Windows Media Center («Віндовс Медіа Центр»): що це і навіщо потрібно?

207 0 Новини високих технологій

Є така програма в Windows-системах, яка називається Windows Media Center («Віндовс Медіа Центр»). Виходячи з назви, неважко зміркувати, що даний пакет є засобом відтворення мультимедиаконтента. Але наскільки оптимально і доцільно його використання? Спробуємо розібратися.

Що з себе представляє «Віндовс Медіа Центр»?

Відразу хочеться звернути увагу всіх користувачів Windows-систем, що в останній раз в оболонці ОС цей компонент присутній саме в Windows 7 як «ушите» додаток.


Windows Media Center («Віндовс Медіа Центр»): що це і навіщо потрібно?
Для «Віндовс 8.1» «Медіа Центр», так само як і для десятої версії системи, потрібно встановлювати окремо, оскільки його в основному дистрибутиві немає. Але чи так це необхідно? В принципі, в системах вище сьомої є власні інструменти перегляду і управління файлами мультимедіа (ті ж переглядачі або плеєри). Біда в іншому: для кожного файлу мультимедіа потрібно відкривати окремий додаток. А ось «Віндовс Медіа Центр» поєднує все в одному. Незрозуміло чому, але цей програмний пакет після Windows 7 був виключений з вбудованих додатків системи. А даремно.

«Медіа Центр «Віндовс 7»: перспективи розвитку

На сьогоднішній день завантажити дистрибутив цього програмного комплексу можна безпосередньо на сайті Microsoft. Дана версія, хоч і розрахована на Windows 7 проте досить добре поводиться і восьмий, і в десятій версії (в принципі, всі програми «сімки» сумісні з версіями рангом вище).


Питання в іншому: чи буде компанія Microsoft розвивати цей напрям? Судячи з усього, немає. А шкода. Такий програмний комплекс був би затребуваний багатьма користувачами.

Використання програми

Якщо відразу звернути увагу на інтерфейс програми, можна зробити висновок про те, що тут все створено для повного спрощення дій будь-якого, навіть самого непідготовленого користувача. Розподіл категорій відразу вселяє довіру.
Windows Media Center («Віндовс Медіа Центр»): що це і навіщо потрібно?
Правда, окремої розмови заслуговує налаштування телебачення в онлайн-режимі. На жаль, дана опція доступна тільки за умови наявності відповідної приставки. Без неї ТБ працювати не буде, не кажучи про те, що AppleTV не підтримується взагалі (для цього потрібно встановлювати додатковий аплет). Крім того, «Віндовс Медіа Центр» має властивість викликати системні помилки, хоча і є системним додатком,«вшитим» у версії Windows 7 і нижче. На восьмій і десятій модифікаціях збої теж були відзначені, однак через те, що пакет встановлюється як стороннє ПЗ, на системі це особливо не позначається. Але повернемося до інтерфейсу. Тут все досить просто. Достатньо задати пошук. Зауважте відразу, що він буде переадресований на ресурси самого програмного забезпечення, тобто вказати папку з тим же MP3-файли вручну не вийде. В принципі, те програма розрахована. Пріоритет ставиться використання інтернет-сайтів, а не локальних ресурсів.

Питання оновлення та помилки

Що стосується установки апдейтів, досить часто, будучи інстальованим в системи Windows 8 і вище, мультимедійний центр намагається встановлювати апдейти мимовільно. Здавалося б, нічого страшного в цьому немає, проте деякі пакети, не розраховані на функціонування в операційних системах вище сьомий, можуть викликати критичні збої.
Windows Media Center («Віндовс Медіа Центр»): що це і навіщо потрібно?
Помилки теж зустрічаються. Але вони в основному пов'язані з неможливістю відтворення файлів певного типу або відсутністю відповідних кодеків і декодерів. Як вже зрозуміло, такі проблеми виправляються виключно перевстановлення відповідних програмних продуктів. Якщо ж мова йде про системах Windows 7 і нижче, одним з найпростіших засобів, які можна порадити до застосування, може стати стандартна утиліта Microsoft Fix It, яка спочатку була розроблена для усунення помилок з завантаженням і встановленням критично важливих оновлень системи.