CIS - що це таке?

16 0 Новини високих технологій

У разі купівлі ліцензійної версії Windows 7 користувачі дуже часто звертають увагу на те, що на коробці з настановним диском можуть бути назви версій системи на зразок CIS, OA, GE тощо. Однак саме скорочення CIS може означати і дещо інші поняття. Для початку розглянемо сам термін CIS. Що це таке, далі буде зрозуміло. Але відразу варто попередити всіх читачів, що трактування цього скорочення не завжди може ставитися саме до комп'ютерної техніки і встановлюваним операційним системам. Але якщо виходити саме з міркувань установки і використання операційних систем Windows, саме про це й піде далі мова. І для початку необхідно навести декілька загальних понять, які, на жаль, можуть не вписуватися в загальноприйняту ідеологію.


CIS: що це? Основні поняття

Отже, першим ділом визначимося з тими термінами, які нам пропонуються офіційними джерелами кшталт «Вікіпедії».
CIS - що це таке?
Як вважається, значень цього скорочення може бути досить багато. Однак серед найбільш відомих трактувань виділяють такі:
 • назва відомої англійської страхової компанії;
 • спільнота Comodo Internet Security (шанувальники однойменного антивіруса);
 • назва кулемета;
 • назва технології, з застосуванням якої виробляються світлочутливі матриці;
 • назва некомерційної організації, що займається розробкою інструментів інтернет-безпеки;
 • позначення ноти до-дієз;
 • Федерація футболу СРСР;
 • міжнародна абревіатура СНД;
 • програмний процес PowerBuilder Desktop;
 • версії операційних систем Windows.
 • І це ще далеко не повний перелік усього того, що в інтернеті зустрічається під цією абревіатурою. Якщо навіть елементарно задати пошук, результатів отримаєте сотні.


  Комп'ютерна техніка на основі Windows

  Оскільки в даному випадку мова йде саме про операційних системах Windows, зупинимося саме на них, тим більше що багато користувачів, купивши ліцензійний диск і бачачи якісь додаткові позначення на коробці, абсолютно не розуміють, що саме вони придбали.
  CIS - що це таке?
  Деякі взагалі, задаються питаннями про те, чи можна встановлювати такі системи на свої комп'ютери і ноутбуки, вважаючи їх неофіційними. Частка здорового сенсу в цьому є. Але якщо придбана офіційна версія Windows CIS, нічого страшного немає. Більш того! Як показує практика, саме з такими модифікаціями ні при установці, ні при використанні проблем не виникає.

  Функціональність

  Але це тільки в загальних рисах. А що щодо систем Windows CIS? Що це таке з точки зору функціональності? Тут потрібно чітко розмежовувати версії самих систем. Для них можуть застосовуватися деякі обмеження.
  CIS - що це таке?
  Як і у випадку з модифікаціями Windows 10 начебто Home, такі дистрибутиви, якщо можна так сказати, є абсолютно неповноцінними, якщо порівнювати їх з версіями Pro, Education або Enterprise, які розраховані на використання максимуму можливостей системи. Іншими словами, в них діють якісь обмеження щодо налаштування системних параметрів (навіть на администраторском рівні доступу), відсутні деякі програмні елементи, які є в інших версіях, а управління системою дозволено лише так званому суперадминистратору (установка або видалення програм можуть бути заблокованими).
  І це тільки мала частина того, на що здатні версії CIS. Що це таке, трохи зрозуміло. Але тут варто врахувати, що на коробці може бути зазначено скорочення CIS тільки тому, що саме дана версія розроблена для установки виключно на пострадянському просторі (для країн СНД). У цьому випадку справа приймає зовсім інший оборот. Операційна система є повністю функціональною і російськомовної, має можливість змінити налаштування мови за замовчуванням, але повинна використовуватися тільки на території СНД (природно, з реєстрацією).

  OEM версії

  Не варто спокушатися і щодо версій OEM, які ще називають «коробковим». По-перше, їх випуск після Windows 7 припинився, так що, якщо буде запропоновано завантажити або встановити таку модифікацію для восьмою або десятою версії системи, можна сміливо стверджувати, що це не що інше, як якийсь інтерфейс ріпак, створений ентузіастами або прихильниками певної модифікації Windows. Навіть на офіційному сайті Microsoft образи таких систем, доступні для завантаження, відсутні.
  CIS - що це таке?
  Виходячи з вищесказаного, можна стверджувати, що OEM-версії в плані установки представляють собою досить сумнівний варіант для рядового користувача, але тільки з точки зору встановлення основних драйверів. Так, наприклад, в «коробковій версії присутні драйвер сенсорної панелі, клавіатури, інтегрованої відеокарти і т. д., які були розроблені виключно корпорацією Microsoft. Інше обладнання не підтримується. Крім того, при наявності такої системи навряд чи вийде використовувати запуск деяких системних інструментів від імені адміністратора (наприклад, для усунення проблем з ОС). В цьому випадку нічого іншого, крім завантаження зі знімного носія, на якому є записаний інсталяційний дистрибутив або конфігурація для відновлення системи не обійтися. А це, як вже зрозуміло, є досить серйозним мінусом. І найсумніше те, що така модифікація поставляється тільки з першим сервіс-паком (SP1) для Windows 7. Все інше доведеться оновлювати вручну.

