Програма для створення 3D-моделей: огляд декількох інструментів

137 0 Новини високих технологій

У статті представлений огляд декількох редактори тривимірної графіки. Такі програми використовуються як початківцями моделистами, так і професіоналами. Без комп'ютерної графіки не обходяться ні сучасні відеоігри, ні мультфільми, ні кінострічки.

Maya

Maya - краща програма для створення 3D-моделей . Продукт постійно удосконалюється і вдосконалюється. Можна сказати, що цей редактор - головний конкурент 3Ds Max. Завдяки професійному підходу до розробки і вбудованим інструментів, програма не поступається своїм аналогам, а де в чому і перевершує їх.


Програма для створення 3D-моделей: огляд декількох інструментів
Maya використовується для моделювання комп'ютерної графіки у фільмах і комп'ютерних іграх. Програма була задіяна при створенні таких блокбастерів, як "Льодовиковий період" і "Зоряні війни". Це вже достатній привід, щоб звернути на неї увагу.

Особливості Maya

Програма для створення 3D-моделей оснащена засобами для редагування полігонів і кривих, також складними інструментами текстурування і регулювання координат текстури. Maya включає в себе систему малювання 3D Paint Tool. З її допомогою можна створити текстуру без перемикання в інші інструменти.
Програма для створення 3D-моделей: огляд декількох інструментів
Програма заслужила популярність не тільки завдяки можливостям створення 3D-моделей. До послуг користувача також надана система анімації. Деформатори, інверсна кінематика, зміна типів вібрації м'язів - всім це доступно в Maya.

Hash Animation Master

Продукт Hash Animation не конкурує з професійними інструментами. Його не можна рекомендувати тим користувачам, які в роботі застосовують такі програми для створення 3D-об'єктів як 3Ds Max і Maya.


Головна перевага програми - простота і зручність інтерфейсу. Розробники просто відрубали функції, які не потрібні початківцям моделістам. В першу чергу Hash Animation підійде для навчання роботі з тривимірною графікою. Однак і серйозні проекти можуть бути розроблені в цій програмі. Наприклад, популярний анімаційний фільм "Історія іграшок" був створений саме в Hash Animation.

Особливості Hash Animation Master

Інтерфейс програми для створення 3D-об'єктів модульний. Його можна легко налаштувати під свої потреби. Будь модуль можна перемістити, просто перетягуючи його мишею. Головні інструменти знаходяться в основному вікні. Такий підхід дозволив виключити довгі перемикання по пунктах меню. Моделювання в програмі повністю виключає примітиви. Робота по створенню об'єкта проводиться зі сплайнами. Якщо ж примітиви необхідні, буде потрібно встановити кілька додаткових плагінів. В додаток вбудований набір матеріалів, але користувач може скористатися внутрішнім редактором, якщо необхідно створити унікальну поверхню. Програма для створення 3D-моделей оснащена зручними інструментами текстурування. Можна накласти текстуру в ручному режимі, задати координати або виконати побудову ProjectionMap.
Програма для створення 3D-моделей: огляд декількох інструментів
Скелетна анімація в програмі організована максимально зручно. Саме завдяки їй додаток стало популярним. Ланки можуть бути об'єднані в групи. При цьому комбінування не обмежена нічим. Для оцінки анімації досить перетягнути будь-яку групу мишею. На екрані відразу ж буде показано підсумкове рух.
Програма для створення 3D-моделей має і недоліки. Хоча їх кількість невелика. Головна недоробка - камера. Вона незручна і веде себе зовсім не так, як в інших 3D-редакторах. Операції рендеринга в додатку виконуються повільно, проте це не рятує кінцеве зображення від спотворень. Також до недоліків варто віднести ціну редактора тривимірної графіки ($300). Звичайно, Hash Animation набагато дешевше професійних продуктів, але і не кожен зможе заплатити такі гроші одномоментно.

SketchUp

Програма для створення 3D-об'єктів SketchUp надзвичайно проста. Розробники заявляють, що простота спільно з особливостями програми - головні переваги продукту. Головна відмінна риса ScetchUp - можливість роботи без попередньої конфігурації.
Програма для створення 3D-моделей: огляд декількох інструментів
Геометричні параметри примітивів вводяться в спеціальне поле. Використовуючи вбудовану систему Push/Pull можна пересунути об'єкт таким чином, щоб на траєкторії руху його ребер створилися нові стінки. Так як програма для створення 3D-об'єктів націлена на непрофесійних користувачів, в ній повністю відсутні інструменти для побудови карт зсуву. Растрові зображення можуть використовуватися в якості текстури, окремого об'єкта або як основа для відновлення 3D-моделі.