Новини високих технологій
» » Веб-браузери: як встановити, підключити і оновити

Веб-браузери: як встановити, підключити і оновити

25-09-2018, 16:51
659
З ростом числа користувачів Інтернету з'явилося безліч програм, розрахованих на задоволення різних потреб: месенджери, програми для дзвінків і відправки пошти через Інтернет, антивирусники. Але найпопулярнішими залишаються веб-браузери. Всі програми для перегляду та пошуку інформації можна розділити на 2 групи: для ноутбуків і персональних комп'ютерів; для мобільних пристроїв.

Браузери для ПК

Ці програми призначені для встановлення і використання на повноформатних пристроях: стаціонарному комп'ютері або його портативному варіанті. Розробники пропонують версії для операційних систем Windows, iOS і Mac OS. Відмітними особливостями є: більш пк і ноутбуків Класична "трійка" додатків веб-браузерів залишається незмінною багато років. Це "Гугл Хром", "Опера" і "Мозілла Файрфокс". Є, звичайно, й інші назви, такі як "Яндекс.Браузер і вбудований в ОС Microsoft Explorer. Але на рішення від "Майкрософт" завжди було багато скарг від користувачів, а "Яндекс.Браузер відрізняється деякою нав'язливістю у пропозиціях про встановлення на пристрій. За щорічним рейтингом зазвичай перше місце залишається за Google Chrome. Друге і третє місце дістається Opera та Mozilla Firefox. Характеристики браузерів топ-3 досить схожі. Кожен виробник постійно працює над такими їх властивостями, як зниження навантаження на ресурси ПК, підвищення юзабіліті, ефективності роботи вбудованих захисних засобів і антивирусников, збільшення швидкості завантаження веб-сайтів. Відмінності полягають, по більшій частині, в пропонованих плагінах для використання. роботи на платформах Android, iOS і Windows. Поступово частка користувачів Інтернетом з мобільного пристрою стала збільшуватися, і власники сайтів почали адаптувати свої сторінки, портали і магазини для зручного перегляду з планшета або смартфона. Розробники в свою чергу зіткнулися з необхідністю випуску версій браузерів для мобільних пристроїв. При використанні будь-якої версії потрібно враховувати, що веб-браузери підключитися до Інтернету пристроями, підключеними до облікового запису Google.

Mozilla Firefox визнаний найшвидшим браузером і можливістю використання безлічі надбудов. Завантаження сторінок відбувається швидко, а за результатами тестування показників навантаження на ресурси, об'єм займаної пам'яті при наявність режиму багатозадачності, "Файрфокс" стабільно займає середні позиції в рейтингу топ-10. Opera опинилася на третьому місці завдяки можливості економії трафіку за рахунок вбудованих алгоритмів стиснення. Також варто поза топ-3 відзначити браузери Dolphin, UC і Puffin. Вони також мають своїх прихильників за рахунок малої навантаження на процесор і оперативну пам'ять мобільних пристроїв, а також швидкого відображення вмісту сторінок. Puffin ж має
}

!function(a,b,c,d,e){a[c]=a[c]||[],a[c].push(function(){Ya.Context.AdvManager.render(blockSettings12)}),e=b.getElementsByTagName("script")[0],d=b.createElement("script"),d.type="text/jаvascript",d.src="//an.yandex.ru/system/context.js",d.async=!0e.parentNode.insertBefore(d,e)}(this,this.document,"yandexContextAsyncCallbacks");

Установка програми для перегляду сайтів

Для персональних комп'ютерів інсталяція починається з завантаження інсталяційного файлу. Щоб уникнути проблем отримання зараженого файлу рекомендується виконувати завантаження тільки з офіційних сайтів розробників. Встановивши веб-браузер таким чином, ви можете не бояться вірусу. Після скачування файлу необхідно знайти його у папці завантажень і двома кліками миші запустити установку. У процесі інсталяції слід підтвердити обраний шлях для установки і погодитися з умовами угоди. Для установки на мобільний пристрій досить виконати пошук назви в Google Play для платформи Android і iTunes для iOS. Після цього підтвердити намір, натиснувши кнопку "Встановити". Декілька хвилин потрібно чекати для завершення процесу установки.