  Windows 7 Home Basic, CIS

  Тепер трохи про інших скорочення. Неважко здогадатися, що зазначені назви відповідають версіями системи. Тобто Windows 7 Home CIS, OA, GE не мають максимального набору інструментів, які присутні тільки у версії Pro. Якщо навіть просто перевести їх назви, отримаємо домашню і базової версії.
  CIS - що це таке?
  А адже багато хто використовує модифікацію Windows 7 Ultimate (розширена). У даному випадку скорочення CIS свідчить тільки про те, що дана версія дійсно була розроблена для пострадянського простору і може застосовуватися виключно в СНД. До речі сказати, обдурити Windows і обійти встановлені обмеження з використанням її інструментів можна зовсім елементарно. Для початку використовуйте хоча б розділ вибору основного мови системи та місцезнаходження комп'ютера, вказавши, наприклад, Великобританії або США. Вимкніть визначення місцеположення (GPS в тому числі) і перезавантажте комп'ютерний термінал або ноутбук. Після рестарту, правда, отримаєте повністю англомовний інтерфейс. Але в цьому є і свої плюси. Можна з великою часткою ймовірності стверджувати, що система почне встановлювати оновлення, призначені не для країн Співдружності (СНД), а саме ті, які були розроблені для впровадження та інтеграції в США.

  Модифікації OA

  Тепер подивимося, що собою представляють модифікації Windows 7 CIS OA. Якщо на коробці з настановним диском присутнє таке скорочення, можна тільки засмутитися. Проблема в тому, що OA – це Online Activation. Грубо кажучи, навіть після установки операційної системи користувачеві знадобиться пройти активацію системи онлайн, для чого потрібно мати безперебійне підключення до інтернету. У деяких випадках може бути потрібна реєстрація Microsoft.

  Версії GE

  Тепер кілька слів про Windows 7 CIS GE. Дане скорочення, як прийнято вважати, утворене від словосполучення General Edition (загальна редакція). Такі установчі дистрибутиви можуть використовуватися користувачами будь-якого рівня підготовки і без яких би то не було обмежень.
  CIS - що це таке?
  Але найголовніше умова полягає в тому, що спочатку користувач купує стаціонарний комп'ютерний термінал або ноутбук з вже встановленою операційною системою і може використовувати її на свій розсуд. А ось інсталяційний дистрибутив в комплект не входить. Грубо кажучи, якщо система «злетить» чи потім доведеться інсталювати її заново, ключа активації або номера ліцензії у користувача не буде (він вшитий в існуючу ОС).

  На що звернути увагу при активації системи?

  Отже, з тим, що собою являють скорочення на кшталт Windows 7 CIS (GE, OA), трохи розібралися. Тепер кілька слів про самому простому методі активації системи, якщо у користувача немає ключа або номера ліцензії.
  CIS - що це таке?
  Можна запропонувати найпростіший варіант – використовувати сторонній активатор, наприклад, KMSAuto Net. Портативне додаток потрібно просто запустити від імені адміністратора, натиснути кнопку активації, погодитися з внесенням завдання список дій «Планувальник завдань» і дочекатися закінчення процесу. Звичайно, для Windows 7 CIS, як і для будь-якої іншої версії системи, це можна назвати кілька незаконним кроком. Але що робити, якщо купити офіційну версію системи користувач не в змозі? Не варто забувати, що ті ж американці або жителі Західної Європи, які емігрували з колишнього СРСР, за рівнем доходу там нас випереджають і можуть собі дозволити покупку ліцензійних версій Windows.

  На закінчення

  Ось і все, що потрібно знати про скорочення CIS. Що це таке, вже, мабуть, зрозуміло. В даному матеріалі основний упор був зроблений виключно на Windows, але трактування самого терміна, як уже можна було помітити з представленого опису, може бути ініціалізований абсолютно по-різному. Що ж стосується саме Windows-систем, про яких в основному і йшла мова, краще всього встановлювати версії начебто Pro або Ultimate. Для сьомий модифікації Ultimate є, для систем вище – ні. Але версії Pro нітрохи не гірше (а то і краще у сенсі використовуваного інструментарію, до якого, правда, слід знати, як підійти). Але якщо говорити про максимальний функціональному наборі, тут сперечатися важко. І Ultimate, і Pro мають досить багато можливостей. Але от тільки різниця полягає в тому, що перша орієнтована більше на налаштування параметрів користувача, а друга дозволяє використовувати більш гнучкі налаштування самої системи. Взагалі, будь-яка професійна версія будь-якої системи, навіть якщо порівняти її з розширеними модифікаціями, має такий набір інструментів, що можна просто позаздрити.