-Sensys LBP613Cdw як прийнятний. Не багато, але і не верх економії. Точно так само до плюсів можна віднести і найдешевшу заправку принтера.

Негативні відгуки

Що стосується негативних моментів, то не обійшлося і без них. Зокрема, принтер не завжди здатний передавати потрібну колірну гамму. Що вирішується додаткової калібруванням, поради по якій можна знайти в інтернеті. Комусь у відгуках про принтер Canon i-Sensys Colour LBP613Cdw здалося, що пристрій трохи шумновато для свого класу. Але, як заявляє сам користувач, це справа звички.

Висновки

В цілому даний девайс виправдовує вкладення. Пристрій з можливістю кольорового друку за 10 тис. рублів - це не так вже і дорого. Судячи з відгуків про принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw, співвідношенням ціна-якість задоволені більшість користувачів. Його компактність дозволить з легкістю розмістити пристрій будинку таким чином, щоб він займав якомога менше місця. Можливість двостороннього друку також є безсумнівним плюсом. Як показав один з відгуків про принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw, зручність його використання знаходиться на висоті. Меню хоч і рясніє різними функціями і установками, розібратися в ньому все ж можна. Мінусів, як показали відгуки про Canon i-Sensys LBP613Cdw, досить мало. Та й велика частина з них, чесно кажучи, цілком вирішувана в домашніх умовах.

Огляд аналогів

Першим претендентом в категорії кольорових лазерних принтерів в ціновому діапазоні близько 10 тис. рублів став Ricoh Aficio SP C240DN. Порівняно з Canon i-Sensys LBP613Cdw дана модель виглядає набагато масивніший. При цьому внутрішні характеристики залишаються такими ж. Максимальний розмір друку принтера такий же - формат А4. Дозвіл в кольоровому режимі не являє собою чогось надприродного і дорівнює 2400 на 600 точок. Обчислювальні потужності на порядок слабше героя статті. Зокрема, тактова частота процесора складає всього 220 МГц, а об'єм пам'яті - 64 Мб.
Лазерний принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw: відгуки та порівняння з аналогами
У порівнянні з лазерним принтером Canon i-Sensys LBP613Cdw дана модель має набагато більш дорогі матеріали. Це стосується як картриджів, так і їх заправки. Даний факт виявився з відгуків про пристрій. Другим в списку аналогів можна назвати принтер OKI C332dn. Перебуваючи в тому ж ціновому діапазоні, це пристрій заявлено як офісне обладнання. Відповідно, воно здатне витримувати набагато більше навантаження, ніж принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw. Зокрема, це виражається в кількості друкованих сторінок в місяць. В даному принтері воно може доходити до 45000. Дозвіл друку трохи поступається - 1200 на 600 точок для обох режимів друку. Заявлена щільність паперу принтера вище, а це означає, що він може друкувати на більш щільною і якісному папері. При цьому і ресурси самих картриджів виглядають більш обнадійливими - 3000 сторінок для кольорового і 3500 для чорно-білого. Залізо в принтері встановлено практично аналогічне герою статті. Додаткові функції і можливості, на зразок Air Print, Wi-Fi та інших "плюшок", присутні.
Лазерний принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw: відгуки та порівняння з аналогами

Огляд аналогів серед власної продукції

До речі, варто згадати і про самій лінійці Canon I SENSYS. В її лавах є кілька цікавих моделей. Їх ціновий діапазон коливається в невеликих межах від 8 до 15 тис. рублів. При цьому відмінність серед моделей характеризується якістю друку, її швидкістю і ресурсами картриджів. Тут є з чого вибрати хороший принтер як для дому, так і для різного розміру офісів. Наприклад, Canon i-Sensys LBP251. Даний принтер орієнтований на використання в середніх і малих офісах. Внаслідок чого має високий показник ресурсу - близько 50000 сторінок в місяць. Якість друку при цьому задовільний і дорівнює 12001200 точок на дюйм. Щільність застосовуваної папери невисока, але достатня для друку на етикетках, глянцевому папері і конвертах. Цей принтер може друкувати тільки в чорно-білому режимі, зберігаючи при цьому високу швидкість в 30 сторінок в хвилину. Ціна на нього досить висока і становить 15 тис. рублів.

Висновок

Перша поява перших кольорових лазерних принтерів на російському ринку було дуже хвилюючим подія. Адже це була дійсно повнокольоровий друк з ідеальною якістю. На жаль, їх вартість була настільки висока, що придбати їх собі могли лише великі підприємці або структури. На сьогоднішній день таку модель може собі дозволити практично будь-який житель країни. Це прекрасно підтверджується прикладом принтера Canon i-Sensys Colour LBP613Cdw.
Лазерний принтер Canon i-Sensys LBP613Cdw: відгуки та порівняння з аналогами
При невисокій ціні його можна використовувати як для дому, так і для офісу. Друк текстів поздоровлень у кольоровому форматі, листівок, конвертів - досить проста задача для цієї моделі. Невибагливість в обслуговуванні відображає перевагу перед струминними принтерами. Так само як і вартість витратних матеріалів. Ну а про швидкість друку лазерного принтера в порівнянні зі струменевим можна навіть не говорити.