Як включити режим планшета на Windows 10 і налаштувати?

358 0 Новини високих технологій

Керівництво компанії «Майкрософт» вже давно вирішив уніфікувати платформу «Віндовс» і адаптувати її під різні пристрої. У зв'язку з цим у черговому блоці оновлень був впроваджений розширений функціонал – Continuum. Вітчизняні користувачі знають його як «Режим планшета». Даний інструмент як раз і являє собою яскравий приклад гнучкості платформи «Віндовс». Можна зробити режим планшета на Windows 10 на будь-якому пристрої, де була встановлена ця операційна система. Таке рішення дозволило використовувати платформу «Віндовс» не тільки на десктопних пристроях і ноутбуках, але і на мобільних гаджетах з сенсорним екраном. Це смартфони, гібриди та інші розумні девайси. Ми ж спробуємо з'ясувати детальніше, навіщо потрібен режим планшета на Windows 10 як його включити і зробити це максимально безболісно як для самого користувача, так і для його пристрою. Розглянемо основні параметри роботи даного функціоналу і можливі проблеми.

Що це за режим?

Цей інструмент оптимізує в автоматичному порядку користувальницький девайс з сенсорним екраном. Тобто в режимі планшета на Windows 10 клавіатура не потрібна. Тут ми маємо спрощений інтерфейс платформи на такому ж повному екрані, з тією лише різницею, що всі програми відображаються у вигляді вікон. Звичні дрібні ярлики для управління системою ховаються в окрему нішу, залишаючи простір для переліку встановлених програм. Кожен елемент тепер відкривається на весь екран, а зробити крок назад можна за допомогою спеціальної клавіші в нижній частині інтерфейсу.

Навіщо потрібен цей режим?

Напевно кожен, хто хоч раз використовував операційну систему минулого покоління «Віндовс 8» добре пам'ятає робочий стіл з плиток. Елементи розташовувалися в декілька рядів і були оптимізовані під сенсорні пристрої.
Як включити режим планшета на Windows 10 і налаштувати?
«Вісімка» добре зайшла в планшети і гібридні ноутбуки, але ті, хто сидів на десктопних пристроях, строчили негативні відгуки на форумах компанії «Майкрософт». Користуватися плитками з тандемом клавіатура-миша було незручно.

Інструменти «Віндовс 10»

У новій «Віндовс» розробники зробили цей режим адаптивним, де платформа сама визначає пристрій і включає відповідну функцію: звичайний робочий стіл або «Планшет». Так що цей інструмент потрібен саме для мобільних пристроїв з сенсорним екраном. Він помітно полегшує юзабіліті і дозволяє відмовитися від клавіатури з мишкою. Крім того, багато воліють використовувати режим планшета на Windows 10 і на десктопних пристроях. Тут мова йде про людей зі слабким зором, невпевнених юзерах і новачків. Подібне візуальне рішення дозволяє помітно полегшити спілкування з платформою і швидше її освоїти.

Як включити режим планшета на Windows 10?

Дану процедуру можна виконати в будь-який момент, якщо в цей час не запущено якесь повноекранне додаток на зразок гри. Щоб включити режим планшета на Windows 10 необхідно клікнути на центрі повідомлень, що знаходиться в нижньому правому куті. У відкритому боковому вікні з'явиться ряд піктограм, серед яких можна побачити «Режим планшета». Після натискання на неї операційна система перейде в змінений візуальний стиль через одну-дві секунди. Щоб вимкнути режим планшета на Windows 10 необхідно виконати аналогічний алгоритм дій. Система так само швидко перебудується на класичний стиль відображення.

Можливі труднощі

У деяких випадках, коли піктограми немає в центрі повідомлень, потрібно буде додати її вручну. Для цього потрібно виконати наступний порядок дій:
 • Натискаємо кнопку «Пуск» і клікаєм по шестірні.
 • У вікні «Параметри» вибираємо значок «Система».
  Як включити режим планшета на Windows 10 і налаштувати?
 • Переходимо на місце «Попередження і дії».
 • У розпочатому додатковому вікні натискаємо на «Додати/видалити швидкі дії».
  Як включити режим планшета на Windows 10 і налаштувати?
 • Функція «Режим планшета повинна бути в самому кінці і в позиції «Вкл.».
  Як включити режим планшета на Windows 10 і налаштувати?
 • Після цього піктограма опиниться в центрі повідомлень можна буде включити режим планшета на Windows 10 за вищеописаним алгоритмом. Тут же в налаштуваннях є можливість поміняти розташування ярлика щодо інших інструментів, перетягуючи його мишкою на потрібне місце.