Налаштування веб-браузера

На персональному комп'ютері можна скористатися можливістю виконати персональні налаштування. Так, "Гугл Хром" підтримує можливість налаштування тем оформлення, режиму роботи зі сторінкою запуску синхронізації закладок і історії між пристроями, профілів і розширень. Для налаштування зовнішнього вигляду досить виконати послідовність кліків "налаштування – зовнішній вигляд – вибрати тему", де натисканням кнопки миші підтверджуємо вибраний варіант. Через кілька секунд фон оновиться і можна продовжувати роботу.

Підключення розширень до веб-браузеру виконується через доступ до меню "Інструменти - розширення" в основному розділі налаштувань. В меню можна групувати розширення за типом призначення. Використання налаштувань дозволить заблокувати показ реклами, отримати доступ до ігор, планувальником завдань, перекладачеві і т. д. Слід знати, що всі налаштування бажано проводити, попередньо виконавши вхід в обліковий запис "Гугл". Mozilla Firefox підтримує широкі можливості по персоналізації інтерфейсу: велика кількість тем, можливість створення свого меню або настройку панелі інтерфейсу з числа часто використовуваних операцій, підстроювання під користувача списку найбільш відвідуваних сайтів. Доступ до основних налаштувань і розширень можна отримати одним кліком на пункті Меню" веб-браузера. Доступ до функцій Опери, встановленої на ПК, виконується при натисканні на значок додатка в лівому верхньому куті вікна. В основному розділі можна виконати ключові налаштування, такі як вибір стартової сторінки і теми оформлення, режим роботи початкового екрану, активація захисту від майнінгу, підключення можливості хмарного зберігання даних.
Налаштування і підключення розширень виконується через послідовність кліків "Меню – Розширення". Налаштування експрес-панелі можна провести безпосередньо на самій сторінці, вказавши найбільш часто використовувані сайти або надавши можливість самому браузеру виконувати автоматичні налаштування . Налаштування мобільних версій істотно спрощена і виконується з найменшим вибором опцій. У всіх варіантах браузерів доступно включення синхронізації, вибір пошукової системи, управління особистими даними і функція збереження паролів.

Оновлення програми

У більшості випадків браузери, встановлені на стаціонарний комп'ютер, отримують початковий режим оновлення в автоматичному режимі. Тобто з деякою регулярністю ця програма буде звертатися на свій сервер для отримання інформації про вихід нової версії. У фоновому режимі здійснюється завантаження і оновлення до останньої версії. Зміни будуть активовані при наступному запуску додатка. Всі доповнення встановлюються із збереженням користувацьких даних і налаштувань. Режим автоматичного оновлення може бути змінений у відповідному розділі налаштувань. При необхідності можна оновити веб-браузер в ручному режимі. Для мобільних версій теж включається цей же режим при підключенні до інтернету по Wi-Fi.

Видалення веб-браузера

Для видалення додатків, встановлених на ноутбук або ПК, рекомендується використовувати розділ "Видалення програм" на панелі керування. Досить знайти назву потрібної програми, і почати дію натисканням на кнопку "Видалити". На питання підтвердження слід натиснути на кнопку "ОК". Деінсталяція додатків з мобільних пристроїв трохи відрізняється. Видалення виконується через розділ налаштувань смартфона або планшета. У відкритому меню "Програми" слід знайти удаляемую програму, відкрити інформацію про неї і натиснути на напис "Видалити".
Цікаво по темі
Як користуватися VKSaver: інструкція
Як користуватися VKSaver: інструкція
Велика частина користувачів інтернету та соціальних мереж воліє завантажувати мультимедійні файли прямо зі своїх ресурсів. Це можливо за допомогою
Як включити "Турбо"-режим "Яндекс. Браузер", "Опері" і на ПК
Як включити "Турбо"-режим "Яндекс. Браузер", "Опері" і на ПК
Обійти низькі показники можна за допомогою режиму «Турбо». При його включенні вся інформація з сайтів не скачується на пристрій користувача, а на
Як поставити пароль на браузер "Хром", Mozilla Firefox, "Опера", "Яндекс"
Як поставити пароль на браузер "Хром", Mozilla Firefox, "Опера", "Яндекс"
Незалежно від того, який браузер встановлений на персональному комп'ютері, варто приділити увагу не тільки безпеки підключення до Інтернету, але і
Як скинути налаштування «Гугл Хром»: опис
Як скинути налаштування «Гугл Хром»: опис
Браузер Google Chrome, як і будь-яка інша програма, що має певні налаштування за замовчуванням. Вони ...