Nvidia Quadro FX 580: огляд, відгуки

149 0 Новини високих технологій

Сучасні відеокарти коштують дуже дорого. Приміром, ціна на NVidia GeForce GTX 2060 RTX перевищує позначку в тисячу доларів. Природно, при таких цінах переважна більшість користувачів не зможе дозволити собі таку карту. Вихід тільки один: звернутися до рішень з недалекого минулого. Досить цікавим у цьому плані виглядає NVidia Quadro FX 580. Це чудова відеокарта 2009 року випуску, яка досі ще здатна показати непогану продуктивність. Особливо в тому випадку, якщо вам попадеться розігнаний зразок від Sapphire або ASUS. Але про все по порядку. Для початку розглянемо ключові особливості даної відеокарти.

Nvidia Quadro FX 580: огляд, відгуки

Що за відеокарта така?

NVidia Quadro FX 580 - це продуктивна відеокарта, розрахована на потреби професіоналів. Вона відмінно показує себе при роботі з відео в таких програмах, як "Піннакл" або "Соні Вегас". Робота з графікою в "Фотошопі" теж цілком їй по силам. Даний відеоадаптер був анонсований і випущений в 2009 році. І на той момент він ставився до топового сегмента. Зараз її продуктивність порівнянна з деякими дискретними адаптерами в ноутбуках. Але навіть цього достатньо для більшості завдань. В сучасних реаліях даний графічний адаптер сильно відстає навіть від бюджетних варіантів. Але при цьому коштує набагато дешевше.


Nvidia Quadro FX 580: огляд, відгуки
Головна проблема полягає в тому, що NVidia Quadro FX 580 вже давно перестали випускати. Знайти дану відеокарту можна тільки на вторинному ринку. А це завжди лотерея. Ніколи не знаєш, скільки пропрацює колишній у вживанні графічний адаптер. І тим не менш варто ризикнути. Придбати професійну відеокарту за смішною ціною? Чому б і ні? Варто лише зауважити, що продуктивності в іграшках майже не буде. Вона не призначена для запуску ігор. Зате в програмах типу "Автокад", "Пиннакла" або" Соні Вегас' приріст продуктивності буде відчутним. А тепер настав час розглянути основні характеристики продукту.
Nvidia Quadro FX 580: огляд, відгуки

Основні технічні характеристики

Настав час звернутися до сухих цифр і розглянути технічні характеристики NVidia Quadro FX 580512MB. Для підключення даної відеокарти використовується порт PCI-E 16x 2.0 який присутній практично у будь-якій сучасній материнській платі. В адаптері використовується графічний процесор G96 під кодовою назвою Tesla. Він виготовлений по 65 нм техпроцесу і може підтримувати одночасно два монітори з максимальним дозволом екрану 2560x1600 пікселів. У математичному блоці присутній 32 процесора, які працюють на підвищених частотах. Робоча частота шини пам'яті - 1600 мегагерц. Графічне ядро працює на частоті 450 мегагерц. Для професійних завдань цього цілком достатньо.


Даний відеоадаптер забезпечує глибину кольору в районі 128 біт. Саме тому він належить до рішень для професіоналів. Є підтримка піксельних шейдерів четвертої версії, повноцінна підтримка CUDA і ступінь анізотропної фільтрації 16х. Відеокарта підтримує графічні движки DirectX 10.0 OpenGL 3.0. Про 12-ї версії "Директ"а мріяти не доводиться. Об'єм відеопам'яті становить 512 мегабайт. Але у випадку з професійними відеоадаптерами обсяг не головне. Тут роль грає частота ядра та шини пам'яті. Саме ці показники впливають на продуктивність.
Nvidia Quadro FX 580: огляд, відгуки

Роз'єми і інтерфейси

NVidia Quadro FX 580 огляд якої ми тут затіяли, має один основний інтерфейс підключення типу DVI. Застарілий VGA тут взагалі не передбачений. хоч в комплекті є перехідник під цей роз'єм. Крім основного інтерфейсу, є ще два порти DisplayPort. Вони використовуються для підключення додаткових моніторів. Більше ніяких інтерфейсів немає. HDMI в ті часи ще не було, а аналоговий S-Video впроваджувати в професійну відеокарту не стали. Так він там і не потрібен. Даний адаптер призначався зовсім не для перегляду кіно на телевізорі. А ось підтримка декількох моніторів - обов'язковий атрибут професійної відеокарти. Тому така підтримка тут і реалізована. Загалом, набір інтерфейсів у адаптера досить убогий. Хоча в 2009 році він вважався топовим. А тепер поговоримо про продуктивності.
Nvidia Quadro FX 580: огляд, відгуки

