Outlast: відгуки і думки покупців про гру

127 0 Новини високих технологій

Outlast - не така популярна гра, як її продовження. Тим не менш вона заслуговує уваги. Звичайно ж, може сподобатися любителям фільмів жахів і містичних речей. У першій частині серії ігор геймер відправляється в психіатричну лікарню. Там його чекає велика кількість похмурих і недружніх істот.

Про гру

З англійської назва гри перекладається як «пережити», і в цілому воно цілком відображає те, що чекає гравця. Цей проект розроблений в жанрі сурвайвал хоррор. Ще велика популярність пов'язана і з тим, що гра представлена від першої особи, тому занурюватися в атмосферу жаху не так вже й складно. Над проектом працювала компанія Red Barrels. У 2013 році була випущена версія Windows. Трохи пізніше випробувати хоррор змогли власники консолей і пристроїв на базі macOS. Особливість цього сурвайвала в тому, що гравець на протязі всієї гри не може використовувати зброю. Щоб врятуватися від ворогів, необхідно тікати від них і ховатися. Напевно завдяки такому вибору розробників Outlast отримав позитивні відгуки.

Історія героя

З чого починається кожна гра? Звичайно ж, з історії. Вона повинна бути цікавою і захоплюючою, інакше ніякої геймплей ситуацію не врятує. Сюжет розповідає про післявоєнної операції, що відбувалася в 1945 році. У той час учені з нацистської Німеччини були відправлені в США, в клініку Маунт-Мессів. Через 22 роки в цьому місці відбувається вбивство трьох вчених. Через п'ять років було прийнято знищити всю інформацію, пов'язану з клінікою.
Outlast: відгуки і думки покупців про гру
Геймер ж знаходиться в 2013 році. Йому належить грати за журналіста, який отримує інформацію про незаконні експерименти в клініці. Майлз тепер повинен відвідати це місце, щоб знайти правду.


Початок гри

Відгуки Outlast отримала хороші. Багато гравців були вражені такою сюжетною зав'язкою. На початку Майлз під'їжджає до клініки на машині, але вже на під'їзді у нього замовкає радіо. Після чого він бере з собою папери, камеру нічного бачення і батарейки. Це все, що доступно геймеру, але багатьох це не злякало, а, навпаки, тільки активізувало інтерес. Любителям фільмів жахів сподобалося і те, що побачив журналіст, коли проник в клініку. На цей рахунок можна знайти багато відгуків про Outlast. Розробникам вдалося передати атмосферу жаху. По клініці розкидані трупи, а збожеволілі пацієнти продовжують тинятися по коридорах і палатах. Майлзу належить зустрітися з помираючим воїном, який радить тому швидше тікати з цього місця. Звичайно ж, ми не слухаємося бідолаху і продовжуємо досліджувати лікарню.
Outlast: відгуки і думки покупців про гру

Попереду жахи

Гравці залишали багато позитивних відгуків про гру Outlast і з приводу загалом того, що чекає кожного геймера, який зважиться на проходження. Наприклад, багато були раді тому, що розробники створили своєрідного антагоніста - Кріса Уокера, який працював раніше тут охоронцем, а тепер став мутантом.


Цей персонаж гарненько потрепает вам нерви. Будьте готові до того, що він буде переслідувати вас протягом всієї гри. Але найжахливіше починається під час зустрічі героя з лікарем Річардом Трагером. Той виявляється садистом, який експериментує з пацієнтами. На них він проводить свої жахливі хірургічні прийоми. Майлзу належить випробувати справжні муки, які підготував для нього Трагер. Той приковує журналіста до крісла і відрізає йому два пальці. Після умовної «перемоги» над божевільним лікарем Майлзу належить зустріти величезну кількість лиходіїв, саме це і подобається гравцям.
Outlast: відгуки і думки покупців про гру

Ігровий процес

Особливо порадував гравців геймплей. Як правило, чим складніше ігровий процес, тим цікавіше проходити гру. Тут розробники порадували відсутністю будь-якої зброї. Якщо битися - то кулаками, якщо захищатися - то швидким бігом. Хоча, якщо говорити про куркулів, то по правді кажучи герой не може битися. Частково він може відштовхнути ворога або вислизнути від нього. Але якщо він вже попався, втекти йому не вийде. На цей рахунок відгуки Outlast зібрав неоднозначні. Багато геймери хотіли все-таки отримати хоча б якусь палицю або металевий прут.
В результаті ігровий процес полягає в тому, що герой отримує блокнот, куди записує свої спостереження, і відеокамеру. Остання потрібна для того, щоб використовувати нічне бачення. Але якщо його часто включати, камера швидко розрядиться, і доведеться шукати батарейки.
Outlast: відгуки і думки покупців про гру
Весь геймплей будується на тому, що Він тікає, долає перешкоди, вирішує головоломки і частенько ховається в темних місцях. При цьому ніяких помічників у гравця немає: хіба що батько Мартін і один з пацієнтів.

