"Автокад" - що це таке? Опис програми

1979 0 Новини високих технологій

Нова версія самої популярної системи автоматизованого проектування AutoCAD 2017 з'явилася 21 березня 2016 року, а найбільш стабільною стала "Автокад 2016". За допомогою цього програмного комплексу в нашій країні випускається велика частина електронної графічної документації. Для чого був спочатку створений "Автокад", що це зараз і які перспективи розвитку? Про все по порядку.

Про створення AutoCAD

Історія "Автокад" починається в 1982 році, коли в січні програміст Джон Уолкер запропонував кільком колегам створити фірму по розробці прикладного програмного забезпечення.
"Автокад" - що це таке? Опис програми
Спочатку назвати фірму і першу програму планувалося інакше, але у квітні того ж року була зареєстрована фірма Autodesk, а через чотири місяці і "Автокад". Що це додаток стане затребуваним, знали вже тоді. Таким чином, датою народження популярної програми вважається 25 серпня.


Спочатку молода компанія пропонувала дві версії програми: для 8-розрядних процесорів, що працюють з операційною системою CP/M (Autocad-80), і версія 16-розрядних процесорів в операційній системі MS-DOS (Autocad-86). Коштувала програма рівно тисячу доларів США. Вийшла у травні 1985 року на ринок версія 2.1 мала спеціальна мова, що дозволяє записувати вирази й описувати змінні, в наступних версіях іменований AutoLisp. Перша російська версія пакету з'явилася в 1988 році. Починаючи з 11 версії "Автокад", яка вийшла в жовтні 1990 року, з'явилися можливості створення тривимірних моделей. Суттєві можливості додалися в програму в 2006 році. AutoCAD 2007 давав можливість вибирати один з декількох видів інтерфейсів користувача, мав нову зручну панель і інструменти для роботи з тривимірними об'єктами, дозволяв створювати анімацію.


C тих пір компанія стабільно випускає нову версію пакету щорічно. В даний час випущено більше 35 версій тільки для настільних комп'ютерів. Виходять мобільні версії, "Автокад" російська версія, а також для операційних систем Windows, OS X, iOS.
"Автокад" - що це таке? Опис програми
Крім "Автокад", компанія випускає та інші популярні і відомі у всьому світі пакети прикладних програм, пов'язані з візуальним моделюванням і створенням креслень:
 • 3ds Max.
 • Maya.
 • Fusion 360.
 • Inventor Professional.
 • Призначення

  Так що собою являє "Автокад", що це за система автоматизованого проектування? Основна функція даної САПР – 2D-малювання та створення проектної документації в різних областях знань. У середовищі є різні інструменти для роботи зі стандартними і довільними формами, які дають змогу створювати будь-які 3D-моделі і проводити їх аналіз. Підхід на основі динамічних блоків дозволяє не перерисовувати повторювані елементи, а брати їх з бібліотеки або змінювати параметри вже накреслених. Наявність можливостей по тривимірної друку дозволяє легко створювати фізичні макети, друкуючи проекти на 3D-принтері.
  "Автокад" - що це таке? Опис програми
  Наявність механізму збереження операцій і створення макросів дозволяє вводити команди, навіть не маючи досвіду у програмуванні. Різноманітні інструменти для роботи з дво - і тривимірними об'єктами дозволяють легко перемикатися між різними режимами відображення, змінювати масштаб й обертати об'єкти. "Автокад" володіє необхідними засобами для створення анімаційних роликів, які можуть бути використані в презентаціях.
  "Автокад" - що це таке? Опис програми

  C якими файлами працює

  Файли "Автокад" мають розширення DWG і DXF. Файли з розширенням DWG є найпопулярнішим форматом для зберігання цифрових креслень (DWG –drawning). Володіє даним форматом компанія Autodesk, і для її продуктів він є основним. Програмні середовища для проектування інших виробників також можуть працювати з даним форматом. Програма дозволяє відкривати і використовувати для роботи файли інших поширених графічних і текстових форматів. DXF файли (drawing exchange format) дозволяють обмінюватися графічною інформацією між CAD-програмами. Цей формат також належить Autodesk, але підтримується більшістю систем автоматизованого проектування.
  "Автокад" - що це таке? Опис програми

  Системні вимоги

  Мінімальні вимоги до комп'ютера програми "Автокад" 2016 (російська версія):
 • операційна система Windows 8.1 операційна система Windows 7 версії не нижче «Домашня розширена»;
 • 32 - або 64-розрядні процесори Intel або AMD для відповідної версії AutoCAD c частотою 10 ГГц і підтримкою інструкцій SSE2;
 • від 2-х Гб оперативної пам'яті;
 • монітор з розширенням не менше 1024*768 і відеокарта, сумісна з DirectX 9.
 • Програмою також необхідно наявність:
 • Windows Internet Explorer версії не нижче 9.0;
 • флешплеера Adobe Flash Player версії не нижче 10;
 • бібліотек .NET Framework 4.5.
 • Для AutoCAD 2017 мінімальні системні вимоги трохи вище: зокрема потрібно монітор з роздільною здатністю не менше 1360*768 набір бібліотек .NET Framework 4.6.

  Особливості інтерфейсу

  Система проектування базується на інтерактивному підході, подразумевающем діалог користувача з програмою на мові спеціальних команд. Практично всі команди мають різні варіанти виконання. Як саме використовувати команду, система вирішує на основі аналізу дій користувача і діалогу з ним.
  Стандартний інтерфейс "Автокад" являє собою робочу область, звану моделлю, панелі інструментів, додаткові вікна і рядок для введення команд. Починаючи з версії 2009 панелі інструментів розташовані на меню у вигляді стрічки, але можливо переключення до класичного вигляду. Меню у вигляді так званої Ribbon-стрічки є загальним трендом сучасних прикладних програм, продукти компанії "Автодеск" мають такий інтерфейс. Склад стрічки можна настроювати під потреби конкретного користувача. Стрічка має вкладки, кожна з яких включає в себе необхідні, схожі за групами інструменти. Всі елементи мають додаткове контекстне меню, традиційно яке викликається правою кнопкою миші.

  Тенденції розвитку

  Вектор розвитку Autocad схожий c загальним трендом вдосконалення прикладного програмного забезпечення. Послідовно поліпшуються показники стабільності, точності і продуктивності 3D-графіки, впроваджуються різноманітні інтелектуальні засоби, сумісність з іншими програмними продуктами фірми Autodesk і інших компаній. Випускаються версії "Автокад" для планшетних комп'ютерів, смартфонів на популярних мобільних операційних системах. Звичайно, ніхто не говорить про такий "Автокад", що це реальна альтернатива традиційним версіями, але відкриваються можливості виконати деякі обмежені дії з проектами буквально «на бігу». Не забули в компанії "Автодеск" і про хмарні технології. Версія Autocad WS дає можливість зберігати інформацію в хмарі компанії Autodesk 360 і працювати з ними через мережу.

  Популярі новини
  Загрузка...