  Настройка параметрів режиму

  Якщо ви використовуєте сенсорний пристрій, але операційна система при завантаженні не змінює візуальний стиль, залишаючи його класичним, то необхідно примусово включити режим планшета на Windows 10 в налаштуваннях. Для цього потрібно виконати наступний алгоритм дій: 1. Натискаємо кнопку «Пуск» і переходимо в «Параметри» (шестірня). 2. У вікні параметрів клікаєм по ярлику «Система». 3. На панелі з лівого боку вибираємо рядок «Режим планшета». 4. У вікні під рядком «При вході в систему» вибираємо потрібний режим.
 • «Використовувати функціонал підходить для пристрою» - візуальний стиль вибирається автоматично.
 • «Використовувати функціонал робочого столу» - система буде запускатися в класичному стилі «Віндовс».
 • «Використовувати функціонал планшета» - платформа примусово буде стартувати в цьому режимі.
 • 5. Закриваємо панель налаштувань і перезавантажуємо комп'ютер.
  Як включити режим планшета на Windows 10 і налаштувати?
  При наступному запуску платформи вона буде мати обраний в параметрах візуальний стиль. Крім того, тут же у налаштуваннях можна змінити і інші параметри. Якщо у вас гібридний ноутбук, то ви напевно помічали, що при повороті кришки операційна система перемикається в режим планшета. Цей момент також може бути відрегульований в цьому ж розділі.
  Під рядком «Коли пристрій автоматично активує або деактивує функціонал планшета» необхідно вибрати оптимальний для вас варіант. Тут же можна задати параметри: приховувати чи іконки додатків на головній панелі в момент роботи режиму та чи потрібно автоматично прибирати панель завдань.
  Як включити режим планшета на Windows 10 і налаштувати?

  Робота з гібридними і іншими пристроями

  За замовчуванням на гібридних гаджетах даний функціонал включається автоматично після від'єднання док-станції, яка виступає найчастіше клавіатурою. Якщо останню знову підключити, то повернеться звичайний робочий стіл «Віндовс». Також варто зауважити, що режим планшета помітно полегшує роботу на пристроях з невеликою діагоналлю екрану. Якщо у вашому розпорядженні скромних розмірів ноутбук, то цей функціонал доведеться як не можна до речі. Активувати режим планшета можна абсолютно на будь-якому пристрої де встановлена операційна система «Віндовс» 10 версії. Є у цього функціоналу і деякі серйозні обмеження. З кількома екранами режим планшета працювати не буде. Тобто коли до пристрою підключено другий монітор або домашній телевізор, то система буде забороняти роботу з функціоналом.

  Особливості роботи в режимі планшета

  Також слід зауважити, що в режимі планшета можна викликати або керувати віртуальними робочими столами, що, в принципі, логічно. Справа в тому, що в даному візуальному стилі недоступний навіть основний робочий стіл платформи. Тут все організовано навколо кнопки «Пуск» і зберігаються в ній додатків з інструментами. Але це зовсім не означає, що в режимі планшета можна буде відкрити файли та інші папки, які зберігаються на звичайному робочому столі. Все це можна винести у відділення швидкого доступу, який знаходиться в меню «Пуск». Крім того, починаючи зі складання 1607 яка була випущена в середині 2016 року, режим планшета став нагадувати основний екран «Віндовс 8». Тут на окрему колонку винесені основні макети, де можна побачити список всіх встановлених програм і допоміжний покажчик для швидкого пошуку потрібного додатка. Зміна екрану з закріпленими плитками на перелік инсталлированного софта відбувається в один клік. Так що проблем з запуском додатків, які були на класичному робочому столі, не виникає.

  Популярі новини
  Загрузка...