Головний герой

Окремо варто розповісти про головного героя Outlast. Відгуки та думки щодо Майлза різні. Гравці відзначили, що журналіст здається аж занадто відважним і місцями незворушним. Його анітрохи не лякає те, що він зустрічає в клініці. Він не боїться темряви, а при вигляді гори трупів не втрачає свідомість. Багато хто навіть здивувалися тому, як Він реагує на несподівані події. Наприклад, падіння з триметрової висоти зовсім не збентежило героя, при тому що він впав до купи гниючих трупів. Щоразу він дивує своїм тверезим мисленням і розсудливістю. Не всі геймери повірили, що саме так реагував би людина, якщо він потрапить у таку ситуацію. Принаймні є сумніви, що деякі події в грі зовсім не вселять страх в тіло Майлза.
Благо розробники не стали розчаровувати гравців зовсім. З плином часу все-таки починаєш помічати дивну поведінку героя. З нудного типу він починає перетворюватися в божевільного шукача. Звичайно, стає зрозуміло, що повною мірою йому складно усвідомити жах того, що відбувається, але атмосфера окультизму впливає на нього. Якщо на початку після кожних пригод журналіст залишав лише короткі лаконічні нотатки, то з часом помічаєш, що вони обростають емоціями. Іноді Він відчуває припливи люті, часом страху. Все це позначається на його поведінці і мисленні.

Персонажі гри

Звичайно ж, Майлз - не єдиний персонаж у грі. Гравцеві зустрічаються і дуже яскраві виразні особини, а є просто пересічні монстри, яких багато і в інших хоррорах.
Outlast: відгуки і думки покупців про гру
Гра отримала Outlast відгуки покупців позитивні. Проект не став провальним, оскільки багато тут було особливим, незважаючи на схожість з іншими хоррор. Наприклад, гіпертрофовані вбивства і величезна кількість насильства тут мають місце не просто так. Пізніше геймер дізнається про те, що все має науковий сенс, і навіть філософський підтекст.

Кожен другорядний персонаж не має особливого характеру, так і про його особистості теж складно говорити, оскільки всі медичні експерименти начисто знищили їх сутність. Тепер їх головна мета - вбивати заради задоволення. Як вже згадувалося, стикатися з різними персонажами доводиться досить часто. Але варто розуміти, що вступати з ними в бійку не вийде, оскільки тут же вас чекає фіаско. Тому залишається бігти і ховатися. Гравці говорили про те, що з часом звикаєш до подібного роду атакам. Тому персонажі вже не здаються такими страшними. Починаєш сприймати логіку їхніх дій, і все стає на свої місця. Складніші справи з понівеченими персонажами. Вони часто ведуть себе дуже дивно, б'ються головою об стіну, ридають і завдають собі шкоди. Ось такі герої дійсно викликають жах, особливо якщо занурюєшся в їх історію повністю. Варто бути готовими і до скримерам, які будуть зустрічатися часто, але навряд чи для любителів хорроров це стане сюрпризом. До того ж багато геймери стверджують, що скримеры - найменше, чого варто боятися. Набагато страшніше виглядає вся атмосфера в цілому. Особливо якщо щільно надіти навушники і запустити гру пізно ввечері.

Про страх

Відгуки та думки про гру Outlast різні. Тут як і в будь-якій справі дуже складно знайти єдину думку, оскільки кожен індивідуальний. Якщо дати цю гру вразливої дівчинки, швидше за все, можна довести її до істерики, а після і до видалення гри. Хоробрі хлопці, які не з чуток розуміють, що таке хоррор і стелс-режими, звичайно ж, легко поставляться до подібного проекту. Хтось може бути переляканий одними лише скримерами, а кого-то більше вражає історія і атмосфера.
Тому точно сказати, виявилася гра страшної або не дуже, непросто. Скажи що-то одне, знайдеться з десяток інших геймерів, які будуть згадувати більш страшні і похмурі проекти, на їхню думку. Однозначно можна сказати, що все витримано в жанрі хоррор. На жаль, розробники не подбали про те, щоб позбутися штампів. Ну скільки разів ми бачили в хоррорах лікарні, з холодними коридорами і темними палатами. Расчлененка і насильство то ж не для багатьох виявиться сюрпризом, тому залишається покладатися на сюжетну лінію і мало-мальськи цікаву розв'язку.

