Оперативна пам'ять: оптимізація, очищення, поради програмістів

315 0 Новини високих технологій

Будь-який професійний користувач знає, що для комфортної роботи пристрою необхідно регулярно позбавлятися від непотрібних файлів, додатків і процесів, які навантажують оперативну пам'ять (ОЗП), що є сховищем тимчасових даних. Чим більше вільного простору швидкого доступу присутній на комп'ютері або планшеті, тим швидше буде працювати гаджет. Тому оптимізація оперативної пам'яті має величезне значення.

Діагностика продуктивності на комп'ютері

Перш ніж приступити до оптимізації оперативної пам'яті на Windows 7 або 10 необхідно провести діагностику продуктивності, щоб отримати впевненість у тому, що причиною всьому є брак ОЗП. Для цього достатньо буде запустити диспетчер завдань (Ctrl+Alt+Del, після чого відкрити у вікні вкладку з процесами. При вимкнених додатках навантаження на оперативну пам'ять повинна становити не більше 5%. Якщо даний показник перевищує норму – просто зніміть процеси, які навантажують систему.
Оперативна пам'ять: оптимізація, очищення, поради програмістів
Коли мова йде про оптимізацію оперативної пам'яті на Windows 10 можна також скористатися ще одним методом діагностики:
 • Натискаємо комбінацію клавіш Win+R.
 • Вибираємо відповідний спосіб тестування.
 • Чекаємо завершення діагностики.
 • Очікуємо перезавантаження комп'ютера.
 • Після цього перед користувачем з'явиться таблиця, в якій будуть записані всі результати проведеної діагностики. Якщо проблем в роботі оперативної пам'яті не було виявлено, то спробуйте виміряти температуру процесора або відеокарти. Можливо, причина зниження продуктивності криється в недостатній роботі системи охолодження.

  Позбавлення від шкідливих програм

  У деяких випадках закрити активний процес за допомогою диспетчера завдань не виходить. Це означає, що у вашому комп'ютері є шкідлива програма, до якої немає доступу навіть у адміністратора. Позбутися від вірусу в більшості випадків допомагають різні антивіруси, які можна придбати або завантажити безкоштовно в інтернеті.
  Оперативна пам'ять: оптимізація, очищення, поради програмістів
  Коли ви скачаєте і встановіть антивірусну програму на ваш комп'ютер, проведіть повну діагностику операційної системи. Швидше за все, в ній є не один, а відразу декілька файлів, які заважають комп'ютера нормально працювати. Після цього можна буде спробувати "вилікувати" шкідливий файл або безповоротно видалити його (без можливості відновлення).

  Оптимізація з допомогою сторонніх програм

  Домогтися оптимізації комп'ютера або смартфона можна з допомогою спеціальних програм, які не тільки проводять діагностику системи на наявність вірусів, але і видаляють старі і непотрібні файли, які споживають ресурси системи. Найбільш популярними безкоштовними плагінами для очищення є:
  Оперативна пам'ять: оптимізація, очищення, поради програмістів
 • Mem Reduct.
 • Mz RAM Booster.
 • CCleaner.
 • Ці програми за лічені хвилини діагностують працездатність системи і виявляють причини, які можуть призводити до надмірного споживання оперативної пам'яті. Приміром, кілька гігабайт частенько бувають зайняті кешем, який досить швидко почистить будь-який з перерахованих інструментів.

  Механічна очищення комп'ютера

  Давно не заглядали під "капот" вашого ПК? Швидше за все, там вже накопичився великий шар пилу, який також може знижувати працездатність комп'ютера. Іноді частинки пилу потрапляють в контакти між оперативною пам'яттю і материнською платою, що призводить до погіршення продуктивності електронного пристрою. Також за чужорідного речовини під корпусом можуть працювати гірше кулери, тому охолодження центрального процесора і відеокарти буде не настільки ефективним.
  Оперативна пам'ять: оптимізація, очищення, поради програмістів
  Для очищення комплектуючих найкраще провести неповне розбирання комп'ютера. Витягніть з материнської плати відеокарту, оперативну пам'ять, знімете жорсткий диск і кулери (при можливості). Після цього використовуйте компресор, щоб очистити материнську плату від пилу. При очищенні вентиляторів не забувайте притримувати лопаті, щоб вони не зламалися. Після цього просто приєднайте всі деталі назад і запускайте комп'ютер. З цього моменту він почне працювати набагато швидше і тихіше.

  Оптимізація смартфонів і планшетів

  Для оптимізації оперативної пам'яті на "Андроїд" рекомендується завантажити спеціальний додаток для очищення кеша. У більшості випадків саме це є основною причиною зниження працездатності пристрою. Крім того, такі програми дозволяють перевірити операційну систему на наявність вірусів або видалити непотрібні файли, які займають занадто багато внутрішньої пам'яті. Ось лише найпоширеніші програми, які можна безкоштовно скачати з Play Market:
  Оперативна пам'ять: оптимізація, очищення, поради програмістів
 • Power Clean.
 • Avira Andoid Optimizer.
 • CCleaner.
 • The Cleaner.
 • SD Maid.
 • Останню програму зі списку використовуйте на свій страх і ризик, оскільки в ній є безліч інших функцій, що дозволяють досягти оптимізації електронного пристрою (розгін процесора, збільшення частоти ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті і так далі). У руках недосвідченого користувача SD Maid може призвести до ще більшого погіршення продуктивності гаджета або навіть його повної поломки. Так що новачкові краще всього буде почистити кеш іншою програмою.

  Поради від програмістів

  Щоб зберегти відмінну працездатність комп'ютера, досить регулярно стежити за станом операційної системи через сторонні програми і уникати скачування сумнівних файлів з інтернету. Хоча б раз в місяць проводите чистку комп'ютера від пилу і вчасно змащувати процесор термопастою. Намагайтеся не навантажувати систему зайвими фоновими процесами і завданнями, а також вчасно чистити кеш через браузер. Якщо ви будете слідувати цим простим рекомендаціям, то ваше електронний пристрій прослужить не один десяток років.
  Оперативна пам'ять: оптимізація, очищення, поради програмістів
  Як бачите, оптимізація оперативної пам'яті – не така вже складна задача, як здається на перший погляд. Провести подібний захід можна власними руками або за допомогою спеціальної програми, яка не тільки підвищить продуктивність комп'ютера або смартфона, але і захистить пристрій від втрати ОЗП в процесі експлуатації. Намагайтеся якомога частіше діагностувати операційну систему на завантаженість та наявність помилок. Також не забувайте про регулярній механічної чистки та інших рекомендаціях фахівців.

  Популярі новини
  Загрузка...