Схема планшета: як вони влаштовані? .

345 0 Новини високих технологій

Планшети міцно увійшли в повсякденне життя. Перший такий гаджет з'явився в 1989 році. І випустила його компанія Samsung. У нього був чорно-білий екран, і планшет дозволяв робити дуже мало речей. Його ціна була астрономічна – цілих 3000 доларів. Така вартість відлякувала потенційних покупців.

Схема планшета: як вони влаштовані? .
Тому власниками таких девайсів були ті, кому дійсно потрібні подібні мобільні пристрої. Найчастіше покупцями були підприємці, керівники компаній, бухгалтери найвищої ланки. Але сьогодні це цілком доступний пристрій для звичайної людини.


Компоненти сучасного планшета

Схема пристрою планшета включає в себе дисплей, сенсорний екран, системну плату і акумуляторну батарею.
Схема планшета: як вони влаштовані? .
Дисплей безпосередньо є засобом для відображення зорової інформації. Найменший розмір діагоналі - 7 дюймів. Гаджет з такими габаритами легко уміщається в руці. Він чудово підходить для читання книг. І при наявності доброго акумулятора довго тримає заряд. Більша діагональ починається з 89 до 10 дюймів. Великий екран дозволяє, не вдивляючись, переглядати різні відеоматеріали і кінофільми. Сенсорний екран служить для введення даних і управління планшетом. Він ділиться на наступні типи: резисторний, ємнісний, матричний, проекційно–ємнісний, екран на поверхнево-акустичних хвилях і екран з сіткою інфрачервоних променів. Основними видами сенсорів, що використовуються у схемах планшетів, стали перші три типу з-за їх практичності і довговічності. Два останніх вкрай рідко застосовуються через дорожнечу і складність управління.
Схема планшета: як вони влаштовані? .Системна плата є важливим елементом у схемі планшета. Ця електронна «начинка» включає в себе: пам'ять, процесор, відеоприскорювач і зв'язують їх компоненти. Всі ці складові встановлюються на материнську плату планшета. Це дуже «капризний» модуль, який може вийти з ладу під впливом вологи, температури, перепаду напруги та інших факторів.

Зарядка планшета

Останнім із схеми планшета став акумулятор. Вони поділяються на два типи: літій-іонний і нікель-кадмиевый.
Схема планшета: як вони влаштовані? .
У більшості випадків для живлення планшета використовуються Li-ion акумулятори. Вони мають перевагу щодо NiCd батарей за розмірами (при однаковою ємності), характеризуються низьким саморозрядом і невеликими експлуатаційними витратами на весь термін служби. Однак програють їм по швидкості розрядки при негативній температурі і наявністю вбудованої в гаджет схеми захисту.

Зовнішні пристрої, що підключаються до планшета

Перше, що підключається до мобільного пристрою, це адаптери. Вони забезпечують харчування планшета і підзарядку акумуляторних батарей. Для цього є спеціальне гніздо. Ще що можна підключити до девайсу, це монітори і ЖК-телевізори. Деякі з планшетів навіть забезпечені портами HDMI, які дозволяють якісно переглядати відео. Якщо на гаджеті немає можливості підключення HDMI, то можна спробувати це зробити через Bluetooth або Wi-Fi. Наприклад, в телевізорах Samsung є функція Smart TV, що дозволяє здійснити таке підключення. Під'єднання «мишки» і клавіатури має складність. Справа в тому, що не всі планшети підтримують режим OTG. Саме ця функція дозволяє гаджету розпізнавати ці девайси. Як правило, інформація про наявність такої можливості є у паспорті мобільного пристрою. Ніяких особливих проблем немає з підключенням флешки. Досить вставити в USB - роз'єм і спокійно користуватися. Також просто приєднується аудиогарнитура, акустична система і портативні колонки в спеціальне гніздо на планшеті. Є також можливість підключення бездротових навушників. Для цього потрібно лише додатковий модем. Розвиток ігрової індустрії потребувало використання джойстиків і в планшетах. Але треба знати, що не всі ігри підтримують цей девайс. Безпровідний інтернет підключається з використанням Wi-Fi. Для цього потрібен модем, приєднаний до USB–порту.

Краща модель планшетів

За даними "Яндекс.Маркета", найпопулярнішою моделлю в 2017 році стала Microsoft Surface Pro. Даний гаджет має на «борту» процесор Core i7 що вельми вражає. У базовому варіанті він має 256 Гб вбудованої пам'яті. Але при бажанні можна встановити додатковий слот для карти пам'яті. Екран з діагоналлю 123 дюйма демонструє дозвіл 2736 х 1824. Є дві камери: 8 мп основна і 5 мп фронтальна. Виробник гарантує 135 годин безперервного перегляду відео без підзарядки акумулятора. Є підтримка клавіатури, що робить девайс ближче до нетбуку. Єдиним недоліком можна назвати ціну. Вона починається від 45000 грн.

Висновок

Незважаючи на те, що схеми планшетів різних виробників відрізняються один від одного, але функції вони виконують одні і ті ж: підтримання стільникового зв'язку і виконання ролі центру мультимедійних розваг, а також робота в Інтернеті. Однозначно можна сказати, що планшет займає середню щабель між телефоном і ноутбуком. При цьому він за рахунок збільшення «потужності» електронної «начинки» постійно прагне до ноутбука.

Популярі новини
Загрузка...