Продуктивність в іграх

Ті, хто купив NVidia Quadro FX 580 характеристики якої ми розглянули трохи вище, в надії, що улюблені іграшки будуть літати на середніх налаштуваннях графіки, будуть жорстоко розчаровані. Даний графічний адаптер зі скрипом запускає World of Warcraft Cataclysm на мінімальних налаштуваннях графіки. А про улюблених танках і зовсім ніякої розмови немає. Гра навіть не запуститься з цим графічним адаптером. З цією відеокартою можна буде пограти тільки в іграшки 2008-2009 року випуску. І сподіватися на високий ФПС не варто. Навіть GeForce 610M, що встановлюється бюджетні ноутбуки, володіє значно кращою продуктивністю в іграх. Так що розраховувати на багато що не варто. Якщо ви шукаєте відеокарту для іграшок, то варто утриматися від придбання цієї моделі.
Nvidia Quadro FX 580: огляд, відгуки

Продуктивність в програмах

Зате в спеціалізованих програмах приріст продуктивності помітний. Користувачі стверджують, що в таких програмах, як "Автокад", приріст склав близько 150% при використанні NVidia Quadro FX 580. Драйвер, що поставляється з самою картою не дасть такого приросту. Потрібно завантажити професійний з офіційного сайту виробника. Після його установки можна буде розраховувати на максимальні цифри. Також непогано адаптер показав себе при монтуванні відео в "Соні Вегас" і "Адобе Прем'єрі". Загалом, для професійних завдань цей графічний адаптер все ще підходить. і придбати його на вторинному ринку коштує, якщо ви займаєтеся монтажем відео або створенням якісної графіки. Тим більше, що ціна на цю відеокарту буде до смішного низькою. Не варто упускати шанс стати власником професійного графічного адаптера.

Позитивні відгуки власників

А що кажуть ті, хто придбав собі NVidia Quadro FX 580? Відгуки користувачів неоднозначні. Приблизно однакова кількість як позитивних, так і негативних коментарів. Але почати краще з плюсів. Отже, власники даного графічного адаптера стверджують, що він дійсно забезпечує найвищу продуктивність у професійних додатках. Деякі заявляють, що приріст продуктивності в порівнянні з звичайними відеокартами склав 500% (але у це слабо віриться). Також юзери відзначають, що робота стандартних драйверів в більшості випадків задовільна. Іноді навіть не потрібно завантажувати спеціальні драйвера для певної програми. Але це залежить від самої програми.

Ще одна особливість NVidia Quadro FX 580 - непогана система охолодження. Більшість моделей оснащуються відмінним радіатором з тонкими ребрами і кулером. Останній досить простий, але ефективно охолоджує графічне ядро і шину пам'яті. Особливо користувачі відзначають підтримку CUDA. Ця технологія дозволяє розвантажити процесор і змусити займатися обчисленнями саме відеокарту. Власники даного графічного адаптера також говорять про те, що відеокарта має компактні розміри і поміщається практично в будь корпус. І це теж відноситься до переваг. Ну і, звичайно, невимовно радує ціна цього графічного адаптера. Як кажуть, дешевше тільки задарма.
Nvidia Quadro FX 580: огляд, відгуки

Негативні відгуки власників

А тепер про те, що не сподобалося користувачам NVidia Quadro FX 580. В першу чергу, юзерів розчарувала ніяка продуктивність в іграх. І це дійсно так. Ця відеокарта не призначена для запуску іграшок. І цей факт спеціально згадується виробником технічних характеристик адаптера. Також користувачам не сподобалося відсутність порту VGA для підключення монітора. Але цей інтерфейс давно вже застарів. І його відсутність пояснюється дуже просто: виробник дивився в майбутнє. А там немає місця застарілими технологіями. Тим більше у професійному сегменті. Ще одна особливість: деякі програми з рук геть погано працюють зі стандартними драйверами для даного графічного адаптера. І тут вже нічого зробити не можна. Єдиний вихід: скачати спеціальні драйвера саме під цю програму. Тільки тоді можна буде досягти максимальної продуктивності.

Вердикт

Так чи варто шукати на вторинному ринку дану відеокарту? Відповідь на це питання цілком і повністю залежить від того, як саме планується використовувати графічний адаптер. Якщо область ваших інтересів - обробка відео або створення графіки, то сміливо можна купувати цей адаптер. Також він підійде для інженерів, що працюють в "Автокад". А от якщо ви любите іграшки, то немає сенсу купувати цю відеокарту. Продуктивності в іграх ви не побачите. Та й у сучасних версіях професійних додатків істотного приросту в продуктивності ви не отримаєте. А ось в старих версіях - будь ласка.

Висновок

Отже, ми розглянули професійний графічний адаптер з минулого під назвою NVidia Quadro FX 580. Опис вийшло досить докладним. Ця відеокарта і по цей день може легко використовуватися професіоналами. Але знайти її можна тільки на вторинному ринку.

Популярі новини
Загрузка...