Перевірити диск на наявність помилок Windows 10: покрокова інструкція, можливі несправності

259 0 Новини високих технологій

На жаль, жорсткий диск, який є одним з найбільш важливих компонентів комп'ютерної системи, частіше іншого обладнання схильний програмних збоїв або навіть фізичних ушкоджень, що призводить до втрати важливої інформації або викликає появу дисфункції операційної системи і встановлених у ньому програм. Своєчасне виявлення проблем з їх наступним усуненням дозволяє уникнути виникнення критичних збоїв. Саме тому дуже часто буває необхідно перевірити диск на наявність помилок. Windows 10 ми розглянемо в якості прикладу тільки з тієї причини, що на відміну від своїх попередниць ця операційна система обзавелася безліччю додаткових інструментів, використання яких раніше було не передбачено взагалі. Застосування таких методів дозволить і зберегти систему працездатною, і не втратити важливі дані, які можуть зберігатися на HDD.

Можливі неполадки з жорсткими дисками

Якщо говорити про можливі проблеми, зазвичай в список найбільш поширених включаються такі ситуації:
 • помилки файлової системи;
 • поява збійних секторів і блоків;
 • фізичні ушкодження, включаючи і вихід обладнання з ладу унаслідок природного старіння вінчестера, коли диск почав «сипатися».
 • Незважаючи навіть на можливе пошкодження HDD фізичними способами, прийнято вважати, що більшість відомих збоїв усувається програмними методами. І далі ми розглянемо, як в «Віндовс 10» перевірити жорсткий диск на помилки і пошкодження, зробивши основний акцент на інструментарій самої операційної системи. Додатково, звичайно, будуть представлені найбільш потужні утиліти від сторонніх розробників, але без докладного опису принципів їх роботи і використання, оскільки в потрібний момент у вас під рукою таких програм може і не виявитися.

  Як у Windows 10 перевірити жорсткий диск на помилки і биті сектори: стандартний інструмент системи

  По всій видимості, немає необхідності нагадувати, що в будь-який модифікації Windows, незалежно від року її випуску, є кілька вбудованих засобів перевірки вінчестера. Стандартний інструмент Windows 10 перевірити диск на наявність помилок дозволяє шляхом його виклику через графічний інтерфейс (втім, як і в будь-який інший ОС всього сімейства).
  Перевірити диск на наявність помилок Windows 10: покрокова інструкція, можливі несправності
  Для цього необхідно скористатися «Провідником»: через ПКМ на вибраному розділі викликати пункт властивостей, після чого перейти на вкладку сервісу, натиснути кнопку перевірки і дочекатися її завершення. Примітка: на відміну від застарілих систем, встановлювати додаткові параметри автоматичного усунення несправностей не потрібно.

  Найпростіший метод перевірки з командної консолі

  Треба сказати, що використання тільки що описаного засоби дуже часто бажаного результату не дає. Іноді система може навіть повідомляти, що в даний момент перевірка не потрібно, але насправді помилки на диску все одно присутні. Щоб виконати поглиблене тестування в повному обсязі, необхідно використовувати інші методи, дозволяють задіяти командну консоль і інструментарій CHKDSK в різних варіаціях. Вважається, що саме командний рядок перевірити диск на наявність помилок в Windows 10 або аналогічних версіях ОС дозволяє набагато ефективніше.

  Перевірити диск на наявність помилок Windows 10: покрокова інструкція, можливі несправності
  Зазвичай для активації перевірки з автоматичним виправленням знайдених помилок рекомендується запустити консоль від імені адміністратора, для чого можна використовувати меню ПКМ на кнопці пуску, після чого виконати команду chkdsk c: /f/r. Відразу варто відзначити, що миттєвого результату це не дасть, оскільки буде повідомлено, що в даний момент диск використовується, але зате з'явиться пропозиція виконання перевірки при наступному старті системи. Для порозуміння потрібно натиснути клавішу Y і перезавантажити стаціонарний комп'ютерний термінал або ноутбук. Якщо ж потрібно виконати перевірку не одного розділу, а всього HDD, відключивши при цьому розділи, що використовуються системою, можна скористатися стартом зі знімного носія, викликом командного рядка і виконанням вище поданої команди. Правда, для оптимізації сканування і відключення тома в якості атрибутів краще виставити комбінацію /x/f/r, а після введення основної команди літеру диска не вказувати.