Додаток

Мало хто знає, але разом з виходом сиквела гри з'явилася інформація про видання Outlast Trinity (PS4). Відгуки подібна колекція зібрала небагато, оскільки, зокрема, з'явилася тільки на консолях.
Outlast: відгуки і думки покупців про гру
До видання увійшла перша та друга частина, а також додаток Whistleblower. Його вважають интерквелом, оскільки він доповнює і розвиває історію, розказану в першій грі. Додаток стало відомим в 2014 році. Воно було доступно на пк і консолі від Sony і Microsoft. Історія оповідає про Вейлоне Парку. Саме він відправив лист Майлзу, направивши його в клініку. Гравцям сподобалася сама ідея сюжету: дії переносять геймера за добу до того, як почалися події в Outlast. А після історія Вейлона перетинається з Майлзом. Оскільки перед нами интерквел, то очікувати кардинальних змін не доводиться. По суті, це просто нова історія, з тієї ж графікою і геймплеєм. Розробники лише пропонують подивитися на історію лікарні з іншого боку.

Сіквел

У 2017 році став відомий сіквел Outlast 2. Відгуки він зібрав позитивні. Навіть ті, хто просто дивився на проходження стримах або в запису, були приємно здивовані. Що ж пропонує нам продовження?
Outlast: відгуки і думки покупців про гру
Нас знову чекають пригоди журналіста. Складається враження, що розробники недолюблюють цю професію, інакше як пояснити те, чому вони вічно намагаються вбити в своїх іграх. На цей раз головний герой намагається відшукати свою дружину Лінн.

Нововведення

Але не все так добре в грі Outlast 2. Відгуки нехай і були переважно позитивними, знайти недоліки у продовженні легко. По-перше, ніяк не змінився ігровий процес. Гравцеві доведеться знову бігти, знову ховатися. До цього додалася лише зайва квапливість. По суті, гру можна пройти дуже швидко, оскільки цьому посприяв сам розробник. Виходить так, що гра постійно квапить робити вибір і рятуватися з лап сатаністів. По-друге, незважаючи на розширену локацію, можна постійно натикатися на невидимі стіни. Тобто начебто є свобода дії, але невидимі лікарняні коридори немов переслідують в абсолютній інший локації. Є певні точки виходу і входу, а також умовний шлях, з якого не можна зійти. По-третє, страшних моментів по суті виявилося не так вже й багато. Хоча знову-таки варто сказати, що відгуки про гру Outlast 2 можуть говорити про зворотне. Тим не менше кожен розуміє, що страх у кожного гравця різний. У будь-якому випадку, якщо ви любитель хорроров, будьте готові, що злякаєтеся за 8 годин проходження ви близько 8 разів. На більше сподіватися не доводиться.

Що сподобалося?

Оскільки це сіквел, він зобов'язаний був хоча б чимось відрізнятися від тієї гри, яка вийшла 4 роки тому. В принципі, так і вийшло.
Outlast: відгуки і думки покупців про гру
Звичайно ж, насамперед переробили графіком. І вона тут виглядає дуже круто. Персонажі справді страхітливі, а дрібниці доповнюють і нагнітають обстановку. Любителям віртуальної розчленування тут буде чим насолодитися. Гравці хвалили і перероблений звук. Тепер він дійсно лякає, особливо голоси і звуки переслідувачів. Хтось зрадів і наявності стелса та дослідницької теми. Сюжет виявився суперечливим. Точніше, сам він начебто зрозумілий, але кінцівка видалася практично всім гравцям зім'ятою і розмитою. Доводиться багато про що здогадуватися і додумувати. Хоча, можливо, в цьому і криється задум розробників.

Висновки

Серія ігри Outlast (PS4) відгуки в цілому зібрала хороші. Це добротні хоррори, нехай і зі штампованими прийомами, якими здивуєш тільки новачків. Тим не менш зроблено все сумлінно. Видно, що розробники намагалися зробити добротний сурвайвал, тому хоча б за це варто їх похвалити. Для когось гра стала кращою в своєму жанрі, хтось у відгуках вічно ставив у приклад інші проекти. Зрозуміти по-справжньому суть проекту можна тільки самому, а відгуки в цьому випадку лише вкажуть на явні недоліки і достоїнства.

Популярі новини
Загрузка...