Процесор Intel Core I53470: опис і характеристики

130 0 Новини високих технологій

Intel Core i53470 – мікропроцесор на ядрі Ivy Bridge. Мікроархітектура Ivy Bridge являє собою вдосконалену мікроархітектуру Sandy Bridge, засновану на 22 нм процесі. Крім того, це перша мікроархітектура, в якій Intel використовують транзистори з трьома затворами в комерційних цілях.

Стратегія «Тік-так»

Процесор Intel Core I53470: опис і характеристики
У 2007 р. компанія Intel прийняла стратегію виробництва процесорів «Тік-так», відповідно до якої після кожної зміни мікроархітектури («так») слід зменшення технологічного процесу попередньої мікроархітектури («тік»). Іншими словами, на одному етапі базі зменшеного технологічного процесу будується нова архітектура, а на наступному – зменшується технологічний процес для нової архітектури. Кожен етап триває від 1 до 15 року. Стратегія «Тік-так» була прийнята компанією Intel. Схожу стратегію щодо мікроархітектури K10 використовує компанія AMD.

Мікроархітектура

Мікроархітектура Ivy Bridge має ряд поліпшень, порівняно з Sandy Bridge:
 • більш швидкий движок Quick Sync;
 • покращена інтегрована графіка;
 • менше енергоспоживання внаслідок більш вдосконаленої архітектури та застосування 22-нм процесу.
 • Підтримувані технології

  Технологія Turbo Boost 2.0 – динамічне збільшення частоти процесора. При підвищенні навантаження на процесор Intel Core i5347032 ГГц його тактова частота збільшується регулярними приростами за 100 МГц. На збільшення тактової частоти накладаються обмеження по потужності, струму, кількості одночасно використовуваних ядер, максимальній частоті активних ядер і теплові обмеження. При перевищенні обмежень частота буде автоматично зменшуватися дискретними значеннями по 100 МГц, поки процесор знову не опиниться в заданих межах.

  Вбудований контролер пам'яті. Підвищує продуктивність при читанні (запису) даних з пам'яті процесора Intel Core i5 tm 3470 завдяки застосуванню ефективних алгоритмів попередньої вибірки, меншою затримки при зверненні до пам'яті і більш високої пропускної здатності пам'яті. Технологія Quick Sync Video – використання виділеного ядра для кодування і декодування відео. Технологія Clear Video HD – поліпшення якості зображення і точності відтворення кольору при відтворенні HD-відео. При цьому забезпечується більш чітке, плавне і насичене зображення. Технологія InTru 3D – відтворення стереоскопічного тривимірного Blu-ray зображення з високою якістю звуку і повним дозволом 1080p через інтерфейс HDMI 1.4. Графічний процесор Intel HD Graphics забезпечує вдосконалені тривимірні характеристики для ігор з ефектом присутності і казуальних ігор. Розширення системи команд Advanced Vector Extensions (AVE) – набір нових інструкцій для поліпшень характеристик програм з інтенсивним виконанням операцій з плаваючою комою, таких як програми обробки аудіо, аудіо кодеки, програми для редагування аудіо і відео. Технологія Intel Smart Cache – спільна кеш-пам'ять динамічно розподіляється між ядрами процесора CPU Intel Core i53470 в залежності від навантаження. Суттєво зменшує час очікування і збільшує продуктивність. Розширення системи команд AES New Instructions (AES-NI) забезпечує прискорення апаратних засобів при виконанні алгоритмів AES і прискорює виконання AES додатків.

  Технологія віртуалізації Intel дозволяє одній апаратній платформі функціонувати як безліч віртуальних платформ. Забезпечує покращену керованість за рахунок обмеження часу простою, а також підвищує продуктивність шляхом поділу обчислювального процесу на окремі частини.

  Характеристики

  Процесор Intel Core I53470: опис і характеристики
  Як показує утиліта CPU-Z, Core i5-3470 має чотириядерний процесор може обробляти одночасно 4 потоку. Основна тактова частота процесора складає 32 ГГц. Він має L3 кеш-пам'ять об'ємом 6 МБ. Розрахункова потужність по відведенню тепла TDP складає 77 Вт. Процесор Intel Core i5347032 GHz оснащений інтегрованим графічним процесором Intel HD 2500 мають тільки 6 виконавчих пристроїв, як старі процесори серії HD 2500. Наприклад, HD 3000 має 12 виконавчих пристроїв, а HD 4000 – 16. Основна частота графічного чіпа HD 2500 в розглянутому процесорі складає 650 МГц. Однак її можна динамічно збільшити до 11 ГГц.

  Конфігурування системи перед тестуванням процесора

  Необхідно увійти в BIOS або UEFI, встановити в кожній вкладці оптимізовані (Optimized) чи поліпшені (High performance Defaults) робочі характеристики. Дані налаштування зберігаються, після чого виконується повторний вхід в BIOS і вибирається пам'ять DDR3-1600. Потім форматується твердотільний диск, на нього встановлюється 64-розрядна операційна система (ОС) Windows 7 Ultimate. Коли установка Windows буде повністю завершена, необхідно повністю оновити ОС, встановити всі необхідні драйвера. Після цього відключається функція автоматичного оновлення, а також Захисник Windows, встановлюється програмне забезпечення для тестування, здійснюється очищення диску, видаляє тимчасові дані і запускаються на виконання тести.