  Перегляд результатів сканування

  Як бачимо, перевірити диск на помилки командний рядок Windows 10 дозволяє досить просто. Але ж іноді буває необхідно переглянути результати перевірки, щоб з'ясувати, які саме проблеми були усунуті, що в деякій мірі дозволить позбутися їх появи в майбутньому. Для цього можна скористатися спеціальними файлами звітів, які відкриваються при натисненні інструментарію перегляду подій (eventvwr.msc).
  Перевірити диск на наявність помилок Windows 10: покрокова інструкція, можливі несправності
  Тут потрібно розгорнути розділ журналів Windows, а через ПКМ на пункті програми задати пошук за назвою інструменту перевірки (Chkdsk). Після цього в докладному звіті і можна буде дізнатися, які саме проблеми були виявлені і усунені (або не виправлені).

  Оффлайн-перевірка з відключенням тома

  Як вже було сказано, стандартною командою вимкнути системний розділ буває неможливо. Саме тому без використання старту зі знімного носія в консолі відновлення Windows 10 (cmd) перевірити диск на наявність помилок можна шляхом введення дещо видозміненій командою, яка використовується для так званого оффлайн-тестування.
  Перевірити диск на наявність помилок Windows 10: покрокова інструкція, можливі несправності
  Відкрийте командний рядок з правами доступу на рівні адміністратора і впишіть поєднання, як показано на зображенні вище, після чого дочекайтеся появи результатів. Якщо знову з'явиться повідомлення про неможливість виконання операції, погодьтеся з проведенням сканування при рестарті.

  Перевірка диска в консолі PowerShell

  У Windows 10 перевірити диск на наявність помилок можна і через консоль PowerShell, що представляє собою подобу командного рядка, але з більш широкими можливостями.
  Перевірити диск на наявність помилок Windows 10: покрокова інструкція, можливі несправності
  Запустіть її від імені адміна, або скориставшись пошуком аплету через меню ПКМ на кнопці пуску, або створенням нової задачі в «Диспетчері завдань», а потім встановіть на виконання поєднання, зображене на картинці вище. Примітка: приклад наведено для перевірки системного розділу диска «С»), тому при необхідності виконання сканування і виправлення помилок на логічних дисках впишіть відповідні їм літери.

  Як у Windows 10 перевірити жорсткий диск на помилки та пошкодження: інструментарій діагностики сховища

  В десятій модифікації Windows з'явився один цікавий інструмент, якого в попередніх версіях не було взагалі. Це - спеціальний аплет, призначений для діагностики сховища, також працює через командну консоль. Переконається в тому, що перевірка дійсно потрібна, можна через розділ безпеки і обслуговування в «Панелі управління». Розгорніть пункт обслуговування.
  Перевірити диск на наявність помилок Windows 10: покрокова інструкція, можливі несправності
  Якщо в самому низу для стану диска зазначено, що всі диски працюють нормально, а перевірка не потрібна, природно, її можна не виконувати.

  Перевірити диск на наявність помилок Windows 10: покрокова інструкція, можливі несправності
  В іншому випадку викличте командну консоль від імені адміна, а потім виконайте поєднання, показане на зображенні зверху, де замість PATH вкажіть повний шлях до каталогу, в якому необхідно зберегти файли звітів. По закінченні перевірки у зазначеній папці можна буде відкрити створені об'єкти і подивитися на цікаву для вас інформацію. Примітка: процес сканування може бути дуже довгим, а іноді здаватиметься, що система взагалі зависла, тому наберіться терпіння.

  Сторонні програми перевірки

  Нарешті, якщо вас не влаштовують кошти самої системи, перевірити диск на наявність помилок в Windows 10 так само як і в будь-якій іншій модифікації, можна за допомогою спеціально розроблених для цього сторонніх програмних продуктів. Серед величезної різноманітності таких додатків як найбільш потужних можна порадити наступні універсальні утиліти:
 • HDD Victoria;
 • HDDScan;
 • Crystal Disk Info (або аналогічний аплет CrystalDiskMark);
 • DiskCheckup;
 • HD Tune і т. д.
 • У більшості таких програм можна виконати тестування S. M. A. R. T., а на основі деяких з них можна навіть створювати завантажувальні носії, що дозволяють перевірити вінчестер без завантаження встановленої ОС.

  Чи можна відновити «посипалися» вінчестер?

  Нарешті, якщо вінчестер внаслідок об'єктивних причин або з-за фізичних ушкоджень почав приходити в непридатність, можете скористатися унікальною в своєму роді програмою HDD Regenerator, яка не тільки виконує перевірку диска з усуненням помилок, але і дозволяє (по завіреннях розробників) навіть перемагничивать жорсткі диски, щоб повернути диск в працездатний стан і не втратити важливу інформацію, присутню на ньому. Звичайно, питання використання цього додатка багатьом здається досить спірним, тим не менш, якщо ніякі інші методи повернути до життя посипалися диск не дозволяють, спробувати виконати дії з реанімації з допомогою цієї програми можна. Принаймні, нічого поганого в цьому не буде.

  Популярі новини
  Загрузка...