  Тестування продуктивності допомогою PCMark 7

  Процесор Intel Core I53470: опис і характеристики
  Тести програми PCMark містять комплекти навантажень і вимірюють продуктивність системи при звичайному використанні комп'ютера. Комплект тестів продуктивності для розважальних додатків (Entertainment test) призначений для вимірювання параметрів продуктивності системи при виконанні найбільш поширених мультимедійних додатків та ігор. Вхідні в його склад окремі тести передбачають запис, перегляд, потокове відтворення і кодування телевізійних програм і роликів, а також імпорт та перегляд нових музичних та ігрових додатків. Якщо для запуску програми потрібно драйвер DirectX 10 а він не встановлений в ОС, тестування такого додатка скасовується. По завершенні тесту відображається контрольний звіт з результатами тестування системи і процесора Intel Core i53470. Комплект тестів «креативності» призначений для вимірювання характеристик системи при обробці графічних і відео зображень. Окремі тести з комплекту передбачають перегляд, редагування, кодування і збереження фотографій та відеозображень. Результатом тестування є також контрольний звіт.
  Комплект тестів «продуктивності» призначений для вимірювання характеристик системи при обробці офісних веб-додатків Окремі тести з комплекту передбачають завантаження веб-сторінок і застосування офісних додатків. Результат тестування відображається в контрольному звіті. Тестування проводилося для двох варіантів процесора i5-3470: з використанням інтегрованого графічного процесора (iGPU) Intel HD 2500 і з використанням дискретної графічної карти (dGPU). Як можна побачити з графіків, i5-3470 має значно кращі характеристики для ряду тестів при використанні iGPU завдяки тому, що в процесор вбудований движок Quick Sync. Незважаючи на те, що дискретна карта дозволяє підвищити продуктивність при обробці графіки, загальний результат тестів «креативності» гірше при відключеному двигуні Quick Sync. Якщо порівнювати характеристики процесора Intel Core i53470 з іншими процесорами Intel, то можна відзначити, що даний процесор має схожі параметри з i7-3820.

  Енергоспоживання

  Процесор Intel Core I53470: опис і характеристики
  Протестуємо енергоспоживання всієї комп'ютерної системи (а не окремого процесора) без навантаження і під навантаженням. Якщо порівнювати з i73770K, процесор i5-3470 має більш низьке енергоспоживання під навантаженням, в той час як в холостому режимі він споживає трохи більше електроенергії.

  Розгін процесора

  Розберемо, як розігнати процесор Intel Core i53470. У назві процесора i53470 відсутній суфікс K, що означає, що він не є повністю розблокованим для розгону. Він лише частково розблоковано. Його можна розігнати всього на 4 пункти вище встановленого максимального значення множника у режимі Turbo.
  Процесор Intel Core I53470: опис і характеристики
  Так як базова частота тактового генератора становить 100 МГц, а максимальне значення частоти процесора в режимі Turbo складає 36 ГГц, максимальне значення множника в режимі Turbo – 36. З допомогою оверклокінгу значення цього множника можна збільшити до 40 а значення максимальної частоти в режимі Turbo – до 40 ГГц. Змінюючи базову частоту тактового генератора, можна домогтися збільшення продуктивності ще на 5-7%. Таким чином, використовуючи стандартний повітряний кулер Intel, при малому збільшенні напруги на 1 можна підняти тактову частоту процесора Intel Core i53470 до 42 ГГц за допомогою множника 40 і базової частоти 106 МГц. Тестування процесора в багатопотоковому режимі з допомогою програми Cinebench 11.5 показує, що оверклокінг значно підвищив його характеристики. І хоча i53470 так і не зміг наздогнати i7-2700K з підтримкою гиперпоточной обробки, він зупинився неподалік. Енергоспоживання розігнаного i53470 збільшилася на 47 Вт (c 141 Вт до 188 Вт).
  Процесор Intel Core I53470: опис і характеристики

  Короткий аналіз характеристик і висновок

  Незважаючи на те, що процесор Intel Core i53470 не націлений на ринок ультра-високого класу, він володіє відмінними характеристиками. Дещо менша тактова частота, менший об'єм кеш-пам'яті L3 відсутність гиперпоточной обробки (Hyper-Threading) знижують його продуктивність у порівнянні з флагманським процесором Ivy Bridge i7-3770K. Але його відставання при обробці однопоточних додатків відносно невелика. Воно стає помітним, коли питання стосується многопоточной обробки. У той же час графічний процесор HD 2500 вбудований у процесор Intel r Core tm i53470 зарекомендував себе набагато гірше. Цілком можливо, що його можливостей буде достатньо для більшості користувачів. Наприклад, він забезпечує лише половину продуктивності графічного процесора HD 4000 яким обладнані процесори більш високого класу. Він не може конкурувати навіть з низькорівневими дискретними відеокартами від AMD і NVIDIA. Тим не менш, процесор Intel Core i53470 є хорошим процесором середнього рівня. Він не повністю розблокований, тому оверклокерам, ймовірно, доведеться шукати інший варіант для розгону. Але для тих, хто хоче зібрати систему на основі процесора з архітектурою Ivy Bridge, i53470 буде відмінним варіантом.
  Процесор Intel Core I53470: опис і характеристики

  Достоїнства і недоліки

  Плюси:
 • хороші характеристики;
 • досить низьке енергоспоживання;
 • технологія Quick Sync 2.0;
 • конкурентоспроможна ціна.
 • Мінуси:
 • тільки часткове розблокування;
 • слабкий вбудований графічний процесор;
 • відсутність гиперпоточной обробки.
 • Популярі новини
  Загрузка...